رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

نامه گرفته

آره!منظورم اینکه تاییدیه گرفته که بتونه تو آزمون ورود به حرفه شرکت کنه!!

اونوقت این طرحه که میگید واسه ماها خوبه یا بده؟

خوب اگه فوق شهرسازی داشته باشی و بخوای ورود به حرفه شهرسازی امتحان بدی بده برات!

]مهدی[/b] :ws3:جون اگه توی این مملکت هرچیزی سرجاش بود دیگه نیازی به این چیزها نبود من حسابدار میشناسم داره طرح هادی می گیره واگه ابنجوری نبود من جغرافیا و برنامه ریزی شهری توی شرکت مهندسی مشاور برق کار نمی کردم توی شهری که شهردارش لیسانس ادبیات می خونه

آره خوب!اگه هرکی به کار خودش میرسید اینطوری نمیشد الان!!!همین اصفهان شهردارش فوق برق داره!میدوونین که توی کلان شهرها شهردار باید مدرکش دکتری باشه و مرتبط با شهرسازی!!

لینک به دیدگاه
آره خوب!اگه هرکی به کار خودش میرسید اینطوری نمیشد الان!!!همین اصفهان شهردارش فوق برق داره!میدوونین که توی کلان شهرها شهردار باید مدرکش دکتری باشه و مرتبط با شهرسازی!!

این بایدا رو بیخیال. از اینا زیاده :icon_pf (34):

بازم خوبه شهردارش یه فوقی داره. (هرچند واسه شهری مثل اصفهان یعنی فاجعه)

هرچند به نظر من شهردار یه کلانشهر باید بیشتر دانش مدیریت داشته باشه.

لینک به دیدگاه

البته دو چیز دیگه هم واسه موندن تو کار مهمه که شیخ یادش رفته بگه که البته اولی در گروی دومی است.

1- استفاده مناسب ار فن Copy-Paste

1- داشتن یه پکیج اطلاعاتی مناسب

نمی دونم اطلاع دارین یا نه ما(ایران) از نظر شهرسازی خیلی عقبه و یکی از دلایل مهمش عدم وجود سواد انگلیسی است. بنابراین معمولا یه طرح تهیه می شه و بقیه طرح ها از روی اون کپی و در نتیجه خلاقیت و ... از بین می ره.

لینک به دیدگاه
البته دو چیز دیگه هم واسه موندن تو کار مهمه که شیخ یادش رفته بگه که البته اولی در گروی دومی است.

1- استفاده مناسب ار فن copy-paste

نمی دونم اطلاع دارین یا نه ما(ایران) از نظر شهرسازی خیلی عقبه و یکی از دلایل مهمش عدم وجود سواد انگلیسی است. بنابراین معمولا یه طرح تهیه می شه و بقیه طرح ها از روی اون کپی و در نتیجه خلاقیت و ... از بین می ره.

با حرفت موافقم

یک نمونه رو خودم شاهد بودم

برای طرح مبلمان شهری یکی از اشخاص که روی دو شهر به صورت همزمان کار می کرد بعد از اماده شدن طرح شهر اول همون طرح رو برای شهر دوم درنظر گرفت و نکته جالبش این بود که بعضی از جاهای این طرح هنوز اسم شهر قبلی بود و فراموش کرده بود تغییر بده .

جالبتر اینکه طرح شهر اول هم از روی یکی از شهرهای اذربایجان شرقی گرفته شده بود که خودش کپی پیست بود

ایرانه دیگه مسئولین که سواد نداشته باشن این چیزها طبیعیه

لینک به دیدگاه

1- استفاده مناسب ار فن Copy-Paste

عزيزم شما زبانت رو قوي كن تا فوق قبول بشي:ws3:

قربونت برم فك كنم فقط دو كلمه زبان بيشتر از من ميدوني:ws47:البته گريه داره نه خنده:icon_pf (34):

راستي تو توي اون طرح گردشگري كه داري كار ميكني از دكمه هاي "C" و "V" و "Ctrl" استفاده نكن:ws28:

لینک به دیدگاه

دوستان انجمن خیلی خوب از مشکلات جامعه آگاهند. پس به خاطر خدا هم که شده اون چیزی رو که فکر می کنید اشتباه رو خودتون هم نرید چون خیلی ها رو ما میبینیم که فقط حرف میزنند.

