رفتن به مطلب

درد مملکت....

ooraman

ارسال های توصیه شده

سلام به دوستای عزیزم....

توی تاپیک بغلی داشتم پستا رو میخوندم که یک موضوعی به ذهنم اومد....

هر مطلب انتقادی که میزنیم بعضی از دوستامون میان و میگن این دیگه چه موضوعیه؟....یا "حالا همه مشکلاتمون حل شد موند این یکی؟"

یا "بابا درد مملکتمون یه چیز دیگست شما گیر دادین به حجاب و ازدواج و رفتار مردم تو خیابون و هل دادن تو مترو این چیزا!!!"

و ازین قبیل حرفا که شاید هر کدوممون یک بارم که شده به زبون آورده باشیم...

واقعا درد مملکتمون چیه؟....همه چیز نیست که دست به دست هم داده؟....

یعنی جزییات در تشدید این درد موثر نیست؟....

فک میکنید مشکل ما فقط یه چیزه و با حل شدنه یه موضوع اصلی پشتش همه چیز حل میشه و یهو همه چیز درست میشه؟!....

لینک به دیدگاه

دو گروه عمده تو مملکت ما وجود داره که هر کدوم فکر میکنن اگه اون درد حل بشه،همه چیز تمومه.

یک عده فکر میکنن،آمریکا و اسرائـــیل و در حالت کلی دشمن ، درد هستند و اگه بروند همه چیز بهشت میشه.

یک عده فکر میکنن مشکل فقط دیکتـــــاتور بزرگه.

درد جامعه ما خودمونیم.

خودمونیم که به خودمون رحم نمیکنیم،به خودمون فحش میدیم،راحت حرمت ها را لگد مال میکینم،به مفت خودمون را میفروشیم.

اگر این خود محوری بیش از حد ایرانی ها تموم شه و هر کس فقط به منافع خودش فکر نکنه،به نظر من قسمت زیادی از مشکلاتمون حل میشه.

لینک به دیدگاه

ممنون از هردوتاتون

درد ما خودمونیم

واقعیت همینه

این همه نوشتار وبحث وصحبت برای تبیین همین نکته بسیار ساده هست که یا میدونیم وبیخیالشیم یا خبر نداریم

تو تاپیک چه باید کرد محسن خیلی دراین مورد صحبت کردیم وامید که روزی برسه هرکدوم از ماها مقید به انجام هنجارهایی باشیم که نیازی به اجبار برای تفهیم یا عملش نباشه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اولین دردی که تو این مملکت رو همه دردا سایه انداخته درد نا آگاهیه باید فرسنگها از پوسته اون رد بشی تا بتونی در مرکز آگاهی چند نفری رو پیدا کنی

که ریشه این نا آگاهی هم بر می گرده به تعصب بیجا!! کورکورانه!(از خانه تا خدا!)

شاید بزرگترین مشکل بعد این تعصب کورکورانه خود برتر بینی تک تک افراد جامعه باشه

که فکر می کنن بی اشتباه ،مهمترین فرد با درست ترین عقاید و همه چیز دان!! در اولویت اهمیت قرار دارن...

پس آخرش باید برگردیم به خودمون هرکی از خودش...

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

با نظر اسی کاملاً موافقم....درد ما خودمونیم!

ما تا وقتی که نتونستیم از حق خودمون بگذریم یا لااقل محبتی را در حق دیگری بکنیم بدون چشمداشت و انتظار رفتار متقابل،به جایی نمیرسیم...

شاید قدری هم یکبعدی و یکجانبه به قضایا نگاه کردن مسبب اینهمه مشکلاته....چون نمیتونیم قبل از تصمیم گیری لحظه ای هرچند کوتاه رو جای فرد مخاطبمون باشیم!

آخرین و مهمترین عامل بدبختیمون یک کلمست!

.

.

.

دروغ!

این بلای خانمان سوز سرمنشاء تمامی بدبختیامونه....محل کار...تو بانک...تو دانشگاه...تو تاکسی... پای تلوزیون و ...

