رفتن به مطلب

فیلم های ایرانی یا فیلمهای هالیوودی/.چرا؟

sarevan

ارسال های توصیه شده

شما کدوم فیلمها رو می پسندین؟

فیلمهای ایرانی

فیلمهای هالییودی

علت محدود کردن به این دو نوع ؛ بحث و بررسی راجع به این هست

که درسته که فیلمهای هالییوودی سبک خوبی دارن

ولی ایا

پیامی که در این فیلمها هست .....

چقدر ممکنه درزندگی روزمره تاثیر بذارن

؟

البته باید بگم این هم هست که به خود اشخاص مربوط میشه که چه جور تاثیری رو بپذیرن.

لینک به دیدگاه

قیاس درستی نیست این مسئله اصلا

درکنار تمام ایرادهای بنی اسرائیلی وواقعی از هالیوود باید نکات ارزنده وارزشمند کارشون رو هم دید

من اخرین فیلم ایرانی که دیدم فک کنم کاغذ بی خط با بازی هدیه تهرانی بود وبعدا دیگه از سینمای ایران سینمایی که فقط مبلغ بی هویتی هست متنفر شدم

کارهایی خوبی (نه قابل اعتنا وتوجه بیش از اندازه)تو سینمای ایران گهگاهی پیدا میشه ولی بیشتر اشفته بازار هست تا سینما

درمورد سینما وتلویزیون غرب نباید به نقدهایی محدود بشیم که اقایان کارشناس براساس منیت وخودستایی ومکتب گرایی تحلیل میکنن

من فک کنم فقط اگه سریال 24 رو وقت بگذاری وبه دور از خشونتش به مفاهیمش فکر کنی دیگه به سینمای ایران نگاه نکنی

حالا بماند لیست ارزشمندی که تو تالار فیلم درمورد فیلمهایی که ارزش وقت گذاشتن دارن تهیه شده

ممنون

لینک به دیدگاه
قیاس درستی نیست این مسئله اصلا

درکنار تمام ایرادهای بنی اسرائیلی وواقعی از هالیوود باید نکات ارزنده وارزشمند کارشون رو هم دید

من اخرین فیلم ایرانی که دیدم فک کنم کاغذ بی خط با بازی هدیه تهرانی بود وبعدا دیگه از سینمای ایران سینمایی که فقط مبلغ بی هویتی هست متنفر شدم

کارهایی خوبی (نه قابل اعتنا وتوجه بیش از اندازه)تو سینمای ایران گهگاهی پیدا میشه ولی بیشتر اشفته بازار هست تا سینما

درمورد سینما وتلویزیون غرب نباید به نقدهایی محدود بشیم که اقایان کارشناس براساس منیت وخودستایی ومکتب گرایی تحلیل میکنن

من فک کنم فقط اگه سریال 24 رو وقت بگذاری وبه دور از خشونتش به مفاهیمش فکر کنی دیگه به سینمای ایران نگاه نکنی

حالا بماند لیست ارزشمندی که تو تالار فیلم درمورد فیلمهایی که ارزش وقت گذاشتن دارن تهیه شده

ممنون

سلام

مرسی بابت نظرخوبتون

اره موافق هستم

سینما ی خودممون مشکلات زیادی داره

یکی همون مورد ی کهدوستمون گفتش

معمولا یا درم ورد ازدواج هست یا طلاق یا عشق دو نفر به هم

و یکی دیگه از مشکلات همین اشفته بازاری که گفتین.

با این هم موافق هستم که بیان شدش

درسته فیلمهای هالیوودی تاثیرات بدی دارن ولی ممکنه مفهوم هایی رو به جدا از این ها در خود به بهترین شکل در خود داشته باشن

مرسی دلایل خوبی داشتین

و لی سوال اینه

این که شما فیلمهای هالیوودی رو درکنار این ویژگی مثلا خوب بقیه تاثیراتش رو درنظر نمی گیرید؟ و یا اونها رو ترجیح میدید؟

لینک به دیدگاه
به پیام فیلم چی کار داری بابا

بیشین فیلم رو نیگا کن حال کن

:jawdrop::jawdrop::jawdrop::ws52:

وقتی میشینین فیلم ببینین کاری ندارین مفهومش چیه ؟ چی می خواد بگه؟

فقط نگاه میکنین؟:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
مگر همه ی فیلمهای هالیوودی پیامشون با هم یکی هست ؟

ایران الان سینما هم داره ؟

منظور من هم یکی بودن پیامشون نیستش

در کل..

