رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید گوشی موبایل

ارسال های توصیه شده

سلام

این تاپیک رو زدم تا بچه ها درمورد خرید وفروش گوشی اطلاعاتشون رو ردوبدل کنن

چون خودمم احتمالا بزودی یه گوشی بخرم میخواستم از دوستانی که اطلاعات دارن دراین زمینه نظرشونو بپرسم

ممنون از همه دوستان

لینک به دیدگاه

خب راستش گوشی که دیدم ومیخواستم بگیرمش نوکیا c6 هستش

تقریبا قیمتش حول وحوش 350 تومن هست

امکاناتش هم عالیه

از دوستان کسی این گوشی رو داره؟

چه ایرادی داره به نظرتون؟

لینک به دیدگاه

من برند نوکیا رو به خاطر اون قضیه شنود و این حرفها تحریم کردم و نمیزارم کسی تو خانواده و آشناها نوکیا بخره. ولی خودم به شخصه علاقه عجیبی به سامسونگ دارم و مدلهای جدیدش رو میپسندم. علی الخصوص که احساس میکنم سامسونگ در تولیداتش به حقوق مشتری احترام خاصی میزاره و با توجه به نیازها انواع گوشی ها رو تولید کرده. یعنی منظورم اینه که تو زیبایی، دوربین، سرعت انتقال اطلاعات، کارایی آسان و .... تو هر زمینه چند مدل داره که قویه و مشتری به فراخور حال خودش و نیازهاش میتونه یکی رو انتخاب کنه.

لینک به دیدگاه
بستگی داره از گوشی چه توقعی داشته باشی

خب نیازهای روزمره مارو براورده کنه

عکس با کیفیتی بگیره چون اینو لازمش دارم امکانات عادی برای سرگرم شدن با گوشی رو برای زندگی اتوبوسیمون فراهم کنه ومسایلی از این دست

دی:

لینک به دیدگاه

خب گوشی C6 قشنگه من خودم ازش خوشم میاد

این گوشی مزایا و معایبه خودشو هم داره

معایباش هم:

کارایی ضعیف صفحه نمایش زیر نور مستقیم خورشیده

منوی لمسی سری 60 کارایی لازم را نداره

از طریق USB شارژ نمی شه

کارایی بلندگو در حد متوسطه (یعنی صداش آنچنان زیاد نیستش)

پشتیبانی ویدئوی Divx/XviD خارج از باکس نداره

ویرایش مستندات Office نداره

محافظ لنز دوربین نداره

همین................. :a030:

لینک به دیدگاه
خب گوشی C6 قشنگه من خودم ازش خوشم میاد

این گوشی مزایا و معایبه خودشو هم داره

معایباش هم:

کارایی ضعیف صفحه نمایش زیر نور مستقیم خورشیده

منوی لمسی سری 60 کارایی لازم را نداره

از طریق USB شارژ نمی شه

کارایی بلندگو در حد متوسطه (یعنی صداش آنچنان زیاد نیستش)

پشتیبانی ویدئوی Divx/XviD خارج از باکس نداره

ویرایش مستندات Office نداره

محافظ لنز دوربین نداره

همین................. :a030:

ممنون ایمان جان

درمورد N900 چی؟

همه چیش درتحلیلهایی که ازش شده تحسین شده وعالی هست بجز سیستم عاملش

درمورد این گوشی چی داری:a030:

لینک به دیدگاه

اندازه بزرگ و وزن زیادشآدمو اذیت میکنه

منوش فقط در حالت افقی كار می كنه

شماره گیری صوتی و هوشمند هم نداره

منو ویژگی های دوربین خیلی قدیمیه

نرم افزار از پیش نصب شده Satnav با راهنمای صوتی رو هم نداره

ضبط صوت !!!!، MMS و تشخیص دستخط ندارده

نرم افزار رادیو FM نداره!!!

نرم افزار های كمی برای این گوشی هستش

اینا معایب n 900 سجاد جون

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سجاد جان به نظرم c6 عالیه من هرکسی که میخواد نوکیا بخره بهش پیشنهاد میکنم

ایشالله خودم هم میخوام بخرم

فقط تنها عیبش به نظر من سیستم عاملش

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

این که رمو cpuش ضعیفه!

اگر می خوای تاچ بخری چرا HTC نمیگیری؟

تو گوشی های لمسی حرف اولو میزنه!:ws3:

مثلاً HTC HD2

اگر عشخ نوکیا هستی N8 هم گوشی بدی نیست...

N8 یه قابلتی داره اونم اینه که میتونی کیبوردو مائوس بهش وصل کنی...پورت HDMI و USB2 داره....میتونی مستقیم وصلش کنی به تلوزیون خونتونو فیلمای HD نیگا کنی....

