رفتن به مطلب

چقدر دیگران و قضاوت میکنی؟...

ooraman

ارسال های توصیه شده

چند بار پیش اومده از روی نوع پوشش ،نوع خنده،رنگ مو و چیزایی ازین قبیل اطرافیانتونو قضاوت کردیدو بعدا به خلاف آنچه که نظرتون بوده رسیدید؟

کلا چقدر دیگران و قضاوت میکنید؟....و چرا ما ایرانیها زیاد در مورد همدیگه قضاوت میکنیم؟....

لینک به دیدگاه

بنظر من قضاوت از روی ظاهر و یا قضاوت در مورد افراد با اولین برخورد بزرگترین اشتباهه...

همیشه باید به افراد زمان داد...

قضاوت زود هنگام در مورد آدمها باعث میشه که فرصت شناختنشون رو از دست بدیم وفقط بر پایه حدسیات و گمانها مون برخورد کنیم...

اما این که چرا ما ایرانیها زیاد قضاوت میکنیم البته همه اینطور نیستند.. به خاطر این هست که ظاهربینی بیداد میکنه...

لینک به دیدگاه

من از روی تیپ و قیافه خط فکری یارو رو حدس میزنم.

اما قضاوتی نمیکنم چون معیاری برای قضاوات آدمها در من وجود نداره.

هر انسانی خوبه مگه اینکه خلافش ثابت بشه.

لینک به دیدگاه
من از روی تیپ و قیافه خط فکری یارو رو حدس میزنم.

اما قضاوتی نمیکنم چون معیاری برای قضاوات آدمها در من وجود نداره.

هر انسانی خوبه مگه اینکه خلافش ثابت بشه.

:w16::w16:

موافقم....از روی ظاهر شخص میشه تا حدودی متوجه شد که طرف مقابل تو چه دسته ای از دسته بندی ما قرار میگیره...و تا حدود زیادی هم با همون برخوردهای اولیه خیلی از معیار های کلی رفتاری مشخص میشه

لینک به دیدگاه

راستش من تا 4 - 5 سال پیش چنین اشتباهی می کردم و درباره افراد بر حسب ظاهرشون قضاوت می کردم اما وقتی قضاوت دیگران رو هم در مورد خودم دیدم متوجه شدم که ظاهر اصلا نمی تونه بیانگر باطن انسان باشه

دیگه از اون زمان هیچ وقت در مورد کسی پیش داوری نکردم حتی وقتی که خطاش رو به چشم دیدم

اما خب ایرانی ها از روی بی بصیرتی و از اون جایی که عادت کردن که توی زندگی دیگران سرک بکشن و روی هر کس یه عیب و ایرادی بذارن این کار رو می کنن

جالب این جاست که حتی با این که ما اسممون هم مسلمانه و خیلی افرادی هم که ادعای پایبندی به دینشون عرش رو هم می لرزونه دقیقا این قضاوت های بی پایه و اساس رو می کنن

ملاک ارزش افراد نتوان کرد ظاهر را

که دورن کهنه بپیچند محطاطان جواهر را :ws37:

.

لینک به دیدگاه

قضاوت نمیکنم ولی 99٪ وقتی کسی رو میبینم اون حس اولیم اگر خوب یا بد یا هرچی باشه درست درمیاد......

با همه همکلام میشم کاری هم به تیپ و ظاهرشونم ندارم ولی اگر اولین بار که دیدمشون موج منفی بهم رسیده باشه بعد از یه مدتی اون موج منفی برام اثبات میشه و کنار میکشم از دوستی با طرف .......

لینک به دیدگاه

اصولا" خیلی ها این کار رو می کنن.

یکی رو می بینن سادست بهش می گن طرف گاگوله!

شیک باشه میگن از دماغ فیل افتاده!

حرف نزنه می گن آخی افسردست!

زیاد حرف یزنه می گن وراجه!

و....

