رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

كاربرد برنامه ریزی خطی فازی در یافتن مسیر بحرانی پروژه با زمان های فازی

چكیده:

در مبحث كنترل پروژه یافتن مسیر بحرانی برای مدیریت پروژه از اهمیت ویژه ای برخوردار است به این منظور در این مقاله با فرض اینكه زمان انجام فعالیت ها بصورت اعداد فازی اند، مسیر بحرانی از طریق یك مدل برنامه ریزی خطی فازی صفر و یك بدست آمده است كه در آن ضرایب متغیر ها در تابع هدف به صورت اعداد فازی اند.برای حل این مدل ابتدا دوگان آن نوشته شده است (كه در آن سمت راست محدودیت ها به صورت اعداد فازی است )، سپس با استفاده از رتبه بندی اعداد فازی مدل دوگان به صورت قطعی در آمده كه هم ارز مدل دوگان اولیه می باشد ،در نتیجه با حل مدل دوگان بدست آمده و تعیین محدودیت های فعال دوگان، متغیرهای پایه ای مدل اولیه، و به طبع آن مسیر بحرانی و زمان انجام پروژه تعیین گردیده اند.

كلمات كلیدی: مسیر بحرانی، كنترل پروژه، متغیرهای فازی، برنامه ریزی خطی فازی

نویسندگان: رضا پورموید، وحید حبیبی نژاد، محمد قریشی

مربوط به دومین كنفرانس بین المللی تحقیق در عملیات ایران

pdf.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
(این مقاله4 صفحه Pdf و با حجم 268 کیلوبایت (KB) می باشد.)

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 69
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

انتخاب پیمانکاران به کمک روش AHP

چکیده:

مدیریت ارزیابی و انتخاب پیمانکار، یکی از قسمتهای اساسی فرآیند ساخت و ساز است، زیرا پیمانکاران یکی از ارکان پروژهای عمرانی و عامل اصلی تبدیل منابع به محصول نهائی می باشند. با توجه به اینکه قسمت عمده بودجه پروژه های عمرانی به عملیات اجرائی اختصاص می یابد، لذا اجرای هر پروزه نیازمند وجود یک پیمانکار مناسب است، پیمانکاری که توانائیهای لازم را برای انجام پروژه در محدوده زمان و منابع پیش بینی شده و با کیفیت مورد نظر داشته باشد. روش جاری انتخاب پیمانکار پروژه های عمرانی بر اساس پایین ترین قیمت پیشنهادی می باشد، اما شاخص های کمی و کیفی متعدد و با درجه اهمیتهای متفاوتی در اصلح بودن یک پیمانکار مطرح هستند.

در این مقاله علاوه بر شناسائی شاخص های موثر بر انتخاب پیمانکار، میزان اهمیت و اولویت بندی شاخصهای مزبور با استفاده از مدل AHP در تصمیم گیری گروهی تعیین شده و نحوه استفاده از مدل AHP جهت انتخاب مناسب ترین پیمانکار بر اساس شاخصهای اولویت بندی شده در پروژه موسسه مالی و اعتباری شهرستان لردگان نشان داده شده است.

کلمات کلیدی: ارزیابی پیمانکار، لردگان، روش AHP

pdf.gif

(این مقاله 11 صفحه PDF فارسی وحجم 1.75 مگابایت (MB) می باشد.)

لینک به دیدگاه
جزوه ی خلاصه مباحث و نکات تحقیق در عملیات ۱

این مجموعه ، به ارائه ی مفاهیم ، مباحث و نکات ویژه ی کنکوری تحقیق در عملیات ۱ به طور کامل پرداخته است و مناسب برای داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد صنایع و دانشجویان کارشناسی صنایع می باشد و مباحث مربوطه در قالب ۶ فایل پی دی اف و ۶ فصل مطرح شده است که عبارتند از:

فصل ۱- مفاهیم تحقیق در عملیات و مدل سازی

فصل ۲- روش های حل مسائل برنامه ریزی خطی

فصل ۳- جبر ماتریسی و سیمپلکس اصلاح شده

فصل ۴- دوگان(ثانویه) مسائل برنامه ریزی خطی

فصل ۵- تحلیل حساسیت و برنامه ریزی پارامتریک

فصل ۶- مدل های حمل و نقل و تخصیص

جهت دانلود فایل جزوه ی خلاصه مباحث و نکات تحقیق در عملیات 1 بر روی تصویر زیر کلیک نمائید.

