رفتن به مطلب

ازچه نرم افزاری برای نقشه کشی و مدلسازی استفاده کنم

ارسال های توصیه شده

به نظر شما من از چه نرم افزارهایی استفاده کنم برای نقشه کشی ومدلسازی ؟

اگه میخای نقشه بکشی صرفا، اتو کد بهترینه. ولی اگه میخای اول مدلش کنی بعد ازش draft بگیری با کتیا این کارو بکن بعد از مدلت درفت بگیر و بیار روش کار کن......:ws49:

لینک به دیدگاه

wisdom درست میگه اما شاید منظور از draft رو بعضی از کاربرا ندونند چون من هم زمانی که می خواستم با نرم افزار شروع به کار کنم خیلی چیزها رو نمی دونستم (الان هم چندان فرقی نکردم:ws2: ) .

خلاصه بگم وقتی مدلسازی 3 بعدی می کنید می تونید با استفاده از draft نقشه 2 بعدی اونو بدست بیارید(همین) و اندازه های لازمو بدست بیارید یا اینکه اندازه بدهید .

لینک به دیدگاه
اگه میخای نقشه بکشی صرفا، اتو کد بهترینه. ولی اگه میخای اول مدلش کنی بعد ازش draft بگیری با کتیا این کارو بکن بعد از مدلت درفت بگیر و بیار روش کار کن......:ws49:

به نظرتون3دي مكس واسه مدل سازي بهتر نيست؟:ws11:

لینک به دیدگاه

ستاره جان منظور طراحی مهندسی هستش (از نوع مکانیک) نه گرافیکی .البته برای بعضی از انالیزهای مکانیکی میشه از 3d مکس هم استفاده کرد :ws2: اما در کل تریدی مکس به کار ما نمیاد :ws6:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

درود دوست من

بر خلاف نظر دوستان به شما پیشنهاد می کنم که اکر می خواهید تازه کار با نرم افزار را شروع کنید به سراغ سالید بروید

امکاناتی که سالید در محیط نقشه کشی به شما می دهد فوق العاده است و تمام نیاز شما را بر طرف می کند

در محیط مدلسازی نیز کاربری بسیار ساده و جامعی دارد

از طرفی رویکرد اکثر شرکت ها به سمت سالید (چه در ایران و چه در خارج بخصوص شرکت های متوسط و قطعه ساز) باعث می شود که شما با یادگیری این نرم افزار یک محیط کاری جدید را پیش روی خود باز کنید

در اینجا تفاوت عمده ی نرم افزار هایی مانند کتیا و پرو با نرم افزار هایی مانند سالید و مکانیکال را بیان می کنم

نرم افزار های کتیا و پرو برای کار در زمانی مناسب است که تعداد قطعات شما در حد هزار قطعه به بالا است و شما نیاز به تعیین پروسه ی ساخت و مونتاژ خط تولید دارید

ولی در زمانی که مدل شما از نظر تعداد کمتر از هزار است و نیاز ندارید که مستقیما از خود نرم افزار G code و پروسه ی ساخت بگیرید به سراغ سالید و امثال آن بروید

اتوکد را اگر تا کنون کار نکرده اید بعد از این هم به سراغش نروید

رویکرد جدید اتوکد از قطعه سازی خارج شده و بیشتر به نرم افزاری برای مهندسین عمران و معماری بدل گشته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...