رفتن به مطلب

چقدر به گذشته آدم ها اهمیت می دین؟

برای گذشته تا چه حد ارزش قائلین؟  

72 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. برای گذشته تا چه حد ارزش قائلین؟

• 0
    • 1
    • 22
    • 49

ارسال های توصیه شده

50 به 50

من واسم مهمه گذشته بعضی از ادمایی که تو زندگیم نقش داشتن چون گذشته اثرات خودشو تو اینده میزاره:banel_smiley_4: محیط خانواده هم خیلی تاثیر داره کم هستن ادمایی گه مثل گل نیلوفر تو مرداب در بیان:icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 68
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

50 درصد گذشته برای من اهمیت داره،چون گذشته روی تشکیل شخصیت خیلی اثر داره.

اما از آنجا که آدم قابل تغییر کلی است،میشه در مواقعی گذشته را فراموش کرد.

البته یکسری خراش هایی در ذهن خود طرف میذاره که به مرور زمان قابل ترمیمه.....

موافقم 100 درصد:w16:

لینک به دیدگاه

گذشته خیلی خیلی مهمه به این جهت که کل فرآیند زندگی یه مسیره و توی این مسیر هر نقطه ای نسبت به نقطه دیگه به طور نسبی سنجیده می شه.

من اگر امروز خوبم یا بد اصلا مهم نیست، مهم اینه که دیروز چی بودم که امروز این هستم.

چند وقت پیش یه مقاله ای می خوندم یکی از بحثاش این بود که امکان نداره هیچ انسان زندگیش حالت ثابت به خودش بگیره، همه ما هر روز داریم یا رشد می کنیم و یا افت و به غیر از این امکان نداره.

من نوعی اگه امروز آدم بدی تو عرف هستم ، مهم نیست. مهم اینه که دیروز چی بودم. (وبرعکس)

به عبارتی اگر امروز در نقطه صفر ایستاده ام، به خود می بالم چرا که از منفی بی نهایت آمده ام.

لینک به دیدگاه

گذشته خيلي خيلي برام مهمه چون گذشته است كه اينده رو ميسازه

تجربه كردم كه گذشته افراد در رفتار آينده شون صد در صد تاثير گذاره

اصلا نميشه گذشته طرف رو زير پا گذاشت

لینک به دیدگاه

یه سوال چرا گذشته آدم ها اینقدر مهمه؟؟؟

یعنی همه ما همون آدمی هستیم که 5 سال پیش بودیم؟

واقعا ما درباره خودمون هم همین جوری تصمیم گیری می کنیم؟

اگه اشتباهی تو گذشته ما رخ داده باشه تمام عمر ما باید به خاطر اون گذشته تباه بشه؟

یه مثال خیلی رایجش اینه که خیلی ها به خاطر اسم و رسم یا اجبار خانواده می رن رشته ای رو انتخاب می کنن که اصلا دوستش ندارن یا واسش ساخته نشدن آیا باید تا ته راه رو برن و تمام عمرشون رو در رشته یا شغلی با زجر بخونن که تو گذشته به یه اشتباه انتخابش کردن؟

یا نه مثلا 4 سال لیسانس رو فدای آینده شون کنن و عوضش باقی عمرشون رو با لذت زندگی کنن نه با عذاب؟؟؟

لینک به دیدگاه

کلا ما ایرانی ها همش تو گذشته ها سیر می کنیم

چون دنبال این هستیم که کم کاری های الانمون رو به گذشته بد نسبت بدیم

یا می خوایم از آینده فرار کنیم به خاطر همین حال رو قربونی گذشته یا به گذشته پناه می بریم:ws37:

لینک به دیدگاه

بعضي ها مي گن گذشته ها گذشته به فكر اينده باش گذشته هر نفر يعني تاريخ زندگي شخص اگه تاريخي نباشه هويت شخص كمرنگه .در هرموضوعي گذشته مهم نيست .ولي در كشور ما چه از نظر شغل حتي چيزهاي ديگه هم گذشته رو ملاك قرار ميدن .و كمتر با فعل حال طرف كار دارند

لینک به دیدگاه
گذشته خيلي خيلي برام مهمه چون گذشته است كه اينده رو ميسازه

تجربه كردم كه گذشته افراد در رفتار آينده شون صد در صد تاثير گذاره

اصلا نميشه گذشته طرف رو زير پا گذاشت

فکر می کنین اشتباهات گذشته خودتون هم روی آینده تو تاثیر گذشته و دیگه نمیشه عوضش کرد؟ یا فقط بقیه اینجورین؟:ws52:

لینک به دیدگاه

یه سوال چرا گذشته آدم ها اینقدر مهمه؟؟؟

یعنی همه ما همون آدمی هستیم که 5 سال پیش بودیم؟

واقعا ما درباره خودمون هم همین جوری تصمیم گیری می کنیم؟

اگه اشتباهی تو گذشته ما رخ داده باشه تمام عمر ما باید به خاطر اون گذشته تباه بشه؟

چرا گذشته مهم نیست؟:hanghead:

یعنی شما هر مثلاً 5 سال یه شخصیت جدید پیدا می کنید؟

درسته تغییراتی می کنید ولی کاملاً عوض نمیشید...

والبته خیلی ها شخصیتشون با گذشت هم تغییر زیادی نمی کنه ...

پس گذشته بی تاثیر نیست ...

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

مرسی

به نظرم نمیشه یه گزینه رو انتخاب کرد یعنی نمیشه موضوع رو مطلق کرد

بستگی به موضوع ومکان وزمان دارد بستگی به این داره که اصولا چرا میخواهیم در مورد اون شخص قصاوت کنیم ایا به صرف اینکه فقط یه نیم ساعت با هم درجایی هستیم ومیخوایم یه چایی با هم بخوریم یا اینکه میخواهیم شریک تجاری شویم یا شریک زندگی و ....و .... و

لینک به دیدگاه
مرسی

بستگی به موضوع ومکان وزمان دارد بستگی به این داره که اصولا چرا میخواهیم در مورد اون شخص قصاوت کنیم ایا به صرف اینکه فقط یه نیم ساعت با هم درجایی هستیم ومیخوایم یه چایی با هم بخوریم یا اینکه میخواهیم شریک تجاری شویم یا شریک زندگی و ....و .... و

:icon_gol:

به نظر شما نباید اول از همه به عنوان یک انسان فرد رو در نظر گرفت و بعد بقیه مواردی که شما اشاره کردین؟

نمی دونم شاید این به خاطر تفاوت رشته های تحصیلیمون باشه

اما من فکر می کنم که قبل از هر چیزی باید به عنوان یک انسان درباره شخص قضاوت کرد البته منظور صاحب تاپیک را نمی دانم؟

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

به نظر شما نباید اول از همه به عنوان یک انسان فرد رو در نظر گرفت و بعد بقیه مواردی که شما اشاره کردین؟

اما من فکر می کنم که قبل از هر چیزی باید به عنوان یک انسان درباره شخص قضاوت کرد البته منظور صاحب تاپیک را نمی دانم؟

:rose:

شاید به صورت ضمنی حرفت رو تایید کرده بودم

انسانیت ان انسان که خدشه ناپذیره اما تصمیم در مورد اینکه چگونه بوددنش رو چگونه ببینیم بستگی به همون حرف ها داره گه گفتم

لینک به دیدگاه
مرسی

مرسی دکتر جون فرض کنیم که می خواهیم رابطه ای رو با شخصی تازه شروع کنیم و بعد در مورد شریک شدن(چه زندگی،چه کار؛چه دوستی)تصمیم بگیریم

در این زمینه است که باید ببینیم اون فرد رو در همون لحظه و آنچه که هست می سجنید؟ یا حتما گذشته ش رو هم در نظر می گیریم

منم با شما موافقم اینکه گذشته انسانها ممکنه حوادثی داشته باشه که چندان خوشایند نباشه اون چیزی که من منظورمه درباره عده ای اندک از آدم ها هستن که تونستن به بهتر از گذشته شون دست پیدا کنن اما این ما هستیم که بر اساس گذشته شون قضاوت خوبی راجع به آنها نمی کنیم:icon_gol:

وگرنه راجع به آدمی با شخصیت بد من هم مخالف هستم

مثال های مورد نظر رو در پست های قبلی زدم

لینک به دیدگاه
چرا گذشته مهم نیست؟:hanghead:

یعنی شما هر مثلاً 5 سال یه شخصیت جدید پیدا می کنید؟

درسته تغییراتی می کنید ولی کاملاً عوض نمیشید...

والبته خیلی ها شخصیتشون با گذشت هم تغییر زیادی نمی کنه ...

