رفتن به مطلب

[TRgroup] شیت بندی پروژه های معماری در فتوشاپ

CodePlus

ارسال های توصیه شده

سلام

در این آموزش قصد دارم تا حدودی شما رو با چیدمان پروژه های معماری در فتوشاپ جهت ارائه . آشنا کنم

خب .. ابتدا پروژه خودتون رو از اتوکد با فرمت eps اکسپورت کنید ..

فتوشاپ را باز کرده Ctrl + N رو بگیرید تا سند جدیدی باز شود .

1%20copy.png

1. یک نام برای پروژه خود برگزینید
  2. اندازه فایل خود را مشخص کنید .. مثلا 50×70 سانتیمتر

3. مود رنگ را مشخص کنید ( توجه : جهت ارائه کار بصورت پرینت شده حتما از مود رنگ CMYK استفاده کنید)
  4. رزولوشن کار را مشخص کنید ( توجه : رزولوشن را بیشتر از 300 تعئین نکنید .. هیچ جا براتون چاپش نمیکنه .. !!:ws3:)

خب حالا فایل eps رو که از کد خروجی گرفته بودین وارد کنید ..

( توجه : در موقع ورود فایل eps اندازه فایل و رزولوشن را به اندازه فایل خود تنظیم کنید .. فقط اندازه اولی رو تعئین کنید .. به اون زنجیره هم ور نرید .. فایلتون کج و کوله میشه .. بزارید اندازه عرضش بر اساس اندازه طول مشخص بشه .... فضولی مگه بچه دست میزنی ..:whistle:)

14%20copy.png

خب .. بسلامتی فایل وارد شد .. ولی چیزی مشخص نیست .. یا اگه هست خیلی کمرنگه ..!

برای حل این مشکل .. لایه جدیدی ساخته ..لایه جدید رو بگیرید و بکشید زیر لایه اول حالا با ابزار سطل رنگ .. میتونید این لایه رو رنگ کنید ..مثلا سفید ..میبینید که پلان شما خودشو نشون میده .. ولی هنوز کمرنگه ..

2%20copy.png

3%20copy.png

از منوی Filter گزینه Sharpen و سپس Unsharp mask را برگزینید .. و تنظیمات رو مطابق شکل انجام بدید .

4%20copy.png

5%20copy.png

خب . شکل پررنگتر شد ..

6%20copy.png

اختیاری

خب .. حالا من 1 تکستچر به کار اضافه میکنم .. و اونو میکشم زیر لایه پلان..

این عمل جلوه کار رو بیشتر میکنه ولی خب .. موقع چاپ خرجتون میره بالا .. :ws17:

7%20copy.png

حالا به لایه تکستچر .. یا همون لایه سفید قبلی .. یک حاشیه با شیب رنگ یا 1 رنگ اضافه میکنیم..

روی لایه مورد نظر 2 با کلیک کنید .. Layer style باز میشه .. گزینه Storke رو تیک بزنید .. و تنظیمات رو به دلخواه انجام بدید ..

اختیاری

من برای تعئین جهات جغرافیائی .. از یک فایل وکتور استفاده کردم .. در محیط ایلاستراتور .. فایل رو اصلاح کنید .. Ctrl + c گرفته و در محیط فتوشاپ Ctrl + v رو بزنید .. از شما سئوال میشه فایل به طریقی وارد بشه .. مطابق شکل تنظیمات رو انجام بدید و اوکی کنید..

8.png

9%20copy.png

من با کار معمار جماعت آشنا نیستم:whistle: .. ولی هر نقشه یا هر پروژه ای احتیاج به توضیحات داره .. مگه نه ؟

سکوت علامت رضاست .. خب .. پس 1 لایه جدید ساخته و با ابزار Ellipse بصورت دلخواه شکلی ترسیم کنید ..استایل مورد نظر رو بهش نسبت بدید .. به تعداد خطوط توضیحات .. اونو کپی کنید .. با ابزار تایپ متن مورد نظر رو نوشته .. و به تعداد مورد نظر کپی کنید ..

