رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

عهدنامه هواداران باشگاه های فرهنگی ورزشی تراکتورسازی و شهرداری تبریز

• احترام به مقدسات و ارزش ها

یک هوادار واقعی تیم های تراکتور سازی و شهرداری تبریز، همیشه به مقدسات دینی و مذهبی احترام گذاشته و با سکوت در حین تلاوت قرآن در ورزشگاه از خداوند برای بازیکنان سلامتی و برای تیم مورد علاقه اش برد را می خواهد

• احترام به حریف

یک هوادار واقعی هم در ورزشگاه و جریان بازی وهم در خارج از ورزشگاه به تیم حریف و هواداران آن احترام گذاشته و رفتار جوانمردانه را ارج مینهد

• تشویق بی امان تیم

یک هوادار واقعی با هماهنگی لیدرها به تشویق مدام و بی امان تیم خود پرداخته و به عنوان یار دوازدهم تیم در ورزشگاه عمل میکند

• رعایت نظم و ادب

یک هوادار واقعی با رعایت ادب و متانت در شعار های تشویقی از الفاظ نادرست و ناشایست و تفرقه افکنانه دوری میجوید

• احترام به داور

یک هوادار واقعی به داور و تصمیمات وی احترام گذاشته و در موارد اشتباه احتمالی با احترام و ادب وی را به دقت بیشتر و دقیقتر دعوت میکند

• حفظ هوشیاری

یک هوادار واقعی در هر شرایطی با دقت و هوشیاری کامل تیم را حمایت کرده و اجازه نمیدهد بدلیل مسائل حاشیه ای و عملکرد نادرست عده ای اندک، تیم در معرض محرومیت های احتمالی قرار گیرد

• تشویق در پایان بازی

یک هوادار واقعی در پایان بازی ضمن تشکر از بازیکنان فارغ از نتیجه بازی آنان را مورد تشویق قرار داده و باعث تقویت روحی و روانی تیم میشود

• بهترین هوادار

بهترین هوادار، هواداران تیم تراکتورسازی و شهرداری تبریز بوده، هست و خواهد بود

برگرفته از هفته نامه امید تبریز با اندکی تغییرات

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 582
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

havadar1.jpg

من امروز افتخار این را دارم که طرفدار بزرگ ترین –محبوب ترین –لایق ترین و افول ناپذیر ترین تیم دنیا هستم.

گفت :کجا بودی؟گفتم سر تمرین تیم.

گفت به کجا می روی؟ گفتم برای دیدن مسابقه تیم.

گفت از کجا می آیی : گفتم :از تماشای بازی تیم.

گفت : چرا خوشحالی؟ گفتم :برای برد تیم.

گفت چرا ناراحتی : گفتم برای باخت تیم.

گفت چرا در فکر فرو رفته ای گفتم : بخاطر حواشی تیم.

گفت چرا در یاس به سر می بری گفتم :به خاطر مظلومیت تیم.

گفت از چه چیزی به خودت می بالی و مغروری گفتم :از محبوبیت و سرافرازی تیم.

گفت خسته شدم بس کن ! پس کی زندگی می کنی ؟ گفتم منظورت از زندگی چیست ؟

گفت : پدر – مادر-درس خواندن –شغل پیدا کردن-تفریح-مسافرت –ازدواج –از دین و مذهب و خدا لذت بردن و ............ توچی .......... !

و من گفتم :

من همه اینها را دارم و از تو هم بیشتر فقط تنها فرقی که بین من و توهست من یک معشوقه دارم که تمام آنهایی که تو به عنوان زندگی خواندی را یکجا دارد و من با او به تمام آنها می رسم .

بله : مگر نه این است که پدرها و مادرها دوست دارند اولادشان شاد باشند-سالم تفریح کنند سر افراز باشند و موفق باشند و پرغرور؟

من با تیم سالمترین انتخاب –سالم ترین تفریح –سرفرازترین قله ها را تجربه می کنم

من با افتخار به مدارج عالی تحصیلی می رسم و برای خودم والدین و تیمم افتخار می آورم .

