رفتن به مطلب

علت اينكه اكثرا دختراي امروزي حجاب مو رو دوس ندارن چيه؟

arash86.

ارسال های توصیه شده

بععله پس چی فکر کردی؟!!

به همین سمت داره پیش میره!!

چند وقت پیش خونه یه آشناهارو دزد زده بود و هرچی پول و طلا داشتن برده بودن (پول و اشیائ کوچیکو قیمتی)بعد که شکایت کرده بودن ،پلیس ازشون طلبکار شده بود که چرا پول و طلاهاتونو بانک نمیذارین؟!!تقصیره خودتونه!!

ماجراي عطر و عطر فروش رو بخوني متوجه ميشي دوست عزيز

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 375
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

اعتقاد من اینه که هر کس هر پوششی که میخواد استفاده کنه

باید به باورش رسیده باشه

نه فقط برای اینکه مده یا از سر احساسات

حجاب هم خیلی مهمه

ولی اعتقاد پر رنگترم اینه که دختر و پیر باید حیا داشته باشن

حجاب پوشش ظاهره و حیا پوشش باطن

لینک به دیدگاه
سلام

اعتقاد من اینه که هر کس هر پوششی که میخواد استفاده کنه

باید به باورش رسیده باشه

نه فقط برای اینکه مده یا از سر احساسات

حجاب هم خیلی مهمه

ولی اعتقاد پر رنگترم اینه که دختر و پیر باید حیا داشته باشن

حجاب پوشش ظاهره و حیا پوشش باطن

خب اين حيا چطور بدست مياد و چطور از دست ميره

لینک به دیدگاه
خب اين حيا چطور بدست مياد و چطور از دست ميره

قسمت بزرگی از حیا بستگی به شخصیت درونی و ذات افراد بستگی داره

و میشه بدست اورد اون مقدار دیگه رو با تمرین رفتاری

لینک به دیدگاه

سلام این میتونه دو علت داشته باشه ا غرب زدگی تا جایی ک بی حجابی یه نوع کلاس محسوب میشه و چنین افرادی باکلاس و روشن فکر و طرف دیگه اصطلاحا امل خوانده میشن

علت دوم هم شاید اینکه هرچه بیشتر یه چیزی بادم تحمیل شه خوب بیشتر ازش گریزان میشن مثلا در مورد دین و اعتقادات شما میبینید ک در زمان شاه فقید ب مراتب اعتقادات مردم محکم تر بود تا حالا

اما یه چیز دیگه هم هست و اون اعتقادی هست ک برخی دارن و برخی ندارن ب حجاب .

لینک به دیدگاه
به قیمت زیبا شدن....زیبا دیدن....زیبا فکر کردن ... زیبا زندگی کردن... :w139:

ايواي تو واقعا فكر ميكني كه ملت و جامعه ما الان به اين فرهنگ رسيدن؟

منكه فكر نكنم اصلا از محالاته كه ما داراي اين فرهنگ بوده باشيم

لینک به دیدگاه
سلام این میتونه دو علت داشته باشه ا غرب زدگی تا جایی ک بی حجابی یه نوع کلاس محسوب میشه و چنین افرادی باکلاس و روشن فکر و طرف دیگه اصطلاحا امل خوانده میشن

علت دوم هم شاید اینکه هرچه بیشتر یه چیزی بادم تحمیل شه خوب بیشتر ازش گریزان میشن مثلا در مورد دین و اعتقادات شما میبینید ک در زمان شاه فقید ب مراتب اعتقادات مردم محکم تر بود تا حالا

اما یه چیز دیگه هم هست و اون اعتقادی هست ک برخی دارن و برخی ندارن ب حجاب .

خب اگه وظيفه شرعيه حجاب: بايد همه عمل كنن

اگه سليقه اي هستش نبايد تحميل بشه

ما در اين موضوع مونديم كه فلسفه حجاب از كجا شروع شده؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
ايواي تو واقعا فكر ميكني كه ملت و جامعه ما الان به اين فرهنگ رسيدن؟

منكه فكر نكنم اصلا از محالاته كه ما داراي اين فرهنگ بوده باشيم

ملتو جامعه رو کیا میسازن؟

منو تو...اگر ما فکرمون رو نسبت به اینجور مسائل وسعت بدیم و با دیدی باز نگاه کنیم ، تاثیرش رو تو اطرافیانمون میبینیم...

