رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید لپ تاپ

ارسال های توصیه شده

با درود خدمت همه دوستان.

در این تاپیک اگر هر کسی سوالی در مورد لپ تاپی خاص دارد میتواند مطرح کند تا سایر دوستان،اگر تجربه ای دارند،نظراتشان را بیان فرمایند.

با تشکر فراوان. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 75
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اولین سوال را خودم دارم.

یکی از اقوام میخواهد از خارج برایم لپ تاپ بگیرد و مدل apple را پیشنهاد میکند.

اما گویا سیستم عامل این لپ تاپ mac هست و در صورت نصب ویندوز مشکل پیدا میکنه.

به نظر دوستان چه کار باید کرد؟

بهترین برند که به دردم تو ایران بخوره چیه؟

خواهشا سریعتر راهنمایی فرمایید....

نظر من به dell , asus , Sony نزدیکتر است....

لینک به دیدگاه

سلام اسي خان

appleكه منم زياد شنيدم توپه اما اگه اين مشكلي كه ميگي رو داره زياد به كارت نميخوره پس

من خودم به شخصه از dellهم زياد تعريف شنيدم جون ميده واسه مهندسا كه هميشه سروكارشون با كامپيوتر.كلا نشنيدم كه كسي از dellناراضي باشه.خلاصه مطلب خودمم اگه يه روز لپ تاپ بگيرم dellميگيرم

لینک به دیدگاه

سلام اسي خان

appleكه منم زياد شنيدم توپه اما اگه اين مشكلي كه ميگي رو داره زياد به كارت نميخوره پس

من خودم به شخصه از dellهم زياد تعريف شنيدم جون ميده واسه مهندسا كه هميشه سروكارشون با كامپيوتر.كلا نشنيدم كه كسي از dellناراضي باشه.خلاصه مطلب خودمم اگه يه روز لپ تاپ بگيرم dellميگيرم

نمیدونم، آخه میگن dell به غیر از سری Latitude بقیه زود خراب میشن !!!!!

Latitude را اگر دوستان میدونه درباره جدیدترین مدل هاش بگه خوبه...

لینک به دیدگاه
اولین سوال را خودم دارم.

یکی از اقوام میخواهد از خارج برایم لپ تاپ بگیرد و مدل apple را پیشنهاد میکند.

اما گویا سیستم عامل این لپ تاپ mac هست و در صورت نصب ویندوز مشکل پیدا میکنه.

به نظر دوستان چه کار باید کرد؟

بهترین برند که به دردم تو ایران بخوره چیه؟

خواهشا سریعتر راهنمایی فرمایید....

نظر من به dell , asus , Sony نزدیکتر است....

sony اصلا نگیر چون اکثرا چینی هستن مال من بعد از چند ماه با اینکه اون موقع ک گرفتم بالاترین مدلشم بود مانتیورش خراب شد فنش از کار افتاد ویندوز اورجینالم نصب کردم ولی سرعتش افتضاح شد

Hp خر کاره :ws3: واقعا خوب کار میکنه من ی hp داشتم 5 سال واسه مثه چـــی کار کرد ولی بعضی قطعاتش اگه خراب بشه پیدا نمیشه

واسه کارای گرافیکی اپل عالیه فقط مشکلش سیستم عاملشه ک تو نصب و کار کردنش ب مشکل برمیخوری

همون Dell بگیر خیرشو ببینی :ws3:

البته توشیبای مدل بالا هم عالیه ولی گرون در میاد

لینک به دیدگاه
sony اصلا نگیر چون اکثرا چینی هستن مال من بعد از چند ماه با اینکه اون موقع ک گرفتم بالاترین مدلشم بود مانتیورش خراب شد فنش از کار افتاد ویندوز اورجینالم نصب کردم ولی سرعتش افتضاح شد

البته توشیبای مدل بالا هم عالیه ولی گرون در میاد

میخوام از اونجا بیاره طرف،سونی مال آمریکاست فکر کنم.

