رفتن به مطلب

کاکائو یا میوه:مسئله این است!

ارسال های توصیه شده

کاکائو يا ميوه: مسئله اين است!

کاکائو مي تواند براي قلب مفيدتر از ميوه باشد. بر اساس مطالعاتي که اخيرا در ايالات متحده ي آمريکا انجام گرفته، کاکائو براي قلب مفيدتر از برخي ميوه هاست چون حاوي آنتي اکسيدانهاي بيشتري است.

بدون شک شنيدن اين خبر براي افرادي که طرفدار پر و پا قرص کاکائو هستند و يا آنهايي که به خواندن «روزانه 5 واحد ميوه و سبزيجات ميل کنيد» مندرج در روزنامه هاي پزشکي آلرژي پيدا کرده اند خبر بسيار خوشحال کننده ايي است. زيرا بر اساس پژوهشي که اخيرا در مجله ي آمريکايي Chemistry Central Journal به چاپ رسيده است، کاکائو در مقايسه با برخي ميوه ها براي قلب مفيدتر است و محققان دليل اين امر را سرشار بودن کاکائو از آنتي اکسيدانها بويژه پولي فنول و فلاونوئيدها ذکر مي کنند.محققان براي دست يافتن به اين نتيجه، دست به مقايسه ي تاثير شکلات سياه و آب ميوه هاي تازه ايي از قبيل آب زغال اخته ، آب انار و ... زده و به اين نتيجه رسيده اند که در بين تمام اين ميوه ها فقط آب انار نسبت به شکلاتي که 60 درصد کاکائو دارد، داراي آنتي اکسيدان بيشتري است. البته گفتني است اين نتيجه مربوط به شکلات سياه مي شود. البته انواع آب ميوه ها براي سلامت بدن مفيد بوده و مصرف آنها يک ضرورت محسوب مي شود. توصيه محققان و پزشکان اين است که براي لذت و حفظ سلامتي خود هم ميوه ميل کنيد و هم شکلات!1 مارس/rfi

لینک به دیدگاه
البته اینم بگم که زیاد حول نکنین و از فردا بی افتین بجون کاکائو تا می تونین بخورین یه خرده هم به قدرت چاق کنندگی اونم فک کنین:w16::ws3:

:ws3:مرسی از راهنماییتون

من که خیلی شکلات دوس میدارم:ws2:

لینک به دیدگاه
از كجا بفهميم كه كاكائو واقعا كاكائو هست و از اينهايي كه درست ميكنن نيست؟؟؟؟؟؟

از كجا بخريم؟؟

از کدوما درست میکنن؟:ws52:

آها منظورت تقلبیشه؟

خوب دونه تفت داده شده کاکائورو بخر بسابون تو ازین آسیاب برقیا استفاده کن

توی تمام این فروشگاههای زنجیره ای قوطیاشو میفروشن

لینک به دیدگاه
از کدوما درست میکنن؟:ws52:

آها منظورت تقلبیشه؟

خوب دونه تفت داده شده کاکائورو بخر بسابون تو ازین آسیاب برقیا استفاده کن

توی تمام این فروشگاههای زنجیره ای قوطیاشو میفروشن

مرسي عزيزم

ديگه چيز ديگه اي بهش نزنم؟

لینک به دیدگاه
من خودم کاکائو خوره حرفه ای یم ولی شنیدم مانع از جذب آهن میشه نمیدونم چقد درسته!

اگه بهت بگم برعکسش درسه قول میدی اینجوری نشی؟:jawdrop:

کاکائو بیشتر جذب کننده آهن هست :w16:

قهوه هم همینطور:w16:

لینک به دیدگاه
مرسي عزيزم

ديگه چيز ديگه اي بهش نزنم؟

:ws3:میخوای آشپزی یادت بدم کلک

اون دیگه بستگی به خودت داره که بخوای با پودرش چی درست کنی

شکلات-هات چاکلت-بریزی تو شیر یا شیرینی:ws3:

لینک به دیدگاه
هر کی شکلات دوست داره مهمون خونه ی ما....

همسرم دوز مصرف شکلاتش خیلی بالاست...همه جای خونه همه مدل شکلاتی هست :ws37:

آخ جون من میام خونتون مهمونی

دوز منم بالاست

بله ...بله...

بین خومون باشه ها به کسی نگیا

میگیرنمونا

کجا بودم؟؟اها

آها میفهمن ازمون آزمایش میگیرن میندازنمون زندان به جرمه شکلات خوردن

مثقالی فلانقدره بله...بله کیه؟کیییییییییییییییه؟

لینک به دیدگاه
خوب ظاهرا با اینکه نهایت تلاشمو کردم و آمادگی های لازم رو جهت پذیرش این حقیقت دادم بازم اینجوری:jawdrop: شدی

آره ممنون خبر خووبی بود!

ولی متاسفانه انگار مانع از جذب کلسیم میشه!

کلا زیاد نخورید دیگه خوب نیست!( اینو مامانم همیشه به من میگه)

متخصصان تغذیه می گویند، افزودن نسکافه، کاکائو، قهوه یا چای به علت دارا بودن اگزالات، با کلسیم شیر ترکیب و مانع از جذب این ماده معدنی می‌شود.

لینک به دیدگاه
آره ممنون خبر خووبی بود!

ولی متاسفانه انگار مانع از جذب کلسیم میشه!

کلا زیاد نخورید دیگه خوب نیست!( اینو مامانم همیشه به من میگه)

متخصصان تغذیه می گویند، افزودن نسکافه، کاکائو، قهوه یا چای به علت دارا بودن اگزالات، با کلسیم شیر ترکیب و مانع از جذب این ماده معدنی می‌شود.

:w16:آره با این موافقم که اگزالاتو جذب میکنه میدونید که اگزالات هم سنگ کلیه میاره

علاوه بر اینا پودر های آماده نسکافه و کاپو چینو و... دارای ماده ای به نام ملامین است که خودش به تنهایی اثرات سوء بسیاری دارد:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...