اینکه من بشینم بلکه یکی بره اون پنجره رو ببنده خیلی تصور غلطیه...:smiley (18):

لینک به دیدگاه

نميشه محكوم بشن چون دست خودشون نيست همه هم ميدونن زور به كار رفته در مورد حجاب متاسفانه هر قانوني كه سليقه ايي و به زور اجرا شده بدتر ازان اعلام ميشه كه قانون براي همه يكسانه چه دوست داشته باشي چه نه وبعضي از خانواده ها نيز خودشونو مرجع تقليد فرزندان ميدونن

لینک به دیدگاه
ملتو جامعه رو کیا میسازن؟

منو تو...اگر ما فکرمون رو نسبت به اینجور مسائل وسعت بدیم و با دیدی باز نگاه کنیم ، تاثیرش رو تو اطرافیانمون میبینیم...

اینکه من بشینم بلکه یکی بره اون پنجره رو ببنده خیلی تصور غلطیه...:smiley (18):

خب خودت قضاوت كن چند درصد افراد جامعه بع بلوغ فكري رسيدن؟

هنوز ما تحت تاثير عوامل واحي و پوچ و بي اساس قرار ميگيريم

با يه آفرين از طرف يك مسول به خودمون ميباليم و فكر ميكنيم ديگه خيلي آدم خوبي شديم

يكي پشت سر يكي بد گويي ميكنه :ما هم زود باورش ميكنيم خلاصه هنوز ما به بلوغ سني نرسيديم

يك مثال بزنم : تو يكي از شهرها ايران زلزله اومده بود مثال 120 نفر مرده بودن

در حين توزيع كمكهاي هلال احمر 10 نفر زير پاي همون همشهري ها له شده بودن و مرده بودن ...اين كجاش فرهنگ خوبيه برعكس موضوع زلزله زاپن رو ببين در موقع توزيع كمكهاي مردمي همه در يك صف و بدون هلهله و هر كسي كه نياز داشته اومده گرفته ..چقدر ما با اونا فرق داريم؟

لینک به دیدگاه
نميشه محكوم بشن چون دست خودشون نيست همه هم ميدونن زور به كار رفته در مورد حجاب متاسفانه هر قانوني كه سليقه ايي و به زور اجرا شده بدتر ازان اعلام ميشه كه قانون براي همه يكسانه چه دوست داشته باشي چه نه وبعضي از خانواده ها نيز خودشونو مرجع تقليد فرزندان ميدونن

نه تو مملكت ما در كل ممالك جهان خيلي چيزها به زور و اجبار انجام ميشه ولي اكثرا هم جواب داده پسچرا حالا به قول شما اين حجاب اجباري غير ممكن شده ؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

خب خودت قضاوت كن چند درصد افراد جامعه بع بلوغ فكري رسيدن؟

هنوز ما تحت تاثير عوامل واحي و پوچ و بي اساس قرار ميگيريم

با يه آفرين از طرف يك مسول به خودمون ميباليم و فكر ميكنيم ديگه خيلي آدم خوبي شديم

يكي پشت سر يكي بد گويي ميكنه :ما هم زود باورش ميكنيم خلاصه هنوز ما به بلوغ سني نرسيديم

يك مثال بزنم : تو يكي از شهرها ايران زلزله اومده بود مثال 120 نفر مرده بودن

در حين توزيع كمكهاي هلال احمر 10 نفر زير پاي همون همشهري ها له شده بودن و مرده بودن ...اين كجاش فرهنگ خوبيه برعكس موضوع زلزله زاپن رو ببين در موقع توزيع كمكهاي مردمي همه در يك صف و بدون هلهله و هر كسي كه نياز داشته اومده گرفته ..چقدر ما با اونا فرق داريم؟

ببین...مساله سر رسیدن یک عده به بلوغ فکری نیست!

مساله سر خودمونو افکارمونه....ما هروقت بتونیم خودمون رو طوری تربیت کنیم که وقتی از مرز خارج شدیم سر مست برنگردیم و یا رفتیم اونور آبو یه خانومی بدون حجاب دیدیم زود افسارمون ول نشه!

اونوقت میتونیم انتظار داشته باشیم که این مساله با زمان برای جامعه حل شدنیه!

