رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

در این آموزش با طریقه ساخت یک بنر بکمک نرم افزارهای Photoshop و Fireworks آشنا میشوید .. مثل زیر

b5maghxr0thsuiazbc9h.gif

البته تمام امکانات ساخت یک بنر در برنامه Fireworks وجود داره و لی من بخاطر محیط صمیمی تر فتوشاپ از هر دو استفاده کردم

======

هر دو برنامه رو باز کرده - در هر دو یک پرونده جدید ایجاد کنید به اندازه بنر خودتون

من در این آموزش از یک لوگو استفاده کردم که بصورت فایل وکتور (برداری)هست

gai3a78p90lsq4ziluh0.gif

این فایل رو در برنامه Illustrator باز میکنم - اون رو میکشم داخل برنامه فتوشاپ و روی بنرم رها میکنم

به این شکل من یک Smart object دارم که با کلیک روی عکس کوچک لایه اون به برنامه ایلاستراتور برمیگردم و اصلاحات لازم رو انجام میدم

حالا متن مورد نظر خودم رو هم در دل لوگو مینویسم (T)

z1yqbu29vh8neliexj79.png

خب .. من میخوام که اون شکلهای رنگی از کوچک به بزرگ ظاهر بشند وبعد هم نام تالار - برای اینکار فریم ها رو بصورت معکوس میسازیم - پس:

روی عکس کوچک کنار اسمارت آبجکت (لوگو) کلیک میکنم و اینکار منو به برنامه ایلاستراتور میبره - در ایلاستراتور من از جلو یکی یکی اقدام به حذف اشکال میکنم و پس از هر بار حذف با گرفتن کلیدهای Ctrl + S کار رو سیو میکنم .. با این کار فایل در برنامه فتوشاپ هم تغئیر میکنه - پس از هربار حذف یک بار هم در برنامه فتوشاپ شکل رو با فرمت PNG در هادر دیسکم ذخیره میکنم

o203vocnd651ytf6y5h.png

توجه : مراقب باشید محل شکل تغئیر نکنه - برای این منظور میتونید با گرفتن کلیدهای Ctrl+R در فتوشاپ . خط کش رو فعال کنید و محل شکل قبل از تغئیر رو علامت گذاری کنید .

خب .. اینکار رو ادامه میدیم تا تمام اشکال حذف بشند .. حالا ما 9 عکس داریم که بصورت معکوس سیو شدن مثل زیر :

xe3vn6ms1rdn1c7cjnj8.png

kyhg97si0anmo6yh5ht8.png

y1gi12kmm066q7p1dno.png

7u9rocfruvv0cempu4ah.png

njvephzhb0ih8ww5po1w.png

8lkdbdrdcugqd65wdx3.png

7iuew5pwa9mobf1ra8rb.png

varxm5tprh2icyc503uc.png

y0i94905ukebjt9m221u.png

پایان قسمت اول ..

لینک به دیدگاه

خب .. حالا وارد برنامه فایرورکس میشیم و در این برنامه فریمهائی رو که ساختیم سر هم میکنیم ..

نکته : برای هر فریم یک Stateدر نظر بگیرید توسط دکمه مشخص شده میتوانید State جدید بسازید .

riwmgcwsantk9p97a0v.png

نکته : توسط این دکمه در نوار ابزار میتوانید فریمها را یکی یک وارد برنامه کرده و با کلیک بر رو ی بنر خودتون اونو جاگذاری کنید .

zlwbrjdu4gt2sr1p6t.png

فریمهای لوگو رو یکی یکی و از آخر به اول وارد کنید و جاگذاری

پس از اینکار تمام Stateها رو با گرفتن کلید Shift انتخاب کنید و روی عدد کنار State یکی از فریمها کلیک کرده و زمان دلخواه برای تاخیر روی اون فریم رو مشخص کنید .

rr6gs1gauneay0ij4on3.png

حالا Space رو بزنید ....... تا اینجا این چیزیه که ساختیم ..:

ao5x95lhn1rhdpnzgmpn.gif

===

برمیگردیم به فتوشاپ و از لایه متنی که نوشته بودیم 2 کپی تهیه میکنیم .. پس 3 لایه متن داریم

Opacity اولین لایه رو به 20 و دوی رو به 60 تغئیر میدیم

دو لایه پررنگتر رو خاموش میکنیم .. لایه کمرنگ رو به فرمت PNG سیو میکنیم کنار بقیه فریمهامون

بترتیب لایه دوم متنی و سوم متنی رو هم تک تک فعال کرده و سیو میکنیم

حالا این سه لایه رو در فایرورکس بعد از لایه های لوگو جاگذاری میکنیم

a1c0y59isqa3gvhq2hg4.png

توجه : جهت مکس لحظه ای پس از اتمام تشکیل لوگو زمان لایه آخر لوگو رو به 200 تغئیر بدید

حالا چیزی که داریم .. اینه :

7y1667cndjhqmhg03ll7.gif

به فتوشاپ برمیگردیم و از لایه بکگراند 3 کپی میگیریم و رنگ اون رو تغئیر میدیم .. اون رو بالای لایه بکگراند قرار میدیم

اینجا دقیقا همون کاری رو که با متن انجام دادیم انجام میدیم و فریمها رو جاگذاری میکنیم

تا رنگ بکگراند رفته رفته تیره بشه

مانند شکل زیر :

i1xiwtrgc1gfrlxvybdy.gif

پایان قسمت دوم ...

لینک به دیدگاه

حالا در فتوشاپ در یک لایه جدید شکل زیر رو میسازیم

در فریم اول اونو کمی وارد صحنه خودمون کرده و سیو میکنیم

el40ozovr6jkwgooxrww.png

در فریم بعدی لایه متن و لوگو و لایه جدید رو با هم انتخاب کرده و میکشیم

bywr8th6xpexj87cvtl4.png

نتیجه اینکه بنظر میاد لایه جدید لایه متن و لوگو رو هول میده و میبره کنار تا راه خودشو باز کنه

خب .. حالا یک لایه جدید ساخته و اونرو از بالا از صحنه خارج کنید

ورفته رفته اون رو وارد صحنه کرده و بعد از هر تغئیر سیو کنید

txjb3erkguq2y6v7layy.png

az5xl7jxrhuqeyn38l7a.png

oa0z9y4zunzvkz51cxc8.png

083x7cagpkal4f4lb9xi.png

بعد از اون متن آخر رو مینویسیم و آخرین فریم رو سیو میکنیم

bxegszsu5999f3sjdr7.png

در فایرورکس ..

تمم این فریم ها رو مثل مراحل قبل جاگذاری و زمانبندی میکنیم و بترتیب File ==> Export wizard رو در نوار منو کلیک کنید

تنظیمات زیر رو انجام بدید تا خروجی شما حاصل بشه ...

pvelwpqpo7wbk7hka6ze.png

=====

این آموزش یک آموزش پایه بود و شما با تکرار افکتها و تغئیر نوع ورود و خروج فریمها و یا حتی با تکرار یک فریم میتونید انیمیشن های زیبائی پدید بیارید

موفق باشید

لینک به دیدگاه
سلام عذر می خوام پارازیت میندازم.....

من این Fireworks برنامه رو ندارم!! حجمش چقدره میشه دانلود کرد؟؟؟

اگه بسته نرم افزاری ادوبی رو نصب کنی توش هست .. اگه نه میتونی از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
بگیریش ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...