رفتن به مطلب

كدوم تصوير ميتونه عنوان بهترين رو دريافت كنه؟  

24 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. كدوم تصوير ميتونه عنوان بهترين رو دريافت كنه؟

• 1
    • 1
    • 4
    • 0
    • 2
    • 1
    • 4
    • 1
    • 0
    • 10

ارسال های توصیه شده

دقيقا

اين ساختارا طوري هستن كه علاوه بر اينكه از نظر ساختاري مقرون به صرفه هستن، طوري طراحي ميشن كه توزيع نيرو به شكلي صورت ميگيره كه هر المان مقدار كمي نيرو رو تحمل ميكنه ولي استحكام نهايي خيلي بالاست. بهينه سازي توي اينا خيلي مهمه. يعني يه مصالحه اي بين مواد به كار رفته و هندسه صورت ميگيره كه بهترين شكل ممكن به دست مياد. رقابت اكثر شركت هاي سازنده هم سر اينه.

الآنم توي همه ي علوم داريم به اين سمت ميريم.

طراحي هاي مدرني كه در عين مقرون يه صرفه بودن بهترين كارايي رو هم دارن :w16:

البته دوستان معمار و شهرسازمون مطمينا واردترند

ولی من یه مستند دیدم از یه نفر که یه سطحی رو باد میکرد روش بتون میرخت و به این ترتیب به سریعترین و ارزانترین روش گنبد درست میکرد

البته آلیاژ این هم خیلی مهمه ها

تیتانیومه؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
البته دوستان معمار و شهرسازمون مطمينا واردترند

ولی من یه مستند دیدم از یه نفر که یه سطحی رو باد میکرد روش بتون میرخت و به این ترتیب به سریعترین و ارزانترین روش گنبد درست میکرد

البته آلیاژ این هم خیلی مهمه ها

تیتانیومه؟

چند تا فاكتور براي اينا مهمه:

اينكه موادشون بايد زيست سازگار باشه يعني توي محيط بدن بايد بتونه در برابر خورندگي و زنگ زدن و حمله ي گلبول هاي سفيد و ... دوام بياره (محيط بدن يكي از تهاجمي ترين محيطاي دنياست :banel_smiley_4:) و به خون آسيبي نرسونه.

از يه طرف بايد قابليت الاستيسيته ي بالايي داشته باشه

از طرفي هم بايد استحكام مناسبي داشته باشه

براي اينكه اين خواص رو داشته باشه چند تا گزينه وجود داره:

طلا

تيتانيوم

پلاتين

و فولاد ضد زنگ

هر كمپاني ماده ي مخصوص به خودش رو استفاده ميكنه. حالا بسته به اينكه از چه جنبه اي بيشتر مايه گذاشته باشن. چون علاوه بر اين خواص مسئله ي هزينه هم هست. خب طلا توي چنين محيطي بهترين پاسخ رو ميده ولي براي استنت با اين سطح تقاضا واقعا خيلي گرونه.

بيشتر ميان از تيتانيوم (و كلا آلياژاي Ti) و فولاد ضد زنگ استفاده ميكنن.

سواد من در اين حد جواب ميده. :hanghead:

احتمالا در مورد شهر سازي و معماري هم بسته به محيط مورد استفاده موارد ديگه اي بايد در نظر گرفته شه

• Like 4
لینک به دیدگاه

من که تو این تاپیک نظرداده بودم!

من به تصویر پنج رای دادم چون انقلابیست درعلم وتاثیراتش درکمک به همه علوم مرتبط زودتر از اون چیزی که تصورشو داشته باشیم اشکارخواهد شد

ماموگرافی وترموگرافی از فعالیتهای مشابهیست که تاثیرات اون درپزشکی وصنعت بی اغراق فوق العاده بوده

درکل کارمدیر درسته

خیلی درسته:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...