دنیایی رو تصور کنید که توش دروغی نبود....خداییش دردی حس میکردید؟:JC_thinking:

لینک به دیدگاه

شد همون حکایت پادشاهی که هزار مشکل جلو پای مردمش گزاست از دین خرافی گرفته ته مالیات سنگین و فساد و ال و بل بعد یه مشکل دیگه هم اضافه کرد و اون "گو....ممنوع " دز همه چا.... این اخری سوپاپ اظمینان بود و همینطور شد مردم تمام ان مشکلات را فراموش کردن و چسبیدن به رعایت نکردن این اخری چون ان راحق طبیعی خود میدانستد دزدکی می گزیدند دزدکی لوبیا میخوردند و گروپ های زیر زمی نی تشکیل میدادند به بیرون میرفتند و در بیابان دور از چشم معموران فعالیت میکردن و معموران هم به توالیت های عمومی یورش میبردند یا به در شهر بو میکشیدند و افراد خاطی را دسگبر میکردند و به زندان میانداختن و خلاصه در حالی که مرذم غرق در بخارات اسیدی خود بودند پادشاه به انها میخندید

یه کم فکر کنیم ببینیم این مشکلات ناچیزی که بالا گفته شده چه شباهت عجیبی دارد با .....

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
شد همون حکایت پادشاهی که هزار مشکل جلو پای مردمش گزاست از دین خرافی گرفته ته مالیات سنگین و فساد و ال و بل بعد یه مشکل دیگه هم اضافه کرد و اون "گو.... ممنوع " دز همه چا.... این اخری سوپاپ اظمینان بود و همینطور شد مردم تمام ان مشکلات را فراموش کردن و چسبیدن به رعایت نکردن این اخری چون ان راحق طبیعی خود میدانستد دزدکی می گزیدند دزدکی لوبیا میخوردند و گروپ های زیر زمی نی تشکیل میدادند به بیرون میرفتند و در بیابان دور از چشم معموران فعالیت میکردن و معموران هم به توالیت های عمومی یورش میبردند یا به در شهر بو میکشیدند و افراد خاطی را دسگبر میکردند و به زندان میانداختن و خلاصه در حالی که مرذم غرق در بخارات اسیدی خود بودند پادشاه به انها میخندید

یه کم فکر کنیم ببینیم این مشکلات ناچیزی که بالا گفته شده چه شباهت عجیبی دارد با .....

:ws28: بترکی آرش......احتمالاً به جرم بکار بردن کلمات رکیک تو مستراخ انجمن حبست کنن!

لینک به دیدگاه
شد همون حکایت پادشاهی که هزار مشکل جلو پای مردمش گزاست از دین خرافی گرفته ته مالیات سنگین و فساد و ال و بل بعد یه مشکل دیگه هم اضافه کرد و اون "گو.... ممنوع " دز همه چا.... این اخری سوپاپ اظمینان بود و همینطور شد مردم تمام ان مشکلات را فراموش کردن و چسبیدن به رعایت نکردن این اخری چون ان راحق طبیعی خود میدانستد دزدکی می گزیدند دزدکی لوبیا میخوردند و گروپ های زیر زمی نی تشکیل میدادند به بیرون میرفتند و در بیابان دور از چشم معموران فعالیت میکردن و معموران هم به توالیت های عمومی یورش میبردند یا به در شهر بو میکشیدند و افراد خاطی را دسگبر میکردند و به زندان میانداختن و خلاصه در حالی که مرذم غرق در بخارات اسیدی خود بودند پادشاه به انها میخندید

یعین فک میکنی تمام مشکلات مملکت و مردم ما به یه علت وابستست و بس؟....که اگر اون علت کنار بره یا حذف بشه همه جا گلستان میشه؟....

لینک به دیدگاه

ببینید من با شما موافقم .اما نه کاملا.

خیلی از این خصوصیات و رفتار مردم از عدم دانش فرهنگی و جهل هست.

یعنی یک چیزی نیست که نشه بدستش اورد.

یعنی به ما تو مدرسه و رسانه و دانشگاه یاد ندادند.

