رفتن به مطلب

ويژگى هاى مزاج ها انواع آنها(صفراوى)


masi eng

پست های پیشنهاد شده

صفراوى ها :صفرا ترشحات كبدى است كه رنگ آن زرد كه جزء آتش بوده گرم و خشك است و گرما زياد ف پى اچ آن 5/8 توليد مى كند .

بيمارى صفرا :كسانى كه صفرا زياد توليد مى كنند ، سر درد/شقيقه نبض مپ زند / زردى سفيدى چشم / سياهى رفتن چشم /سرگيجه /طعم دهانشان تلخ /ترش كردن گلو وقتى صفرا داخل معده بيايد تشنگى /سوزش جگر /زير دنده راست آنها خيلى گرم است . و حداقل دو درجه تب دارند لبهاى آنها دچار خستگى بوده /پوست سرشان ترك خورده و مى سوزد و به عنوان شوره و حتى مژه و دور پلك سوخته و پوسته پوسته مى شود /پوست زبر و رنگ ادرار زرد تيره /ابرو مى ريزد /علاقه زياد به آب يخ ، تندخوبهانه گير، موها تكه تكه مى ريزد /ديدن خواب هولناك /افتادن از بلندى /جنگ / ستيز.

 

علت:غذاهاى چرب و شيرين صفرا را زياد مى كند.

 

غذاهاى مضر براى صفرا مزاج ها :پرخورى /بعد از غذاى مختصر دوباره غذا خوردن ۀآش رشته ؟ماكارونى /سير مطلقا نخوريد .مزاج كبد گرم و تر است و سير تبديل به آتش شده وبيمارحالش بد مى شود .

 

درمان :انار، شاتوت بهترين دارو است .زرشك/تمشك/زرد آلو/هلو/خيار/كاهو /هويج/روغن زيتون/كنجد/سيب/گلابى/سوپ جو /كدو خورشتى /خوراك قارچ/ كدو حلوايى اسفناج /گشنيز /نخودفرنگى /عدس /ماش/جودوسر /ليموعمانى

لینک ارسال

سوداوى ها:سودا سرد و خشك ، جنس خاك و رسوب است پى اچ خون 6 است و در طحال توليد مى شود وطحال را فعال خون بايد پى اچ بالاى 7 برسد وگرنه به حالت اغما و غش مى رود . طعم دهان شور مى شود بوى عفونت دهان و كابوس مى بيند و دچار افسردگى و خستگى و خودخورى ، فكر زياد بدون آن كه بداند لاغرى ، بى نشاطى ، يبوست شديد، هفته اى يك بار مدفوع قيرى و سياه سوزش هنگام دفع ادرار /ادرار تيره خاكسترى مى شود /حالت تهوع /حس تاريكى چشم و شب كورى /تيرگى رنگ /پوست و صورت سوزش معده /خارش زساد بد ن و ترك خوردن پوست و فلج معده.

 

علت :غذاهاى مانده و بيات وشور و نمك سود سودا را زياد مى كند.

 

غذاهاى مضر براى سوداوى مزاج ها :عدس/نوشابه با غذا/ ماهى دودى /غذاهاى مانده و بيات /نمك /سود/ خيار شور/ گوشت پير رنگ قرمز رنگ /پنير نبايد نخوريد.

 

درمان:خوردن غذاهاى گرم و تر ملين/سوپ جو با پاچه گوسفند /كمى زنجبيل /زعفران بعد از سلامتى عسل و قدومه شيراز مرتب استفاده كنيد .توت يا آب گرم /طهارت كنيد.انجير/ خرما/ كشمش/هل / دارچين / زيره /زعفران.:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک ارسال

