رفتن به مطلب

زن کوچه یا زن ماهواره؟ فرقش چیست؟

Matin H-d

ارسال های توصیه شده

سلامت نیوز:وقتی زن و شوهری پذیرفتند در خانه‌شان ماهواره باشد و همه برنامه‌ها را بدون کنترل و مدیریت لازم تماشا کنند، تبعاتش را هم باید بپذیرند؛ بی‌مهری‌ها، سردی‌ها، بی‌میلی‌ها، دعواها. به هرحال وقتی پایه خانواده سست شد، زمینه قهر و نزاع و طلاق فراهم می‌شود. تازه، اینجا بحث بچه‌ها را پیش نمی‌کشیم.

مدتی قبل، یک روز که در درمانگاه نشسته بودم، سروصدایی از راهروی درمانگاه بلند شد؛ یک صدای زنانه و یک صدای مردانه. هرکدامشان انگار داشتند شدت و تیزی صدای خودشان را به رخ آن یکی می‌کشیدند! منشی درمانگاه ما هم مثل همه آدم‌هایی که از سر کنجکاوی سرک کشیده بودند بیرون، رفت و خبر آورد که قضیه دعوای زن و شوهری است و گویا اینها همراه یک بیمار بوده‌اند و نشسته بوده‌اند و اختلاط می‌کرده‌اند که بحث بالا گرفته و آمپر چسبانده‌اند و الی آخر.

خوبی دعواهای زن و شوهری این است که این جور وقت‌ها همه طبیب و درمانگر می‌شوند و هرکسی می‌آید وسط، وظیفه خودش می‌داند که یک نصیحتی به آقا یا خانم بکند! یکی طرف آقا را می‌گیرد، یکی طرف خانم را. یکی می‌گوید اصلا چه معنا دارد زن سر شوهرش داد بزند. یکی دیگر می‌گوید مردی که پایش را کج بگذارد، زن هر بلایی خواست می‌تواند سرش بیاورد و... .

منشی درمانگاه هم اول شروع کرد به تشخیص دادن و درمان کردن و بعد که نگاه ملامت‌آمیز مرا دید، شروع کرد خواهش کردن: «آقای دکتر، اجازه بدهید صدایشان کنم. شما با آنها صحبت کنید، گناه دارند، جوانند، الان از درمانگاه بیرون بروند، معلوم نیست چه بشود و... .»

گفتم صدایشان کند. آمده و نیامده، زن ناله و نفرینش را شروع کرد. مرد و زن جوانی حدودا 25 ساله بودند. پرسیدم قضیه چیست؟ زن حرف‌هایی گفت که با همان ادبیات نمی‌شود تکرار کرد، ولی مضمونش این بود که آقای محترم سر و گوشش می‌جنبد و اس‌ام اس پرانی می‌کند و خلاصه، چشمش دنبال دیگران است.

شوهر خانم از در دفاع از خودش درآمد که بیخود می‌گوید و اقلا 6-5 ماه است که هیچ اس‌ام اسی در کار نیست ولی باز هم خانم‌گیر می‌دهد.

خانم دوباره حمله کرد که نه‌خیر، بیخود می‌گوید، همین دیشب هم داشت اس‌ام اس می‌زد؛ «تو اصلا در زندگی به من علاقه نشان نمی‌دهی.»مرد گفت: «اشتباه می‌کنی، بدبین شده‌ای، بد دل شده‌ای. من داشتم به خواهرزاده‌ام اس‌ام‌اس می‌زدم.»زن گفت: «خیال کرده‌ای من احمقم و... .»