آری من افتخار می کنم که یک عاشق تمام نشدنی برای تیم هستم

من امروز افتخار این را دارم که طرفدار بزرگ ترین –محبوب ترین –لایق ترین و افول ناپذیر ترین تیم دنیا هستم به این می بالم که طرفدار تحصیل کرده ای برای تیمم هستم

شغلم را به شرط بودن کنار تیمم انتخاب میکنم

تفریحم را مسافرتهایی را که کنار تیم هستم

همسری که انتخاب کرده ام نیز یک هوادار است پس ازدواجم هم در راستای تیم است مطمئن هستم که در اینده بچه هایم هم یک هوادار مفتخر بزرگ خواهند شد .... من امروز افتخار میکنم دوست من ! افتخار می کنم که با زیباترین لباسهایم برای تماشای بازی تیمم به ورزشگاه می روم من از بهترین عطرهایم موقع رفتن به استادیوم استفاده می کنم – من با چه سوداهایی به ورزشگاه می روم من به این احترام افتخار می کنم و من می دانم که این تیم فقط یک تیم نیست یک قداست است یک اتفاق روحانیست که روحها را التیام می دهد.نه فقط جسم و روان را ... !

تیم به من یاد داد چطور یک همشهری باشم چه طور می شود غیرت و تعصب را بارها و بارها تعریف کرد .

تیم من آن قدر مقدس هست که باذکر نام خدا وارد ورزشگاه میشوم –در طول بازی از او یاری می جویم بعد از برد تیم او را شکر میکنم و بعد از باخت تیم هم عاشقانه با او دردودل میکنم

تیم به من امیدوار بودن را آموخت –تیم مرا صبور کرد – عشق بلاعوض را یادم داد و .......گفتم ....

گفت صبر کن نذار بیشتر از این احساس کنم چقدر عقب مانده ام خوشا به سعادتت

ایا من هم می توانم ...........

یاشاسین تیراختور

با تشکر از فرزاد کاپیتان

لینک به دیدگاه

tractor3.gif

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در یک بازی دوستانه به مصاف تیم اولسان هیوندای کره جنوبی می رود. بنا به اعلام باشگاه تراکتورسازی، فدراسیون فوتبال این بازی دوستانه را به باشگاه تراکتور پیشنهاد نموده است.

مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی نیز با استقبال از این دیدار و با هماهنگی فراز کمالوند سرمربی تیم تراکتورسازی جهت برگزاری این مسابقه آمادگی خود را جهت برگزاری این مسابقه در تبریز اعلام نمودند.

قرار است دو تیم تراکتورسازی تبریز و اولسان هیوندای در یکی از روزهای بین 12 الی 24 آذر در شهر تبریز به مصاف هم روند.

تیم اولسان هیوندای سابقه دو بار قهرمانی در لیگ کره جنوبی و یک قهرمانی جام حذفی را دارد و اکنون نیز در رده ششم کی لیگ قرار دارد و یکی از تیمهایی است که برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا می جنگد.

لینک به دیدگاه

peykan.gif

پيكان كه در هفته سيزدهم ليگ برتر برابر نفت آبادان به برتري يك بر صفر رسيد در هفته چهاردهم و مصاف با تراكتورسازي سه بازيكن اصلي خود را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد.

عليرضا عباسفرد و صابر ميرقرباني و جهانگير عسگري بازيكنان پيكان هستند كه نمي‌تواننند تيمشان را برابر تراكتورسازي همراهي كنند.

پيكان اكنون با 10 امتياز آخرين تيم جدول ليگ است. حميد عليدوستي دو هفته است كه به جاي محمد احمدزاده هدايت اين تيم را برعهده گرفته و تراكتورسازي تبريز با 17 امتياز در رده هشتم قرار دارد.

ديدار اين دو تيم ساعت 15 روز پنج‌شنبه در ورزشگاه يادگار امام تبريز برگزار مي‌شود.

لینک به دیدگاه

peykan.gif

امروز از ساعت 15، دو تيم تراكتورسازي و پيكان قزوين، در ورزشگاه يادگار امام تبريز، به مصاف هم رفتند.

اين ديدار كه در حضور نزديك به 20 هزار تماشگر برگزار ميشد، در پايان با نتيجه 2 بر 1 به نفع تيم ميزبان به پايان رسيد.

