رفتن به مطلب

پیشنهادهای شما دوستان برای پیشرفت انجمن

ارسال های توصیه شده

ببخشید من چند تا سوال دارم...

تالار گفتگوی آزاد در پیشرفت این انجمن چه نقش و جایگاهی داره؟

مباحث مطرح شده در تالار گفتگوی آزاد مباحث عمومی است یا هرز نامه؟

آیا وجود پروفایل و زیر تالارهای بنام گپ و گفت مهندسین نمیتونه جایگزینی برای تالار گفتگوی آزادباشه؟

چند درصد این انجمن را علمی و پژوهشی میدونید؟

لینک به دیدگاه

اسپم نکنید.

ببخشید من چند تا سوال دارم...

تالار گفتگوی آزاد در پیشرفت این انجمن چه نقش و جایگاهی داره؟

مباحث مطرح شده در تالار گفتگوی آزاد مباحث عمومی است یا هرز نامه؟

آیا وجود پروفایل و زیر تالارهای بنام گپ و گفت مهندسین نمیتونه جایگزینی برای تالار گفتگوی آزادباشه؟

چند درصد این انجمن را علمی و پژوهشی میدونید؟

تالار گفتگوی آزاد میتونه موثر باشه اگر خوب باهاش برخورد بشه. اگر مباحث با ارزشی مطرح بشه، میتونه خیلی موثر باشه.

ولی متأسفانه اینطور نیست و انتقادی هم که بارها مطرح کردم نسبت به این قضیه این بوده که دوستان فقط به خاطر اینکه تاپیکشون بازدید بیشتری داشته باشه، هر تاپیکی رو اونجا میزنن که این قضیه حتی باعث کمرنگ تر شدن تالارهای دیگه هم شده. خیلی از مباحث رواشناسی که تو گفتگوی آزاد مطرح میشه. مباحث خانوداگی، مذهبی، حقوقی و ... ولی متأسفانه می بینیم همه اینها تو یه تالار به اسم گفتگوی آزاد زده میشه که این قضیه باعث شده از مباحث از حالت تخصصی خارج شده و به سمت تفریحی پیش بره.

این تالار به همراه تالارهای تفریح و سرگرمی و عکس در حال بررسی هستن تا راهکار مناسبی اتخاذ بشه.

اگر دوماه پیش بود میگفتن 50 درصد علمی پژوهشی. اما الان میشه گفت فقط 20 درصد.

امیدوارم به زودی این وضعیت درست بشه.

لینک به دیدگاه

تالار گفتگوی آزاد میتونه موثر باشه اگر خوب باهاش برخورد بشه. اگر مباحث با ارزشی مطرح بشه، میتونه خیلی موثر باشه.

ولی متأسفانه اینطور نیست و انتقادی هم که بارها مطرح کردم نسبت به این قضیه این بوده که دوستان فقط به خاطر اینکه تاپیکشون بازدید بیشتری داشته باشه، هر تاپیکی رو اونجا میزنن که این قضیه حتی باعث کمرنگ تر شدن تالارهای دیگه هم شده. خیلی از مباحث رواشناسی که تو گفتگوی آزاد مطرح میشه. مباحث خانوداگی، مذهبی، حقوقی و ... ولی متأسفانه می بینیم همه اینها تو یه تالار به اسم گفتگوی آزاد زده میشه که این قضیه باعث شده از مباحث از حالت تخصصی خارج شده و به سمت تفریحی پیش بره.

این تالار به همراه تالارهای تفریح و سرگرمی و عکس در حال بررسی هستن تا راهکار مناسبی اتخاذ بشه.

اگر دوماه پیش بود میگفتن 50 درصد علمی پژوهشی. اما الان میشه گفت فقط 20 درصد.

امیدوارم به زودی این وضعیت درست بشه.

مرسی

خیلی خوب و منطقی جواب دادید

واقعا الان جو انجمن شده یه چیزی شبیه همون خاله بازی...قهر و آشتی ...ناز و کرشمه و عشو وووو...منم منم کردن

وجود بعضی پست ها و تاپیک ها ی تالار گفتگوی آزاد واقعا میتونه آینده انجمن را به خطر بیاندازه

متاسفانه اینگونه پست و تاپیک ها رشد قارچ گونه ای رادنبال می کنند

لینک به دیدگاه
متاسفانه اینگونه پست و تاپیک ها رشد قارچ گونه ای رادنبال می کنند

کاملاً موافقم.