من کلا" یه مدت میذارم بگذره بعد در مورد طرف مقابلم قضاوت می کنم. طرز حرف زدن خیلی برام مهمه و یه جورایی می فهمم که تو ذهن طرف چی میگذره.

یه بار در مورد یه نفر زود قضاوت کردم...بعد دیدم 180 درجه برعکس بوده flat.gif

لینک به دیدگاه
قبلانا خیلی اینکارو میکردم الان دیگه قضاوت نمیکنم چون همه به اشتباه قضاوت میکنن من شلوخم اما من خیلی ارومم:icon_redface:

اینو هستم

دیده انسان محدوده و دید باز نداره اونی رو که چشم و گوش و ....... درک میکنه باور میکنه ولی تفکرش ضعیفه و هر حرکتی از ما نشان شخصیت کلی ما نیست ممکنه بعضی موقعها یه کار اشتباهی بکنیم ولی غیر ارادی باشه پس باید همه کردار و رفتار را باهم ببینیم

رسوندم نمیدونم

لینک به دیدگاه
قبلانا خیلی اینکارو میکردم الان دیگه قضاوت نمیکنم چون همه به اشتباه قضاوت میکنن من شلوخم اما من خیلی ارومم:icon_redface:

من که ایمان دارم شلوغی ..بهونه نیار:ws3:

آروم قبل از طوفانی؟:4chsmu1:

لینک به دیدگاه

سلام

کلا خودم خیلی قضاوت میکنم کار خوبی نیست

اما از کل بحث و حرفای شما یه چیزی رو میتوجه شدم و اون اینه که مشکل از خود ماهاست که ظاهرمون با باطنمون یکی نیست... همین هست که باعث میشه دیگران در موردمون اشتباه قضاوت کنند در حقیقن خود ما هستیم که باعث میشیم دیگران در موردمون به اشتباه بیفتن ...

لینک به دیدگاه
چند بار پیش اومده از روی نوع پوشش ،نوع خنده،رنگ مو و چیزایی ازین قبیل اطرافیانتونو قضاوت کردیدو بعدا به خلاف آنچه که نظرتون بوده رسیدید؟

کلا چقدر دیگران و قضاوت میکنید؟....و چرا ما ایرانیها زیاد در مورد همدیگه قضاوت میکنیم؟....

والا من همین امروز صبح در مورد یکی تو اون باشگاه قضاوت کردم. ولی از روی اینا که شما گفتید نبود. از روی چند ماه دوستی و ساعتها بحث روش قضاوت کردم. حالا شما به من بگید کار درستی کردم یا نه؟

لینک به دیدگاه

من از روی ظاهر تا حدودی قضاوت میکنم.

معمولا از کسانیکه خودشان را جلف کنند یا پوشش خاصی مثل مُهر بر پیشانی و یقه آخوندی و...داشته باشند،خوشم نمیاد.

جلف بودن هم واسه هرکسی یک سری ویژگی هایی داره.

مثلا من از پسریکه شلوار سوراخ سوراخ بپوشه خوشم نمیاد،هرچند نظر اون فرد در انتخاب پوشش کاملا محترمه.

به آدم های سیگاری هم زیاد اعتماد نمیکنم،میدونم خیلی ها ممکنه بدشون بیاد

اما تجربه بهم نشون داده کسیکه به سلامتی خودش رحم نکنه،زیاد به دیگران رحم نخواهد کرد.

لینک به دیدگاه
در مورد کی بوده حالا؟ :banel_smiley_4:

من از روی ظاهر تا حدودی قضاوت میکنم.

معمولا از کسانیکه خودشان را جلف کنند یا پوشش خاصی مثل مُهر بر پیشانی و...داشته باشند،خوشم نمیاد.

جلف بودن هم واسه هرکسی یک سری ویژگی هایی داره.