در ضمن به نظر من بیشتر از شهردار ، معاونهای شهردار هستند که مهم هستند. من برای نوشتن یک فصل از یه کتاب که بعداً چاپ میشه یه تابستون رو در شهرداری سنندج گذروندم، شهردار یه نقش نمادین داره اون رو فقط میفرستند این جلسه و اون جلسه(این جلسات هم خودتون بهتر میدونید هیچ ارزشی ندارند یا بسیار کم ارزشند چون اگه هر جلسه فقط یه ذره ارزش داشت این وضعمون نبود). علاوه بر جلسات هم چون شهردارها توی مملکت ما زیاد عوض میشند بعد از عوض شدن بهانه ی خوبی وجود داره که هر چه افتضاح کاری شده توی اون مدت به پای یکی انداخت. این نظر شخصیمه شاید اشتباه باشه. ولی برای شهر سنندج من اینها رو به عین دیدم. شهردار سنندج الان یه دبیر شیمی و زیست دبیرستان هستش که تازگی به این سمت رسیده شهردار اگه با مردم باشه بسیار مهمتر از اینه که رشته اش مرتبط با شهر باشه.

لینک به دیدگاه
دوستان انجمن خیلی خوب از مشکلات جامعه آگاهند. پس به خاطر خدا هم که شده اون چیزی رو که فکر می کنید اشتباه رو خودتون هم نرید چون خیلی ها رو ما میبینیم که فقط حرف میزنند.

در ضمن به نظر من بیشتر از شهردار ، معاونهای شهردار هستند که مهم هستند. من برای نوشتن یک فصل از یه کتاب که بعداً چاپ میشه یه تابستون رو در شهرداری سنندج گذروندم، شهردار یه نقش نمادین داره اون رو فقط میفرستند این جلسه و اون جلسه(این جلسات هم خودتون بهتر میدونید هیچ ارزشی ندارند یا بسیار کم ارزشند چون اگه هر جلسه فقط یه ذره ارزش داشت این وضعمون نبود). علاوه بر جلسات هم چون شهردارها توی مملکت ما زیاد عوض میشند بعد از عوض شدن بهانه ی خوبی وجود داره که هر چه افتضاح کاری شده توی اون مدت به پای یکی انداخت. این نظر شخصیمه شاید اشتباه باشه. ولی برای شهر سنندج من اینها رو به عین دیدم. شهردار سنندج الان یه دبیر شیمی و زیست دبیرستان هستش که تازگی به این سمت رسیده شهردار اگه با مردم باشه بسیار مهمتر از اینه که رشته اش مرتبط با شهر باشه.

شما درست میگید اما شهردار خوب در درجه اول باید مدیر خوبی باشه .

مدیر خوب کسی است که با توجه به نقاط ضعف و قوت خودش معاونین و مشاورین مناسبی رو

انتخاب کنه. بنابراین به نظر من خود شهردار مقصره و اگه توانایی نداره نباید پستی چنین خطیر رو قبول کنه. با تشکر ...........:ws2:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
شما درست میگید اما شهردار خوب در درجه اول باید مدیر خوبی باشه .

مدیر خوب کسی است که با توجه به نقاط ضعف و قوت خودش معاونین و مشاورین مناسبی رو

انتخاب کنه. بنابراین به نظر من خود شهردار مقصره و اگه توانایی نداره نباید پستی چنین خطیر رو قبول کنه. با تشکر ...........:ws2:

آره که باید خوب باشه شکی توی این نیست یه کاپیتان هم توی یه تیم فوتبال باید مدیر خوبی باشه توی این شکی نیست و اصلاً جزء بدیهیات هستش. ولی بهترین توی اون رشته لزوماً نباید شهردار بشه مگه به قول خودت مدیر بهتری وجود نداشته باشه.