توشیبا را کسی میشناسی داشته باشه؟

آخه تو رده بندی برندها نگاه کردم،توشیبا آخر بود !!!!!

مثلا این مدل چطوره؟

Qosmio X500-S1801 Laptop

لینک به دیدگاه

مثلا این مدل چطوره؟

Qosmio X500-S1801 Laptop

بستگی به کاری که ازش میخوای بکشی و هزینه ای که میخوای براش بکنی داره

اپل به دلیل همون مواردی که بقیه گفتند نمیشه وگرنه واقعا عالیه ........

در مورد اینکه میگی از اونور برات میارند پس مشکل اصلو فرع نداری من باشم فقط سونی میگیرم !

دل و اچ پی و توشیبا برای کارای عادی و روزمره خوبند ولی از یک متخصص سخت افزار شنیدم اگر برای کار بالاتری میخوای هیچ وقت اینا رو نگیر !

نظر خودم روی سونی هستش و مدل های فوق حرفه ای جدیدی هم داده بیرون که حتی تنوع رنگ نداره چون فقط برای کار های حرفه ای اللخصوص گرافیک ساخته شده با قیمتی نسبتا بالا حدود 4 میلیون عرضه شده...........

من اطلاعاتم مال یک ماهه پیشه ولی باز میپرسم میگم :icon_gol:

شما باید بگی برای چه کاری میخوای و چه ویژگی هایی تو لب تاپ برات مهمه که حتما قوی باشه ..........

مثل خرید گوشی که یکی میگه من برام حافظش خیلی مهمه یکی میگه دوربینش یکی میگه کیفیت صداش .............

لینک به دیدگاه

مثلا این مدل چطوره؟

Qosmio X500-S1801 Laptop

مال آمریکاست ولی چینم میزنه :banel_smiley_4:

توشیبا داییم داره الان اینی ک داره 2 ساله دستشه میگه راضیم خرابم نشده تاحالا

پارسال رفته بودم پایتخت چن تا مغازه ک رفتم بهم گفتن توشیبا بگیر ب جای سونی ولی گول ظاهر خوشگل سونیو خوردم :ws44:

درباره این مدل اطلاعی ندارم :ws3:

لینک به دیدگاه

شما باید بگی برای چه کاری میخوای و چه ویژگی هایی تو لب تاپ برات مهمه که حتما قوی باشه ..........

مثل خرید گوشی که یکی میگه من برام حافظش خیلی مهمه یکی میگه دوربینش یکی میگه کیفیت صداش .............

من بیشتر برای نرم افزارهای مهندسی میخوام.

بعضی تحلیل ها مثلا خیلی زمان میگیره و گرافیک هم مهمه.

بیشتر cashe و ram برام مهمه،کارت گرافیک در حد 1gb کاملا کافیه.

اما رم حدود 4و6 و intel i7.....

لینک به دیدگاه
مال آمریکاست ولی چینم میزنه :banel_smiley_4:

توشیبا داییم داره الان اینی ک داره 2 ساله دستشه میگه راضیم خرابم نشده تاحالا

پارسال رفته بودم پایتخت چن تا مغازه ک رفتم بهم گفتن توشیبا بگیر ب جای سونی ولی گول ظاهر خوشگل سونیو خوردم :ws44:

درباره این مدل اطلاعی ندارم :ws3:

نه سونی چینی رو که میدونم میگن خیلی ضایع و داغونه حتی این سری f که جدیده.

اما خوب سونی آمریکایی یا سری z ژاپنی رو نمیدونم چطوره.....

لینک به دیدگاه

ببین Essi خان :

مارک ها خییلی کم هستنن ولی Configuration ها فراوون!