بلغمى ها:بدن عليه خودش انقلاب مى كند و روماتيسم مى آورد، مثل كشك و آب يا سفيده تخم مرغ است و مربوط به سيستم لنفاوپ ياسيستم ايمنى است . از جنس آب و سرد وتر است و كسانى كه سردى زياد بخورند ماست /ترشى /بلغم / فعال مى شود .و زير چشم پف مى كند ، مزه شان ترش مى شود /پوست مقطعى سفيد مى شود /برص و موها زود سفيد مى شوند و مو لك قهوه اى در سفيدى چشم و سردى دست و پا و پا درد و زانو درد /لرزش دست وپا /پاركينسون (دير هضم) /درد معده / تنگى نفس موقع خوردن غذا / قلنج مى كنند و دوست دارند ماساژ بدهند و درد كمر و بين شانه ها و گرفتگى ماهيچه پشت گردن /كسل و خواب آلود /جارى شدن آب دهان در خواب /دچار تپش قلب وقتى از خواب بيدار مى شوند رقيق بودن آب بينى /ترشح بينى /سرفه زياد /فراموشى /دفع ادرار زياد همراه با فشار ضعف مثانه .

 

علت :غذاهاى لبنيات وترشى و سركه بلغم را زياد مى كند.

 

غذاهاى مضر براى بلغمى مزاج ها :لبنيات /ترشى ليته/شور/سيب زمينپ /عدس/قارچ/گوشت گاو وگوساله /گوشت سفيد براى روماتيسمى ها بد بوده و درد را زياد مى كند /چاى /قهوه / نسكافه / ميوه ترش و كال /نارگيل / كيوى /گرمك/ سرد است . (خيار پوست كنده ) /ليمو شيرين /سوپ جو با زنجبيل .

 

درمان :گوشت (شتر،گوسفند،كبوتر،سار، گنجشك ) ادویجات (هل،دارچين،زنجبيل،زيره،زعفران،زنيان،سرنجان،خولنجان،سير،موسير،خردل) سبزیجات (كرفس،نعناع،ريحان،جعفرى ،ترخون،مرزه،كلم،مارچوبه،هويج،كدوحلوايى ،ليموترش،گندم،قدومه شيرازى ،نخود،گردو هندى.:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک ارسال

دموى ها:از جنس هوا و گرم وتر است و براى رساندن غذا و اكسيژن به سلولها است و اگر زياد شود مزه هاى شيرين مى شود /سر سنگين شده /چرت زدن /كم حواسى /كش آمدن آب دهان /زبان قرمزمى شود مثل آنكه رب انار زرشك خورده باشد .و بدن دچار خارش و دمل و جوش ريزبيشتر در گردن بين كتف شده از لثه خون مى آيد ، مضطرب مى شود .

 

علت :پرخورى و خوردن بيش از حد خون را زياد مى كند .

 

غذاهاى مضر براى دموى مزاج ها :پرخورى /بادمجان/غذاى نشاسته اى /آب يخ / شيرينى.

 

درمان : ناشتا(خاكشير/بالهنگ/تخم ريحان /تخم مل /قدومه شيرازى /بالنگو/اسفرزه )يكى از اينها را در آـب بريزيد حجمش زياد مى شود و بخوريد /حركات دودى روده را زياد كرده و روده به راحتى كار مى كند .استفاده از ترشى طبيعى مثل شاتوت /زرشك/ليموترش/آب ليمو قبل از غذا /جوانه ها /سبزى ها /ميوه ها.:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک ارسال
  • 3 years later...

[h=1]مزاج فصول[/h] 1 – فصل ربیع ( بهار ) = گرم و تر : افراد دموی خصوصا اگر در سنین رشد نیز باشند مشکلات بیشتری خواهند داشت .

 

2 – فصل صیف ( تابستان ) = گرم و خشک : افراد صفراوی با مزاج گرم و خشک که فعالیت زیادی هم دارند ، رطوبت خود را از دست میدهند و مشکلات بیشتری دارند .

 

3 – فصل خریف ( پاییز ) = سرد و خشک : این فصل اوج بیماریهای پوستی و اگزما و ترک لبها است .

 

4- فصل شتاء ( زمستان ) = سرد و تر : این فصل اوج بیماریهای مفصلی و بلغمی می باشد .

 

· توصیه :

 

مصرف انواع غذاها در ماههای مختلف سال

 

بهار

 

فروردین : سفارش به خوردن غذاهای لطیف ، گوشت ، شربتها ، خوردن مسهل و رگ زدن و حجامت کردن .

 

اجتناب از خوردن سیر و پیاز و ترشی .