خلاصه، از این انکار و از آن اصرار. وسط دعوایشان زن ناگهان رو به من کرد و جمله‌ای گفت و من از همان جمله، وارد بحثشان شدم.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

گفت: «آقای دکتر، در بی‌بندوباری این مرد همین بس که توی خیابان، خودش زن‌های مردم را به من نشان می‌دهد و مثلا می‌گوید موی فلانی را ببین، سر و وضع فلانی را نگاه کن. درست است که من همسر او باشم ولی او چشمانش به زن‌های دیگر باشد؟»

طبیعتا انتظار داشت من هم از او پشتیبانی کنم و رو کنم به آقا و بگویم: «‌ای مرد... ! این چه کاری است که می‌کنی؟ تو مگر خودت خواهر و مادر نداری؟! و... .»اما واکنش من هردوی آنها را بهت زده کرد.

خیلی راحت و با اطمینان گفتم: «خانم اینکه شما می‌گویید که ایراد نیست؛ خیلی هم خوب است. چرا بهانه می‌گیرید؟»

خانم و آقا مکثی کردند. احتمالا فکر کردند اشتباه شنیده‌اند. بعد از چند لحظه خانم دوباره به حرف آمد و گفت: «یعنی اینکه این مرد چشمش مدام دنبال دخترها و زن‌های مردم است و این قدر پرروست که برای من هم تعریف می‌کند، بد نیست؟»م

ن بازهم با لحنی محکم و با اعتماد به نفس گفتم: «خب، چه اشکالی دارد که این قدر با شما راحت است که برایتان این چیزها را هم تعریف می‌کند؟ واقعا چه اشکالی دارد؟»

زن دیگر نمی‌دانست چه بگوید. مرد هم که خودش در این مدت کلی بد و بیراه از زنش شنیده بود، شاید ته دلش داشت می‌گفت: «بابا این دیگر عجب دکتر باحالی است!»اینجا بود که احساس کردم زن و شوهر به جایی که می‌خواستم رسیده‌اند و حالا وقت گفتن حرف آخر است. گفتم: «شما در خانه‌تان ماهواره دارید؟» گفتند: «بله.»گفتم: «فقط اخبار و کارتون و فیلم ورزشی تماشا می‌کنید؟» گفتند: «نه آقای دکتر؛ فیلم و موزیک و برخی برنامه‌ها و...»گفتم: «لابد با هم می‌نشینید و تماشا می‌کنید.» گفتند: «بله.»رو کردم به خانم و گفتم: «خب، زن‌هایی که در آن فیلم‌ها و برنامه‌های ماهواره هستند از نظر شما سر و وضع و لباسشان ناجورتر است یا زن‌های توی خیابان؟»

جواب معلوم بود. ادامه دادم: «خب، چرا آنجا به شوهرتان ایراد نمی‌گیرید که با دقت به آن زن‌ها نگاه می‌کند؟ آنها که سر و وضعشان بدتر است. چرا آنجا نگاه کردن ایرادی ندارد و توی خیابان دارد؟»

هردو سکوت کردند. بعد از چند لحظه خانم زیر لب گفت: «آقای دکتر، خب، آنها فیلم و عکس هستند و... .»

حرفش را قطع کردم و گفتم: «اصل ماجرا فرقی نمی‌کند. اگر همسر شما فیلم و عکس همان خانم‌هایی را که در خیابان هستند تماشا کند، شما مشکلی ندارید؟»جوابی نداشت. شوهر هم سکوت کرده بود... .»واقعیت این است که در بسیاری از برخوردها و موضع‌گیری‌های ما، همین تناقض‌ها وجود دارد و ما متوجه آنها نیستیم. متوجه نیستیم که خیلی از رفتارها، با خیلی رفتارهای دیگر رابطه علت و معلولی دارد ولی ما با علت، مشکل نداریم و یقه معلول را می‌چسبیم.

قضیه ماهواره هم همین است. وقتی زن و شوهری پذیرفتند در خانه‌شان ماهواره باشد و همه برنامه‌ها را بدون کنترل و مدیریت لازم تماشا کنند، تبعاتش را هم باید بپذیرند؛ بی‌مهری‌ها، سردی‌ها، بی‌میلی‌ها، دعواها. به هرحال وقتی پایه خانواده سست شد، زمینه قهر و نزاع و طلاق فراهم می‌شود.

