رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

نه متاسفانه این عزیزان رو شناختی ندارم.

ولی با توجه به حجم بالای دروس و کامل بودن منابع ارشد، رفتن سر کلاس ها یک جور وقت تلف کردن هست.

مگر اینکه کسی در دوره کارشناسی، هیچی نخونده باشه و اطلاعاتش کم باشه.

من کلاسی نرفتم و مراجع کافی هم داشتم و تونستم رتبه 2 رقمی بیارم چون وقتمو صرف حل تست و خوندن کردم تا نشستن سر کلاس و رفت و آمد بیرون و....

دکتر حامدی برای کنترل خوبه

اگه میخوای کلاس بری استاتیک و مقاومت نایی رو برو

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 314
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مهندس اسی این استاتیک و مقاومت مصالح برای قبولی در تمام گرایش ها مناسبه؟

قسمت دوم سوالم رو جواب ندادید:سیالات دوجلدی گرفتم!چجوریاس؟

در ضمن ترمو هم حفظی نیست تقریبا؟

من الان تو تابستون معادلات و ریاضی مهندسی حاج محمود نوشتم نصیر !چ کنم؟

لینک به دیدگاه
مهندس اسی این استاتیک و مقاومت مصالح برای قبولی در تمام گرایش ها مناسبه؟

قسمت دوم سوالم رو جواب ندادید:سیالات دوجلدی گرفتم!چجوریاس؟

در ضمن ترمو هم حفظی نیست تقریبا؟

من الان تو تابستون معادلات و ریاضی مهندسی حاج محمود نوشتم نصیر !چ کنم؟

بله استاتیک و مقاومت مصالح برای تمامی گرایش ها، این مراجع بهترین هستند.

سیالات راهیان ارشد دو جلدی هست، که اونم بهترین کتاب حاضر هست.

فقط حتما سعی کنید علاوه بر تست های مکانیک، تست های عمران و... از سیالات رو هم از همین راهیان حل کنید.

ترمو هم چرا همون راهیان رو بخونید، میشه راحت اکثریت سئوالات رو جواب داد، در مورد ترمو هم زدن تست رشته های دیگه از همون راهیان فراموش نشه.

معادلات و ریاضی مهندسی زیاد ربطی به ریاضی 1 و 2 دارند، موردی نداره برین کلاسش.

ولی حتما سعی کنید مجموعه ریاضیات رو تو تابستان یک دور کامل بخونید، سیالاتی ها برای پاییز باشه بهتره.

برای بقیه درس ها هم که قبلا توضیحاتی داده شده، حتما صفحات قبلی این تاپیک رو ببینید.

لینک به دیدگاه
با سلام.

منابعی که تو پست های 2 تا 6 گفتین، کامل و کافی هست؟(برای کسی که 6 سال پیش لیسانس گرفته!)

بله فرقی نمیکنه چه زمانی لیسانس گرفته باشن، فقط زمان بیشتری برای خوندن باید صرف کنند.

لینک به دیدگاه

سلام:ws3:

چند تا سوال دارم

دینامیک ماشین مارتین رو کجاهاش رو بخونم؟ فقط درس؟

کتاب راستگو (بنفش) رو فقط تست هاش رو بزنم؟

من تا حالا اصلا دینامیک ماشین نخوندم (این واحد درسی رو نداشتیم)

جزوه کنترل پارسه، همونیه که تو اینترنت به اسم کنترل خطی هست؟

من این 3 درس (ارتعاشات و کنترل و دینامیک ماشین) رو اصلا نخوندم تا حالا؛ تو واحدهای درسیمون هم نداشتیم؛ برای هرکدومشون، چی نیازه که بخونم و مطالب و مفاهیم اولیه رو بفهمم؟

چه توصیه ای برای این 3 درس دارید برام؟

لینک به دیدگاه

چند تا سوال دارم

من این 3 درس (ارتعاشات و کنترل و دینامیک ماشین) رو اصلا نخوندم تا حالا؛ تو واحدهای درسیمون هم نداشتیم؛ برای هرکدومشون، چی نیازه که بخونم و مطالب و مفاهیم اولیه رو بفهمم؟