 

اردیبهشت : خوردن کباب ، غذاهای برشته و گوشتهای صید شده ، جماع کردن ، روغن مالیدن در حمام ، مصرف ریاحین و بوی خوش .

 

اجتناب از خوردن آب در ناشتا .

 

خرداد : حمام رفتن در اول روز . اجتناب از خوردن غذاهای غلیظ ، کله پاچه ، گوشت گاو و شیر .

 

تابستان

 

تیر : مصرف سبزیهایی مانند کاسنی ، خرفه ، خیار ، شیرخشت ، پیاز و میوه های تر و غذاهای ترشی دار ، خوردن گوشت بزغاله دوساله و بره هشت یا شش ماهه ، مرغ ، کبک ، دراج ، ماست و ماهی تازه .

 

اجتناب از کار زیاد و خستگی آور و پرهیز از خوردن گوشت چرب .

 

مرداد : مصرف غذاهای سبک ( آب دوغ خیار ) ، شربت بنفشه و خوراکیهای سرد و تر .

 

شهریور : مصرف خنکیها .

 

اجتناب از جماع و مسهل .

لینک ارسال

[h=1]بررسی انواع مزاج (طبیعت) در طب سنتی[/h]

کساني که طبيعت گرم و مرطوب دارند افراد پرخون هستندو حجم خون در بدنشان بيش از حد معمول است و به همين دليل به راحتي چهره شان سرخ و برافروخته مي شود. زود عصباني مي شوند، گرمايي هستند، عرق زيادي مي کنند و حالت برافروختگي، کلافگي و سنگيني روي سينه دارند.

 

 

طب سنتي ايراني، طبي ديرينه و ريشه دار است. از گذشته هاي دور تا به امروز که ايرانيان به علوم جديدي در پزشکي دست يافته اند، بيماري يکي از محوري ترين دغدغه هاي آن ها بوده است. ايرانيان قديم نه فقط در معماري، هنر و ادبيات سرآمد عصر خود بوده اند بلکه در علوم طبيعي نيز دستاوردهاي چشمگيري داشته اند. آن چه بسياري از ما امروزه از زبان پدربزرگ ها و مادربزرگ ها درباره تغذيه، درمان دل درد، قولنج کودکان و... مي شنويم، در واقع حاصل علم آموزي اجدادمان است. چند سالي است که توجه به طب سنتي و دستاوردهاي بي بديل آن در سلامت جسماني و رواني بيشتر شده است و اهميت آن روز به روز آشکارتر مي شود. صفحه خانواده و سلامت براساس رسالت هميشگي خود که اطلاع رساني و فرهنگ سازي در زمينه سلامت و مباحث مربوط به آن است، اين بار هم با يکي از محققان و پژوهشگران طب سنتي گفت وگو کرده است که در پي مي آيد.

 

 

طب سنتي و طب اسلامي

طب سنتي يکي از بزرگ ترين دستاوردهاي ايرانيان است که دانستن اصول آن در حفظ سلامت و پيشگيري از بيماري ها نقش اساسي ايفا مي کند.دکتر رضا منتظر محقق و پژوهشگر طب سنتي در گفت وگو با خراسان ضمن تبيين تفاوت هاي طب سنتي و اسلامي چنين مي گويد: از نظر تاريخي طب سنتي در ابتدا از ايران شروع شد و در گذر زمان به يونان رسيد و با تلاش بقراط و جالينوس به بالندگي رسيد و سپس به ايران بازگردانده شد. حکمايي مثل بوعلي سينا، زکرياي رازي و سيداسماعيل جرجاني طب سنتي را که از يونان به دست آن ها رسيده بود بار ديگر پرورش دادند و به بالندگي رساندند، در طب سنتي ايران، مزاج شناسي جايگاه بسيار ويژه اي دارد و تا مزاج بيمار مشخص نشود، بيماري او قابل درمان نخواهد بود. در اين طب و طب اسلامي که تفاوت ها و شباهت هايي به هم دارند، مزاج شناسي جايگاه ويژه اي دارد. طب اسلامي را طبي تعريف کرده اند که در تشخيص و درمان از وحي الهام گرفته و از آن چه در آيات قرآن کريم و روايات معتبر و رساله ذهبيه آمده است، استفاده مي شود.

