رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

و سوال دومم اینکه من قاطی کردم چقدر از استان باید بگم چقدر از شهرستان و چقدر از شهرم؟

تو طرحش از دهستان و روستاها خیلی حرف زده ...چقدرش رو منم باید تو طرح بگم؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 71
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

طرح یکت چی هست؟ :ws52:

من آخر این سیستم طرح های 1،2،3،4،5 رو نفهمیدم چی به چیه :icon_pf (34):

تو اون قسمت مقدمه اول فصل، خیلی خلاصه کارایی که انجام داده شده و مسائلی که تو اون فصل بررسی میشه رو میگن.

خب این طبیعیه که هرچقدر ریزتر بشی جزئیات بیشتری هم باید گفته بشه. تو طرح 1 مطالعات یه شهر خاص رو انجام میدین؟ مطالعات یه محله از یه شهر؟ یا شهرستان یا ..... ؟ :ws52: مگه مطالعات اصلیتون شهرستان یا استانه که روستاها رو هم بررسی کنید؟ :ws52:

لینک به دیدگاه

طرح یکت چی هست؟

:ws52:
من آخر این سیستم طرح های 1،2،3،4،5 رو نفهمیدم چی به چیه :icon_pf (34):
تو اون قسمت مقدمه اول فصل، خیلی خلاصه کارایی که انجام داده شده و مسائلی که تو اون فصل بررسی میشه رو میگن.
خب این طبیعیه که هرچقدر ریزتر بشی جزئیات بیشتری هم باید گفته بشه. تو طرح 1 مطالعات یه شهر خاص رو انجام میدین؟ مطالعات یه محله از یه شهر؟ یا شهرستان یا ..... ؟ :ws52: مگه مطالعات اصلیتون شهرستان یا استانه که روستاها رو هم بررسی کنید؟ :ws52:

ببین کارمون شناخته و یه شهرو (تاکستان)رو برمیداریم و همه دل و رودشو با استفاده از طرح جامع بیرون میریزم.
اما یه کمم باید از محدودش و استانش بگیم...من حدشو قاطی کردم:icon_pf (34):
لینک به دیدگاه

سلام

من دارم طرح یکم رو آماده میکنم:ws3:
یه سوال خیلی فنی داشتم.
اول کار یهخلاصه ی مفصل (:ws3:)باید بنویسم بعد اول هر فصل هم یه خلاصه ی جمع و جور
من نمیدونم توی این خلاصه ای که اول هر فصل مینویسم چی باید بگم؟باید کارای که انجام دادیم رو توضیح بدم یا از شهره بگم؟ینی بگم ما تو مطالعات طبیعی فلان بررسی و فلان بررسی رو انجام دادیم یا بگم که ما شهر تاکستان از نظر طبیعی فلان ویژگی هارو داره؟
:ws52:

ببین توضیحاتی که میدم در مورد یه گزارشه که توی بازار حرفه ای نوشته میشه و مورد قبول هست حالا اینکه استادت ازش خوشش بیاد یا نه یه بحث دیگست که دیگه اونو نیدونم.
ببین اول گزارش که مقدمه مینویسیم اول از جنس کاری که داریم میکنیم بعد کمی از کارهایی که قرار بکنیم و چیزایی که مورد بررسی قرار میگیره حرف میزنیم و بعدش مختصری از کلیات رو میگیم خیلی کلی البته ممکن هم هست نگیم.
اما اول هر فصل یه توضیحی از کارایی که توی این فصل میکنیم میدیم و در آخرش توی جمع بندی خلاصه حرفمون رو میزنیم شبیه نتیجه گیری اما نه دقیقا نتیجه گیری.

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...
  • 10 ماه بعد...

سلام من همه مطالبو نگا کردم ولی چیزی که بدرد من بخوره پیدا نکردم چون استادمون که قراره 5تا طرحمون باهاش باشه فقط به گرافیک کار توجه میکنه و بس.تورو خدا کمکم کنید هر کس هر نظری داره بده که چه جوری کار کنیم :4564::4564:

لینک به دیدگاه

سلام من همه مطالبو نگا کردم ولی چیزی که بدرد من بخوره پیدا نکردم چون استادمون که قراره 5تا طرحمون باهاش باشه فقط به گرافیک کار توجه میکنه و بس.تورو خدا کمکم کنید هر کس هر نظری داره بده که چه جوری کار کنیم :4564::4564:

یکم میشه در مورد کار و محدودتون بگین ؟ ایتاد چی خواسته ؟

لینک به دیدگاه

همونطوري كه دوستان توضيح دادن يه بخش از شهرو برا هر گروهي تعيين كرده و ما هم مطالعات و بررسي هاي اوليه رو روش انجام داديم به نظر استاد برداشتهااي انجام شده تمامي گروهها يكسان بوده و فقط به زيبايي و نحوه شيت بندي،اسكيس هايي كه روي هر نقشه كشيديم ،راندو هاي انجام شده براي نمره دادن توجه كرده اين ترمم طرح2رو باهاش داريم ميخوام دست پربرم سركلاسش و دوست دارم همه شهرسازاي انجمن و معماراش كمكم كنن:w16::w16:

لینک به دیدگاه

همونطوري كه دوستان توضيح دادن يه بخش از شهرو برا هر گروهي تعيين كرده و ما هم مطالعات و بررسي هاي اوليه رو روش انجام داديم به نظر استاد برداشتهااي انجام شده تمامي گروهها يكسان بوده و فقط به زيبايي و نحوه شيت بندي،اسكيس هايي كه روي هر نقشه كشيديم ،راندو هاي انجام شده براي نمره دادن توجه كرده اين ترمم طرح2رو باهاش داريم ميخوام دست پربرم سركلاسش و دوست دارم همه شهرسازاي انجمن و معماراش كمكم كنن:w16::w16:

به قول محمد اصلا طرح ها و نظرات ساتید مشخص نیس ، یکی میگه ماکت یکی میگه با اتوکد کافیه ، یکی میگه دستی کار کنید ، یکی میگه در حد محله ، یکی میگه در حد شهر ، یکی میگه در حد خیابون . بیشتر انگار واسه استاد سلیقه ایه
طرح 1 خودم علاوه بر برداشت یه خیابون باید ماکت وضع موجود و مطلوبشم میشاختیم
خوب موجود که مشخص بود
اما مطلوبو من بهش رنگ و لعاب هم دادم ، درسته که یه شهر باید از لحاظ فیزیکی مورد بررسی قرار بگیره اما بصری هم اهمیت زیادی داره . با توجه به مطالبی که خونده بودم نمای ساختمونا رو هماهنگ زدم که در واقعیت مثلا سنگ گرانیت هستن اما با رنگای روشن که نور رو از خودشون رد نکنن چون منطقه ای که روش کار کردم گرم و خشک بود .
واسه همین سقف همه خونه ها رو فضای سبز گذاشتم
بعضیارو استخر یا حوضچه کوچیک و میز صندلی و این چیزا و کارای دیگه ای هم کردم که اگه کمکت میکنه بهت بگم

لینک به دیدگاه

به ما گفته كارو كاملا دستي انجام بدين ماكت نمي خواد ازمون ،فقط مي خواد روي برگهa3كه نقشه رو ميكشيم نهايت زيبايي رو داشته باشه حالا هرچي باشه كه زيباش بكنه چش ادمو بگيره

لینک به دیدگاه

به ما گفته كارو كاملا دستي انجام بدين ماكت نمي خواد ازمون ،فقط مي خواد روي برگهa3كه نقشه رو ميكشيم نهايت زيبايي رو داشته باشه حالا هرچي باشه كه زيباش بكنه چش ادمو بگيره

هم پلان هم نما ؟
اینجوری که یه چیزی مث کار معماریا میشه :ws38:
واسه پلان میتونی با راپیت بکشی بعد رنگارو بر اساس استانداردا رنگ آمیزی کنی و از اتوکد وایه طرح و حالت و شکل هاشورا استفاده کنی .
نمام که یه سرچ بزنی کار معماریارو ببینی بیشتر دستت میاد

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

کاربرگ فعالیت های عملی طرح شهرسازی 1 که تو دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان استفاده میشه و توسط دکتر علی شکوهی، دکتر حسین درخشان و مهندس مهری تهیه شده رو از لینک زیر می تونید دانلود کنید:

دانلود کاربرگ

منبع: شهرآفرین

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

دوستان عزیز عذر خواهی میکنم توضیحاتم شاید دیر باشه؛ بهر حال:

راجع به طرح 1 شهرسازی؛ درواقع این طرح بیشتر مربوط به مرحله شناخت هست که تووی طرح های 2و 3و ... راجع به محل انتخابی شناخت کامل رو داشته باشی؛ ناگفته نماند که ممکنه طرح های 2 و 3و .. محل انتخابی محل دیگه ای باشد.

راجع به طرح 1 ؛ از مطالعات تاریخی، چگونگی رشد و توسعه و جهات اون تا مطالعات کالبدی و .. پیش رفتیم.

نقشه خام؛ base رو از شهرداری و سازمان شهرسازی استان گرفتیم که البته به سختی و بسیار بسیار ممنون از شهرداری که خیلی بیشتر از بقیه کمکمون کردن

البته نقشه ای که ما گرفتیم فایل کد بود...

در واقع طرح 1 که بیشتر روی شناخت متمرکز هس و ارائه کار بطور معمول در بیشتر دانشگاه ها بصورت ارائه دستی است...