هر لپتاپ ، به غیر از قطعات کامپیوتری ، قطعات الکترونیکی زیادی داره . این که به عنوان مثال میبینی قیمت Apple با پیکربندی نسبتا قدیمی ، قیمتی حدود 2 تومن داره ، مطمئنا دلایلش میتونه کیفیت فوق العاده بالای مدار ها و LED و . . . باشه . ولی لپتاپی با قدرت خیلی بالاتر از Apple مثلا از سری Asus ، به خاطر داشت Configuration جدید تر و استفاده از قطعات کامپیوتری قدرتمند تر ، در محاسبات و پردازش ، خیلی بهتر از همون Apple دو میلیون تومانی عمل میکنه ولی شاید به لحاظ کیفیت قطعات الکترونیکی یا هر دلیل دیگه ای قیمتی پایین تر از Apple داشته باشه.

بطور کل قیمت هر لپتاپ برمیگرده به قدرت قطعات کامپیوتری + کیفیت قطعات الکترونیکی + سیاست شرکت تولید کننده. پس دلیل نمیشه بگیم لپتاپی با قیمت کم ، کارایی بدی داره . ممکنه در رنج قیمت خودش ، بخاطر قدرت قطعات کامپیوتری ، کارایی بالاتری از سایر مدل ها داشته باشه.

نکته ی دیگه اینه که اصولا به لحاظ استفاده ی کاربر و هدف ، بطور کل دو نوع لپتاپ وجوود داره . لپتاپ های مخصوص Gaming و لپتاپ های Workstation . پس باید قبل از خرید لپتاپ ، بودجه ، هدف و موارد استفاده ی خودتون رو مشخص کنین تا بهتر بشه بین این همه مدل ، لپتاپ مناسب کار شما رو پیدا کرد.

لینک به دیدگاه

بستگی به کاری که ازش میخوای بکشی و هزینه ای که میخوای براش بکنی داره

اپل به دلیل همون مواردی که بقیه گفتند نمیشه وگرنه واقعا عالیه ........

در مورد اینکه میگی از اونور برات میارند پس مشکل اصلو فرع نداری من باشم فقط سونی میگیرم !

دل و اچ پی و توشیبا برای کارای عادی و روزمره خوبند ولی از یک متخصص سخت افزار شنیدم اگر برای کار بالاتری میخوای هیچ وقت اینا رو نگیر !

نظر خودم روی سونی هستش و مدل های فوق حرفه ای جدیدی هم داده بیرون که حتی تنوع رنگ نداره چون فقط برای کار های حرفه ای اللخصوص گرافیک ساخته شده با قیمتی نسبتا بالا حدود 4 میلیون عرضه شده...........

من اطلاعاتم مال یک ماهه پیشه ولی باز میپرسم میگم :icon_gol:

شنیده ها رو کنار بذار . . . با علم و آنالیز خودت پیش برو . . .

فروشنده میخواد قطعات خودش رو بفروشه و دلش برای کسی نمیسوزه :ws2:

لینک به دیدگاه

نکته ی دیگه اینه که اصولا به لحاظ استفاده ی کاربر و هدف ، بطور کل دو نوع لپتاپ وجوود داره . لپتاپ های مخصوص Gaming و لپتاپ های Workstation . پس باید قبل از خرید لپتاپ ، بودجه ، هدف و موارد استفاده ی خودتون رو مشخص کنین تا بهتر بشه بین این همه مدل ، لپتاپ مناسب کار شما رو پیدا کرد.

نه gaming دیگه از ما گذشته،شاید تابستون مثلا یک بازی انجام بدم.

بیشتر هدفم workstation هست.

قیمت هم از 1.5 تا 1.7 میلیون تومان.

پس به نظرت apple به کار ما نمیاد با توجه به os mac

لینک به دیدگاه
نه gaming دیگه از ما گذشته،شاید تابستون مثلا یک بازی انجام بدم.

بیشتر هدفم workstation هست.

قیمت هم از 1.5 تا 1.7 میلیون تومان.

پس به نظرت apple به کار ما نمیاد با توجه به os mac

از چه نرم افزار هایی استفاده میکنی!؟ در چه حدی!؟ رندر میگیری!؟

لینک به دیدگاه
از چه نرم افزار هایی استفاده میکنی!؟ در چه حدی!؟ رندر میگیری!؟

نرم افزارهام کتیا و نسترن و انسیس هستن.