من با یه مثال توضیح میدم. توی تیم بارسا کالوس پویول کاپیتانه ولی لیونل مسی، اینیستا ، ژاوی و دانیل آلوز خیلی از اون بهترن ولی چون همه از پیول و ژاوی حرف شنوی دارن این دو کاپیتان و مدیر بازی هستند.

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوالی؟ لطفا دوستانی که اخبار موثق دارن بگن. :a030:

شرایط کار و بار شهرسازی تغییری کرده قرار هست پروژه های جدیدی رو بدن بیرون یا نه؟ کلا خبری چیزی دارین بدین باخبر بشیم.:a030:

لینک به دیدگاه
دوستان یه سوالی؟ لطفا دوستانی که اخبار موثق دارن بگن. :a030:

شرای کار و بار شهرسازی تغییری کرده قرار هست پروژه های جدیدی رو بدن بیرون یا نه؟ کلا خبری چیزی دارین بدین باخبر بشیم.:a030:

من فقط بازار کار رو در جریانم که هنوز خبری نیست :sigh:

فکر کنم معمولاً بعد عید پروژه های جدید شروع میشه. ولی امیدورام زودتر این وضعیت درست بشه.

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام دوستان عزیز.شاید این تاپیک تکراری باشه اما معذرت باید میزدم این تاپیک رو!

امروز داشتم با یکی از فامیلا راجع به کار صحبت میکردم خودش عمران ارشد خونده.....

راستش ته دلمو خالی کرد.....

جوری حرف میزد که انگار تو هیچ شرکت مشاوری شهرساز نمیخوان!

خواستم از دوستان که رفتن سر کار بپرسم ببینم وضعیتش چجوریه

چه جاهایی برا شهرساز کار هست؟

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز.شاید این تاپیک تکراری باشه اما معذرت باید میزدم این تاپیک رو!

امروز داشتم با یکی از فامیلا راجع به کار صحبت میکردم خودش عمران ارشد خونده.....

راستش ته دلمو خالی کرد.....

جوری حرف میزد که انگار تو هیچ شرکت مشاوری شهرساز نمیخوان!

خواستم از دوستان که رفتن سر کار بپرسم ببینم وضعیتش چجوریه

چه جاهایی برا شهرساز کار هست؟

ممنون

فامیلتون تو باغ نیست.

یا حداقل اینکاره نیست.

جایی که مشاور شهرسازی هست و گرید شهرسازی داره، باید شهرساز داشته باشه.

غلو کرده.

لینک به دیدگاه

خوب تعداد شرکت های مشاور در زمینه شهرسازی زیادن؟

آخه این بنده خدا میگفت این همه شرکت دیدم تا حالا نه شرکت شهرسازی دیدم نه مهندس شهرساز که توشرکتا کار کنه!

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

من كاملا با نظر فاميل حميد مخالفم

شركتي كه گريد شهرسازي ميگيره حتما بايد شهرسازداشته باشه

كلي ادم ميشناسم كه شهرسازن و تو شركت مهندس مشاور كارميكنن

حالا اين آقاكسي رو نديده جاي تعجبه:ws52:

لینک به دیدگاه

حمید جان، بستگی داره فامیلتون کدوم شهر زندگی میکنه. اگر مثلا توی یه شهر 10 هزار نفری زندگی کنه جای تعجب نداره حرفش چون توی شهرهای با جمعیت پایین مطمئنا تخصصهای دیگه در اولویت هستن (مثل Civil یا معماری) چون کاربردی تر هستن نسبت به شهرسازی ولی الان نیاز به تخصص شهرسازی توی اکثر مهندسین مشاور وجود داره.

