رفتن به مطلب

ماهی پیرانا

parsita

ارسال های توصیه شده

اگه یه وقت خدای نکرده گذرتون به آمازون افتاد مواظب باش

ماهی پیرانا و انسان

ماهی های پیرانا یکی از خطرناک ترین ماهی های جهان هستند که در آبهای رود آمازون زندگی می کنند . اگر چه دارای ابعادی به اندازه کف دست انسانند ولی با داشتن مجموعه ای از دندانهای بسیار تیز و برنده قادرند یک بز کوچک را در زمانی کمتر از پنج دقیقه ناپدید کنند . این ماهیان بصورت گروهی و با حمله های برق آسا شکار می کنند و دارای گونه های مختلفی هستند که معروف ترین آنها عبارتند از : پیرانای سیاه ، پیرانای الماسی ، پیرانای هلندی ، پیرانای طلائی .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اینم یه حمله دسته جمعی از این ماهی به سواحل آمریکا

یک کم هم از پیراناها بدونید
پیراناها بومی آمریکای جنوبی و رودخانه آمازون هستن . تیره پیرانا جزو ماهی های خطرناک و گوشتخوار به حساب میاد که نگهداری اون سلیقه ای هست و فقط افرادی که به این ماهی ها علاقه دارن اونها رو

نگهداری میکنن . پیرانا از خانواده
Serrasalmidae
و با نام علمی
Serrasalmus nattereri
مشهوره .

دندانهای اره ای و به هم پیوسته و فک بسیار قوی ای داره و به همین دلیل جزو ماهی های خطرناک به حساب میاد و به راحتی میتونه هر نوع گوشتی رو پاره کنه . دسته های بزرگ ماهی های پیرانا در طبیعت به هر جانداری حمله میکنن از جمله گاومیش ها و تمساح ها و حتا مواردی هم از حمله اونها به انسان گزارش شده . ورود بعضی از انواع پیراناها به خیلی از کشورها ممنوعه . وجود خون در آب پیراناها رو شدیدن تحریک و هیجان زده میکنه و محرک بالایی برای درنگی اونهاست . بعضی از انواع پیراناها از حرکت جانوران در آب به هیجان میان و به اونها حمله میکنن و دارای شنوایی بسیار قوی ای هستن و با شنیدن کوچکترین صدایی به سر قربانی میریزن و در مدت کوتاهی چیزی ازش باقی نمیذارن . برای پیراناها نیاز به آکواریومی بزرگ و دراز با دکوری از کنده های درخت و یا گیاهان بزرگ پلاستیکی داریم . یک دسته پیرانا نیاز به 400 لیتر آب یا بیشتر داره . ماسه های درشت و *****اسیون بسیار قوی و آب زلال و کمی اسیدی و گرم و نوری ضعیف رو میپسندن . پیراناها بیشتر از ماهی های ریز زنده تغذیه میکنن . میتونید بهشون دل و میگوی چرخ شده هم بدین و یا تکه های ماهی کیلکای یخ زده . رشد خیلی سریعی دارن و بطور کلی فقط با بعضی انواع ماهی های گوشتخوار نگهداری میشن .

با اینکه ماهی ای هست که بصورت گروهی زندگی میکنه اما در محیط آکواریوم فقط باید دو یا یک عدد از اونها رو نگهداری کرد مگر اینکه کل آکواریوم رو به پیرانا اختصاص بدین که در اونصورت یک دسته 6 تایی کافی هست و جلوه خاصی داره ! نور متوسط و ضعیف برای اونها لازمه و دمای آب باید 26 تا 30 درحه باشه . pH مورد نیاز 6 – 7.5 هست و dH آب 15 – 20 درجه مورد نیازه . پیراناها ماهی های خیلی مقاومی هستن و از هر نوع غذای منجمد و زنده گوشتی تغذیه میکنن . آرواره های قوی ای دارن که روی اون دندانهای تیغ مانند قرار داره و باید خیلی با احتیاط اونها رو گرفت و با دست بهشون غذا نداد و از پنس بزرگ استفاده کرد . آکواریومیست ها فقط دو نوع سینه سرخ و نقره ای اون رو نگهداری میکنن بخاطر زیبایی و باقی تیره های پیرانا مخصوصن پیرانای سیاه یا ببری بخاطر خطرناک بودن ورودش به بیشتر کشورها ممنوعه و فقط در بازار سیاه حیوانات پیدا میشه و معمولن خیلی کم در آکواریوم نگهداری میشه .