تازه، اینجا بحث بچه‌ها را پیش نمی‌کشیم. فرض را می‌گذاریم که بچه‌ها وجود ندارند یا نمی‌بینند؛ فقط به همان تاثیر تماشای این برنامه‌ها بر روابط همسران فکر کنیم.

البته مشکلات این‌چنینی فقط به خاطر بدحجابی و نوع پوشش تصاویر ماهواره‌ای پدید نمی‌آید. خودتان قضاوت کنید، وقتی خانواده‌ها روزهای متمادی سریال‌هایی را دنبال می‌کنند که هدفی جز عادی جلوه دادن روابط نامشروع و غیرمجاز ندارند، فیلم‌هایی که زن و شوهرها را تشویق به خیانت به یکدیگر می‌کنند و اسم تمام اینها را آزادی فردی می‌گذارند، چه بر سر خانواده‌های ما خواهد آمد. ما معتقد نیستیم که عدم تماشای فیلم‌های مبتذل یا تحریک‌کننده ماهواره‌ای و تبلیغات وسوسه‌انگیز آن، درمان قطعی مشکلات زناشویی و خانوادگی است ولی به جرات می‌توان گفت زمینه اصلاح و تقویت روابط زناشویی با کنارگذاشتن فیلم‌ها و بلوتوث‌ها و اس‌ام اس‌های محرک فراهم می‌شود.

موردی که شرح دادم یک مثال کوچک بود برای طرح این مساله بزرگ؛ موردی که باید جدی گرفت و درباره آن بسیار کنکاش و مطالعه کرد. واقعا برنامه‌های ماهواره (تاکید می‌کنم، برنامه‌های ظاهرا استاندارد و نه فیلم‌های پورنو که تاثیرات منفیشان مورد پذیرش همگان است) چه تاثیری بر تصویر ذهنی مردان و زنان از یک مرد و زن ایده‌آل گذاشته‌اند و در نهایت چه تاثیری بر روابط زناشویی آنها می‌گذارند؟

منبع : کلینیک خانواده و روابط جنسی

لینک به دیدگاه
خودتان قضاوت کنید، وقتی خانواده‌ها روزهای متمادی سریال‌هایی را دنبال می‌کنند که هدفی جز عادی جلوه دادن روابط نامشروع و غیرمجاز ندارند، فیلم‌هایی که زن و شوهرها را تشویق به خیانت به یکدیگر می‌کنند و اسم تمام اینها را آزادی فردی می‌گذارند، چه بر سر خانواده‌های ما خواهد آمد. ما معتقد نیستیم که عدم تماشای فیلم‌های مبتذل یا تحریک‌کننده ماهواره‌ای و تبلیغات وسوسه‌انگیز آن، درمان قطعی مشکلات زناشویی و خانوادگی است ولی به جرات می‌توان گفت زمینه اصلاح و تقویت روابط زناشویی با کنارگذاشتن فیلم‌ها و بلوتوث‌ها و اس‌ام اس‌های محرک فراهم می‌شود.

همش زیر سر این فارسی1 پدر سوخته است....

همه یا در جستجوی پدرند یا در جستجوی مادر.......

دوست پسر و دختر هم الی ماشالله.....

مرگ بر کلمبیا،با این سریالهاش. :w00::w00:

لینک به دیدگاه

خب اینم طرز فکریه واسه خودش...

اما من مخالفم...

این نوع رفتارها و فسادهای زیر پوستی جامعه ی ما ربطی به ماهواره و این قبیل مسائل نداره...ریشه یابیش خیلی پیچیده تر ازین حرفاس...

لینک به دیدگاه
خب اینم طرز فکریه واسه خودش...

اما من مخالفم...

این نوع رفتارها و فسادهای زیر پوستی جامعه ی ما ربطی به ماهواره و این قبیل مسائل نداره...ریشه یابیش خیلی پیچیده تر ازین حرفاس...

