رفتن به مطلب

آیا شما حاضرید برای مصلحت اندیشی نقاب به چهرتون بزنید !؟!!

alborzrad

ارسال های توصیه شده

با سلام :icon_gol:

امیدوارم حال همه دوستا خوب باشه

این تاپیکو واسه این زدم که میخاستم بدونم واسه شما چقدر مهمه که برخلاف اون چیزی که حالا به هرجهت وبه هر نامی واستون مهم جلوه میکنه عملی عکس اون انجام بدین !!

راستش چند وقت قبل یکی از دوستام که حدود دو سالی میشد ندیده بودمش بهم زنگ زد و ازم خواست که اگه میتونم یه هفته به جاش برم توی یکی از مدارس تدریس کنم گویا واسش کاری پیش اومده بود که میبایست یه هفته از مشهد خارج بشه اون شب پشت گوشی بهش گفتم که تجربه تدرس ندارم اما دیدم کلی اصرار کرد که غیر از تو کسی به ذهنم نرسیده که بهش بگم منم بهش گفتم آیا از نظر مدرسه و عوامل مسئول اونجا اشکالی نداره که من بیام جات که دیدم گفت نه صحبت کردم گفتن بلامانع هستش !

فردای اونروز باهم قرار گذاشتیم همو ببینیم و راجع این موضوع بیشتر حرف بزنیم وقتی همو بعد این همه مدت دیدم با تعجب دیدم دوستم از نظر ظاهری تفاوت قابل ملاحظه ای کرده شلوار پارچه ای ریش نسبتا بلند و.....

اونجا بود که گفتم فلانی پا روی بعضی خط قرمزات گذاشتی

گفت مجبور بودم !

حالا به نظر شما گاهی به خاطر مصلحت اندیشی مثل این دوست من باید پا رو بعضی چیزا گذاشت !؟؟

آیا به مثل اون ترانه زیبای قمیشی باید همیشه نقاب به صورتمون بزنیم !؟نقابمون یه چی بگه خود وجودیمون چیز دیگه !؟!

اآیا صرف داشتن یه ظاهر خاص عاملی برای تصدی شغل باید بشه !؟

چرا باید از روی ظاهر یه نفر راجع به اون و توانایی هاش قضاوت کرد !؟

آیا با عوض کردن ظاهر میشه باطن یه نفر عوض بشه !؟؟!

نظرتون رو به شرایط عمومی استخدام در جمهوری اسلامی ایران جلب میکنم !

اعتقاد و التزام عملی به مبانی و احكام اسلامی

۲ ایمان به نظام جمهوری اسلامی ایران و التزام به ولایت فقیه

۳ تابعیت جمهوری اسلامی ایران

۴ عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروههای سیاسی غیر قانونی و الحادی

۵ نداشتن سوء پیشینه و برخورداری از حسن شهرت

۶ داشتن شرایط تحصیل و یا تخصص لازم برای خدمت مورد نظر

۷ داشتن سلامت روانی و جسمانی متناسب با خدمت مورد نظر

8- داوطلبان نباید به هیچ یك از نهادها و ادارات دولتی تعهد خدمتی داشته باشند .

تبصره : دارندگان سابقه عضویت و همكاری با بسیج و وابستگان درجه یك خانواده شهدا و ایثارگارن و نیروی مسلح در اولویت خواهند بود

igifb43ht5ru95s77e91.jpg

لینک به دیدگاه

از اونایی که مصاحبه استخدامی میکنند بپرس مطمعن باش اگه وجدان داشته باشن میگن ؛ ملت خیلی داغونن، خیلی.

تو این دور زمونه خیلی کم پیدا میشن ادمایی که خریدنی نباشن البته قیمت های مختلفه

خودت بهتر میدونی خیلیا خودشون رو به یک گونی سیب زمینی میفروشن حالا ممکنه سیب زمینی یکی معمولی و خاکی باشه باشه یکی پوستش طلا یا اصلا سیب زمینی طلایی باشه ...

اما وجود ادمای با شرف ومنکر نمیشم هرچند کمند

لینک به دیدگاه

من شاید برای مصلحت اندیشی،عمامه بر سرم بذارم،اما هرگز نقاب به چهره ام نمیزنم.

اونکسیکه نقاب به چهره اش میزنه اصلا مصلحت اندیشی نمیکنه،بلکه تزویر اندیشی میکنه.

مصلحت یعنی کاری در جهت صلح و آرامش،نه در جهت نیرنگ و نامردی.....

لینک به دیدگاه

از هر کسی بر نمیاد!که خلاف جهت اب شنا کنه اونم تو این دوره زمونه!(انگار پوستم کنده میشه!)نمی دونم که ایا میشود اعتقادات رو که همانا مثبت و بی ضرر باشه به یه اعتقاد پلید و کثیف که جز انحراف و کفر و فاشیسم!!چیزی بار نیاورده بفروخت میشود ایا!خیلی سخته تصمیم گیریش!اخت شدن با این موجودات عجیب و غریب سخته!یا ایراد از منه یا این دیوار از دم کجه!