ما درست تربیت نشدیم.

پدر و مادرانمون هم درست تربیت نشدند و اون ها هم نتونستند ما را درست تربیت کنند.

کلا یک چیز ژنتیکی نیست.

قابل تغییر هست.

مثلا اسی این را گفت

اگر این خود محوری بیش از حد ایرانی ها تموم شه و هر کس فقط به منافع خودش فکر نکنه،به نظر من قسمت زیادی از مشکلاتمون حل میشه.

حالا سوال من این هست که چطوری میشه که تموم بشه.

اخه این مردم باید چطوری یادش بگیرند.

مدرسه دست کی هست

رسانه دست کی هستند.

نمیتونیم بیخیال بشیم بگیم مشکل از خودمون هست و چیز های دیگه در ان نقش ندارند.

لینک به دیدگاه
ببینید من با شما موافقم .اما نه کاملا.

خیلی از این خصوصیات و رفتار مردم از عدم دانش فرهنگی و جهل هست.

یعنی یک چیزی نیست که نشه بدستش اورد.

یعنی به ما تو مدرسه و رسانه و دانشگاه یاد ندادند.

ما درست تربیت نشدیم.

پدر و مادرانمون هم درست تربیت نشدند و اون ها هم نتونستند ما را درست تربیت کنند.

کلا یک چیز ژنتیکی نیست.

قابل تغییر هست.

مثلا اسی این را گفت

حالا سوال من این هست که چطوری میشه که تموم بشه.

اخه این مردم باید چطوری یادش بگیرند.

مدرسه دست کی هست

رسانه دست کی هستند.

نمیتونیم بیخیال بشیم بگیم مشکل از خودمون هست و چیز های دیگه در ان نقش ندارند.

درسته منم موافقم....ولی با اینورشم یه کم مشکل دارم که به هر مشکلی میخوای انتقاد کنی یه عده میان میگن مشکل ما ایناست مگه؟...مشکل شده فقط یه چیز!میگم مشکل فقط اون یه چیز نیست....یه چیزایی تو هم گره خورده که باید کم کم از خودمون حل بشه...اینکه ملت ما ترسو و تو سری خورن دیگه مربوط به امروز و دیروز نیست....حداقل ماها که مدعیه تحصیلکردگیو روشن فکری هستیم بیایم یه چیزایی و که میدونیم به کسایی که احیانا نمیدونن گوشزد کنیم...کمکم یه سری مشکلات حل میشه....زمینه هم برای اهداف بزرگتر چیده میشه تا وقتی شعور درک یه چیزایی تو ما به وجود نیاد از پس حل مشکلات جزئی بر نیایم مشکل بزرگ تا صد سال دیگه هم حل نمیشه....این یکیم موقتا حل بشه یکی دیگه میاد باز همینجوری ازمون سوء استفاده میکنه!

شرمنده بابت اسپم .

ولی شما هم این چیز عجیب را در کلمه مشکل میبینید.

به کلمه مشکل که نوشتم دقت کنید.ببینید برای شما هم همینطور هست//

بله منم میبینم....دیروز هم یه جای دیگه این مشکل و داشتم من!...نمیدونم قضیش چیه!:ws52:

لینک به دیدگاه

من با نظرات اسی، اسپاو ،امین 202و...موافقم

شرمنده بابت اسپم .

ولی شما هم این چیز عجیب را در کلمه مشکل میبینید.

به کلمه مشکل که نوشتم دقت کنید.ببینید برای شما هم همینطور هست//

منظورت اون لینکی ست که در کلمه مشکل وجود داره؟

لینک به دیدگاه
اره همون .در ضمن در پست قبلی هم کلمه گره همچنین مشکلی داره.

کسی دلیلش را میدونه؟؟

آره!

چون تو دانشنامه عين اين كلمه معني شده و توضيح داده شده...

اگه تو انجمن از كلماتي كه تو دانشنامه هستش استفاده كني لينك ميشه رو اون!