در اين ديدار براي تيم تراكتورسازي، مهدي ثابتي، محمد نصرتي، مرتضي اسدي، مجتبي ترشيز، مصطفي اكرامي("53 داوود دانشدوست)، آندرانيك تيموريان، مهدي كياني، لئوناردو پيمنتا،("53 حقي پور)، جاسم كرار، علي عليزاده و رسول خطيبي("73 محمد ابراهيمي) و براي تيم پيكان، ميلاد فراهاني، ميثم رضا پور("86 محمود شفيعي)، سيد امير مير بزرگي("84 موسي شهبازي)، قرباني، روح الله سلطاني، حسن اسلامي، پور اسد الله، خدابنده لو، محسن ارزاني، صالحي نژاد و تاجيك بازي كردند.

ابتدا در دقيقه 5 بازي، روي دفع ناقص مهدي ثابتي، سيد امير ميربزرگي، اولين گل ديدار را به ثمر رساند.

تنها چند دقيقه بعد و در دقيقه 8 بازي، روي پرتاب بلند علي عليزاده، آندرانيك تيموريان، بازي را به تساوي كشيد.

در دقيقه 24، شوت مهدي كياني، توسط دروازه بان حريف، به صورت ناقص دفع شد و مقابل پاي علي عليزاده افتاد كه، عليزاده با يك بغل پا، نتيجه را دو بر يك به نفع تيم ميزبان كرد.

و بازي با همين نتيجه به پايان رسيد.

در اواسط نيمه دوم، مهدي كياني و مصطفي اكرامي با هم به شدت برخورد كردند كه مصطفي اكرامي با مصدوميت مواجه شد و به بيمارستان انتقال يافت.

قضاوت اين ديدار بر عهده خداداد افشاريان بود كه به محسن ارزاني و تاجيك از پيكان كارت زرد نشان داد.

لینک به دیدگاه

اقا ما طرفدار ماشین سازی بودیم وهنوزم هستیم

یه زمانی هم براشون چندتا توپ اینوراونور تورده جوانان وامید قل دادیم

ولی خب تراختوررو هم عشقه

یادش بخیر ماشین :ws44:

لینک به دیدگاه

havadar2.gif

... بیز زامان _ زامان ائله جمعیتده یاشادیق کی، انسانا نسه ائلدیگینه گؤره یوخ، نسه ائلمدیگینه گؤره قیمت وئریلدی...

... بیز زامان _ زامان ائله جمعیتده یاشادیق کی، انسانا نسه ائلدیگینه گؤره یوخ، نسه ائلمدیگینه گؤره قیمت وئریلدی...

...آداما قیمت وئرمک اوقدرده آسان دئییل. ائله مقام یئتیشه بیلر کی، یاخشینین پیس، پیسین یاخشی جهتی اؤزه چیخار. بلکه یاخشی و پیس آدام یوخ، یاخشی و پیس زامان وار. یاخشی زاماندا یاخشی آدام اولماق آساندیر، پیس زاماندا یاخشی آدام اولماق چتیندیر. پیس واقت انسانداکی ناقص جهتلره یول آچیر. حتی بئله مقامدا یاخشی آدامیندا پیس کیفیتی قاباریر.

... نئجه آدام اولدوغومو دئیه بیلمرم، اونو بیلیرم کی، من زاماندان آسیلی دئییلم،دییشمز و آردیجیلام...

«رامیز رؤوشن»

هر گاه از تراکتور بحثی به میان می آید، لاجرم، ذهن به سمت هوادارن این تیم متمرکز می شود. هوادارانی که همه نوع برخورد –اعم از خوب یا بد –با آنها صورت گرفته است. اما این هواداران کیانند؟ آیا بدین سؤال تاکنون فکر کرده ایم؟ چه می خواهند؟ چه می گویند و در کجای جهان ایستاده اند؟

نوشتاری کردن این سؤالات زمانی به ذهن می رسد که در برنامه ی دوربین خبرساز، « فریاد شیران » دستیار « فرکی »، سرمربی تیم نفت تهران، در توجیه باخت به پرسپولیس می گوید: ورزشگاه آزادی است و پرسپولیس و هوادارانش...

تأسف من از این جمله نه به خاطر مطرح شدنش از دهان مربی نفت تهران، بلکه به خاطر تسری یافتن آن در میان تمامی مربیان و بازیکنان و حتی متولیان فوتبال این مملکت است. با تکیه براین تصور، باخت در مقابل پرسپولیس و استقلال یک امر طبیعی و برد در مقابلشان یک حادثه تاریخی است. همه از ابهت ورزشگاه آزادی و تماشاگران آن سخن می گویند، اما هیچکس توان این را در خود نمی یابد که تیمش را با وضعیت روحی متناسب به ورزشگاه گسیل کند تا در مقابل آن ابهت پوشالی از پیش باخته نباشد.