فقط امیدوارم زودتر یه تصمیم خوب گرفته بشه.

البته دوستان دیگه هم اگه راهکارهای مناسبی به ذهنشون میرسه ارائه بدن.

لینک به دیدگاه

برای بهتر شدن گفتگوی آزاد و.....،تنها راهش همون محدود شدن تعداد ارسال تاپیک است.

یعنی اگر قراره بحثی صورت بگیره بهتره هرکس حداکثر بتونه یک تاپیک در هفته بزنه و اینجوری سعی میکنه تاپیکش حرفی برای گفتن داشته باشه.....

اگر بگین نمیشه و ......،راه دیگری نیست.

محدود شدن هم با تایید کردن فرق داره،اونسری ابتکار تایید کردن تاپیک ها اصلا جالب نبود.

لینک به دیدگاه

سلام میشه یه جوری کاربران تخصصی هرتالاررومجزاکرد!اینجوری واسه تبلیغات تاپیکهایی که زده میشه مشکل نداریم من خودم هربارمجبورم شانسی انتخاب کنم که واسه چه

کسانی تاپیک تخصصی تبلیغ کنم؟اصلاکاربران مهندسی برق

روازکجابایدپیداکنم؟به عنوان مثال عرض

شد

لینک به دیدگاه

سلام یه پیشنهادی داشتم میخواستم ببینم میشم تنظیمات ارسال پست رو کاری کرد که قبل ارسال تاپیک سر تاپیک بصورت اتوماتیک سر تاپیک سرچ بشه تا از تعداد ارسال تابیکای مشابه جلوگیری بشه

لینک به دیدگاه

.

ببخشید محمد جان مگه تالار گفت و گو آزاد مدیر نداره ؟!!!پش وظیفه مدیر چیه؟!!مطالبی که با این تالار همخوانی نداره رو یا ارجاع بده به تالار تخصصیش یا به کسی که همچین تاپیکی میزنه تذکر بده تا اون کاربر بدونه نباید همچین تاپیکی در این تالار زده بشه ...به نظر من نیاز به همت خیلی زیاد مدیران این تالار داره ..باید به تعداد مسئولان و همکاران مدیر این تالار اضافه بشن تا بررسی و دقت بیشتری روی موضاعات و تاپیکها بشه.....
لینک به دیدگاه
برای بهتر شدن گفتگوی آزاد و.....،تنها راهش همون محدود شدن تعداد ارسال تاپیک است.

یعنی اگر قراره بحثی صورت بگیره بهتره هرکس حداکثر بتونه یک تاپیک در هفته بزنه و اینجوری سعی میکنه تاپیکش حرفی برای گفتن داشته باشه.....

محدود شدن هم با تایید کردن فرق داره،اونسری ابتکار تایید کردن تاپیک ها اصلا جالب نبود.

خب اینکه هرکس یه تاپیک در هفته بزنه باید خود دوستان رعایت کنن.

اتوماتیک نمیشه کاری کرد که خود سیستم تشخیص بده که فلان شخص تو این هفته یه تاپیک تو این تالار زده و دیگه نمی تونه بزنه تا یه هفته.

سلام میشه یه جوری کاربران تخصصی هرتالاررومجزاکرد!اینجوری واسه تبلیغات تاپیکهایی که زده میشه مشکل نداریم من خودم هربارمجبورم شانسی انتخاب کنم که واسه چه

شد

واسه پیدا کردن کاربران مهندسی برق تو قسمت جستجوی پیشرفته میتونین کاربرای برق رو سرچ کنین. و تنظیمات دیگه مثلاً از فلان پست بیشتر و .....

http://www.noandishaan.com/forums/showpost.php?p=101959&postcount=8

سلام یه پیشنهادی داشتم میخواستم ببینم میشم تنظیمات ارسال پست رو کاری کرد که قبل ارسال تاپیک سر تاپیک بصورت اتوماتیک سر تاپیک سرچ بشه تا از تعداد ارسال تابیکای مشابه جلوگیری بشه

بله اینکار با استفاده از یه هک امکان پذیره. :a030:

لینک به دیدگاه

خوب اینجوری دست افرادی که واقعا میتونن بیشتر از یه تاپیک مفید بزنن بسته میشه به نظرم اگه بشه برای کاربرای جدید یه محدودیت گذاشت یا بعد از اینکه صلاحیت طرف ثابت شد یه سری امکانات بیشتر بهش داد. البته این منظورم این نیست که همه تازه واردا باعث به هم ریختن انجمن میشن