پس گذشته بی تاثیر نیست ...

عزیزم من صحبتم اصلا راجع به شخصیت آدم ها نیست چون اینو می دونم که هیچ شخصیتی عوض نمی شه حتی اختلالات شخصیتی با مصرف دارو بهبود پیدا می کنن اما کامل خوب نمی شن!! یا عوض نمی شن

من حرفم راجع به اتفاقات بدیه که تو زندگی یه آدم خوب افتاده!

مثلا یه ازدواج اشتباه یا یه شکست توی یه شغل که در گذشته به خاطر یه انتخاب بد اتفاق افتاده حالا سوال من اینه که شما چقدر به این اتفاقات اهمیت می دین؟

اونقدر که ارزش این اتفاقات رو بیشتر از ارزش فرد می دونین؟

و متاسفانه بارها شاهد این هستیم که به خاطر چنین اشتباهاتی فرصت های دیگری به این افراد نمی دیم!!

این برام جای سوال داره که چرا؟

لینک به دیدگاه
عزیزم من صحبتم اصلا راجع به شخصیت آدم ها نیست چون اینو می دونم که هیچ شخصیتی عوض نمی شه حتی اختلالات شخصیتی با مصرف دارو بهبود پیدا می کنن اما کامل خوب نمی شن!! یا عوض نمی شن

مثلا یه ازدواج اشتباه یا یه شکست توی یه شغل که در گذشته به خاطر یه انتخاب بد اتفاق افتاده حالا سوال من اینه که شما چقدر به این اتفاقات اهمیت می دین؟

و متاسفانه بارها شاهد این هستیم که به خاطر چنین اشتباهاتی فرصت های دیگری به این افراد نمی دیم!!

بشر به دنبال اینه که خودش رو از خطرها حفظ کنه انسانها شاید به این دلیل از گذشته افراد می ترسن که نکنه خطری اونها و آینده شون رو تهدید کنه البته گاهی این توجه افراطی می شه و نتیجه ش گم کردن زمان حاله:ws37:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
مرسی دکتر جون فرض کنیم که می خواهیم رابطه ای رو با شخصی تازه شروع کنیم و بعد در مورد شریک شدن(چه زندگی،چه کار؛چه دوستی)تصمیم بگیریم

در این زمینه است که باید ببینیم اون فرد رو در همون لحظه و آنچه که هست می سجنید؟ یا حتما گذشته ش رو هم در نظر می گیریم

در مورد شریک کاری البته گذشته اش مهمه

ولی در مورد شریک زندگی که الهی قسمتم نشه از حال به بعد رو در نظر میکیرم

چکار به گذشته اش دارم ؟

مگر خود پیامبر زاده ام که حتما گذشته ام بی عیب و نقص بوده باشه ؟؟

لینک به دیدگاه
در مورد شریک کاری البته گذشته اش مهمه

ولی در مورد شریک زندگی که الهی قسمتم نشه از حال به بعد رو در نظر میکیرم

چکار به گذشته اش دارم ؟ا

مگر خود پیامبر زاده ام که حتما گذشته ام بی عیب و نقص بوده باشه ؟؟

می ترسی قسمتت شه؟:ws3:

مشکل منم همینه دیگه خیلی دیدم که آدما خودشون پر از اشکال و اشتباه در گذشته بودن اما از کوچکترین خطایی در طرف مقابل نمی گذرن و حق رو فقط به خودشون می دن

دقت کن ببین چقدر از مشکلات زنان اکثرا از این قضیه است

یا جوانی که تازه اول زندگیشه اما...:sigh:

واقعا چه جوری باید این تفکر رو در سطح عام عوض کرد:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

منم نمی گم که گذشته آدم رو بکنیم تو چشمش و به خاطر گذشته بهش سرکوفت بزنیم یا سرزنش کنیم ... کاملاً هم مخالفم ... :w16:

حرف من اینه که گذشته، درسته ملاک تصمیم گیری نیست ... ولی می تونه رو تصمیم تاثیر داشته باشه ... و گاهی قابل چشم پوشی ...

لینک به دیدگاه

راستی چرا به این قضیه هیچ وقت دقت نمی شه

که گذشته درخشان ملاکی برای درخشان بودن حال یا آینده فرد نیست

فکر می کنم اگه به دور و برمون نگاه کنیم خیلی ها رو به عنوان مصداق این قضیه پیدا می کنیم!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...