رفتن به مطلب

با هم طراحی کنیم

ارسال های توصیه شده

از دوستان و علاقه مندان طراحی دعوت می کنم در این تاپیک شرکت کنند و نقطه نظرات خودشونو در رابطه با طراحی قطعات صنعتی بیان کنند.

قصد داریم کار گروهی با هم انجام بدیم و با کمک همدیگه قطعات کوچک صنعتی را طراحی کنیم و به مرور به قطعات بزرگر برسیم.

در این راه نیازمند تجربیات و معلومات دوستان داریم .منتظر پیشنهادات شما هستم.و اگر کسی مایل به همکاری هستش در اینجا اعلام کنه تا با همدیگه در مورد چگونگی کار صحبت کنیم .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 97
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من خيلي دوست دارم كمك كنم. كتيا رو يه كم بلدم. اما سعي ميكنم بيشتر ياد بگيرم. آباكوس هم واسه تحليل اگه لازم باشه تا اندازه اي كار كردم.

اما تجربه كاري ندارم.:ws44:

لینک به دیدگاه

البته منظور طراحی با کمک دست هستش در واقع می خوایم طراحی محاسباتی انجام بدیم .و البته نتیجه را با کمک نرم افزار مقایسه می کنیم .

در مورد طراحی با کمک نرم افزار در تالار نرم افزار تاپیکهایی وجود داره .اما خوشحالم که علاقه دارید در این تاپیکها شرکت کنید .

مثلا برای شروع کار از کتاب طراحی اجزا استفاده می کنیم و در مورد اینکه چگونه یک مدل را طراحی کنیم بحث میکنیم .

کلا قراره در این تاپیک دوستان با کمک هم طراحی انجام بدهند.و از تجربیات همدیگه استفاده کنیم .

لینک به دیدگاه

همون طور که قبلا گفتم بهتر هستش در ابتدا با تعریف طراحی مهندسی شروع کنیم لذا هر کس از طراحی مهندسی تعریفی داره اونو بیان کنه .من تعریفی که درکتاب راهنمای انگلیسی مهندسی مکانیک تالیف فرهاد توحیدی دیدم را براتون می نویسم.

طراحی مهندسی به این صورت تعریف می شود : فرایند بکارگیری تکنیکهای متعدد و اصول علمی برای تعریف یک وسیله یک فرایند یا بک سیستم با جزئیات کافی جهت امکان تحقق آن...طراحی می تواند ساده یا خیلی پیچیده ،ساده یا خیلی مشکل ، ریاضی یا غیر ریاضی باشد، ممکن است شانل یک مئله بذیهی یا با اهمیت باشد.طراحی مکانیکی به معنای طراحی چیزها و سیستمهای با طبیعتی مکانیکی ، ماشینها ،محصولات ،ساختارها ،دستگاهها و وسائل اندازگیری است.طراحی مکانیکی در بیشترین حد از ریاضیات ،علم مواد و علوم مکانیک مهندسی استفاده می کند .

لینک به دیدگاه

در رابطه با طراحی آقای دیوید اولمن در کتابش (طراحی در مهندسی مکانیک) صحبتهای جالبی کرده که گفتنش خالی از لطف نیست .

ایشون می فرمایند :در نتیجه پژوهشهایی که در زمینه طراحی در مهندسی مکانیک کرده به چهار نتیجه گیری رسیده است :

1-تنها راه یادگیری طراحی ، طراحی کردن است .

2-طراحان در کار طراحی در مهندسی از سه حوزهء دانش استفاده می کنند.دانش پدید آوری ایده ها، دانش ارزشیابی ایده ها، و دانش ایجاد ساختار فرایند طراحی.پدید آوری ایده به تجربه و مهارت ذاتی طراح بستگی دارد.بخشی از ارزشیابی ایده به تجربه و بخشی دیگر به اموزش مربوط است و در اموزش مهندسی هم تاکید اصلی روی آن است.دانش پدید اوری و ارزشیابی شکلی از استعداد فردی است.در حالی که دانش مربوط به فرایند طراحی تا حد زیادی مستقل از استعداد فردی است.

3-فرایند طراحی به گونه ای که منجر به محصولی با کیفیت شود می توان اموخت اما ،مشروط به این است که درپدید آوری ایده ها مهارت و تجربه کافی و همچنین در ارزشیابی آنها تجربه و آموزش کافی وجود داشته باشد.