در ابتدا جایگاه شهر انتخابی رو مشخص میکنیم: در کشور، در استان ، در شهرستان و از کل به جزء میرسیم

گام بعدی نحوه رشد و توسعه فیزیکی شهر مشخص خواهد شد

در مطالعات تاریخی به مراکز تاریخی و وجه تسمیه شهر و مطالعات از این دست میپردازیم

مطالعات جغرافیایی و اجتماعی و ... تا به مطالعات کالبدی میرسیم

که در همه اینها از گزارش طرح جامع کمک گرفته میشود

در مطالعات کالبدی به کاربری ها؛ تراکم؛ جهت و ... بصورت ارائه نقشه پرداخته میشود

........

دوستان بزرگوار؛ متن طولانی ای شد، پوزش

امیدوارم مفید بوده باشه؛ بهرحال بنده در خدمت هستم تا جایی که بتونم

سوالی بود بفرمایید...

باآرزوی موفقیت برای تمامی بزرگان

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام

من ی تازه واردم ...

ترم دو شهرسازیو تازه تموم کردم و انشاالله از اول مهر ترم سه رو شروع میکنم ...

میخوام راجع به طرح 1 و 2 و 3 و .. بدونم

اصلا نمیدونم چی هستن و چطور پیش میرن

مبانی طراحی 1 و بیان معماری 1 و درک و بیان فضای شهری و ... رو گذروندم ...

گویا طرح ها مجموعه ای از این درس هاست ...

میتونید ابتدایی واسم توضیح بدید ؟

و این که چی میتونه منو با یه ماه وقتی ک دارم در ترم های اینده جلو بندازه ؟!

ممنونم خیلی

انشاالله در دوره های phd بیایید و واسمون توضیح بدید ...

لینک به دیدگاه

سلام

من ی تازه واردم ...
ترم دو شهرسازیو تازه تموم کردم و انشاالله از اول مهر ترم سه رو شروع میکنم ...

میخوام راجع به طرح 1 و 2 و 3 و .. بدونم
اصلا نمیدونم چی هستن و چطور پیش میرن
مبانی طراحی 1 و بیان معماری 1 و درک و بیان فضای شهری و ... رو گذروندم ...
گویا طرح ها مجموعه ای از این درس هاست ...
میتونید ابتدایی واسم توضیح بدید ؟
و این که چی میتونه منو با یه ماه وقتی ک دارم در ترم های اینده جلو بندازه ؟!
ممنونم خیلی
انشاالله در دوره های phd بیایید و واسمون توضیح بدید ...

سلام دوست عزیزم به انجمن خودت خوش اومدی :icon_gol:
واسه هر طرح تاپیک جدا داریم که هرکسی توضیحاتی درموردشون داده.
کار طرح تو همه دانشگاه ها یکی نیست ولی شبیه همه تقریبا.
مطمئنا با خوندن تاپیکا دستت میاد کارشون :a030:
واسه کار الان به نظرم مسلط شدن به gis خیلی خوبه.
واسه تهیه نقشه و کلا انجام کار کامل به gis و فتوشاپ خیلی نیاز داری :w16:
لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

man terme pish tarh 1 gozarondam va razi nabodam az onche gozasht:viannen_38: ostade ma az ma tarahi elemane meydane vorodi shar ro khaste bod :164: albate yekii az karhaii bod ke bayad eraeh midadim !!! man fekr mikonam tarh 1 khyli mitonest mofid tar eraeh beshe

لینک به دیدگاه

man terme pish tarh 1 gozarondam va razi nabodam az onche gozasht:viannen_38: ostade ma az ma tarahi elemane meydane vorodi shar ro khaste bod :164: albate yekii az karhaii bod ke bayad eraeh midadim !!! man fekr mikonam tarh 1 khyli mitonest mofid tar eraeh beshe

ما رو یکی از شهرای اطراف شهر خودمون کار کردیم. از مرحله شناخت تا ارائه آلترناتیو. آخرای کارمونو دقیق یادم نیس!! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

ما رو یکی از شهرای اطراف شهر خودمون کار کردیم. از مرحله شناخت تا ارائه آلترناتیو. آخرای کارمونو دقیق یادم نیس!! :icon_pf (34):

ma ham ykii az shahr hay atraf bod ostademon gofte bodan bara in shahr,masire kamr bandii tarif konin va kole shahr ba tavajo be kambod ha va mogheiiat karbarii
pishnahad bedin va har groh bayad 1 sarfasl az on shahr ro dar marhaleh shenakht motaleh mikard mabayad be lahaze joghrafiaii barresii mikardim

لینک به دیدگاه

ma ham ykii az shahr hay atraf bod ostademon gofte bodan bara in shahr,masire kamr bandii tarif konin va kole shahr ba tavajo be kambod ha va mogheiiat karbarii

pishnahad bedin va har groh bayad 1 sarfasl az on shahr ro dar marhaleh shenakht motaleh mikard mabayad be lahaze joghrafiaii barresii mikardim

جالب بوده! :a030:
ما شهرو تقسیم کردیم به تعداد گروه ها، (4 قسمت) همه گروه ها همه ابعادو بررسی کردیم.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...