با این مقدمه به سراغ هوادارن همیشه ی تراکتور می رویم. هوادارانی که پیش از همه چیز، صاحب اندیشه هستند. اندیشه ای که به آنها قدرت تمییز خوب از بد را میدهد و به یادشان می آورد، که مترسکهای پوشالی تبلیغی، تنها مترسک هستند، نفس نمی کشند و توان مقابله با آنها را ندارند. اینرا تنها تراکتورچیها می دانند یا بهتر بگوییم تنها تراختورچیها به این ایمان دارند و ایمان در هر زمانی به یاریشان خواهد شتافت.

اینان با طپش قلبهاشان، با تلاشهاشان و با احساسات و منطقشان، فریاد می زنند که راه آنها بدون برگشت است. فریاد می زنند که به قدرت پوشالی سوگلی های پایتخت پی برده اند و همدیگر را در مقابل آن موج که عده ی زیادی بر آن سوار هستند، تنها نخواهند گذاشت. آنها می دانند که موج سازان همیشه ی فوتبال ایران هم، به قدرت آنها پی برده اند و هر طور که هست قصد تضعیفشان را در سر می پرورانند. آنها با زمان حرکت نمی کنند، حرکت آنها در جوهر پاکشان است که رو به کمال می رود، رو به بزرگی و رو به زندگی...

اما صد حیف، غول زیبای تعهد تراختورچیها تنها یک سر دارد که ای کاش هزاران سر می داشت. کاش آنانکه حرفه ای هستند هم، بدون تغییر و پی در پی بودند.

پایان سخن:

طرفدار تراکتور وابسته به زمان نیست، وابسته به هیچ چیز نیست جز عشق... کاش همه مان عاشق بودیم...

لینک به دیدگاه

kiani1.jpg

امروز ليست نفرات تيم ملي فوتبال كشورمان براي ديدار براير تيم ملي نيجريه، از سوي افشين قطبي اعلام شد.

در اين ليست26 نفره، نام سه بازيكن تيم تراكتورسازي نيز به چشم ميخورد. محمد نصرتي، آندرانيك تيموريان و مهدي كياني سه بازيكن تراكتوري تيم ملي خواهند بود. براي اين بازيكنان در تيم ملي، آرزوي موفقيت و سلامتي داريم.

به همين منظور، پوستري زيبا از مهدي كياني را تقديم به تمامي دوستداران اين بازيكن خوش آتيه ميكنيم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

faraz3.gif

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز معتقد است ممنوع‌المصاحبه شدن "علی دایی" به او هیچ ربطی ندارد و قصد دارد به تصمیمات کمیته انضباطی احترام می‌گذارد.

این روزها بحث ممنوع‌المصاحبه شدن مربیان لیگ برتر داغ است و در همین راستا نامه‌ای هم به باشگاه تراکتورسازی فرستاده شده و "فراز کمالوند" از صحبت کردن در مورد مسائل داوری محروم شده است.

گفتگوی کمالوند را با خبرنگار ایپنا را در ادامه می خوانید:

*شرایط تیم چطور است؟

- خوب است و امیدواریم ادامه داشته باشد. ما شرایط رو به رشدی داریم و تلاش می‌کنیم با ادامه این روند خواسته هواداران را برآورده کنیم.

*پس از شرایط فعلی تراکتورسازی رضایت دارید؟

- قطعا باید همینطور باشد. ما در دیدار مقابل استقلال به حقمان نرسیدیم اما در بازی بعدی نتیجه خوبی کسب کردیم و از روحیه بسیار بالایی برخورداریم.

*به نظر می‌رسد در این فصل هواداران تراکتورسازی انتظارات بالاتری از شما دارند؟

- بالاخره هوادار در هر شرایطی از تیم برد می‌خواهد اما آنها باید توجه داشته باشند که این فصل دومین سال حضور ما در رقابتها و به اندازه توان و وسع ما انتظار داشته باشند.

*حالا این انتظارات را برآورده می‌کنید؟

- تلاش ما بر این است که با نتایج خوب انتظارات را برآورده کنیم.