4-فرایند طراحی را باید در دو صحنه فرا گرفت:یکی در محیط های آموزشی و دیگری به طور همزمان در محیطی که واقعیتهای صنعتی را شبیه سازی کند.

با توجه به حرفای اولمن ما در حال حاضر محیط اموزشی را داریم (انجمن نو اندیشان) و برای دومی هم خودمون با نرم افزار واقعیتهای صنعتی را شبیه سازی میکنیم :ws2:.

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی خوبه. منم پایه م . من تو قسمت طراحی دستیش بیشتر وارده م تا انالیز نرم افزاریش.

یه سوال: منظورتون از طراحی همون مهندسی معکوسه یا نو اوری و خلاقیت هم توش هس؟؟؟؟؟

بعنوان پیشنهاد سازه یه مجموعه ای رو با در نظر گرفتن مشخصه های اصلی که شامل تمام قابلیتای اون مجموعه میشه رو بیان کنین و بذارین تا ایده ها ی گروه راجع به بهینه کردنش مشخص بشه. اینجوری هم اصول طراحی دستی رعایت میشه هم ذهنا خلاق تر میشه.

لینک به دیدگاه

پیشنهادت عالیه اما الان زوده این کارو بکنبم .چون می خوایم از ابتدا شروع کنیم و به مراحل پیشرفته برسیم . مثلا در مورد تنش ها و کرنش ها و کلا مراحل طراحی و معیارهای طراحی (تسلیم و شکست ) و .... بحث کنیم و بعد شروع کنیم به طراحی کردن .

سعی میکنیم نو اوری داشته باشیم .هر چی باشه باید نو اندیش باشیم .

امیدوارم دوستان در این زمینه ما رو یاری کنند .

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
پیشنهادت عالیه اما الان زوده این کارو بکنبم .چون می خوایم از ابتدا شروع کنیم و به مراحل پیشرفته برسیم . مثلا در مورد تنش ها و کرنش ها و کلا مراحل طراحی و معیارهای طراحی (تسلیم و شکست ) و .... بحث کنیم و بعد شروع کنیم به طراحی کردن .

سعی میکنیم نو اوری داشته باشیم .هر چی باشه باید نو اندیش باشیم .

امیدوارم دوستان در این زمینه ما رو یاری کنند .

با نظرت تا حدودی موافقم.:ws52: ولی به نظر من تو طراحی اول باید ببینی از اون مجموعه چه انتظارایی داری. یعنی چی کاره س. بعد بیای مکانیزم کلی اون سیستمو مورد بررسی قرار بدی. یعنی ببینی با چه مکانیزمایی میتونی مجموعه ت رو ارتقا بدی. بعد از ترسیم سه بعدی و شماتیک کلیش نوبت به انالیز اون که شامل تنش و کرنش و .... میشه، میرسه. بعد قسمت انتهایی کاره که شامل ارتقای کلی سیستمه یعنی میای مدلش میکنیو بعد اگه نیاز به تغییرات داره روش اعمال میکنی.

البته این کاریه که ماها تو دانشگاه انجام میدادیم(تا حدودی) :4chsmu1:

لینک به دیدگاه

خوب زینب جان مدیریت این بخشو میسپارم به شما :w16: و ازتمی خوام نظرتو عملی کنی .و اون طوری که دوست داری این تاپیکو مدیریت کنی و پیش ببری .:w139:

لینک به دیدگاه
خوب زینب جان مدیریت این بخشو میسپارم به شما :w16: و ازتمی خوام نظرتو عملی کنی .و اون طوری که دوست داری این تاپیکو مدیریت کنی و پیش ببری .:w139:

شما لطف داری. امیدوارم بتونم از پسش بر بیارم.:ws21: البته به کمک داداش امین و بقیه بر و بچ.

:ws52:کسی هس که نظری داشته باشه که چه سازه ای طراحی بشه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

البته چون هدف با هم بیاموزیم . از هم بیاموزیم

خوب هر چه ساده تر برای اول کار بهتر

می تونه یه صتدلی راحتی مناسب باشه . طرح باید خلاقانه و در عین حال قابل ساخت با قیمت مناسب باشه

یا سخت تر یه ویلچر با یه طرح بهینه شده .

انتخاب کنید و دست به کار شید . چون هر چه زمان می گذره از اشتیاق افراد ممکن کم بشه .