البته متلب هم تو حل بعضی معادلات قاط میزنه.

لینک به دیدگاه
نرم افزارهام کتیا و نسترن و انسیس هستن.

البته متلب هم تو حل بعضی معادلات قاط میزنه.

خب پس باید دور مدل های Gaming رو خط بکشی . . .

کار شما CAD هست. پس نیاز به کارت گرافیکی داری که از پس کار های CAD بر بیاد و برای این کار ساخته شده باشه.

اصولا دو نوع کارت گرافیک وجوود داره . کارت های مخصوص نمایش محتوی ( مثل بازی) و کارت های مخصوص طراحی محتوا ( مثل CAD )

از سری Nvidia ، کارت های Geforce و از سری ATI کارت های Radeon ، مخصوص بازی هستن . پس لپتاپ هایی که از این کارت ها استفاده میکنن به درد شما نمیخورن.

کارت های Quadro از سری Nvidia و کارت های Fire Pro از سری ATI مخصوص کار شما هستن.

تفاوت این دونوع کارت در این هست که اولا کارت های مخصوص نمایش محتوا معمولا از رابط DirecX استفاده میکنن اما کارت های تولید محتوی از رابط OpenGL . در واقع ، بایوس کارت های تولید محتوا ، بطوری آپدیت و دستکاری شده که در تولید محتوای مهندسی بهتر عمل کنن و رابط OpenGL ، راحت تر با firmware های نرم افزار های CAD ارتباط برقرار کنه و پردازش و Rendering ، سریع از تر کارت های DirecX انجام بشه.

اگه بخوای به قیمت ایران بررسی کنیم ، فکر نمیکنم به غیر از سری های قدرتمند HP EliteBook ، لپتاپ دیگه ای بتونی برداری

یکم باید فرصت بدی که به قیمت آمریکا ، برات پیدا کنم. ;)

لینک به دیدگاه

اگه بخوای به قیمت ایران بررسی کنیم ، فکر نمیکنم به غیر از سری های قدرتمند HP EliteBook ، لپتاپ دیگه ای بتونی برداری

یکم باید فرصت بدی که به قیمت آمریکا ، برات پیدا کنم. ;)

حالا 200 تومن بالاتر و ..... موردی نداره.

یعنی سایر لپ تاپ ها تو این زمینه زیاد قوی نیستند،مثل toshiba یا asus......

لینک به دیدگاه
حالا 200 تومن بالاتر و ..... موردی نداره.

یعنی سایر لپ تاپ ها تو این زمینه زیاد قوی نیستند،مثل toshiba یا asus......

در زمینه ی CAD ، ندیدم سری هایی مثل Asus و Toshiba ، سری های Workstation بدن بیروون . . .

به diagram زیر نگا کن . . . مقایسه ی دو کارت گرافیک با یک نوع معماری ساخت GPU . (معماری fermi)

یکی از سری Quadro و یکی دیگه از سری Zotac GTX (مخصوص بازی) . (البته این کارت ها برای دسکتاپ هستن و شرایط تست ها ، تا حد زیادی با لپتاپ تفاوت داره ولی در اصل قضیه ، تغییری ایجاد نمیکنه)

دو عکس اول ، مقایسه ی اونا در CAD هست و عکس آخر مقایسه در بازی !

اولی ( کمتر = بهتر)

kopmq362icagc3sv94gs.jpg

دومی (بیشتر = بهتر)

1ikhmldlpdgagl5s6ul.jpg

و اینم آخری یعنی در بازی! (بیشتر = بهتر)

3yd7dru5maf87lo3jx.jpg

نکته ای که وجوود داره اینه که کارت های Quadro ، بخاطر فرکانس GPU پایین و بهینه نبودن بایوس در استفاده از direcX ، زیاد به درد بازی نمیخورن و فقط در طراحی های مهندسی ، عالی عمل میکنن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...