 

 

ضرورت مزاج شناسي

دکتر منتظر با اشاره به آيه «ولا رطب و لا يابس الافي کتاب مبين» درباره مفهوم خشک (يابس) و رطب (مرطوب) در اين آيه توضيح مي دهد: خداوند متعال کل عالم هستي را به ۲ شق بزرگ خشک و تر تقسيم و علم تمام عالم را در کتاب مبين محفوظ کرده است. در نهج البلاغه نيز حضرت علي(ع) در خطبه اول وجود انسان را ترکيبي از ۴ خلط شامل گرمي، سردي، تر و خشک مي داند. بنابراين مزاج اساس خلقت است و نمي توان در حفظ سلامت و در حوزه درمان از آن غافل بود. در حالي که در پزشکي امروز متاسفانه اين اصل به کلي فراموش شده است و به عنوان مثال براي درمان ديابت به فردي که طبيعت گرم يا سرد دارد يک مدل دارو داده مي شود. در حالي که در پزشکي سنتي، تشخيص مزاج در ابتداي کار انجام و سپس به حوزه درمان پرداخته مي شود.

 

 

انواع مزاج ها

استاد دانشگاه علوم اسلامي رضوي درباره انواع مزاج ها مي گويد: ۴ نوع مزاج کلي وجود دارد. ۲ مزاج گرم و ۲ مزاج سرد و ۲ مزاج خشک و ۲ مزاج تر است، ترکيب آن ها مزاج گرم و مرطوب، گرم و خشک و سرد و مرطوب و سرد و خشک را تشکيل مي دهد. ممکن است فردي از نظر گرمي و سردي معتدل باشد اما از نظر خشکي و تري زياد باشد. در اين جا مي گوييم که مزاج فرد تر است. در واقع مزاجي که بر ديگر مزاج ها غلبه دارد، تعيين کننده مزاج فرد است.

بنابراين ۴ مزاج مفرد هم داريم که عبارت است از سرد، گرم، خشک و تر. فردي که مزاجش گرم و خشک است، صفراوي مزاج است. بدن اين دسته افراد حرارت زيادي دارد، پوستشان اغلب خشک است، اغلب لاغر هستند، عطش زيادي دارند، اگر فردي بداند مزاجش گرم و خشک است مي تواند در رژيم غذايي خود نکاتي را لحاظ کند؛ به عنوان مثال نبايد از ادويه زياد استفاده کند. زيرا ادويه حرارت بدن را بالا مي برد و در مقابل بايد از مواد غذايي سرد و مرطوب استفاده کند مثل کاهو، خيار، آلو. افرادي که مزاجشان سرد و مرطوب است، بلغمي مزاج هستند. بيشتر آن ها بدنشان سرد است و رطوبت زيادي دارد. اين افراد نبايد از ماست يا کاهو زياد استفاده کنند. در عوض بايد ادويه، گردو، دارچين، زنجبيل، خرما، زيتون بيشتر مصرف کنند.

 

 

کساني که طبيعت گرم و مرطوب دارند افراد پرخون هستندو حجم خون در بدنشان بيش از حد معمول است و به همين دليل به راحتي چهره شان سرخ و برافروخته مي شود. زود عصباني مي شوند، گرمايي هستند، عرق زيادي مي کنند و حالت برافروختگي، کلافگي و سنگيني روي سينه دارند. در روايات آمده است که پيامبر(ص) فرمود: «حجامت کنيد قبل از آن که غليان خون شما را بکشد» غليان خون در واقع غلبه دم (خون) است و در اصطلاح به اين دسته از افراد دموي مزاج هم مي گويند. اين دسته از افراد بيشتر در معرض سکته قرار دارند و بايد غذاهاي سرد و خشک بيشتر بخورند. ترشي، سرکه، آبليمو، آبغوره، کاهو، عرقي جات خنک، شاه تره و کاسني براي آن ها مفيد است. مصرف گوشت براي دموي مزاج ها مفيد نيست زيرا خون بدن آن ها را زياد مي کند.