دوربین 12 مگ زایسو صفحه ی 3.5 اینچی خازنی...باطریش 12.5 ساعت مکالمه رو کشش داره...فقط کمی گرونه و ویندوز موبایل نیست!:ws3:

خودت بیا و اینجا رو ببینو یه مقایسه ای انجام بده:

http://www.digikala.com/default.aspx?Page=Compare&Products=Mobile&Compare=Mobile-Nokia-C6%2cMobile-HTC-HD2%2cMobile-Nokia-N8

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

لمسی 2 نوع داره(غالبا)

خازنی: که عملکردش برمیگرده به لمس مستقیم پوس شما با صفحه که بهش حرارتی هم میگن. کار باهاش از نوع دیگه راحت تره. فقط هم به انگشت جواب میده و با قلم یا ... نمیشه باهاشش کار کرد

مقاومتی: که بر اساس فشاری که به صفحه وارد میکنید کار میکنه و از با قلم عملکرد بهتری نشون میده.

اواخر بیشتر خازنی مد شده که به هم جدیدتره و هم بهتر.

حالا هر گوشی ای که انتخاب میکنی اگه صفحش با این اساس انتخاب بشه، میتونه بهتون همونی رو که میخواید بده.

من سامسونگ ویو دارم و خیلی هم راضیم.

لینک به دیدگاه

اندازه بزرگ و وزن زیادشآدمو اذیت میکنه

منوش فقط در حالت افقی كار می كنه

شماره گیری صوتی و هوشمند هم نداره

منو ویژگی های دوربین خیلی قدیمیه

نرم افزار از پیش نصب شده Satnav با راهنمای صوتی رو هم نداره

ضبط صوت !!!!، MMS و تشخیص دستخط ندارده

نرم افزار رادیو FM نداره!!!

نرم افزار های كمی برای این گوشی هستش

اینا معایب n 900 سجاد جون

چرا فقط معایبش رو میگین :w000:

من چند ماهی هست که این گوشی رو دارم اما خیلی ازش راضیم :w16:

.

لینک به دیدگاه
من برند نوکیا رو به خاطر اون قضیه شنود و این حرفها تحریم کردم و نمیزارم کسی تو خانواده و آشناها نوکیا بخره. ولی خودم به شخصه علاقه عجیبی به سامسونگ دارم و مدلهای جدیدش رو میپسندم. علی الخصوص که احساس میکنم سامسونگ در تولیداتش به حقوق مشتری احترام خاصی میزاره و با توجه به نیازها انواع گوشی ها رو تولید کرده. یعنی منظورم اینه که تو زیبایی، دوربین، سرعت انتقال اطلاعات، کارایی آسان و .... تو هر زمینه چند مدل داره که قویه و مشتری به فراخور حال خودش و نیازهاش میتونه یکی رو انتخاب کنه.

کدوم شنود؟:ws38:

لینک به دیدگاه
کدوم شنود؟:ws38:

امروزه هر جا سخن از استراق سمع و شنود مکالمات تلفن های همراه به میان می آید تصویری که در اذهان عامه نقش می بندد این است که در هنگام برقراری تماس ، مکالمات رد و بدل شده توسط دستگاهی واسط ضبط می شود و مورد شنود قرار می گیرد.این نوع استراق سمع اگر چه می تواند مورد استفاده قرار گیرد اما با پیدایش تلفن های همراه و گسترش ارتباطات سیار ، شیوه های جدید و کاراتری جهت شنود مکالمات و استراق سمع های محیطی به کار گرفته می شود.

هر تلفن همراهی قاعدتاً دارای یک میکروفون بسیار حساس است که همواره قابلیت فعال شدن را دارا می باشد.فعال کردن این میکروفون نیازی به برقراری تماس با گوشی مزبور و فعال شدن سیم کارت گوشی و یا حتی روشن بودن تلفن همراه ندارد.

امروزه یکی از تجارت های پرسود برای شرکت های سازنده تلفن های همراه ، فروش دستگاه های فعال کننده میکروفون های تلفن های همراه و امکانات شنود این میکروفون های فعال شده می باشد.

این دستگاه ها قابلیت هایی به خریداران آنها می دهد که با استفاده از آن می توانند به راحتی ، تلفن همراه شخص مورد نظر خود را به میکروفون مخفی خود تبدیل نموده و کلیه مکالمات وی در محل کار ، منزل و یا حتی در جمع دوستان را به راحتی شنود نمایند.

البته این دستگاه های شنود تنها توسط شرکت های سازنده تلفن های همراه ، تولید نمی شود و سایر شرکت های تولید کننده نرم افزار های موبایل نیز می توانند در صورت داشتن کد های نفوذ به دستگاه های تلفن های همراه شرکتی خاص (مانند Nokia) نرم افزار مناسب شنود این نوع تلفن های همراه را تولید نمایند.

البته فعال کردن این نوع سیستم ، عموماً نیاز به نصب نرم افزار مربوطه بر روی تلفن همراه افراد قربانی دارد که این عمل ممکن است از طریق ارسال پیامک ، بلوتوث و ... انجام گیرد.

در صورتی که فرد مهاجم بخواهد از شیوه ارسال پیامک برای نصب این نرم افزار مخفی استفاده نماید ، پیامکی عمومی مانند تبریک سال نو به طیف وسیعی از مشترکان یک شهر ارسال می کند و مشترکان تلفن های همراه نیز پس از خواندن این پیامک ، فرد مهاجم را در جایگذاری این جاسوس کوچک یاری می رسانند.