حالا دوستان بنا به تجربه شخصیشون گفتن اگر مشاور گرید شهرسازی داشته باشه حتما مهندس مشاور شهرساز خواهد داشت (که البته حرف بی ربطی هم نیست) ولی من خودم حتی تجربه کار با مهندس مشاورهایی رو داشتم که گرید شهرسازی هم نداشتن. چند وقت پیش برای یه پروژه مسکن مهر قرارگاه نصر سپاه پیمانکار بود و شرکت عمران تخصصی هم کارفرما. پیمانکار هم با شرکت مهندسین مشاور ابنیه نواندیش صحبت کرده بود تا به عنوان مهندس مشاور شهرسازی در کنارش باشه. مهندسین مشاور ابنیه نواندیش از شرکتهای مشاور مطرح در زمینه معماری هست که با اینکه گرید شهرسازی داره ولی نه آتلیه شهرسازی داره و نه حتی یک شهرساز. من و یکی دیگه از دوستان به عنوان شهرساز تو این پروژه باهاشون همکاری کردیم و خدا رو شکر کیفیت کارمون طوری بود که همون مشاور هم ترغیب شد به راه اندازی آتلیه شهرسازی.

جدای همه این بحثها شهرسازی رشته ای هست که از نظر خود من هرچی نیرو براش بگیری باز هم کم میاری! برای همین خودت رو اصلا نگران آینده شغلی نکن. البته همه این موارد به سطح کار خودت هم بستگی داره.

پ.ن: تنها مشکلی که از نظر من وجود داره اینه که متاسفانه اکثر خانمها و بعضی از آقایون به دلیل ترس از بیکاری حاضرن با مبالغ بسیار پایین برای شرکتهای مشاور کار کنن که این باعث میشه شاید دستمزدها با اون چیزی که واقعا حق یک شهرساز هست تفاوت پیدا کنه.

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

هر جا کار گیر نیاد تو دفاتر مهندسین مشاور کار هست...اما چه فایده ! حقوق کم ! ساعات کاری زیاد ! (در یک کلمه "حمالی" ! )

همون حقوق کم هم هر 5-4 ماه یه بار میدن ! دیگه ترجیح میدی نری سر کار !

تو سازمانهای دولتی هم که فقط نیرو مرد میخوان ! :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

بازار کار اگه آدمش باشی خوبه.

البته نه بعد اینکه چهار سال دانشگاه رو فقط دنبال فراغت باشی.

همین الان اگه کسی کاری یا ایده پژوهشی یا حتی اجرایی در زمینه شهر و شهرسازی داره بیاد مطرح کنه، شاید به جایی رسیدیم با هم.

موضوع از قبیل مشارکت و زیباسازی و مبلمان شهری و قس علی هذا.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

این تایپیک داشت خاک می خورد کشیدیمش بالا:ws3:

دس رو دلم نذار که خونه

نمیخوام برم توی فاز ناامیدی ولی خدا وکیلی آدم بعضیا رو میبینه که رفتن سر کار دوس داره تا آخر عمر بیکار بمونه:ws3:

واقعا در حد حجم فضا پر کن از نوع صندلی پر کن و پشت میز پر کنن

لینک به دیدگاه
بازار کار اگه آدمش باشی خوبه.

البته نه بعد اینکه چهار سال دانشگاه رو فقط دنبال فراغت باشی.

همین الان اگه کسی کاری یا ایده پژوهشی یا حتی اجرایی در زمینه شهر و شهرسازی داره بیاد مطرح کنه، شاید به جایی رسیدیم با هم.

موضوع از قبیل مشارکت و زیباسازی و مبلمان شهری و قس علی هذا.

خب خودت ایده دادی محمد حسین به یه جایی برسونش:ws3:این طرح پژوهشی ها رو میشه شخصی گرفت یا باید از طریق دانشگاه و شرکت اقدام کرد؟:ws52:

لینک به دیدگاه

پارم علم و فناوری دانشگاه تهران(اگه اشتباه نکرده باشم) یکی از مواردیه که شما بهشون ایده میدین بعد اگه خودشون تشخیص بدن که طرح خلاقانه ای هست قبول میکنن که یه بودجه ای بهش اختصاص بدن:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...