حجامت براي کم کردن غلظت خون براي اين دسته از افراد بسيار مفيد است. در مواردي اين افراد به خون دماغ دچار مي شوند و در اين حالت بدن در واقع نسبت به پرخوني واکنش نشان مي دهد و خون را دفع مي کند.در مزاج سرد و خشک که سودا گفته مي شود هم نشانه هايي براي تشخيص وجود دارد بيشتر سودايي مزاج ها لاغر هستند، کف دست و پايشان عرق مي کند و به علت مزاج خود از نظر روحي- رواني دچار مشکل مي شوند. وسواس و ترديد زيادي دارند و ضعف حافظه پيدا مي کنند. سودايي مزاج ها نمي توانند به ديگران اعتماد کافي کنند و دايم تغيير عقيده مي دهند. نکته اين جاست که مصرف بسياري از فست فودها و غذاهاي آماده، سودا را زياد مي کند و شايد يکي از دلايل کم تحملي و پرخاشگري و ناهنجاري هاي رفتاري در نسل جوان، افزايش سوداي ناشي از تغذيه ناسالم امروزي باشد، بهتر است افراد سودايي خاکشير زيادي مصرف کنند و توت، گوشت گوسفند، ماهي، شربت سکنجبين را در رژيم خود بگنجانند و گوشت گاو و گوساله کمتر مصرف کنند.

گاهي فردي مزاج ترکيبي دارد يعني پس از بررسي مشخص مي شود معده فرد سرد و کبدش گرم است. اين فرد اگر سردي بخورد ضعف مي کند و اگر گرمي بخورد پوستش ملتهب مي شود و پزشک بايد مزاج فرد را به طور دقيق مشخص و سپس تلاش کند او را طبق مزاج ترکيبي اش درمان کند. فراموش نکنيد که اساس سلامت در طب سنتي برقراري تعادل مزاجي است به نحوي که هيچ مزاجي بر ديگري غلبه نداشته باشد. حتي گفته مي شود فلسفه مرگ و پايان عمر در طب سنتي غلبه يکي از اين ۴ طبع بر ۳ طبع ديگر است.دکتر منتظر با اشاره به افزايش آگاهي مردم و پزشکان از طب سنتي و مزاج شناسي تاکيد مي کند: هنوز تا شرايط مطلوب و رواج طب سنتي به نحوي که مردم بتوانند کم ضررترين شيوه درماني را براي امراض خود به کار ببرند، فاصله داريم. البته براي مبارزه با مشکلاتي مانند چاقي يا بيماري هاي قلبي قبل از اطلاع رساني درباره طب سنتي بايد تلاش کرد تا مردم را نسبت به خطرات مصرف غذاهاي آماده و فست فودها آگاه کرد.

مردم بايد خطرات ناشي از مصرف مواد افزودني و غيرمجاز را در مواد غذايي جدي بگيرند زيرا هر بيماري از معده شروع مي شود چنان که در طب اسلامي به نقل از پيامبر اکرم(ص) آمده است که معده خانه بيماري ها و پرهيز راس درمان است. در طب اسلامي تلاش مي شود اصول تغذيه سالم به بيماران گفته شود که در صورت رعايت اين نکات از بروز بسياري از بيماري ها پيشگيري مي شود

 

 

تعريف انواع مزاج ها در طب سنتي

در طب اسلامي، ايراني براي درمان بيماري و پيش گيري از آن بايد ابتدا انواع مزاج ها را شناخت و براساس اين شناخت به درمان بيماري پرداخت. متخصصان اين رشته ۴ نوع مزاج گرم و خشک، گرم و تر، سرد و خشک، و سرد و تر را بيان مي کنند و براساس اين به بيمار دارو و رژيم غذايي مناسب را تجويز مي کنند.متخصصان طب سنتي بر اين باورند که رژيم غذايي شامل فست فودها و غذاي آماده باعث افزايش سودا مي شود و شايد يکي از دلايل کم تحملي و پرخاشگري و ناهنجاري هاي رفتاري به دليل افزايش سوداي ناشي از تغذيه ناسالم امروزي باشد.

