رفتن به مطلب

اتصالات در ansys

pooyan.tt

ارسال های توصیه شده

سلام

چطوری می تونم اتصال صلب (Rigid) در ANSYS مدل کنم؟

البته اتصال بادبند در یک قاب دو بعدی منظورم هست

در حال حاضر 5 تا Keypoint ایجاد می کنم و بعد با ایجاد خط بینشون المان ها رو، اتصالی که در این حالت بین دو المان به وجود میاد، فکر می کنم مفصلی باشه مثل اتصالی که در خرپا ایجاد می شه.

با تشکر

پویان

لینک به دیدگاه

فرض کنید من می خوام یه خرپا مدل کنم، اول می آم چند تا kepoint تعریف می کنم و بعد هم این keypoint رو با line به هم وصل می کنم.

در واقع سوالم اینه، این اتصالی که بین دو میله (Line) در keypoint به وجود آمده مفصلی است یا صلب؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

آره برای خرپا Node و المان Link1 بهتره چون فقط سختی محوری EA مورد نظر می باشد.

ولی اگه بخوام سختی خمشی EI رو در نظر بگیرم باید از المان BEAM استفاده کرد. اتصالات در BEAM به صورت صلب می باشد. اگه بخوام این اتصال رو به صورت مفصلی تعریف کنم چه کار باید بکنم؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

در اتصال صلب زاویه اتصال بین تیر و ستون بعد از تغییر شکل همچنان همان مقدار قبلی است و در این اتصال لنگر می تواند از تیر به ستون یا برعکس منتقل شود

در اتصال مفصل Hinge زاویه اتصال بین تیر و ستون بعد از تغییر شکل می تواند تغییر کند و در این نوع اتصال هیچ گونه لنگری منتقل نمی شه

مشکل من در ANSYS اینه که برای در نظر گرفتن سختی خمشی باید از المان BEAM استفاده کنم اما اتصال در این المان صلب است در حالی که اتصال مفصلی مورد نظر است

با تشکر

لینک به دیدگاه

اگه میخواهی المان مفصلی به وجود بیاد.

باید روی هر مفصل،دو تا نود با مختصات یکسان تعریف کنی و بین این دو نود که مختصات یکسانی دارند،مثلا با المان combin40 یک المان مفصلی ایجاد کنی.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

ببخشید

من میخام یک ورق فولادی رو به تیر و ستون اطرافش یکبار بصورت مفصلی و یکبار گیردار مدل کنم

اول 4 کی پوینت تعریف کردم و بعد با اتصال اونها به همدیگه 4خط و یک صفحه تعریف کردم

تیر و ستونهارو المان beam188و صفحه رو shell181 گذاشتم.

حالا برای تعریف نوع اتصال مفصلی و صلب باید چکار کنم؟

لینک به دیدگاه
ببخشید

من میخام یک ورق فولادی رو به تیر و ستون اطرافش یکبار بصورت مفصلی و یکبار گیردار مدل کنم

اول 4 کی پوینت تعریف کردم و بعد با اتصال اونها به همدیگه 4خط و یک صفحه تعریف کردم

تیر و ستونهارو المان beam188و صفحه رو shell181 گذاشتم.

حالا برای تعریف نوع اتصال مفصلی و صلب باید چکار کنم؟

من دقیقا متوجه ایراد شما نشدم؟

در اتصال صلب همه درجات نودهای تماس تیر با ستون آزادی را محدود کنید یعنی all dof را انتخاب کنید.....

لینک به دیدگاه
من دقیقا متوجه ایراد شما نشدم؟

در اتصال صلب همه درجات نودهای تماس تیر با ستون آزادی را محدود کنید یعنی all dof را انتخاب کنید.....

اصلا اینکاری که انجام دادم صحیح هست یا نه؟

از چهار نقطه چهار خط تشکیل دادم و از همون چهار خط برای تعریف صفحه استفاده کردم.

به نظرتون این کار درسته؟

لینک به دیدگاه
اصلا اینکاری که انجام دادم صحیح هست یا نه؟

از چهار نقطه چهار خط تشکیل دادم و از همون چهار خط برای تعریف صفحه استفاده کردم.

به نظرتون این کار درسته؟

تعریف صفحه مشکلی نداره،درسته.

اگه شکل مسئله را بذارید بهتر میشه راهنمایی کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...