| حجم فایل 5.07 مگابایت | نوع فایل zip

:ws44: سلام آقا لطفا یکی به من کمک کنه من این ترم پژوهش عملیاتی دارم رشته ی مدیریت بازرگانی می خونم.. کتاب برنامه ریزی خطی و کاربردهای آن محمدرضا مهرگان

استادمون فصل 6 : تحلیل حساسیت و برنامه ریزی پارامتری رو خیلی بد توضیح داد اصلا یاد نگرفتم... توی این فایل بود این مطلب مثل اینکه اما لینک دانلود خرابه :ws44: لطفا تو این 2 روز یکی به من جزوه برای این بخش که قابل فهم باشه بفرسته شنبه امتحان دارممم :ws44:

مرسی

لینک به دیدگاه
:ws44: سلام آقا لطفا یکی به من کمک کنه من این ترم پژوهش عملیاتی دارم رشته ی مدیریت بازرگانی می خونم.. کتاب برنامه ریزی خطی و کاربردهای آن محمدرضا مهرگان

استادمون فصل 6 : تحلیل حساسیت و برنامه ریزی پارامتری رو خیلی بد توضیح داد اصلا یاد نگرفتم... توی این فایل بود این مطلب مثل اینکه اما لینک دانلود خرابه :ws44: لطفا تو این 2 روز یکی به من جزوه برای این بخش که قابل فهم باشه بفرسته شنبه امتحان دارممم :ws44:

مرسی

بفرمایید. لینک سالم:

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون آقا محمد عزیز. لطف کردین... این همون مطلبی هست که لینکش خراب بود؟

اگه جزوه دیگه ای هم در مورد تحلیل حساسیت و برنامه ریزی پارامتری دارین ممنون میشم پست کنید:a030:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

لینک دانلود *****ه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دانلود pdf جزوه درس پژوهش عملیاتی ۳

دانلود pdf جزوه درس تحقیق در عملیات ۳+برنامه ریزی عدد صحیح+برنامه ریزی دودویی+برنامه‌ریزی آرمانی+برنامه‌ریزی شبکه+برنامه‌ریزی پویا+نظريه بازيها

downloading operational reaserch 3

OR3

اسلایدهای کلاسی :

1.

برنامه ریزی عدد صحیح

2.

برنامه ریزی دودویی

3.

برنامه‌ریزی آرمانی

4.

برنامه‌ریزی شبکه (بخش نخست)

5.

برنامه‌ریزی شبکه (بخش دوم)

6.

برنامه‌ریزی پویا

7.

نظريه بازيها

لینک به دیدگاه

دانلود جزوه تحقیق درعملیات 3

این جزوه توسط آقای دکتر ناصر حمیدی در دانشگاه آزاد واحد قزوین تدریس گردیده

جزوه تحقیق درعملیات را ازلینک زیردریافت نمایید:

پسورد :

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
حل مسائل كتاب پژوهش عملیاتي2 محمد رضا مهرگان فصل4 و فصل 5 روميخواستم

تو رو خدا كمك كنيد:4564:

تو این تاپیک قبلا گذاشتیمش؟ من ندیدم قبلا اگه لینک پست رو بزارین ممنون میشم

فصل 4 و5 مهرگان که زیاد سخت نیست یخورده رو مثالها تمرین کنین تمرینات رو براحتی حل میکنین

لینک به دیدگاه
من هرچي تو گوگل سرچ كردم پيدا نكردم؛ همين چيزي كه ميگين انجام ميدم .