 

منبع: خراسان

لینک ارسال

[h=1]ارتباط طبایع با یکدیگر و نتیجه تداخل مزاج ها در طب سنتی[/h]

بگذارید این بحث را با ذکر 2 مثال بیان کنیم:

مثال اول : فرض کنید یک نفر طبع غالب دموی دارد و در اثر یک سانحه تصادف , عزیزی را از دست می دهد و در اثر غم و غصه ی زیاد سودا نیز به سراغش می آید , اگر بدانیم که احیانا مزاج دم , گرم وتر و مزاج سودا سرد و خشک است (یعنی درست برعکس یکدیگرند) , لذا گرمی طبع دم با سردی سودا و همچنین تری طبع گرم با خشکی سودا خنثی می شود , علی الظاهر باید فرد از حالت دم قبلی خارج گردیده و به اعتدال مزاج نزدیکتر گردیده باشد . در حالیکه اینطور نبوده و فرد , هم قسمتی از علائم طبع دم را بروز می دهد و هم قسمتی از علائم سودا را . ولی این بدان صورت است که در مجموع شخص در حالت عادی علامت واضحی ندارد لکن در صورت وجود استرس ها ی محیطی یا غذایی یا روحی , به تناسب حال , واکنش دموی یا سودایی از خود بروز خواهد داد.

مثلا یک فردی را در نظر بگیرید که قبلا خلط غالب دم داشته و به فرض شجاع بوده است و تصمیم گیر در کارها , ولی حالا به دلیل مخلوط شدن خون او با سودا به طور ناگهانی دچار ترس و استرس شده است و با کمال تعجب می بینید که شجاعتش را از دست داده و یا قدرت تصمیم گیری در کارهایش از او سلب شده است . (زندانی ها معمولا دچار همین مشکل می شوند) یعنی در آغاز اسارت ( بحران صفراوی) به هیچ حرفی اعتنا نمی کنند ولی پس از گذشت یکی دو سال یا بیشتر در زندان سودا بر انها چیره شده (بحران سوداوی) و خود به طور داوطلب همه چیز را لو می دهند.

و این بدان مفهوم است که دو خلط دم و سودا (با همه تضادی که با هم دارند) به طور موازی در خون فرد مورد مثال در حال گردش هستند و در شرایط مساعد هر یک از انها بطور جداگانه امکان بروز پیدا خواهند کرد و در مورد مثال بالا همین که فرد از زندان خارج شود و با دوستانش دوباره ارتباط برقرار پیدا کند و تحت شرایطی امکان دارد دوباره خلط گرم در او غلبه کند و مواضع او دوباره برگزدد و یک انسان سرخوش بر فرض قاچاقچی شود و... که در این مثال شخص گاهی می خندد و گاهی افسرده می شود.

 

مثال دوم : همان طور که می دانید طبع دم یعنی گرم وتر و صفرا یعنی گرم و خشک . اولی فردیست بذله گو , شوخ و غیر جدی و نا منظم در حالی که دومی بواسطه خشکی خلطی که در مغز و خونش دارد پرخاشگر , جدی و منظم است . فرض کنید در این مثال فردی بدوا دموی مزاج بوده , عمری شوخی کرده , شعر گفته و دیگران را خندانده , لیکن اخیرا صفرا نیز به خونش راه یافته و این خلط جدید به طور موازی در وجودش حضور پیدا کرده است یعنی شخص گاهی شوخی می کند ,بذله می گوید و در شرایطی دیگر شوخی از وجودش بیرون رفته و جدی و مقید می گردد و اطرافیان فکر می کنند که او به طور خواسته و دلخواه خودش را برای آنها به اصطلاح گرفته است و آنگاه او را تکفیر می کنند و این موضوع را به تمکن وی یا به دانش وی مرتبط می دانند مثلا می گویند فلانی از وقتی که ماشین آخرین سیستم خریده است خودش را برای ما می گیرد در حالی که شما می دانید او خودش را برای شما نگرفته است بلکه پیدایش خلط جدید در خون او این تغییر رفتار را به او دیکته می کند.

