رفتن به مطلب

خوشبـــــــــــــــــــین ی یا بدبــــیــــــــــــــن

p mehdi q

بدبین یا خوش بین  

17 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بدبین یا خوش بین

ارسال های توصیه شده

بازم سلام

خوبین:ws52:

شما در مواجهه با اشخاصی که در مسیر زندگی شما قرار میگیرند . در درجه اول چه موضعی میگیرید؟

اشخاصی كه میزان این ماده شیمیایی در مغزشان پایین است دید منفی‌تری دارند و...

روانشناسان می‌گویند برخی انسانها به طور مادرزادی خوشبین به دنیا می‌آیند و این یافته تایید می‌كند كه سطح یك ماده شیمیایی در مغز، روی چگونگی دید و نگرش ما نسبت به جهان اطرافمان تاثیرگذار است.

كارشناسان دانشگاه میشیگان در بررسی‌های جدید خود دریافته‌اند كه سطح مولكولی موسوم به «نوروپپتید Y» به طور مستقیم به دید انسان نسبت به زندگی از جنبه نیمه پرلیوان و یا نیمه خالی لیوان مربوط می‌شود. یعنی میزان این ماده در مغز تعیین می‌كند كه شما جهان را مثبت یا منفی می‌بینید.

به گزارش روزنامه تلگراف، دكتر برایان میكی، روانپزشك و متخصص اصلی در این آزمایشات تاكید كرد: اشخاصی كه میزان این ماده شیمیایی در مغزشان پایین است دید منفی‌تری دارند و مقابله با شرایط استرس زا به مراتب برایشان دشوارتر می‌شود. این اشخاص هم چنین بیشتر مستعد ابتلا به افسردگی هستند.

دكتر میكی و تیم پزشكی وی معتقدند كه مقدار «نوروپپتید Y» در مغز از طریق ژنتیكی برنامه ریزی و تعیین می‌شود. آنها امیدوارند كه كشف جدیدشان به تشخیص زودهنگام و پیشگیری از بروز اختلالات روانپریشی در افراد مستعد منجر شود.

لینک به دیدگاه

بستگی داره چه حسی منتقل میکنه . یه چیزی وسط این دو میباشم بعضی موارد رو با خوشبینی ، بعضی موارد با بدبینی میبینم که بستگی به تعاریف خودم داره ،ولی سریع اعتماد نمیکنم .

لینک به دیدگاه

من سعی میکنم در حالت کلی خوشبین باشم.

اما به یک سری چیزها اصلا نمیتونم خوشبین باشم،مثلا تحجر،چیزی است که من نسبت به آن و طرفدارانش خیلی بدبینم.

لینک به دیدگاه

كارشناسان دانشگاه میشیگان در بررسی‌های جدید خود دریافته‌اند كه سطح مولكولی موسوم به «نوروپپتید Y» به طور مستقیم به دید انسان نسبت به زندگی از جنبه نیمه پرلیوان و یا نیمه خالی لیوان مربوط می‌شود. .

یه سوال تکراری؟

توی این شکل چی می بینید؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

یه سوال تکراری؟

توی این شکل چی می بینید؟

چه سوال سختی!!!!!

هم میتونه آب باشه، هم سون آپ ، هم آب شنگولی ، هم الکل سفید، گیج شدم:ws52:

لینک به دیدگاه

یه سوال تکراری؟

توی این شکل چی می بینید؟

یه لیوان آبه که نصف آبشو یکی خورده پریده گلوش..اینقدر سرفه کرده مُرده :JC_thinking:

لینک به دیدگاه

به نظرم باید منطقی بودن را انتخاب کرد. و منطق میگه به همه چی بدبین باش مگر اینکه خلافش ثابت بشه.

من این درس را تو سالها زندگی با چندین قشر جامعه یاد گرفتم

لینک به دیدگاه

ولی من بد بینم....همیشه باید بد بین بود به همه چی

چون اینجوری روش فکر میکنید و همه جنبه هاش رو در نظر میگیرید...اگه بد پیش بیاد انتظارشو داشتید..اگرم خوب بود که چه بهتر

لینک به دیدگاه
چه سوال سختی!!!!!

هم میتونه آب باشه، هم سون آپ ، هم آب شنگولی ، هم الکل سفید، گیج شدم:ws52:

یه لیوان آبه که نصف آبشو یکی خورده پریده گلوش..اینقدر سرفه کرده مُرده :JC_thinking:

منظورم در رابطه با موضوع تاپیک بود:icon_pf (34):

مثلا معروفه که آدمای خوش بین نیمه پر این لیوان رو می بینن و می گن لیوان نصفش پر از آبه. و بدبین ها نیمه خالی رو و می گن لیوان نصفش خالیه.

ولی یه بار این سوالو از یکی پرسیدن جواب جالبی داد، گفت این لیوان نصفش پر از آبه و نصفش پر از هوا.

یه خوش بین واقعی.

لینک به دیدگاه

مرسی خیلی جالب بود(بیشتر بخش زیستیشو میگم دوس داشتم):icon_gol:

من خیلی بد بینم دوستامم همه میگن بهم که خیلی منفی نگرم گاهی اوقات این بد بین بودن خیلی به آدم کمک میکنه و گاهی اوقاتم سوهان روح آدمیزاد میشه وحشتناک

بد بینها به خوبی اتفاقات اطرافشونو به بدترین وجه تو ذهنشون تجسم میکنن واسه همین گاهی نسبت به بقیه جوانب رو بهتر میسنجن و محتاطتر عمل میکنن(بعضی وقتا به نفعم بوده) اما بعضیا بد بین ترسو هستن که حول میکنن واسترس بهشون دست میده و وا میزنن

و البته خیلی وقتا این بد تجسم کردن ها به سرعت ذهن آدم رو خراب میکنه و یه اتفاقی که ممکنه خیلی سهل و مثبت باشه رو به یه اتفاق زهراگین واسه آدم تبدیل کنه

لینک به دیدگاه

بستگی به محیطی که آدم توش زندگی میکنه هم داره.

زندگی تو این کشور و تو این شهر باعث بدبینی من شده. اصلا نمیتونم به آدمای همشهریم یا هموطنم با دید خوشبینانه نگاه کنم.

مثلا نسبت به چیزایی که ساخت ایرانه به شدت بدبینم.

نسبت به چیزایی که ایرانیا میگن خوبه بدبینم و فکر میکنم بدن.

...

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...