سلام اولا برای ارشد کتاب مرجع نمیخونن پس بیخیال مارتین شو

برای دینامیک ماشین یک راهیان ارشد میخری و میشینی خوب میخونیش اون بنفشه زیاد درهم برهم گفته و شما رو که دینامیک ماشین نخوندید گیج میکنه

برای درس کنترل جزوه پارسه کم حجمه و به درد شما نمیخوره کنترل رو بشینید و از روی کنترل اریاز برادرانی راهیان ارشد بخونید ک خوب توضیح داده

ارتعاشات هم راهیان رو بخونید

هرکج هم اشکال داشتید تو تایپیک بزارید تا کمکتون کنیم

لینک به دیدگاه
سلام اولا برای ارشد کتاب مرجع نمیخونن پس بیخیال مارتین شو

برای دینامیک ماشین یک راهیان ارشد میخری و میشینی خوب میخونیش اون بنفشه زیاد درهم برهم گفته و شما رو که دینامیک ماشین نخوندید گیج میکنه

برای درس کنترل جزوه پارسه کم حجمه و به درد شما نمیخوره کنترل رو بشینید و از روی کنترل اریاز برادرانی راهیان ارشد بخونید ک خوب توضیح داده

ارتعاشات هم راهیان رو بخونید

هرکج هم اشکال داشتید تو تایپیک بزارید تا کمکتون کنیم

ای بابا؛ من مارتین رو کلی پول دادم خریدم با این وضع مالی

ارتعاشات هم 3 کتاب خریدم؛ رائو و ستو و اون کتابی که اسی گفته بود

حالا من چیکار کنم

استاد اسی، تو هم بیا جواب بده؛ موندم تو گل

لینک به دیدگاه

چند تا سوال دارم

دینامیک ماشین برای ارشد کتاب مرجع نمیخونن !!!!

من هم نوشته بودم تست های پوران پژوهش + جزوه دینامیک ماشین حنانه.

که آقای امین فتحی این جزوه رو تو تاپیک جزوات دست نویس ارشد قرار داده.

هرچی تو همین تاپیک گفته شده کافیه، اگر تو یکسری درس ها خیلی مشکل داشتین شاید کنار گذاشتنش بیشتر به مصلحت باشه.

ارتعاشات این منابع کافی و جامع هست.

برای این سه درس تو این تاپیک یه ده باری توصیه داشتیما. :banel_smiley_4:

مطالب و مفاهیم اولیه هم با خوندن کتب مرجع برای اولین بار کمکی نمیکنن، چون این کتاب ها خودآموز نیستند ولی اکثر منابع ارشد که معرفی شده خودآموز تر هستند.

لینک به دیدگاه
دینامیک ماشین برای ارشد کتاب مرجع نمیخونن !!!!

من هم نوشته بودم تست های پوران پژوهش + جزوه دینامیک ماشین حنانه.

که آقای امین فتحی این جزوه رو تو تاپیک جزوات دست نویس ارشد قرار داده.

هرچی تو همین تاپیک گفته شده کافیه، اگر تو یکسری درس ها خیلی مشکل داشتین شاید کنار گذاشتنش بیشتر به مصلحت باشه.

ارتعاشات این منابع کافی و جامع هست.

برای این سه درس تو این تاپیک یه ده باری توصیه داشتیما. :banel_smiley_4:

مطالب و مفاهیم اولیه هم با خوندن کتب مرجع برای اولین بار کمکی نمیکنن، چون این کتاب ها خودآموز نیستند ولی اکثر منابع ارشد که معرفی شده خودآموز تر هستند.

اسی جان، تو گفته بودی آخه مفاهیم رو با حل مسائل داخل کتاب مارتین یاد بگیرید. من واسه این حرفت رفتم مارتین گرفتم.

از پوران هم، کتاب بنفش و قرمز راستگو رو خریدم.

پس من مفاهیم اولیه رو چطور بفهمم؟ اگه از کتاب مرجع نفهمم؟ تازه واسه ارتعاشات هم رائو گرفتم. از روی اون بهتر نیست مفاهیم رو یاد بگیرم؟

در مورد کنترل چی؟ نیازه که قبل از کنترل برادرانی، جزوه ای چیزی بخونم؟ چون خود کتاب هم تو مقدمه گفته که باید مفاهیم رو توی کلاس درس یاد گرفته باشید.