10.png

11%20copy.png

12%20copy.png

متون رو به دلخواه تغئیر بدید

خب .. وقت خروجی گرفتنه ... Crt+s رو بگیرید .. تا پنجرن سیو باز بشه ..

بنظر این حقیر .. بهترین گزینه برای سیو کردن پروژه جهت چاپ .. فرمت TIFF هست .. این فرمت کار رو با نهایت کیفیت سیو میکنه .. و 100 البته حجم فایل بسیار زیاد خواهد بود ..

13%20copy.png

فایل رو سیو کنید .. و تموم ... !

توجه : کار با فتوشاپ کاملا سلیقه ای هست .. من فقط سعی کردم اصول ایجاد فایل .. ایمپورت .. افزایش وضوح .. چیدمان کار .. و خروجی رو توضیح بدم ...

سئوال ؟Icon%201.gif

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
چرا خروجی پی دی اف نمیگیرین به حای eps ؟

Eps از خانواده وکتوراست (Eps-Svg-Ai) و قابلیت تغئیر اندازه با حداقل افت کیفیت توی فتوشاپو داره ...

البته PDF هم کمی این قابلیت رو داره ..... اما بکگراند کار رو حفظ میکنه موقع سیو کردن :ws31:

لینک به دیدگاه

ممنونم من همیشه برای قرار دادن پلان ها ی کدی تو شیتم خروجی پی دی اف میگیرم ولی بک گراندم ترسپرنت و شفاف میشه خیلی با کیفیت هم هست اموزشی هم که شما گذاشتین و امتحان کردم وقتی که هچ یا هاشور داره کارم هاشوراررو خوب نشون نمیده در هر حال خیلی ازت ممنونم دادشی که اطلاعاتتو شر میکنی

لینک به دیدگاه

به نظرم این تاپیک خیلی میتونه مفید باشه واسه بچه های معماری و شهرسازی که از تجربه شما گرافیست ها در زمینه پرزانته دیجیتالی کاراشون استفاده کنن من هر روز به این تاپیک سر میزنم

منتظر بقیه توتریالهاتون هستم

لینک به دیدگاه
ممنونم من همیشه برای قرار دادن پلان ها ی کدی تو شیتم خروجی پی دی اف میگیرم ولی بک گراندم ترسپرنت و شفاف میشه خیلی با کیفیت هم هست اموزشی هم که شما گذاشتین و امتحان کردم وقتی که هچ یا هاشور داره کارم هاشوراررو خوب نشون نمیده در هر حال خیلی ازت ممنونم دادشی که اطلاعاتتو شر میکنی

قربونت عزیز .... میتونی کنتراستو ببری بالا تا نشون بده .. :ws31:

به نظرم این تاپیک خیلی میتونه مفید باشه واسه بچه های معماری و شهرسازی که از تجربه شما گرافیست ها در زمینه پرزانته دیجیتالی کاراشون استفاده کنن من هر روز به این تاپیک سر میزنم

منتظر بقیه توتریالهاتون هستم

ایشالا سال جدید ... آموزشها بنابر نیاز ایجاد میشند

که مطمئنا سهم بچه های معماری خیلی خیلی زیاده ..

:icon_gol:

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...
  • 4 ماه بعد...

بسیار آموزش مختصر ومفیدی بود ولی ایکاش به قول دوستان معما جماعت های حرفه ای و پیش کسوت با ارائه نمونه کارهاشون به وسعت دیدما تازه کارها بیشتر کمک می کردند :a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • 6 ماه بعد...

عالی بود ولی من تاحالا انجام ندادم...بااینکه معمارم ولی هنوز مورد نیازم نبوده...

میتونم کناره پلانم از عکسی استفاده کنم...؟

شیتایی که تو سایتا دیدم اکثرا جالب بودن.

ولی متاسفانه کار نکردم که بدونم.

اگه کسی میدونه کمک کنه.

ممنونم ازتون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...