به نظر من مسئله خوده ماهواره نیست ... ماهواره یک نوع وسیله س

ما همیشه فکر میکنیم مسائل از جای دیگه اب میخوره.... اینجا اومده ماهواره رو گفته

میتونه یه چیز دیگه باشه

این که حیا و عفت تو خانواده از بین رفته بین فرزندان و والدین .... خیلی تاسف باره:hanghead:

لینک به دیدگاه
به نظر من مسئله خوده ماهواره نیست ... ماهواره یک نوع وسیله س

ما همیشه فکر میکنیم مسائل از جای دیگه اب میخوره.... اینجا اومده ماهواره رو گفته

میتونه یه چیز دیگه باشه

این که حیا و عفت تو خانواده از بین رفته بین فرزندان و والدین .... خیلی تاسف باره:hanghead:

آره متاسفانه این مشکلات هر روزم داره بیشتر میشه...

ولی واقعا ما نمی دونیم از کجا شروع شد ...زمانی که ما بچه بودیم دختر پسراهیچوقت با هم سر قرار نمیرفتن...نمی خوام اون رفتار رو تایید کنم اما فکر می کنم سرعت پیشرفت یه سری چیزا تو جامعه ی ما بیشتر از ظرفیت پذیرشش بود و برای همین این جریانات پیش میاد و ادامه ی ماجرا.......

لینک به دیدگاه
طرف بی جنبه بازی در میاره ربطی به ماهواره نداره

منم با نظر کتایون موافقم

ریشه ای باید درمان بشه

درسته باید ریشه ای درمان بشه... اما خوب ما میتونیم در حال حاضر از اسیبی که میتونه به زندگیمون برسه جلوشو بگیریم

بعد ادم نباید فقط خودشو ببینه که میتونه تعادلی بین ماهواره وخانواده اش برقرار کنه

حداکثر با این موضوع مشکل دارن

ماهواره یک بهانه اس چون قابل دسترس تره..... بعد از هر وسیله ای میشه به طور درست و نادرست استفاده کرد

اما خب نباید خودمونو گول بزنیم :ws37:

لینک به دیدگاه
درسته باید ریشه ای درمان بشه... اما خوب ما میتونیم در حال حاضر از اسیبی که میتونه به زندگیمون برسه جلوشو بگیریم

بعد ادم نباید فقط خودشو ببینه که میتونه تعادلی بین ماهواره وخانواده اش برقرار کنه

حداکثر با این موضوع مشکل دارن

ماهواره یک بهانه اس چون قابل دسترس تره..... بعد از هر وسیله ای میشه به طور درست و نادرست استفاده کرد

اما خب نباید خودمونو گول بزنیم :ws37:

شاید چند سال طول بکشه تا دیدگاه مردم عوض بشه

اینو قبول داری کسی بخواد کاری بکنه به هر طریقی انجامش میده

تا چند سال پیش مگه ماهواره اینقدر تو خونه ها بود

یعنی خیانت نمیشد؟

لینک به دیدگاه
شاید چند سال طول بکشه تا دیدگاه مردم عوض بشه

اینو قبول داری کسی بخواد کاری بکنه به هر طریقی انجامش میده

تا چند سال پیش مگه ماهواره اینقدر تو خونه ها بود

یعنی خیانت نمیشد؟

اون که بله... هر کی هرکاری که بخواد میتونه انجام بده.... اما اینم باید در نظر بگیریم که عواملی باعث تحریک میشه... این تحریک میتونه خوب یا بد باشه

خیلی از مسئله دور نشیم ... ما زمانی که دوست داریم برقصیم یا ورزش کنیم اهنگ میزاریم چون یه عاملیه باسه رقصیدن باسه تحرک انسان