*تیموریان هم که اولین گل خود را برای تراکتورسازی زد.

- آندو تواناییهای بسیار بالایی دارد که با گلزنی روحیه‌اش افزایش یافته است.

*به خوبی از علیزاده بازی می‌گیرید.

- علیزاده تواناییهای بسیار بالایی دارد که باید از آنها استفاده شود و این فصل 4 گل زده و 4 پاس گل داده که آمار خوبی محسوب می‌شود.

*مثل اینکه از طرف کمیته انضباطی خواشته شده تا مصاحبه نکنید؟

- از من خواسته شده در مورد داوری صحبت کنم که احترام می‌گذارم و دیگر حرفی نمی‌زنم.

*علی دایی هم که ممنوع‌المصاحبه شد.

- به من هیچ ربطی ندارد که دایی ممنوع‌المصاحبه شده است. من کار خودم را می‌کنم و دیگر در مورد داوری حرفی نمی‌زنم.

لینک به دیدگاه

faraz1.jpg

فراز كمالوند سرمربي تيم تراكتورسازي، در مصاحبه مطبوعاتي بعد از بازي، در سالن كنفرانس حاظر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

فراز كمالوند، سخنان خود را با گلايه از وضعيت بد چمن استاديوم يادگار امام آغاز كرد. وي افزود، در كل اين بازي، برخلاف تصور، زيبا از آب در نيامد و دليل آن چمن بد ورزشگاه يادگار امام قم بود. اكثر بازيكنان ما، تكنيكي هستند و اين روي شرايط بازي هر دو تيم تاثير منفي گذاشت. به طوري كه در طول نود دقيقه فقط دو فرصت روي دروازه ها خلق شد كه يكي را عليزاده از دست داد و موقعيت ديگر توسط محسن بياتي نيا براي صباي قم از دست رفت.

اگر وضعيت چمن بهتر بود، مطمئنا شاهد بازي بهتري از سوي هر دو تيم مي بوديم. كمالوند ادامه داد، از ما كه گذشت، ما فقط يك بازي در اين استاديوم برگزار ميكنيم و ميرويم، مسئولان به فكر تيم صباي قم باشند كه مجبور است در اين استاديوم بازي كند.

فراز در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينكه، چرا ساير مربيان نسبت به اين قضيه اعتراضي نداشتند، گفت، من كاري با ساير مربيان ندارم، وضعيت كنوني چمن بسيار بد است و من اين حرف را قبل از شروع بازي نيز زدم. در ايران سه زمين نامناسب وجود دارد كه عبارتند از، ورزشگاه قم، انزلي و راه آهن. وي ادامه داد، چرا من در مورد زمين هاي ساير تيمها چنين حرفي نميزنم؟

بعد از فراز كمالوند، آقاي عبدالله ويسي، سرمربي صباي قم، در كنفرانس حاضر شد و در مورد حرفهاي كمالوند گفت، واقعا استاديوم يادگار امام قم و تبريز قابل مقايسه نيست و كمالوند حق دارد اين حرف را بزند، با اينكه من در استاديوم تبريز حاضر نشده ام اما تعريف آن را بسيار شنيده ام.

لینک به دیدگاه
به امید سقوط تراکتور

با سلام

چه آرزوي دور از دسترسي

از شما بعيده يه همچين كلام تابلوئي رو به زبون بياريد :167:

شايد منظورتون اين بوده

به اميد صعود( املاتون ضيف بوده اينجا رو اشتباهي نوشتيد:ws28:) تيم تراكتورسازي به اون بالا بالاهاااااااا :w16:

اين دفعه نمره املاتو صفر ميدم تا يه دست كتك حسابي از طرفداراي تراكتورسازي بخوري ..... اينطوري ديگه هيچ وقت غلط املائي نخواهي داشت.:ws3:

لینک به دیدگاه
با سلام

چه آرزوي دور از دسترسي

از شما بعيده يه همچين كلام تابلوئي رو به زبون بياريد :167:

شايد منظورتون اين بوده

به اميد صعود( املاتون ضيف بوده اينجا رو اشتباهي نوشتيد:ws28:) تيم تراكتورسازي به اون بالا بالاهاااااااا :w16:

اين دفعه نمره املاتو صفر ميدم تا يه دست كتك حسابي از طرفداراي تراكتورسازي بخوري ..... اينطوري ديگه هيچ وقت غلط املائي نخواهي داشت.:ws3:

نوكررررررررررررررررررررم ريضا گارداش:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

emad-reza1.gif

مدیر عامل تراکتور: بحث حضور عمادرضا در پرسپولیس اصلا مطرح نیست.