ببین...ژاپن رو با یکی از شهرای ایران مقایسه نکن...اونجا وقتی طرف خونشم خراب بشه،مطمئنه که بیمه تمام خسارتشو تا قرون آخرش پرداخت میکنه...اینجا چی؟

تا چن وقت مردمو تو چادر نیگر داشتن؟

چقدر خسارات تامین اعتبار شد؟

ما موقع قیاس باید چیزاییرو مقایسه کنیم که تو برخی نقاط به هم شباهت داشته باشن....ما تو چی با ژاپن هم ترازیم؟

آزادی اجتماعی؟

آزادی سیـاسی؟

تعداد شرکت ها ی خصوصی؟

سرمایه ی ارزی؟

نظم؟

وجدان کاری؟

اگر بخوایم مقایسه کنیم،میتونیم ژاپن رو با دوران مشروطه ی ایران مقایسه کنیم که اونموقع تقریباً تو یه سطح بودیم...ولی الان اونا اون شدنو ما اینیم!!

بلوغ فکری به دو عامل بستگی داره

1-ایجاد زمینه (یا ظرفیت)

2-زمان

به نظر شما چرا تو ابتدایی دختر پسرارو از هم جدا میکننو بعد تو دانشگاه یهویی 2 تارو میکس میکنن باهم!؟:banel_smiley_4:

چرا پدرو مادرمامون از بچگی هیچ توضیحی در مورد جنس مخالف و حتی برخی موارد توضیحی در مورد خودمون نمیدن؟

چرا کلاسای درس و گوشی های موبایل شدن استاد مسائل XXX و دوستامونم شدن مشاورین اینجور مسائل؟

لینک به دیدگاه

1:پس قبول داري كه كشور ما متاسفانه به بلوغ فكري ‍‍ژاپنيا نرسيده چه برسه اروپا و امريكا؟

پس بايد اول ضمينه و فضا آماده باشه بعد آزادي باشه

ما كه زمينه رو آماده نكرديم و لي ميخواهيم همه چي داشته باشيم

2:حالا ما تو مملكت كلي مشكل داريم مشكل اقتصادي سياسي و اجتماعي و اخلاقي و.....

برام جالبه كه اكثرا همه مشكلا رو فراموش كرديم و افتاديم دنبال آزادي حجاب ( حجاب نباشه)

3: حجاب نباشه مشكلها حل ميشن ؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
1:پس قبول داري كه كشور ما متاسفانه به بلوغ فكري ‍‍ژاپنيا نرسيده چه برسه اروپا و امريكا؟

پس بايد اول ضمينه و فضا آماده باشه بعد آزادي باشه

ما كه زمينه رو آماده نكرديم و لي ميخواهيم همه چي داشته باشيم

2:حالا ما تو مملكت كلي مشكل داريم مشكل اقتصادي سياسي و اجتماعي و اخلاقي و.....

برام جالبه كه اكثرا همه مشكلا رو فراموش كرديم و افتاديم دنبال آزادي حجاب ( حجاب نباشه)

3: حجاب نباشه مشكلها حل ميشن ؟

زمینه چجوری آماده میشه؟

با آزادی...ولی آزادی تا چه حد و در چه مواردی؟

برای سنجش آزادی ما باید معیار هایی برای اون آزادی تعیین کنیم.... مثلاً تو مواردی که ضرر فرد به اجتماع نمیرسه،باید آزادی رو بیشتر کرد و تو مواردی که حقی از کسی نقض میشه این آزادی رو محدود یا مشروط کرد!

مثال:

میشه به حجاب آزادی داد....دیدی گفتم آزادی...یعنی به افراد اختیار بدن که خودشون حجابشون رو اختیار کنن...نه اینکه سر دانشگاها 2تا قلچماق بذارن که از کفش تا شکل موی افرادو اسکن کنن!!

این نوع آزادی تا جایی که من میدونم تو سایر ممالک مشکل ساز نبوده..شاید بگی آمار فساد اروپایی ها از ما خیلی بیشتره....ولی اینطور نیست...اونجا آمار از جراید معتبر و بعضاً همکاری مردمی بدست میاد...ولی اینجا نه جرایدمون اونقد آزادی دارن که بتونن نقد کنن یا آمار بدن و نه مردم اونقدر حس اعتماد دارن که آمار درست بدن!

یک مثال...آمار همجنس گراها!

تو اروپا این مساله بصورت ایران پیگیری نمیشه...اونجا برای این مساله آزادی دادن و میدونن که کی همچنس گراس و کی نیست....ولی تو ایران چی؟

این آمارو کی میتونه بدست بیاره؟

فلان مسئولم میاد از موقعیت سوء استفاده میکنن و میگه ما ملت مسلمان همجنس گرا نداریم....:banel_smiley_4:

به برخی مسائل هم باید آزادی مشروط داد...مثلاً آزادی مطبوعات بدن به شرط عدم توهین به قومیت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی!