مثال سوم : در این مثال فردی را در نظر بگیرید که قبلا غلبه صفرا داشته و اخیرا سودا نیز پیدا کرده است یعنی اختلاط دو خلط خشک صفرا با سودا که اولی گرم و دومی سرد می باشد. انسان صفراوی مزاج , از روحیه ای جدی و منظم و پرخاشگر و عجول و... برخوردار است حال مدتی است که مزاج سوداوی نیز پیدا کرده است اتفاقا این طبع هم مثل قبلی منظم و جدی می باشد ولی پرخاشگری و تندخویی ندارد و به عبارت دیگر حالتی درونگرایی دارد و همه چیز را بدرون خود می ریزد . و حال این فرد تا دیروز به او نمی توانستید بگوئید بالای چشمانت ابروست ولی حالا کمی نرم تر شده است در این مثال نیز شخص گاه بسیار می خندد (مانیا) و گاه افسرده می گردد .

و....

حال شاید سوالی پیش بیاید مگر اختلاط دو طبع متضاد با هم خوب نیست ؟ مثلا آیا گرمی صفرا را سردی بلغم و خشکی صفرا را تری بلغم خنثی نمی کند؟ و در ان صورت می بایستی مریض از نظر خلط و مزاج حالتی متعادل پیدا کرده باشد ؟

پاسخ این است : خیر بلکه این دو خلط به صورت موازی در بدن افزایش پیدا کرده اند و معمولا در شرایط خاص و استرس های گوناگون فرصت بروز پیدا نموده و هر یک به سهم خویش و در وقت مقتضی , حالات روحی و جسمی مریض را تحت الشعاع خود قرار می دهند . هر چند که تا حدودی , مزاج های متضاد , همدیگر را خنثی می نمایند ولی در مجموع تئوری موازی بودن اخلاط متفاوت در خون به دیگر نظریات برتری دارد.

و در کل خون انسان از چهار خلط مجزا تشکیل شده که مقدار طبیعی هر یک از انها خوب و لازم است و مقادیر غیر طبیعی انها موجبات مرض در انسان می گردد . بعد از آن ارتباط طبع آدمی با نوع مزاج او , مزاج فصول سال , مزاج عناصر اربعه طبیعت و در نهایت تاثیر روح معنوی را در طبایع مختلف بحث کردیم همچنین گفتیم که ریشه اصلی طبع ژنتیکی و ارثی است لیکن می تواند اکتسابی هم باشد مثل مرد وفاداری که طبع دموی و خوب دارد ولی پس از مرگ همسرش آنقدر افسرده می شود که طبع جدید سودا پیدا نموده که گاها حتی طبع اصلی (یعنی ژنتیکی) او را تحت الشعاع قرار می دهد.

لینک ارسال
  • 1 year later...

مزاج شناسی ۳ بلغم ؛ مشخصات بلغمی ها و درمان

 

 

میزان بلغم در انسان سالم یک درصد است و چون سبک‌تر از سودا و دم است معمولاً حجام در اولین خون‌گیری فرد بلغمی شاهد خون شفاف و کم مایه‌ای است ،بلغم مثل کشک یا سفیده تخم مرغ بوده و مربوط به سیستم لنفاوی یا سیستم ایمنی است و از جنس آب و سرد و تر است،افراد بلغمی به علت سردی این مزاج دارای رنگ پوستی روشن ، بور و یا حتی پوست سفید و موهای بور یا سفید می باشند . به طور کلی پوست و مو بهترین و راحت‌ترین راه برای شناخت مزاج افراد است و موی تیره و خشن نشانه فردی با مزاج گرم و موی روشن و نازک (لَخت) نشانه فردی با مزاج سرد است. [دم و صفرا گرم هستند، سودا و بلغم سرد هستند] افراد بلغمی علاوه بر پوست و موی روشن و شفاف دچار چاقی شکمی و مقداری هم چاقی از ناحیه پهلو می‌باشند که البته با تعدیل بلغم خود و روی آوردن به مصرف موادی که گرم و خشک هستند مثل خرما و زیره و اسپند و… می‌توانند از چاق شدن مفرط جلوگیری به عمل آورند و با مصرف مواد مسهل و تخلیه روده و معده از چاقی خود بکاهند ، امام صادق علیه السلام می فرمایند:به همان اندازه که روغن حیوانی مصرف شود به همان میزان چربی‌ زاید از بدن دفع می‌شود پس برخلاف تصور عموم مردم مصرف چربی حیوانی نه تنها مضر نیست، بلکه دفع کننده چربی‌های مضر نیز هست ، افراد بلغمی نباید سردی‌جات را به تنهایی میل کنند (همراه با گرمی میل شود). افراد بلغمی غالباً از نفخ معده و سردی سر دل رنج می‌برند که می‌توانند با ترک سردی‌ها و مصرف گرمی‌جات به سلامت معده و به طور کلی سلامت جسم خود کمک کنند، چون بر منبای طب یونان [که طب اسلام هم تا حدودی برگرفته از طب یونان است] و قدمتی بالغ بر ۴۰۰۰ سال دارد منشأ تمام بیماری‌ها در معده نهان است و با سلامتی معده تمام امراضی از بدن دفع خواهد شد.(طب اسلامی ، خون + معده را منشأ سلامتی و بیماری می‌داند) در منابع طب اسلامی از یبوست [به عنوان یکی از امراض معده] به امّ الامراض تعبیر شده ، لذا یک طبیب حاذق قبل از اینکه توصیه به حجامت به عنوان درمان خونی داشته باشد به تجویز مسهل و تخلیه معده بیمار توجه می‌کند که در منابع طبی، روش‌های قی و تنقیه پیشنهاد شده است.