اسی جان یه کمک بهم بکن. نمیدونم چه کنم.:sigh:

دوستان دیگه هم اگه امکانش هست، کمک کنند به این حقیر:ws3:

لینک به دیدگاه
اسی جان، تو گفته بودی آخه مفاهیم رو با حل مسائل داخل کتاب مارتین یاد بگیرید. من واسه این حرفت رفتم مارتین گرفتم.

از پوران هم، کتاب بنفش و قرمز راستگو رو خریدم.

پس من مفاهیم اولیه رو چطور بفهمم؟ اگه از کتاب مرجع نفهمم؟ تازه واسه ارتعاشات هم رائو گرفتم. از روی اون بهتر نیست مفاهیم رو یاد بگیرم؟

در مورد کنترل چی؟ نیازه که قبل از کنترل برادرانی، جزوه ای چیزی بخونم؟ چون خود کتاب هم تو مقدمه گفته که باید مفاهیم رو توی کلاس درس یاد گرفته باشید.

اسی جان یه کمک بهم بکن. نمیدونم چه کنم.:sigh:

دوستان دیگه هم اگه امکانش هست، کمک کنند به این حقیر:ws3:

برای کسی که این درس رو پاس کرده نوشته بودم، نه دوستانی که اصلا دینامیک ماشین رو نگذراندند، چون اینجوری خوندن سخت میشه.

داشتن کتاب ضرری نداره، ولی شما چون تا حالا این درس رو در دانشگاه نداشتی، با جزوه حنانه درس رو جلو برو تست هارو از روی همون دو کتاب پوران پژوهش پیگیری کن.

برای ارتعاشات چرا رائو واسه خوندن مفاهیم کافیه ولی اینا زمان زیادی میخواد.

توجه کنید که مطالب این تاپیک بیشتر برای یک فرصت نهایتا 7 ماهه هست، دوستانی که روی مفاهیم مشکل دارند، باید از 1.5 سال قبل شروع به خوندن کنند.

تابستان مانده به کنکور و فصل پاییز کنکور، فقط باید منابع ارشد رو مطالعه کرد ولی تا قبلش هرچی بخواهی مفهومی کار کنی موردی نیست.

کنترل هم داشتن یک جزوه کمکت میکنه، البته اگر کنترل رو در دانشگاه پاس نکردی، بهت توصیه میکنم این درس رو کنار بذاری.

همون ساخت و تولید رو در ارشد ادامه بدین و از مجموعه دینامیک فقط روی دینامیک ماشین و ارتعاشات سرمایه گذاری کنید.

از جامدات هم استاتیک و مقاومت و ریاضی و سیالات همه اش + دروس تخصصی خودت در ساخت و تولید.

لینک به دیدگاه
برای کسی که این درس رو پاس کرده نوشته بودم، نه دوستانی که اصلا دینامیک ماشین رو نگذراندند، چون اینجوری خوندن سخت میشه.

داشتن کتاب ضرری نداره، ولی شما چون تا حالا این درس رو در دانشگاه نداشتی، با جزوه حنانه درس رو جلو برو تست هارو از روی همون دو کتاب پوران پژوهش پیگیری کن.

توجه کنید که مطالب این تاپیک بیشتر برای یک فرصت نهایتا 7 ماهه هست، دوستانی که روی مفاهیم مشکل دارند، باید از 1.5 سال قبل شروع به خوندن کنند.

تابستان مانده به کنکور و فصل پاییز کنکور، فقط باید منابع ارشد رو مطالعه کرد ولی تا قبلش هرچی بخواهی مفهومی کار کنی موردی نیست.

کنترل هم داشتن یک جزوه کمکت میکنه، البته اگر کنترل رو در دانشگاه پاس نکردی، بهت توصیه میکنم این درس رو کنار بذاری.

همون ساخت و تولید رو در ارشد ادامه بدین و از مجموعه دینامیک فقط روی دینامیک ماشین و ارتعاشات سرمایه گذاری کنید.

از جامدات هم استاتیک و مقاومت و ریاضی و سیالات همه اش + دروس تخصصی خودت در ساخت و تولید.