با استفاده از این تکنولوژی ، هر تلفن همراه ، یک جاسوس بالقوه می تواند باشد که حتی در صورت خاموش بودن دستگاه تلفن همراه نیز می تواند بسته به حساسیت میکروفون خود ، امواج صوتی را از شعاعی از محیط خود ، جذب و ارسال نماید.

لازم به ذکر است که این سیستم جاسوسی ، تنها محدود به شنود مکالمات محیطی نمی شود بلکه این دستگاه ها قادر به دسترسی به تمامی بخش های تلفن همراه از قبیل یادداشت های شخصی ، پیام های کوتاه ، لیست تماس ها و ... می باشند.

در صورتی که این سیستم جاسوسی توسط یکی از شرکت های سازنده تلفن همراه (مانند Nokia) به فرد مهاجم فروخته شود ، عملاً هیچ کاری نمی توان انجام داد جز اینکه به هنگام حضور در جلسات کاری و خصوصی که اطلاعات با ارزشی (مانند اطلاعات مالی) ردوبدل می شود باتری موبایل خود را خارج کرده و فضای کاری را عاری از دستگاه تلفن همراه شرکت مورد نظر نمائید.

پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران این امکانات توسط نوکیا به دولت فروخته شد و تا مدتی بحثش بود که آمریکا میخواد شرکت نوکیا رو تحریم کنه.

توصیه هایی برای مقابله با این جاسوس :

1 - در صورتی که این سیستم جاسوسی توسط یکی از شرکت های سازنده تلفن همراه (مانند Nokia) به فرد مهاجم فروخته شود ، عملاً هیچ کاری نمی توان انجام داد جز اینکه به هنگام حضور در جلسات کاری و خصوصی که اطلاعات با ارزشی (مانند اطلاعات مالی) ردوبدل می شود باتری موبایل خود را خارج کرده و فضای کاری را عاری از دستگاه تلفن همراه شرکت مورد نظر نمائید.

2 - حتی الامکان شماره هایی که پیامک های گروهی ارسال می نماید را Ban نمائید.

3 - پیامک هایی که از افراد ناشناس می رسد و دارای حجمی بیش از یک SMS است را باز نکنید.

4 - Bluetooth دستگاه موبایل خود را در مواقع غیرضروری در حالت Off قرار دهید.

5 - اطلاعات شخصی و حساس مانند رمز عبور سامانه بانکی ، شماره حساب و ... را در دستگاه تلفن همراه خود ذخیره ننمائید.

6 - در بازه های زمانی کوتاه ، دستگاه تلفن همراه خود را Format نمائید.

7 - به یاد داشته باشیم که دستگاه های تلفن های همراه نسل قدیم به دلیل قدرت پردازش و فضای حافظه اندک از امنیت به مراتب بالاتری نسبت به تلفن های نسل جدید برخوردار هستند.

8 - توصیه ویژه : "شرکت Nokia سابقه ای نه چندان درخشان در زمینه حفظ حقوق مشتریان دارد !"

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

من يه گوشي سام سونگ اي 250 و يه گوشي نوكيا1112 ازشون راضيم چون تنها گوشيهايي بودن كه توي دست من دووم آوردن .من توي نگهداري گوشي بي دقتم و مرتب از دستم ميوفته:icon_razz::icon_razz::icon_razz:اگر به گوشي ضد ضربه نياز داشتين اين دوتا بد نيست

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
بچه من میخوام ال جی بخرم به نظر شما چطوره.از نظر امکانات وانتن دهی.

من خودم نوکیا بازم ولی هوس کردم بزنم تو کار ال جی.ممنون میشم کمکم کنید.

ال جی به لحاظ آنتن دهی در شهر هیچگونه مشکلی نداره ولی اگر زیاد سفر میکنی به نظرم ال

جی به کارت نمیاد!

در مورد امکانات هم متاسفانه ال جی هنوز نتونسته ی سیستم عامل خوب واسه گوشی های

موجود در بازار ارائه بده و معمولا جاوا که یک سیستم عامل منسوخ هست را پشتیبانی میکنه:banel_smiley_4:

به نظرم اگه میخوای واقعا تنوع داشته باشی سراغ برند سامسونگ یا htc برو که هم سیستم

عامل خوبی دارند و هم از کیفیت بالایی برخوردارند:icon_gol:

لینک به دیدگاه
نوشته اصلی توسط محسن2115 viewpost.gif بچه من میخوام ال جی بخرم به نظر شما چطوره.از نظر امکانات وانتن دهی.

من خودم نوکیا بازم ولی هوس کردم بزنم تو کار ال جی.ممنون میشم کمکم کنید.

ال جی رو ول کن. وقتی پاشو از لوازم خانگی دراز کرد، گند زد.

پیشنهادم سامسونگ ویوه که هم کیفیتش عالیه و هم سرعتش و هم قیمتشSamsung WAVE

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...