لینک به دیدگاه

رفیق هممون نقاب میزنیم بلا استثنا

اگرم تا حالا براتون چنین اتفاقی نیفتاده مطمئن باشید بخاطر شرایط خاصی بوده که تا حالا بر زندگیتون حاکم بوده ووقتی توی جامعه تنها شدید اونوقت هست که میتونید با خودتون خلوت کنید وبگید ایا نقاب خاصی رو هرچند به نظرتون بی ارزش باشه وزمان خیلی کمی رو براش صرف کرده باشین رو چهره واقعیتون زدین یانه

انسان یک موجود اجتماعی و به صورت تقریبا قطعی تابع شرایط هست!!!

این که بالا پایین داشته باشه تغییرات ادما نسبت به شرایط بستگی به هزاران عامل واحتیاجات وتفکرات ادماست ولی بالاخره هرادمی تو اجتماع که باشه یه نقطه تسلیمی صددرصد داره مگر اینکه یا از جامعه ایزوله بشه یا شرایطش اونقدر خاص وویژه باشه که شرایط جامعه روش تاثیر نداشته باشه

لینک به دیدگاه
از هر کسی بر نمیاد!که خلاف جهت اب شنا کنه اونم تو این دوره زمونه!(انگار پوستم کنده میشه!)نمی دونم که ایا میشود اعتقادات رو که همانا مثبت و بی ضرر باشه به یه اعتقاد پلید و کثیف که جز انحراف و کفر و فاشیسم!!چیزی بار نیاورده بفروخت میشود ایا!خیلی سخته تصمیم گیریش!اخت شدن با این موجودات عجیب و غریب سخته!یا ایراد از منه یا این دیوار از دم کجه!

صفت های مثبتی مثل سادگی بی کینه بودن خیر خواهی.... گاهی وقتا توان مقاومت در برار صفت های منفی مثل جاه طلبی قدرت برتری جویی ....ندارن

همینه که یهو میبنی بعضی ادمای ساده و بی ریا هم پلید و کثیف میشن به سادگی

لینک به دیدگاه
رفیق هممون نقاب میزنیم بلا استثنا

اگرم تا حالا براتون چنین اتفاقی نیفتاده مطمئن باشید بخاطر شرایط خاصی بوده که تا حالا بر زندگیتون حاکم بوده ووقتی توی جامعه تنها شدید اونوقت هست که میتونید با خودتون خلوت کنید وبگید ایا نقاب خاصی رو هرچند به نظرتون بی ارزش باشه وزمان خیلی کمی رو براش صرف کرده باشین رو چهره واقعیتون زدین یانه

انسان یک موجود اجتماعی و به صورت تقریبا قطعی تابع شرایط هست!!!

این که بالا پایین داشته باشه تغییرات ادما نسبت به شرایط بستگی به هزاران عامل واحتیاجات وتفکرات ادماست ولی بالاخره هرادمی تو اجتماع که باشه یه نقطه تسلیمی صددرصد داره مگر اینکه یا از جامعه ایزوله بشه یا شرایطش اونقدر خاص وویژه باشه که شرایط جامعه روش تاثیر نداشته باشه

سحاد شاید نقاب بزنیم اما نه هر نقابی

بعضی نقابا خیلی کثیفت خییییلی

لینک به دیدگاه
سحاد شاید نقاب بزنیم اما نه هر نقابی

بعضی نقابا خیلی کثیفت خییییلی

دقت نکردی ارش جان

منم نگفتم هرنقابی رو میزنیم

من گفتم همه اسیر این پروسه میشن اونم تو هرجامعه ای که باشن

شدت وحدت این مسئله فقط فرق میکنه

ودرمورد ادما بستگی داره به ذهنیات ،تربیت،قدرت فکر،عزت نفس وازهمه مهمتر میزان احتیاجاتش

اینو که ما نمیبینیم

اینو باید هرکسی با خودش خلوت کنه وببینه چقدر میتونه خودفروشی کنه وچقدر قابلیت داره تا خودش باشه وبمونه

بالاخره هرکنشی هزینه داره وپرداخت این هزینه خیلی سنگینه

ارش تو خودت شاغلی میدونی من چی میگم ومیدونی وقتی جنس حرفای ما تو محیط کاریمون مطرح میشه چه مشکلاتی داریم

پس اصلا فک نکن دارم ایده ال نگاه میکنم یا منفی میبافم

چاکریم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
دقت نکردی ارش جان

منم نگفتم هرنقابی رو میزنیم

من گفتم همه اسیر این پروسه میشن اونم تو هرجامعه ای که باشن

شدت وحدت این مسئله فقط فرق میکنه

ودرمورد ادما بستگی داره به ذهنیات ،تربیت،قدرت فکر،عزت نفس وازهمه مهمتر میزان احتیاجاتش