والا چون ممکنه بشناسید نمیگم کی بود. ولی من در مورد کسی از روی ظاهرش نه بلکه رفتار و حرف زدنش قضاوت میکنم. که البته تکلم و رفتار هر کسی تا حدودی آینه تفکر و اندیشه درونی اون فرده. پس میشه قضاوت کرد. مگر در موارد نادری که نشه از روی رفتار و کردار کسی رو شناخت که البته خیلی کم پیش میاد با وجود تجربه کافی در تعاملات اجتماعی این افراد رو نتونیم بشناسیم و در موردشون قضاوت کنیم.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

چند وقت پیش داشتم میرفتم مسافرت و با مامانم و بابام تو ایستگاه قطار منتظر نشسته بودم که قطار بیاد و سوار بشم

چن تا صندلی جلوتر یه پسر بچه با مامانش نشسته بود...حدودا 10 ساله به نظر میرسید اول ساکت بود بعدش شروع کرد به نق نق کردن و صداهای بلند مثل صدای هواپیما و ماشین و اینا دراوردن

نیم ساعتی تا اومدن قطار مونده بود و مائم کم کم داشت حوصلمون سر میرفت و اینم که از اون طرف ایستگاه و گذاشته بود رو سرش

مامانش هی میگفت هیس اروم

اونم دو دیقه ساکت میشد و دوباره شروع میکرد

مامانم بهم گفت وای...پسر گنده چرا اروم نمیشینه سرمون و برد

بعد از چن دیقه که دیگه کلافه و حسابی عصبانی شده بودم به مامانم گفتم اه...چرا لال نمیشه این؟ ...خرس گنده...

مامانشم که عین خیالش نیست ساکتش کن دیگه ....انگار بچه دو سالست ....سر درد گرفتم....روانی...

درست دو دیقه بعد بچهه از جاش پاشد و به زحمت وایساد جلوی مامانش که مامانش شلوارش و درست کنه

حالت ایستادنش و که دیدم بدنم یخ کرد!

عقب موندگی داشت....البته قیافش کاملا طبیعی بود ولی وقتی وایمیستاد دستاش کنارش اویزون میشد و تعادل نداشت

وقتی دهنش بسته بود مثل یه چه سالم دیده میشد ولی حرف که میخواست بزنه توانایی نگه داشتن اب دهنش و نداشت و فرم صورتشم یه کم تغییر میکرد

من و مامانم از خجالت و ناراحتی همدیگه رو نگاه نمیکردیم:hanghead:

بعد از اون وقتی میخوام درباره کسی حرفی بزنم و نظری بدم صحنه وایسادن بچهه میاد تو نظرم ....

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

من قبلا خیلی دیگرانو قضاوت میکردم ولی الآن نه خیلی کم شده.

البته بیشتر قضاوتام درست میشدا.

الان خیلی کم قضاوت میکنم چون دوست ندارم کسی دربارم از ظاهر و نظر خودش قضاوت کنه.

لینک به دیدگاه

یه بار از روی ظاهر یه کسی یه قضاوت غلط کردم از اون به بعد به خودم قول دادم دیگه اینکارو نکنم.:icon_pf (34):

منم واقعا دوست ندارم از روی ظاهرم قضاوتم کنند چون آدما توی یه موقعیت هایی خود واقعیشون رو نشون میدن شاید اون موقعیتی که تو داری قضاوتشون می کنی :w000:زمان واقعی قضاوت نباشه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اصلاً حوصله ی قضاوت کردن رو ندارم...

مگر اینکه به عینه چند تا چیز از طرف دیده باشم...اون موقع می گم فلانی به نظرِ من اینجوریه... همین. هیچ اجباری هم نداره همه نظر من رو قبول داشته باشن...شاید به نظر خیلیا ok باشه.اونم چی بشه...چی بشه بگم....

اگرم کسی بیاد بهم بگه فلانی اینجوریه اون یکی اونجوریه می گم: به من و تو چه؟زندگیه خودشه!

والـــــــــا :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...