در صحبتی که ما با عماد رضا داشتیم او به ما گفت که بحث حضورش در پرسپولیس خیلی وقت است منتفی شده و عماد رضا با تنها باشگاهی که به توافق نسبی رسیده است تراکتور است.

مدیر عامل باشگاه تراکتور در مورد جذب عماد رضا مهاجم عراقی و فصل گذشته سپاهان اصفهان به تیم تراکتور سازی مسایل جالبی را مطرح کرد ایشان در مورد خبر پیوستن این بازیکن به تیم پرسپولیس را منتفی دانست و افزود :«برای آمدن عماد رضا به تیم تراکتورسازی مسایل و مشکلات زیادی وجود دارد که باید آنها را بررسی کنیم، یکی از این مشکلات که برای عماد رضا بوجود آمده بحث شکایت باشگاه مصری از این بازیکن است که مشکلات را دو چندان کرده است، در هر صورت پرداخت رضایت نامه به باشگاه مصری و مبلغ انتقال این بازیکن بسیار بالاست و این موجب شده که در جذب عماد رضا با مشکل مواجه شویم.» مدیر عامل باشگاه تراکتور در مورد اخبار منتشر شده در مورد انتقال این بازیکنان به پرسپولیس هم افزود: « در صحبتی که ما با عماد رضا داشتیم او به ما گفت که بحث حضورش در پرسپولیس خیلی وقت است منتفی شده و عماد رضا با تنها باشگاهی که به توافق نسبی رسیده است تراکتور است که بعد از شکایت باشگاه مصری از این بازیکن بحث انتقال این بازیکن فعلا مسکوت است .» مدیر عامل باشگاه تراکتور در مورد انتقال رسول خطیبی و نتایج تیم تراکتور افزود: «در هر صورت مسئولان گسترش فولاد این بازیکن را می خواستند و نیمکت نشینی خطیبی هم در تراکتور عاملی شد تا با انتقال این بازیکن موافقت کنیم، نتایج تیم هم تا اینجا بد نبوده اما در هر صورت انتظارات از تیم تراکتور بالاست و در بعضی دیدارها هم چون بازی با استقلال و صبا بعلت مشکلات ناشی از داوری و شرایط بد زمین نتوانستیم قابلیت های خود را نشان دهیم و باید قبول کنیم که در لیگی بازی می کنیم که اکثر تیم ها مدعی هستند و ما هم جز آن تیم های مدعی سعی خواهیم کرد در ادامه شرایط تیم بهتر شود.»

سردار جعفری در مورد دیدار این تیم برابر شهرداری هم افزود : «این دربی زیبای های خودش را دارد و تیم تراکتور هم در شرایط خوبی به سر می برد و من امیدوارم هواداران دو تیم از بازی فردا بین دو تیم همشهری لذت ببرند ولی در هر صورت ما برای جام حذفی برنامه داریم و می خواهیم از جام حذفی به آسیا برسیم .»

لینک به دیدگاه

پیش بازی تراکتور - شهرداری ؛آذربایجان تیملری، فرق ائلمئز رنگلری

اینک دربی سبز و قرمز جایش را به دربی قرمز ها داده دیگر نه خبری از آن ماشین باصلابت است و نه خبری از باغشمال، استادیوم خاطره ها که هم اینک در سکوت مرکز شهر روزگار به استراحت می گذراند هم جایش را به استادیومی جوان تر با هواداران پر شورتر داده

2010/11/20 18:50:00

Share

سایت گل - آن روزها باغشمال همیشه جای خوبی برای برگزاری دربی بود، غوغای هواداران قرمز پوش تراکتور با هم همه هواداران سبز پوش ماشین حال و هوای دیگری به استادیوم می داد، هم اینک دربی سبز و قرمز جایش را به دربی قرمز ها داده دیگر نه خبری از آن ماشین باصلابت است و نه خبری از باغشمال، استادیوم خاطره ها که هم اینک در سکوت مرکز شهر روزگار به استراحت می گذراند هم جایش را به استادیومی جوان تر با هواداران پر شورتر داده که خواهند آمد تا دربی قرمز های همشهری را در خاطرات خود بار دیگر و بعد از هشت سال ثبت کنند.