اینم که میگه ماهواره ... یه عاملیه باسه تحریکه انسان البته از نوعه خودش

در صورتی که میشه از خوده ماهواره بهترین استفاده هارو کرد

زمان که میگذره خیانتها پیچیده تر میشه جوری که از دسترس خارج میشه.... همون جوری که الان تو جامعه میبینیم:ws37:

لینک به دیدگاه

دكتر جان خوب بود من به شخصه از اين جور افراد زياد ديدم .من با اون كه جز همين قماش مرد ها هستم بلانسبت بعضي از اين اقايون جنبه ندارند ما همش فكر مي كنيم غيرت مخصوص مردهاست و به خانوم ها نمياد كه غيرت داشته باشند .اگه يه زن به شوخي بگه واي من عاشق فلان بازيگر مرد هستم پوستش كنده ولي حالا مرد هر چي كه دلش مي خواد درباره زن اين و اون ميگه واقعا كار زشتيه يه ذره جنبه خوب چيزيه

لینک به دیدگاه
مرد به زنش بگه موی او زنه رو نیگا چه خوشگله ایراد داره:ws52: خو چیه مگه:ws52:

گفتن داریم تا گفتن!!!!

ولی من به شخصه اگه با یه مرد تو خیابون باشم و اون جز من زن دیگه ای رو نگاه کنه از همون جا راهمو کج می کنم...واسه زنا هم همینه یعنی رفتار شنیعیه به نظر من...

لینک به دیدگاه

مهم اینه که اونمرد علی رغم دیدن اونهمه زن به قول خودشون وضع افتضاح یا رنگارنگ باز انقد فکرش سالم باشه که به جز خانم خودش کس دیگه ای رو نبینه.مردی که قراره با دیدن یه سری برنامه ماهواره ای از راه به در بشه همون بهتر که بشه!آدمم طرفشو میشناسه.این آدم کلا بی جنبس ربطی به ماهواره نداره

آدم که نمیتونه چش و گوش شوهرشو ببنده که به کسی نگا نکنه مبادا از راه به در شه....تو ذاتش باشه تو صندوقم نگهش داری باز کار خودشو میکنه

لینک به دیدگاه

يه زوج جوون را ميشناسم كه با هم زندكي خوبي داشتن اما با امدن ماهواره خونشون كارشون به \طلاق كشيد ماجراش طولانيه

خلاصش اينه كه مرده در كمال بي شرمي اخرش به دختره ميكفت توخوشكل نيستي من يه زن خوشكل ميخوام...

يكي از دوستام كه بهش خيلي نزديك بود ميكفت مرتب زنش را با زناي توي ماهواره مقايسه ميكنه...

من ميكم بازم ادم صادقيه ديكران اين قدر صريح نيستند طوراي ديكه عمل مي كنن...

لینک به دیدگاه

اینو نباید هیچ وقت یادمون بره که انسانها چه زن چه مرد حریص اند میل به زیبایی دارند به خصوص مردان

مدا خیلی رو زیبایی زناشون توجه میکنن و خی هممون مردها رو میشناسیم دیگه مردا همیشه میخوان بهترین ها رو داشته باشن

به نظر من وقتی باید ماهواره رو به خونت بیاری که بتونی پابه پای مد های رایج زنان ماهواره پیش بری و اگه توانشو نداری هیچ وقت اینکارو نکنی:ws37:

لینک به دیدگاه

مادر پدر من به اندازهٔ کل زندگیشون ماهواره داشتن هیییچ وقت همچین مشکلاتی نداشتن بستگی به خود آدم داره من می‌تونم بحثو باز کنم جوری که عکس حرف شمارو بزنم یعنی‌ ماهواره خیلیم فواید داره حتا میتونه باعث صمیمیت خانواده هم بشه ولی‌ کلا هر آدمی‌ ذاتو شخصیتی داره اینکه ۴تا فیلمو سریال بخواد باعث رواج خیانت بشه حرف بی‌ معنیه قبل از اینکه ماهواره یا این فیلم‌ها باشن خیانتو سردیو...وجود نداشت؟؟؟!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...