من هم تا جایی که دانشم اجازه بده پایم

لینک به دیدگاه
البته چون هدف با هم بیاموزیم . از هم بیاموزیم

خوب هر چه ساده تر برای اول کار بهتر

می تونه یه صتدلی راحتی مناسب باشه . طرح باید خلاقانه و در عین حال قابل ساخت با قیمت مناسب باشه

یا سخت تر یه ویلچر با یه طرح بهینه شده .

انتخاب کنید و دست به کار شید . چون هر چه زمان می گذره از اشتیاق افراد ممکن کم بشه .

من هم تا جایی که دانشم اجازه بده پایم

ممنون از این که اومدی.

پیشنهاد خوبی دادی. صندلی هم ساده س و هم میشه روش مانور زیادی داد.

حالا به نظر من بیایم یه سری خصوصیات واسه ش در نظر بگیریم. من چنتاشو میگم بقیه هم تکمیل کنن.

1. قابل انعطاف تو هر زاویه ای باشه.

2.stable باشه

3.سبک باشه و حمل و نقلش راحت.

4.رو سطوح نا مسطح و ناصاف تعادل داشته باشه. یعنی مثلا بشه ازش تو جاهایی که سنگریزه هس استفاده کرد یا تو سراشیبیها صاف باشه.

5.از لحاظ متریال هم ، نرم باشه و کیفیت بالا و قیمت پایین.

6.فرم استاندارد بدن رو که شامل گودی کمر و گردن و ..... است رو رعایت کرده باشه.

حالا اگه کسی چیزی به نظرش میرسه میتونه بگه که به یه جمع بندی کلی برسیم

لینک به دیدگاه

خوب زیباییش هم در نظر بگیر .

به نظر من زینب جان کارو شروع کن .چون قراره کارهای زیادی بکنیم .حالا می خوام بدونم از کجا و چه طور میخوای شروع کنی :w16:

یا به عبارتی شروع کنیم.

لینک به دیدگاه

به نظز من در حال حاضر باید صندلی طراحی کرد که حداقل یک کاربرد دیگه ای غیر از صندلی بودن داشته باشه و امکان داشته باشه به راحتی اونو جابه جا کرد من براتون یک مثال می زارم یک کیف طراحی کردن که هم صندلی هست هم میز کامپیوتر و کیف .

به نظر من هم باید این طور طراحی کنیم با نواوری و خلاقیت چون ما انواع صندلی های متنوع در خانه ها و صنعت و شرکت ها وجود داره اما طرحی که چندین قابلیت داشته باشه زیاد تو ایران نیست اما اگر باشه و کاربرد های خوبی داشته باشه همه استفاده می کنند

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

پست شماره 11

خوب نظر شما در این مورد چی هست

لینک به دیدگاه

The Openaire is a hybrid laptop carry case which converts into a laptop work surface and chair. Consisting of a semirigid protective sleeve that unfolds to produce a desk surface for your laptop and mouse which sits on your lap.

Openaire.jpg

The external detective shall then converts into a chair completing the Openaire office which you can carry with you.

Openaire_2.jpg

لینک به دیدگاه

به نظر من ما هم باید طراحی های خودمون را به این سمت ببریم تا ما هم حرفی برای زدن داشته باشیم.

واقعا به طراح این کیف باید تبریک گفت .

حالا ما هم می خواهیم یک صندلی طراحی کنیم بیام چیزی طراحی کنیم که چندین کاربری داشته باشه خیلی بهتر هست تا یک کاربرد داشته باشه.

نظر شما در این مورد چی هست و همچنین نظرتون رو درباره این کیف بگین چی هست؟

لینک به دیدگاه

ببخشید یادم رفت بگم لطفا صندلی هایی که در تالار معماری هم گذاشتن هم زیباست و چندین کاربرد داره اینا هم ببینید تو طرز فکر و نقش ایده خیلی خوبه این هم آدرسش:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

مهندس فکر خوبیه هر جند در این باره بهتر هستش نظر زینب جان را هم بدونیم چون مدیریت این تاپیک دست ایشون هستند .خوب قرار بود در ابتدا یک طراحی ساده داشته باشیم .اما فکر خوبیه که در عین سادگی نو اوری هم توش باشه .کاملا موافق حرفات هستم .من اون تاپیک هر کی مبل داره را دیدم و واقعا لذت بردم و به نظرم طراحی اونا با نرم افزار خیلی راحت هستش :a030: اما اینکه خودمون با طراحی دستی این کارو بکنیم مهم هستش .انشالله بتونیم یگ طرح مهندسی و زیبا داشته باشیم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...