اینو که ما نمیبینیم

اینو باید هرکسی با خودش خلوت کنه وببینه چقدر میتونه خودفروشی کنه وچقدر قابلیت داره تا خودش باشه وبمونه

بالاخره هرکنشی هزینه داره وپرداخت این هزینه خیلی سنگینه

ارش تو خودت شاغلی میدونی من چی میگم ومیدونی وقتی جنس حرفای ما تو محیط کاریمون مطرح میشه چه مشکلاتی داریم

پس اصلا فک نکن دارم ایده ال نگاه میکنم یا منفی میبافم

چاکریم:icon_gol:

:flowerysmile::ws53:

لینک به دیدگاه

بالاخره هرکنشی هزینه داره وپرداخت این هزینه خیلی سنگينيه

مرسي سجاد موافقم با هات:icon_gol:

لینک به دیدگاه
با سلام :icon_gol:

امیدوارم حال همه دوستا خوب باشه

این تاپیکو واسه این زدم که میخاستم بدونم واسه شما چقدر مهمه که برخلاف اون چیزی که حالا به هرجهت وبه هر نامی واستون مهم جلوه میکنه عملی عکس اون انجام بدین !!

راستش چند وقت قبل یکی از دوستام که حدود دو سالی میشد ندیده بودمش بهم زنگ زد و ازم خواست که اگه میتونم یه هفته به جاش برم توی یکی از مدارس تدریس کنم گویا واسش کاری پیش اومده بود که میبایست یه هفته از مشهد خارج بشه اون شب پشت گوشی بهش گفتم که تجربه تدرس ندارم اما دیدم کلی اصرار کرد که غیر از تو کسی به ذهنم نرسیده که بهش بگم منم بهش گفتم آیا از نظر مدرسه و عوامل مسئول اونجا اشکالی نداره که من بیام جات که دیدم گفت نه صحبت کردم گفتن بلامانع هستش !

فردای اونروز باهم قرار گذاشتیم همو ببینیم و راجع این موضوع بیشتر حرف بزنیم وقتی همو بعد این همه مدت دیدم با تعجب دیدم دوستم از نظر ظاهری تفاوت قابل ملاحظه ای کرده شلوار پارچه ای ریش نسبتا بلند و.....

اونجا بود که گفتم فلانی پا روی بعضی خط قرمزات گذاشتی

گفت مجبور بودم !

حالا به نظر شما گاهی به خاطر مصلحت اندیشی مثل این دوست من باید پا رو بعضی چیزا گذاشت !؟؟

آیا به مثل اون ترانه زیبای قمیشی باید همیشه نقاب به صورتمون بزنیم !؟نقابمون یه چی بگه خود وجودیمون چیز دیگه !؟!

اآیا صرف داشتن یه ظاهر خاص عاملی برای تصدی شغل باید بشه !؟

چرا باید از روی ظاهر یه نفر راجع به اون و توانایی هاش قضاوت کرد !؟

آیا با عوض کردن ظاهر میشه باطن یه نفر عوض بشه !؟؟!

این یعنی نون به نرخ روز خوردن.

اینگونه افراد بعد از مدتی دچار نفاق و چند گانگی شخصیتی میشوند.

این رفیقت دیگه خیلی خودشو تابلو کرده

بدون ریش و پیراهن روی شلوار هم میشه تدریس کرد.

یه نگاه به برادران سپاهی بکنی میبینی چند تا بی ریش هم توشون پیدا میشه( البته روزای تعطیل می زنن که تا شنبه در بیاد ) وقتی میگی آخه چرا اینکارو میکنی میگه از زور بیکاری اومدیم تو سپاه . می پرسم جنگ بشه چی کار میکنی ؟ میگه فرار میکنم میرم خارج......

لینک به دیدگاه

ای بازیگر گریه نکن!

ما هممون مثل همیم...

صبحا که از خواب پا میشیم

نقاب به صورت میزنیم ...

یکی معلم میشه و

یکی میشه خونه به دوش

یکی ترانه ساز میشه

یکی میشه غزل فروش...

کهنه نقاب زندگی

تا شب رو صورتهای ماست

چهره های پشت نقاب مثال همیشه بی صداست...

لینک به دیدگاه

دوستتون مجبور بوده

تو این شرایط اقتصادی ادم اگه دزدی نکنه باید عقایدشو مخفی کنه

منم خیلی جاها همین کارو کردم واسه ثبت نام دانشکاه هم یه جا بود قسمت بسیج

میرفتی چند تا سوال میپرسیدن بعد میکفتم عضو میشی یا نه:banel_smiley_4: اونجا اگه طرف میگفت لامذهبم میدونی چی میشد:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...