هرفیلمی یه مفهومی خواهد داشت حالا خوب یا بد

شما همهی ویژگی های خوب و بد رو از هم جدا کن

و بعد نظرتون رو بگید

البت فک کنم نظرتون قبول فیلمهای هالیوودی هستش چرا؟

شما ترجیح میدین درکنار این صفات خوب و بد

و سینمای خودمون کدوم رو انتخاب میکنین؟

اره سینما داره.:w16::icon_gol:

لینک به دیدگاه
:jawdrop::jawdrop::jawdrop::ws52:

وقتی میشینین فیلم ببینین کاری ندارین مفهومش چیه ؟ چی می خواد بگه؟

فقط نگاه میکنین؟:icon_pf (34):

:w58:

آره خوب.

دنبال پیام فیلم بودم میشستم همین فیلمای ایرانی رو میدیدم پر از پیام های چرت توشه

مثلا شما toy story 3 رو میبینی میشینی فکر میکنی پیامش چی بوده؟:ws52:

مثلا پیامش این بوده: با یکدیگر مهربان باشیم و هم دیگه رو اذیت نکنیم

این پیام تو فیلم "آلفرد و تیم بیسبال مدرسه" هم هست

یعنی از نظر شما این 2 تا فیلم با هم فرق ندارند؟:ws38:

لینک به دیدگاه

تازه فيلماي ايراني يا در كل بهتره بگم همه فيلماي اسيايي اهرشو سر هم ميارن اما هاليودي اينطور نيست يعني اخرش با عقا جور در مياد

فيلماي ايراني تو 10 دقيقه اول تا اخر داستانو ميخوني اما هاليوودي نه:ws3:

لینک به دیدگاه

هم فیلمای هالیوودی چرت و پرت داره هم ایرانی....فقط درصدش متفاوته!!!

من خیلی از بهترین فیلمایی که دیدم ایرانی بودن..... خیلی ها هم خارجی....یه سری هم هالیوودی:ws51:

لینک به دیدگاه

اصن تو فیلمای ایرانی اولشو خیلیییییییییییییییییی کش میدن و ده دقیقه اخر همشو یجوری ماست مالی میکنن و حتمنم یه جشن عروسیی ام توش هست و جالبش اینجاس تو اخر فیلماش همه ادما بدا پشیمون میشن و توبه میکنن و ادم خوب میشن

لینک به دیدگاه
اصن تو فیلمای ایرانی اولشو خیلیییییییییییییییییی کش میدن و ده دقیقه اخر همشو یجوری ماست مالی میکنن و حتمنم یه جشن عروسیی ام توش هست و جالبش اینجاس تو اخر فیلماش همه ادما بدا پشیمون میشن و توبه میکنن و ادم خوب میشن

اخر هر چيزي خوبه

اگه ديدي خوب نيست بدون اخرش هنوز نيومده:icon_redface:

لینک به دیدگاه
سلام

مرسی بابت نظرخوبتون

اره موافق هستم

سینما ی خودممون مشکلات زیادی داره

یکی همون مورد ی کهدوستمون گفتش

معمولا یا درم ورد ازدواج هست یا طلاق یا عشق دو نفر به هم

و یکی دیگه از مشکلات همین اشفته بازاری که گفتین.

با این هم موافق هستم که بیان شدش

درسته فیلمهای هالیوودی تاثیرات بدی دارن ولی ممکنه مفهوم هایی رو به جدا از این ها در خود به بهترین شکل در خود داشته باشن

مرسی دلایل خوبی داشتین

و لی سوال اینه

این که شما فیلمهای هالیوودی رو درکنار این ویژگی مثلا خوب بقیه تاثیراتش رو درنظر نمی گیرید؟ و یا اونها رو ترجیح میدید؟

ببینید میشه دوجور به این مسئله نگاه کرد

نگاه ایرانی

نگاهی که تجربه شخصیشو از ویدیو ودزدکی دیدنش ورد وبدل کردنش تا ماهواره وحتی اینترنت شاهدش بودیم

این همه محدودیت

اخرش به کجا رسیدیم

یک بی هویتی اصیل وخوش اب ورنگ درزمینه استفاده از امکانات!

دوم یک نگاه درست به هروسیله ای

قضیه مثل داستان چاقو میمونه میتونی برای پیشبرد کارت هم استفاده کنی برای کشتن یک انسان هم!

من هرتیپ فیلمی میبینم!! ولی دراخر این فکر من هست که مشخص میکنه چی باب سلیقه منه

ایا تماشای بوسیدن یا صحنه های پورنو میتونه کل مسئله رو زیر سوال ببره؟

درباب تمثیل من یک فیلم میگم که شاید از نظر اخلاقی درایران به هیچ وجه از نظر سردمداران فرهنگ برباد رفته قابل قبول نیست ولی شما یک فیلمی به عنوان نمونه بگو که بتونه مثل وکیل مدافع شیطان بحث اخلاق ورفتار خردمداررو بیان کنه

به هرحال این انتخاب دست خودمونه واینکه بتونیم فرهنگش رو داشته باشیم

چیزی که تسری پیدا کرده ودرخیلی از پدیده های اجتماعی ما قرنها از فرهنگ درست استفادش دوریم!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...