مرسي!:banel_smiley_4:

نه چیزی تو نت نیست

فصل 4 کتاب مهرگان بیشتر گرایش حسابداری داره که به درد شما میخوره

اگه تسلط خوبی به روش سیمپلکس داشته باشین از جدول نهایی بدون نیاز به محاسبات اضافی میتونید قیمت سایه ای رو دربیارین

مثالهای صفحات 107 و113 کتاب مهرگان توضیحات خوبی درمورد مسائل یادشده دارن

بازم اگه کمکی از دستم بربیاد بگید درخدمت هستیم

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان کسی میدونه در بخش برنامه ریزی پارامتریک ترکیبی اعداد سمت راست و ضرایب تابع هدف، اگه حد بالای θ برای اعداد سمت راست و ضرایب تابع هدف یکی باشه مسأله چطور حل میشه؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان کسی میدونه در بخش برنامه ریزی پارامتریک ترکیبی اعداد سمت راست و ضرایب تابع هدف، اگه حد بالای θ برای اعداد سمت راست و ضرایب تابع هدف یکی باشه مسأله چطور حل میشه؟

سلام. یعنی چی حد بالا یکی باشه؟

ترکیبی فرقی با جدا نداره، فقط توی ترکیبی هم ضریب تابع هدف هم اعداد سمت راست تغییر میکنن.

بیشتر توضیح میدین. یا سوالتون رو بزارید

لینک به دیدگاه
سلام. یعنی چی حد بالا یکی باشه؟

ترکیبی فرقی با جدا نداره، فقط توی ترکیبی هم ضریب تابع هدف هم اعداد سمت راست تغییر میکنن.

بیشتر توضیح میدین. یا سوالتون رو بزارید

خب حد بالای θ باید بی نهایت بشه که سئوال جواب داشته باشه حالا اگه حد بالا بی نهایت نشه و یه عدد باشه و این جزو محدودیت های اعداد سمت راست باشه از سیمپلکس ثانویه و اگر جزو محدودیت های ضرایب تابع هدف باشه از سیمپلکس عادی استفاده می کردیم تا به جواب برسیم.

حالا سئوال من از plp ترکیبی اینه که اگه ما از اشتراک بین محدوده های θ به یک عدد برای حد بالای θ رسیدیم ( یعنی حدبالا بی نهایت نشه) و این عدد برای حدود اعداد سمت راست و حدود ضرایب تابع هدف مشترک بود چطور مسئله رو حل کنیم از سیمپلکس ثانویه ( برای اعداد سمت راست ) استفاده کنم یا از سیمپلکس عادی ( برای ضرایب تابع هدف ) ؟

لینک به دیدگاه
خب حد بالای θ باید بی نهایت بشه که سئوال جواب داشته باشه حالا اگه حد بالا بی نهایت نشه و یه عدد باشه و این جزو محدودیت های اعداد سمت راست باشه از سیمپلکس ثانویه و اگر جزو محدودیت های ضرایب تابع هدف باشه از سیمپلکس عادی استفاده می کردیم تا به جواب برسیم.

حالا سئوال من از plp ترکیبی اینه که اگه ما از اشتراک بین محدوده های θ به یک عدد برای حد بالای θ رسیدیم ( یعنی حدبالا بی نهایت نشه) و این عدد برای حدود اعداد سمت راست و حدود ضرایب تابع هدف مشترک بود چطور مسئله رو حل کنیم از سیمپلکس ثانویه ( برای اعداد سمت راست ) استفاده کنم یا از سیمپلکس عادی ( برای ضرایب تابع هدف ) ؟

شما مطمئنید سوال رو درست حل می کنید؟!!

سیمپلکس عادی یا سیمپلکس ثانویه فقط برای حالت غیر بهینه یا غیر موجه هست.

یعنی الان جدول هم غیرموجه هست هم غیربهینه، درسته؟

خب برای حل جداول سیمپلکس غیرموجه و غیربهینه از الگوریتم های کارا استفاده میشه. این الگوریتم ها دو دسته اند:

1) الگوریتم محدودیت مصنوعی 2) الگوریتم اولیه-ثانویه

اینا رو بلدید؟

لینک به دیدگاه
شما مطمئنید سوال رو درست حل می کنید؟!!

سیمپلکس عادی یا سیمپلکس ثانویه فقط برای حالت غیر بهینه یا غیر موجه هست.

یعنی الان جدول هم غیرموجه هست هم غیربهینه، درسته؟

خب برای حل جداول سیمپلکس غیرموجه و غیربهینه از الگوریتم های کارا استفاده میشه. این الگوریتم ها دو دسته اند:

1) الگوریتم محدودیت مصنوعی 2) الگوریتم اولیه-ثانویه

اینا رو بلدید؟

بله منظورم همین بود مرسی از راهنمائیتون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...