لینک به دیدگاه

1- قانون گریزی

2- افراط و تفریط

3- خود کم بینی

4- خود بزرگ بینی

5- حسادت

6- حس ناسیونالیستی قومی شدید

7- بی خیالی نسبت به آینده

8- متهم کردن دیگران برای تبرئه خود

9- راه صد ساله یک شبه رفتن می خواهند.

10- همه کارشناس همه چیزند. بلد نیستند بگویند نمی دانم. ( نمونه اش توی انجمن همه توی همه موردی نظر میدهند)

11- {همه موارد بالا در مورد دیگران صادق است به استثنا ء خودم }

لینک به دیدگاه
اولین دردی که تو این مملکت رو همه دردا سایه انداخته درد نا آگاهیه

با این قسمت صحبت pari daryayi به شدت موافقم

به نظر من تموم دردی که هم اکنون داریم متحمل میشیم ، به خاطر نا آگاهی خودمون از همه چیز مملکتمونه

همه میگن ایران سیاسی ترین مردم دنیا رو داره

ولی به نظر من اصلا اینطور نیست

چون ما از سیست فقط بحث تو جمعو بلدیم که در نهایت به اعصاب خوردی سایرین منجر میشه و هیچ آبی هم از آب تکون نمیخوره

سیاستی که در جهت بهبود نباشه پشیزی نمی ارزه

فکر میکنم تنها راه حل این مشکل فقط دانستن است

ما اگر بدانیم ، هیچ احدی به خود نمیتواند اجازه بدهد که حق شخص دیگری را بخورد ( البته مفهوم این جمله فقط تو مملکت ما که هر کس از بزرگ تا کوچک ، فقط به فکر خیش است ، صادقه )

این نظر من بود

به امید دانایی بیش از پیش:ws21:

لینک به دیدگاه

منم با نظر دوستان موافقم

ریشه بسیاری از مشکلات خود ما هستیم

چه در کار ، چه در تحصیل و چه در خانه و زندگی

همه چیزی که میدانیم شبه ای از آن چیزی است که واقعا باید بدانیم و این در حالیست که فکر میکنیم آنرا کامل می دانیم.

از ساده ترین مسایل فردی و اجتماعی گرفته تا مسایل کلان سیاسی و اقتصادی و در همه چیز هم خودمونو عقل کل و صاحب نظر میدونیم.

وقتی به یک اداره وارد میشویم کارمندانش را به ناسزا میگیریم که مفت خور و تنبلند و پول مفت میگیرند و کار نمی کنند.خود ما چطوریم ؟ آیا کاری را که بر عهده داریم به نحو احسن انجام میدیم ؟ آیا از کارمون نمیدزدیم ؟

مسلم است که خود ما هم مانند آنها هستیم ولی فقط عادت کردیم دیگران را مورد قضاوت قرار دهیم.وقتی وارد محله ای میشیم و آشغال روی زمین میبینیم،شهردار و رفتگران را به باد توهین میگیریم که برای نظافت شهر اهمیت قائل نیستند در حالیکه بسیاری از ما حاضر نیستیم کوچکترین زباله ای را که خود تولید کرده ایم چند قدمی حمل کنیم تا درون سطل زباله بیندازیم.

رانندگان را به علت عدم رعایت حق پیاده و پیاده را به علت عدم رعایت حق سواره مورد توهین قرار میدیم در حالیکه که خود نیز حقوق هیچ یک را رعایت نمیکنیم.

بزرگترهای ما که این گونه قوانین رو رعایت نمی کنند، مسلم هست که کودکان نیز چنین مواردی را نخواهند آموخت.فرهنگ آموزشی ما از پایه ویران است.

به نظر من فرهنگ کار و احترام به حقوق دیگران مهم مسئله ای است که اگر در جامعه ما حل شود حرکت به سمت پیشرفت در تمام مباحث اقتصادی و اجتماعی و ... آغاز میشود و در نتیجه آن گام اول اصلاح و ترقی برداشته میشود.دردهای مملکت ما بسیار است ولی درمان آن نه از سیاست است نه از اقتصاد . درمانش تنها خود ما هستیم که به عنوان عناصر سازنده فرهنگ و اقتصاد و اجتماع و ... باید اصلاح شویم و این ممکن نیست مگر اینکه اول هر فرد حقوق فردی خود را بشناسد و همچنین وظایف خود را نسبت به جامعه اش و آنها را اجرایی کند.