لینک به دیدگاه
هی وای من:jawdrop:

الکیه بابا الکی نیسسسسسسسس؟:banel_smiley_52:

بگو الکیهههه:banel_smiley_52:

میگم بگو الکیه کیییییهههههههههههههه:banel_smiley_52:

امتحانش کاملا مجانیه عزیزم:4chsmu1:

لینک به دیدگاه

چندتاشو بیاریم اینجا خوبه ها .........اینقدر پارچه میخوره خفه میشه.........:ws3:

امتحانشم اصلا مجانی نیست باید کلی خرج کنی تا بری آمازون بعدشم بری اونجا تازه باید کلی توصف وایسی تا بذارند ببری تو آب حالا آیا این ماهیه بخورتت یا نه این مهمه ............:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

آره عکس داره هم از ماهی ها هم از قربانیانش..........

ببین همچین خوردن طرف و که فقط استخوانهاش مونده دیگه خودت تصورشو بکن............:ws3:

لینک به دیدگاه
آره عکس داره هم از ماهی ها هم از قربانیانش..........

ببین همچین خوردن طرف و که فقط استخوانهاش مونده دیگه خودت تصورشو بکن............:ws3:

تو چرا ذاتت پلیده جوجو جون :ws2:

کلی ذوق کردم نیمد برام ، تو میگی تصور کن :icon_pf (34):

همون بهتر که ندیدی :sigh::sigh::sigh::sigh:

سفید برفی جون ، باعث تصور شدن :ws44:

لینک به دیدگاه
تو چرا ذاتت پلیده جوجو جون :ws2:

کلی ذوق کردم نیمد برام ، تو میگی تصور کن :icon_pf (34):

سفید برفی جون ، باعث تصور شدن :ws44:

لطف داری عزیزم ذاتم پلید نیست ولی اگر ببینی و بدونی بیشتر حواست هست و مواظب خودت هستی.........

شنیدن کی بود مانند دیدن:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
امتحانش کاملا مجانیه عزیزم:4chsmu1:

مجانی؟! کوجایش مجانی است:w00:با فرقونم برم کلی هزینه میشه:w00:

یکی از پیش مرگامو میفرستم اگه رفت تو نمرد بعد خودم میرم:ws3:

لینک به دیدگاه
مجانی؟! کوجایش مجانی است:w00:با فرقونم برم کلی هزینه میشه:w00:

یکی از پیش مرگامو میفرستم اگه رفت تو نمرد بعد خودم میرم:ws3:

این جوری خرجت دو برابر میشه هم باید پیش مرگت و بفرستی هم خودت بری

می خوای همون اول خودت برو:ws50:

لینک به دیدگاه
این جوری خرجت دو برابر میشه هم باید پیش مرگت و بفرستی هم خودت بری

می خوای همون اول خودت برو:ws50:

به خدا اگه بذارم :ws3:

مامانم بهم یاد داده به بزرگتر از خودت احترام بذار :ws3:شما بفرما اول منم پشتت میام هواتو از پشت دارم:ws3:

لینک به دیدگاه

واييييييي من انقد اين ماهيو دوس دارمممممممم

خيلييييي نازهههههههههه

اگه جايي سراغ دارين ازينا ميفروشن به من بگين :ws3:

:gnugghender:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...