با کسب اجازه از اسی

داداش برای ساخت و تولید باید استراتژی داشته باشی تا قبول شی اگر از الان خودتو اسیر این کنی که سیالات و ارتعاشات چی بخونم به نتیجه دلخواه نمیرسی

تابستون رو کلا دروس ساخت و جامدات بخون

طول سال هم ضمن مرور این ها به یک درس از باکس سیالات و دو درس از باکس ارتعاشات اکتفا کن

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون اسی جان.

راهنمایی هات کامل بود.

با کسب اجازه از اسی

داداش برای ساخت و تولید باید استراتژی داشته باشی تا قبول شی اگر از الان خودتو اسیر این کنی که سیالات و ارتعاشات چی بخونم به نتیجه دلخواه نمیرسی

تابستون رو کلا دروس ساخت و جامدات بخون

طول سال هم ضمن مرور این ها به یک درس از باکس سیالات و دو درس از باکس ارتعاشات اکتفا کن

مرسی آقا امین.

درسته. حق با شماست. شنیدم که روال کار همینه.

لینک به دیدگاه
با عرض سلام خدمت همه .

میخواستم نظرتون رو در مورد کتاب ریاضی 1 و 2 پارسه (معتقدی) بدونم.

از کتاب های ریاضی پارسه، کتاب ریاضی مهندسی معتقدی دارای ارزش هست، بقیه جالب نیستند.

برای ریاضیات 1 و 2 ترجیحا از کتاب های گاج و در صورت وقت اضافه داشتن اقاسی رو بخونید.

چون حجم مطالب این دو درس زیاده و تست تکراری هم زیاد میدن، با اون کتاب ها و حل تست های سایر رشته ها و سال های قبل مکانیک، بهتر به سئوالات جواب خواهید داد.

لینک به دیدگاه
با عرض سلام خدمت همه .

میخواستم نظرتون رو در مورد کتاب ریاضی 1 و 2 پارسه (معتقدی) بدونم.

دوست عزیز برای ریاضی 1و2 دو کتاب از دو نویسنده صاحب سبک هست اغاسی و معتقدی باید خودت هردو رو ببینی تا بتونی نظر بدی از کدوم خوشت میاد اگر از مثال های مفهومی و نکات زیاد خوشت میاد معتقدی و اگر از توضیح عالی خوشت میاد اغاسی خوبه

اما برای دوران جمعبندی باید جلد2اغاسی رو بخری که تمام تست ها و از چملهmbaهستش

با توجه به نوع تغییر تست های کنککور هم باید مفهومی بلد باشی اینم در نظر داشته باش جزوات دست نویس هردوشونم تو تایپیک جزوات دست نویس هست دانلود کن ی نگاه بنداز

لینک به دیدگاه

تاثیر کتاب معمولا در یادگیری مطالب برای آمادگی ارشد چقدره ؟

مثلا بین انتقال حرارت پوران با راهیان

یا بین ترمودینامیک پوران و راهیان

واقعا تفوتشون زیاد هست و ممکنه توی نتیجه تاثیر زیادی بذاره ؟!

لینک به دیدگاه
تاثیر کتاب معمولا در یادگیری مطالب برای آمادگی ارشد چقدره ؟

مثلا بین انتقال حرارت پوران با راهیان

یا بین ترمودینامیک پوران و راهیان

واقعا تفوتشون زیاد هست و ممکنه توی نتیجه تاثیر زیادی بذاره ؟!

برای افرادی که نسبت به این دروس شناخت دارن، نه تاثیر خاصی نمیذاره.

هرکسی باید بررسی کنه چه تعداد تست رو میتونه بدونه مشکل از پسش بر بیاد.

تا اونجایی که من کتابهارو دیدم و با خیلی از رتبه های برتر هم صحبت داشتم برای ترمو و سیالات کتاب راهیان و برای انتقال حرارت، کتاب پوران پژوهش موفق تر بودن.

البته بازم گفتم حتما در مجموعه سیالات باید سراغ تست های رشته های دیگه مثل مهندسی شیمی و عمران و... هم بروید.

اگر کسی تست هارو خوب حل کرد، مسلما یک جزوه هم میتونه کافی باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...