رفتن به مطلب

نظرتون در مورد کشتن ادمهای بسیار ناتوان چیست؟؟

danielo

با توجه به متن موافق مرگ این افراد هستید یا نه؟  

30 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. با توجه به متن موافق مرگ این افراد هستید یا نه؟

ارسال های توصیه شده

هرچقدم بخوام پای احساسات رو وسط نکشم، بازم دلم نمیاد.

اونایی که دلشون میاد ،بکشن ...

ولی اگه یه لحظه به این فکر کنن که این معلولین مادر، پدر و اعضای خونوادشون باشه، بازم این کارو میکنن؟؟؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 62
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خواستم نظر ندم....نشد

خدا رو شکر با پیشرفت دانش پزشکی...و آزمایشهای قبل و در حین بارداری برای تمامی خانمهای باردار .....میشه جلوی به دنیا امدن بسیاری از این ناهنجاری های ذهنی و معلولیت ها رو گرفت....

من میگم: اگه یه خانم باردار در زمان بارداریش...به هر دلیلی...این آزمایشها رو انجام نده

ساده ترین دلیل: ما در اقواممون بیماری خاصی نداریم....

این خانم در مقابل فرزندش در صورتی که با یک نقص مادرزادی متولد بشه مسئوله

خدا رو شکر....با این آزمایشهای غربالگری....اگر مشخص بشه جنین داون داره یا یک نقص ژنتیکی یا مشکلی که باعث بروز مشکلات زیادی در زندگی آینده اش میشه...بطور قانونی مجوز سقط صادر میشه

البته گاهی ممکنه یک آزمایش وجود نقص رو ثابت کنه و ازمایش بعدی ثابت کنه مشکلی نیست

اینجا به نظرم باید همه راه ها رو امتحان کرد بعد در صورت اینکه مطمئن شد که جنین نقصی داره سقط کنیم...

حتی خیلی از بیماری های جنین رو میشه در زمانی که هنوز متولد نشده درمان کرد...

همه این سخنرانی ها رو کردم که بگم:

اون قدیم بود که بچه ها متولد میشدن با نقوص ژنتیکی و معلولیت های خاص و عمری رو درد میکشیدن و در آخر هم....

یعنی وقتی ما میتونیم بچه سالمی به دنیا بیاریم....چرا نخوایم...چرا نکنیم

متاسفانه بیشتر این نخواستن ها برای خانواده های خشک مقدس و یا جاهلیه که نه چیزی از علم میدونن و نه چیزی از شان و کرامت انسانی....

حالا...

خانواده تمامی راه ها رو رفته...بچه ای متولد شده که دارای نقصیه که اون آزمایش ها و سونوگرافی ها نشون ندادن

یا

خانواده هیچ کاری برای فرزندش نکرده...و کودکی متولد شده که دارای سطوح خاصی از بیماری هاست

......

اگه بکشیم...یعنی فرصت زندگی رو از یک نفر گرفتیم...ولو از دید ما اون زندگی سخت و دردناک باشه......یعنی اجازه زندگی رو به یک شخص که با همه معلولیت ها توان انتخاب داره ندادیم

و البته با این سرعت پیشرفت علم..بسیاری از بیماریهای مادرزادی قابل درمان هستن

( شاید به این زودی نه...اما مگه کسی از آینده خبر داره )

شاید اون کودک معلول به دنیا امده...روزگاری استیون هاوکینگ دیگه ای بسازه

یا بشه بتهون...یا

از این نمونه ها زیادن

در نهایت

اگه قضیه کشتن باشه...یا حذف کردن...باید قبل از تولد رخ بده

اما اگه شخص متولد شد...به نظرم کشتن خیلی ناجوان مردانست

شاید روزگاری نه چندان دور....همه چیز عوض شد........

(من خودم به موافقم رای دادم...میدونم کسی که با معلولیتی به دنیا میاد چقدر زندگی براش سخته...اما گاهی سختی رو دیگران براش به وجود میارن...همین آدمای به ظاهر سالمی که اطرافمون هستن...وقتی بچه ای با عقب افتادگی ذهنی..هر درصدی..در خانواده ای متولد میشه..لباس هاش...وضعیت ظاهرش...حتی رفتار خانواده با اون نسبت به بقیه بچه ها متفاوته...به نظرتون اون لحظه اون فرد از بیماریش بیشتر ناراحته یا از بدرفتاری خانواده یا اطرافیانش؟؟؟؟؟؟؟؟ یا وقتی ما آدمای به ظاهر سالم...وقتی فردی رو با معلولیتی خاص..در خیابون می بینیم...همه به سمتش بر میگردیم...با ترحم بهش نگاه میکنیم

من فکر میکنم اونی که باید حذف شه...معلول نیست

برای اینکه ما دردش رو نبینیم و جگرمون کباب نشه...نگیم آخی...چه زجری میکشه...

به جای اینکه از زندگی خیلی از این آدما درس بگیریم و ببینیم خیلی هاشون به چه جاهایی رسیدن که خیلی از ما آدمای سالم هرگز نخواهیم رسید....

من میگم اون چیزی که باید حذف شه...این تفکر بیمارگونه ما آدماست...که همه چیز رو از دریچه عقل ناقص خودمون می بینیم...روزی که ما دیدمون رو عوض کنیم...معلول و غیر معلول به هم تبدیل میشن )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...