بار دیگر دربی

هیجان هواداران دو تیم در آغاز فصل بعلت بازی هفته سوم تراکتور و شهرداری در تبریز داشت تب و تاب دربی را برای هواداران هر دو تیم شعله ور تر می کرد، اما حکم کمیته انضباطی همه چیز را شکر آب کرد تا آن دربی در سایه سکوت سکوها و تنش بازیکنان که حاصل اش یک اخراجی هم بود خاطره خوبی را به همراه نیاورد. اما این بار تاریخ در جام حذفی رقم خواهد خورد، بار دیگر دربی.

حساسیت بازی

اتفاقات سال 76 هنوز هم که هنوز است در ذهن هواداران و شاید مسئولان تراکتور به یاد مانده است، آن روزها تراکتور بازیکنان سرشناس خود را در فصلی دراماتیک به ارقام نجومی پیشنهادی مسئولان شهرداری وا داد و اینکار موجب شد که شهرداری درلیگ آزادگان خوش بدرخشد و تراکتور به انتهای جدول سوق داده شود، خاطرات آن روزها هنوز که هنوز است در ذهن هواداران باقی مانده است، عدم برگزاری بازی دوستانه بین این دو تیم هم در شرایطی که شهرداری با میثاقیان مایل به اینکار بود به آن مسایل برمی گردد، گرچه مسئولان اتفاقات اوایل فصل را هم فراموش نکرده اند، شاید این حواشی بر حساسیت های بازی بیافزاید.

تراکتور یا شهرداری؟

هواداران هر دو تیم مصمم هستند که در بازی فردا در استادیوم حضور پیدا کنند اما مطمئنا کفه ترازو به نفع تراکتور بد جوری سنگینی خواهد کرد، گرچه فردا به نظر می رسد هواداران تنها یک شعار را در ورزشگاه فریاد خواهند زد، "آذربایجان تیملری، فرق ائلمئز رنگلری "(تیم های آذربایجان برایمان فرقی ندارد) شاید این تنها شعاری خواهد بود که کفه ترازو را به نفع هر دو تیم متوازن خواهد کرد، گرچه زیبایی شعار یاشاسین آذربایجان همه زیبای خاصی به فضای استادیوم خواهد داد.

فراتر از یک بازی

فراتر از یک بازی، شاید تعبیر درستی برای این بازی باشد چرا که درخشان با شهرداری متحول شده در مقابل تراکتور و نوع بازی این دو تیم حتما حال و هوای خاصی را در بازی حاکم خواهد کرد، چرا که یکی به بقا در لیگ فکر می کند و دیگری به آسیا، شاید بازی انتحاری مردان درخشان بلای جان مردان کمالوند در میدان شود.

لینک به دیدگاه

tractor4.gif

تيم تراكتورسازي و شهرداري، امروز، يكشنبه، در ورزشگاه يادگار امام مقابل هم قرار گرفتند.

به گزارش كلوب هواداران تراكتورسازي، اين ديدار كه از سري مسابقات جام حذفي، و از مرحله يك هشتم نهايي برگزار ميشد، در پايان با نتيجه 5 بر 2 به نفع تيم تراكتورسازي به پايان رسيد و شاگردان كمالوند با صعود به جمع هشت تيم، ميزبان تيم ملوان انزلي، خواهند بود.

براي تيم تراكتورسازي در اين ديدار، عباس محمدي، محمد نصرتي، مجتبي ترشيز، مرتضي اسدي، مصطفي اكرامي، مهدي كياني، آندرانيك تيموريان، جاسم كرار، محمد ابراهيمي(عليرضا جليلي(علو ترائوره)) و دادود دانشدوست(لئوناردو پيمنتا) و براي شهرداري، نوشي صوفياني، ابرقويي، گرداني، دقيقي، حاتمي(محمدرضا طهماسبي)، ايران پوريان(ميثم بائو)، كارلوس ادواردو(علي كريمي)، غفوري، پيرزاده، محمدپور و گودرزي به ميدان رفتند.