یه نمونه جالب میتوان همین کشور ژاپن را زد.3 روز بعد این زلزله ویرانگر مردم بسیاری از شهرها به سر کارهای خود برگشتند و مردم مناطق آسیب دیده با کمک به نیروهای امداد و ارتش سعی در بازگرداندن اوضاع به حال اولیه خود دارند.کشورشون براشون مهمه.ننشستن بعد ویرانی عزا بگیرند.بلافاصله واسه خودشون هدف گذاشتند.ساختن دوباره.همونطور که بعد جنگ دوم جهانی ساختن

حالا مقایسه کنید با کشور ما و مردم ما

لینک به دیدگاه
درسته منم موافقم....ولی با اینورشم یه کم مشکل دارم که به هر مشکلی میخوای انتقاد کنی یه عده میان میگن مشکل ما ایناست مگه؟...مشکل شده فقط یه چیز!میگم مشکل فقط اون یه چیز نیست....یه چیزایی تو هم گره خورده که باید کم کم از خودمون حل بشه...اینکه ملت ما ترسو و تو سری خورن دیگه مربوط به امروز و دیروز نیست....حداقل ماها که مدعیه تحصیلکردگیو روشن فکری هستیم بیایم یه چیزایی و که میدونیم به کسایی که احیانا نمیدونن گوشزد کنیم...کمکم یه سری مشکلات حل میشه....زمینه هم برای اهداف بزرگتر چیده میشه تا وقتی شعور درک یه چیزایی تو ما به وجود نیاد از پس حل مشکلات جزئی بر نیایم مشکل بزرگ تا صد سال دیگه هم حل نمیشه....این یکیم موقتا حل بشه یکی دیگه میاد باز همینجوری ازمون سوء استفاده میکنه!

بله منم میبینم....دیروز هم یه جای دیگه این مشکل و داشتم من!...نمیدونم قضیش چیه!:ws52:

البته من هم با شما موافقم.

ولی یک چیز دیگه هم هست.

یعنی نه تنها زمینه برای یادگیری فراهم نیست.

حالا خیلی هستند یاد میگیرند و حداقل شعورش را دارند.ولی زمینه برای اونها فراهم نیست.

یعنی همون ها همرنگ جماعت میشند.

یارو دروغ نگه یا زیر اب نزنه که نمیتونه به بقایش ادامه بده.

اخه ایا این دغدغه های روزمره جا را برای اینکه طرف به فکر تغییر وبهتر شدن کشورش بیوفته گذاشته؟؟؟

حداقل اون ژاپنی با سختی و با عشق کارش را میکنه.

حداقل اخر ماه یک حقوقی میگیره که شرمنده زن و بچه اش نباشه.

دیگه غصه پول دانشگاه نداشتن پسرش را نمیخوره.

چون میدونه وقتی کار میکنند حقش را میدهند.

شما الان یک کارگر بگیر خونت را تمیز کنه.

10 تومان از حقوق عرف بیشتر بده..

چنان با عشق برایت کار میکنه.

حالا شما 5 تومان کمتر بریز.اگر مثلا براتون چایی بریزه.یواشکی تو چاییتون تف میکنه.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

حالا از دلار که بگذریم یکم !!

چند شب پیش اخبار 20:30 شبکه دو پخش کرد !

سه سال پیش 3 تا گور خر کمیاب ایرانی رو تو خراسان بردن تو قرنطینه که زاد و ولد کنن تا نسلشون منقرض نشه !

بعد از 3 سال فهمیدن که هر 3 تا ماده بودن !!!!

ديگه حمله اتمي جوابگو نيست، بي زحمت يکي خورشيد رو خاموش کنه.... :4564:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...