من وقتی میگم باید ظرفیت سازی بشه،منظورم بیشتر کردن نقش حق انتخابه!

لینک به دیدگاه
زمینه چجوری آماده میشه؟

با آزادی...ولی آزادی تا چه حد و در چه مواردی؟

برای سنجش آزادی ما باید معیار هایی برای اون آزادی تعیین کنیم.... مثلاً تو مواردی که ضرر فرد به اجتماع نمیرسه،باید آزادی رو بیشتر کرد و تو مواردی که حقی از کسی نقض میشه این آزادی رو محدود یا مشروط کرد!

مثال:

میشه به حجاب آزادی داد....دیدی گفتم آزادی...یعنی به افراد اختیار بدن که خودشون حجابشون رو اختیار کنن...نه اینکه سر دانشگاها 2تا قلچماق بذارن که از کفش تا شکل موی افرادو اسکن کنن!!

این نوع آزادی تا جایی که من میدونم تو سایر ممالک مشکل ساز نبوده..شاید بگی آمار فساد اروپایی ها از ما خیلی بیشتره....ولی اینطور نیست...اونجا آمار از جراید معتبر و بعضاً همکاری مردمی بدست میاد...ولی اینجا نه جرایدمون اونقد آزادی دارن که بتونن نقد کنن یا آمار بدن و نه مردم اونقدر حس اعتماد دارن که آمار درست بدن!

یک مثال...آمار همجنس گراها!

تو اروپا این مساله بصورت ایران پیگیری نمیشه...اونجا برای این مساله آزادی دادن و میدونن که کی همچنس گراس و کی نیست....ولی تو ایران چی؟

این آمارو کی میتونه بدست بیاره؟

فلان مسئولم میاد از موقعیت سوء استفاده میکنن و میگه ما ملت مسلمان همجنس گرا نداریم....:banel_smiley_4:

به برخی مسائل هم باید آزادی مشروط داد...مثلاً آزادی مطبوعات بدن به شرط عدم توهین به قومیت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی!

من وقتی میگم باید ظرفیت سازی بشه،منظورم بیشتر کردن نقش حق انتخابه!

پس من دارم چي ميگم دادا

ميگم ما اون فرهنگ و زمينش رو نداريم

بهتره اينطور بگم نزاشتن ما به اين فرهنگ برسيم كه آزادي بدن و ما شلوغ كاري نكنيم

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
پس من دارم چي ميگم دادا

ميگم ما اون فرهنگ و زمينش رو نداريم

بهتره اينطور بگم نزاشتن ما به اين فرهنگ برسيم كه آزادي بدن و ما شلوغ كاري نكنيم

نداریم...ولی باهاس ایجاد کنیم....یعنی تو الان از شرایط کنونی راضی هستی؟! :smiley (18):

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

قبول ولي تا چه حدي ؟

تا حدی که موجب کاستن حقوق دیگران نشه...

شما یک مثال بزن از اینکه مثلاً ما برای حجاب حق انتخابو بدیم دست مردم و از فردی تو جامعه صلب حقوق شهروندی بشه!

شاید بگی اگر یکی لخت مادر زاد تو پاساژ بپره جلوی خانوادتون چی؟

خوب تو اون لحظه یا مقابل دوربین مخفی قرار گرفتیم یا اینکه طرف کارش همینه و ازینکار لذت میبره...

این برای من مساله ساز نمیشه...چون من هم سطح درک خانوممو به اون حد بالا بردم که ازین صحنه سورپریز نشه،و هم به بچه هام آموزش های لازمو دادم...

ولی از سمت دیگه...افرادی که با این نیت که بخوان جلب توجه کنن،تمام لباسشونو درآرنو تو خیابون را برن،از دید عموم منزله و جایگاه خوبی نخواهند داشت....این قضیه اثبات شدست!

ولی مثالی هست مثل چراغ راهنمایی رانندگی...که اگر تو این مورد،حق انتخاب تماماً داده بشه به مردم،هرجو مرج اینجاد میشه...چرا؟

چون معیار انتخاب مردمه،برخی مردم این اصلو به رعایت نکردن حقوق دیگران بدل میکنن و این عامل هرج و مرجه...به بیان ساده....همه می خوان زودتر برسن خونشون!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...