در نيمه اول تراكتور، با گلهاي داوود دانشدوست، در دقايق 12 و 44، علي عليزاده در دقيقه 16 و محمد ابراهيمي در دقيقه 26، 4 بر صفر به رختكن رفت. با شروع نيمه دوم، تيم شهرداري توپ و ميدان را در اختيار گرفت و در دقايق 61 و 62 توسط ووريا غفوري و سعيد دقيقي(پنالتي)، نتيجه را 4 بر 2 كرد اما در دقايق پاياني نيمه دوم، جاسم كرار با گل زيباي خود، نتيجه را 5 بر 2 به سود تراگتور تثبيت كرد.

قضاوت اين ديدار بر عهده عليرضا فغاني بود كه به آندرانيك تيموريان، عباس محمدي از تراكتورسازي كارت زرد نشان داد و در دقايق 65 و 71 به ترتيب علي عليزاده و مهدي محمد پور را از زمين بازي اخراج كرد.

لینک به دیدگاه

ali-ansarian.gif

علي انصاريان بازيكن سابق تيمهاي استقلال و پرسپوليس به تيم تراكتورسازي پيوست.

به گزارش كلوب هواداران تراكتورسازي، علي انصاريان كه سال گذشته يكي از بازيكنان تيم گسترش فولاد تبريز بود و يكي از بازيكنان با سابقه تيم به حساب مي آيد به تيم تراكتورسازي تبريز پيوست تا بتواند در خط دفاعي به اين تيم كمك كند.

انصاريان اولين بازيكني است كه در نيم فصل به تراكتورسازي مي پيوندد

لینک به دیدگاه

aa-1.jpg

طبق توافقات بين مسئولان دو باشگاه، علي كريمي به تيم تراكتورسازي تبريز پيوست.

به گزارش كلوب هواداران تراكتورسازي، علي كريمي مهاجم تيم فوتبال شهرداري تبريز، با توافق بين مسئولان دو باشگاه به تيم تراكتورسازي پيوست و جانشين علو ترائوره مدافع ماليايي اين تيم شد. تيم تراكتورسازي به منظور افزايش قدرت هجمومي خود اين بازيكن را جذب كرده است. همچنين علو ترائوره بازيكن تراكتورسازي كه امسال كمتر فرصت حضور در تركيب اصلي پيدا كرده است به تيم شهرداري پيوست تا در خط دفاع به تيم شهرداري كمك كند.

لینک به دیدگاه

پشت پرده اتفاقات چند روز اخير

در چند روز اخير، باشگاه تراكتورسازي، شاهد اتفاقات زيادي بود كه پشت پرده آن را ميتوانيد مشاهده كنيد.

حضور عماد رضا در تراكتور منتفي شد و به شاهين پيوست.

عماد رضا، آقاي گل سال گذشته ليگ برتر فوتبال ايران، به تيم شاهين بوشهر پيوست. اين بازيكن درحالي به شاهين پيوست كه با تيم تراكتورسازي نيز مذاكرات مثبتي انجام داده بود. براي پيوستن اين بازيكن، تيم تراكتورسازي ناچار بود، يكي از خارجي هاي خود را از ليست خارج كند و تصميم بر خروج نام علو ترائوره از ليست گرفته شد و توافقاتي مبني بر پيوستن وي به شهرداري و به خدمت گرفتن علي كريمي براي كمك به خط حمله تراكتور انجام شد.

در اين بين جايگزين ترائوره، علي انصاريان در نظر گرفته شده بود كه سهميه ليگ يكي محسوب ميشد و بازيكن با تجربه اي بود. اما پس از عدم موفقيت مسئولان باشگاه در جذب عماد رضا، تمامي معادلات به هم خورد و مسولان اين تيم، از تعويض بازيكنان منصرف شدند و در نهايت انصاريان به شهرداري پيوست.

به گزارش خبرنگار كلوب هواداران تراكتورسازي، علي كريمي تمايل زيادي براي حضور در تراكتورسازي را داشت، ولي به دليل اينكه علو ترائوره، مبلغ زيادي از تيم شهرداري درخواست كرده بود، اين انتقال نيز صورت نپذيرفت و تيم تراكتورسازي، مانند فصل گذشته، در نيم فصل رقابتها، موفق به جذب بازيكن مناسب نشد و بايد نيم فصل دوم رقابتها را نيز با همين بازيكنان ادامه دهد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...