اگه فکری نشه ایجا هم میشه وضعیت یه جای دیگه:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
خوب اینجوری دست افرادی که واقعا میتونن بیشتر از یه تاپیک مفید بزنن بسته میشه به نظرم اگه بشه برای کاربرای جدید یه محدودیت گذاشت یا بعد از اینکه صلاحیت طرف ثابت شد یه سری امکانات بیشتر بهش داد. البته این منظورم این نیست که همه تازه واردا باعث به هم ریختن انجمن میشن

\

آخه نیازی به بحث و تاپیک خوب حتی زیاد هم نیست.....

مثلا یکی تاپیک زده درباره ایدئولوژی های مختلف در کشورهای جهان،این یک هفته صحبت پیرامونش کمه......

الان خیلی تو تالار آزاد در هم ریختگی وجود داره،از تاپیک عشقی شروع میشه تا تاپیک های لوس...

متاسفانه من هم خودم دارم به این سمت رو میارم.

چون وقتی تاپیک سرگرمی زیاد شد؛تاپیک جدی و مهم قدرتش را از دست میده.

لینک به دیدگاه

شد

مهندس جان تو سرچ پیشرفته می تونی هر رشته ای رو مجزا از هم ببینی:ws2:
لینک به دیدگاه
ببخشید محمد جان مگه تالار گفت و گو آزاد مدیر نداره ؟!!!پش وظیفه مدیر چیه؟!!مطالبی که با این تالار همخوانی نداره رو یا ارجاع بده به تالار تخصصیش یا به کسی که همچین تاپیکی میزنه تذکر بده تا اون کاربر بدونه نباید همچین تاپیکی در این تالار زده بشه ...به نظر من نیاز به همت خیلی زیاد مدیران این تالار داره ..باید به تعداد مسئولان و همکاران مدیر این تالار اضافه بشن تا بررسی و دقت بیشتری روی موضاعات و تاپیکها بشه.....

مدیر تا چه حد به این مسئله رسیدگی کنه؟ 90 درصد خود کاربرا باید رعایت کنن. که البته انتظار از کاربرای قدیمی بیشتره تو این قضیه.

مدیران تاپیکای خیلی واضح از خبر و عکسم که منتقل میکنن به تالارای مربوطه باز صدای بعضی از دوستان در میاد که چرا تاپیکم منتقل شد.

یا اینکه اول تاپیک میگن که لطفاً تاپیک منتقل نشه.

یعنی با علم به اینکه میدونن جای تاپیکشون اونجا نیست بازم اونجا میزنن :banel_smiley_4: کاری هم بشه باز انگشتا به سمت مدیر گرفته میشه که چرا اینکار رو میکنین.

مدیرش به اندازه کافی داره اسپما رو پاک میکنه حالا این انتقال تاپیکام باشه دیگه خیلی حجم کار میره بالا. نمیشه این انتظار رو داشت. فقط کافیه هرکس خودش رو جای اونا بذاره.

رعایتم نکنن و اخطار هم داده بشه باز دوباره اعتراض شروع میشه که چرا اخطار گرفتم. متأسفانه همکاری ها متقابل نیست.

لینک به دیدگاه

کاربرای تازه وارد زیر 10 پست که پستهاشون تا قبل از تأیید مدیر نمایش داده نمیشه.

امیدواریم به کمک خود شما دوستان یه راهکار خیلی خوب واسه این قضیه پیدا کنیم.

\

آخه نیازی به بحث و تاپیک خوب حتی زیاد هم نیست.....

مثلا یکی تاپیک زده درباره ایدئولوژی های مختلف در کشورهای جهان،این یک هفته صحبت پیرامونش کمه......

الان خیلی تو تالار آزاد در هم ریختگی وجود داره،از تاپیک عشقی شروع میشه تا تاپیک های لوس...

متاسفانه من هم خودم دارم به این سمت رو میارم.

چون وقتی تاپیک سرگرمی زیاد شد؛تاپیک جدی و مهم قدرتش را از دست میده.

با این قسمتی که قرمز کردم باید برخورد بشه. به نظر منم بزرگترین مشکل همینه.

مثال خیلی خوبی رو از یه تاپیک خیلی خوب تو تالار زدی.

جمله آخرتم کاملاً موافقم.

لینک به دیدگاه
مدیر تا چه حد به این مسئله رسیدگی کنه؟ 90 درصد خود کاربرا باید رعایت کنن. که البته انتظار از کاربرای قدیمی بیشتره تو این قضیه.

مدیران تاپیکای خیلی واضح از خبر و عکسم که منتقل میکنن به تالارای مربوطه باز صدای بعضی از دوستان در میاد که چرا تاپیکم منتقل شد.

یا اینکه اول تاپیک میگن که لطفاً تاپیک منتقل نشه.

یعنی با علم به اینکه میدونن جای تاپیکشون اونجا نیست بازم اونجا میزنن :banel_smiley_4: کاری هم بشه باز انگشتا به سمت مدیر گرفته میشه که چرا اینکار رو میکنین.

مدیرش به اندازه کافی داره اسپما رو پاک میکنه حالا این انتقال تاپیکام باشه دیگه خیلی حجم کار میره بالا. نمیشه این انتظار رو داشت. فقط کافیه هرکس خودش رو جای اونا بذاره.

رعایتم نکنن و اخطار هم داده بشه باز دوباره اعتراض شروع میشه که چرا اخطار گرفتم. متأسفانه همکاری ها متقابل نیست.

منم بری همینه که میگم تعدادشون بیشتر تا بیشتر رسیدگی بشه ...می تونین به کاربرها اخطار بدین و مثلا بعد چند اخطار اون کاربر رو چند مدت تعلیق کنین ..میدونم باید کاربرا باید رعایت کنن حالا که نمیکنن باید قانونی گذاشت که همه ازش تبعیت کنن ...محمد جان شما خیلی مدارا می کنی باید همه قانون پذیر باشن و اگه یه کاربری چندین بار خطا کرد دیگه نباید چرا بیاره و بگه چرا فلان کار رو با من کردی...یه اصل باید همیشه رعایت کنیم جذب حداکثری و دفع حداقلی ولی مدارا کردن با کسایی که خلاف می کنن این اصل رو معکوس می کنن میشه جذب حداقلی دفع حداکثری ..پیشرفت انجمن رو باید ترچیح بدین به برخورد با اندک متخلفین .......
لینک به دیدگاه

سلام به همه

من يه طرح دارم :ws3:

هر كس هر رشته اي رو كه موقع ثبت نام انتخاب كرد از طرف روابط عمومي يه پيغام درباره ي تالار مربوط به رشته اي كه انتخاب كرده واسش فرستاده بشه تا مقصدش براي فعاليت در تالار مشخص بشه

لینک به دیدگاه

به نظرم می تونیم برای هر رشته یه سری تاپیک برگزیده رو انتخا بکنیم و برای کاربری که توی همون رشته هست موقع ورود به صورت اتوماتیک بفرستیم.:ws37:

لینک به دیدگاه

خب این پیشنهادی که میگین عملی نیست. اینکه پیغام خصوصی با توجه به رشته انتخابی اتوماتیک فرستاده بشه. پیغام اتوماتیک ثابت فرستاده میشه و رشته به رشته جدا نمیشه.

تنها راهش اینه که خود مدیرا از طریق جستجوی پیشرفته، کاربرای تالارشونو شناسایی کنن و اگه پیغامی لازمه بفرستن.

البته کاربرای جدید که از پیغام خصوصی اصلاً نمی تونن استفاده کن الان (چه دریافت کردن چه فرستادن) تا پستاشون به 10 برسه.

لینک به دیدگاه
خب اینکه هرکس یه تاپیک در هفته بزنه باید خود دوستان رعایت کنن.

اتوماتیک نمیشه کاری کرد که خود سیستم تشخیص بده که فلان شخص تو این هفته یه تاپیک تو این تالار زده و دیگه نمی تونه بزنه تا یه هفته.

واسه پیدا کردن کاربران مهندسی برق تو قسمت جستجوی پیشرفته میتونین کاربرای برق رو سرچ کنین. و تنظیمات دیگه مثلاً از فلان پست بیشتر و .....

http://www.noandishaan.com/forums/showpost.php?p=101959&postcount=8

بله اینکار با استفاده از یه هک امکان پذیره. :a030:

اینجوری باشه خیلی خوب میشه موضوع های مشابه و تکراری هم خیلی کم میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...