 

مشخصات افراد بلغمی بازتاب روانی و رفتاری در افراد بلغمی :

 

گرایش به علوم عقلی و ریاضیات، حسابگر و محتاط ، بد بهار و بد زمستان ، منطقی و عاقل ، میانه‌‌رو، محتاط و گاهی ترسو ، تجارت پیشه ، آرام ، منزوی و دارای حرکات کند ، گذشته نگر ، منظم و دقیق ، دارای استعداد افسردگی ، بدون استعداد ریسک ، اهل سازش و بی اراده ، درون گرا و منفی‌باف ، فراموش‌کار و کندذهن ۱۸- بی علاقه به یادگیری ، میل و توان جنسی بسیار کم

 

علایم پوستی و گوارشی بلغمی ها:

 

دارای پوستی نرم و مرطوب ، غالباً سرد، دارای منافذ ریز (تعرق کم) رگ های پنهان دارند، رنگ پوست سفید، سفیدی چشم، مردمک روشن ، دارای موهای نرم و نازک و لخت با رنگ زرد ،بور و خرمایی روشن و سفید و غالباً افراد بلغمی بی مو یا کم مو ، دهانی بی مزه ، مرطوب و پر آب ، اشتهای زیاد و خوراک فراوان دارند، توان کم هضم غذا و دیر هضمی غذا ، معده نفاخی دارند، گاهی یبوست دارند و گرایش به شیرینی و شوری دارند به میزان زیاد ،عدم گرایش به ترشی ، بوی بد دهان ندارند، بوی بد مدفوع ندارند، قار و قور شکم دارند، تمایل به سردی‌ها ندارند و در عوض تمایل به گرمی‌ها به شدت در آنان وجود دارد، زیر چشم پف کرده ، درد معده ، تنگی نفس موقع خوردن غذا ، قلنج می‌کنند ودوست دارند ماساژ بدهند ، درد کمر و بین شانه ها و گرفتگی ماهیچه پشت گردن ، کسل و خواب آلود ، جاری شدن آب از دهان در خواب ، دچار تپش قلب وقتی از خواب بیدار می‌شوند ، رقیق بودن آب بینی ، ترشح بینی ، دفع ادرار زیاد همراه با فشار ، ضعف مثانه. اگر بلغم در سر اضافه شود بلاهت و حماقت ایجاد می‌کند که در اثر افزایش سردی در سر است ، تمام داروهای افزایش حافظه گرم هستند ، اوج سردی در مغز آلزایمر پدید می آورد. (البته سرد و خشک)، ، با غلبه بلغم ، بدن علیه خودش انقلاب می‌کند و رماتیسم مفصلی می‌آورد.

 

غذاهای مضر برای بلغمی مزاج ها:

 

غذاهای لبنیات ، سرکه، ترشی و لیته ،شور ، سیب زمینی ، عدس ، قارچ ، گوشت گاو و گوساله ، گوشت سفید (برای رماتیسمی ها بد بوده ودرد را زیاد میکند) ، چای ، قهوه ، نسکافه ، میوه ترش وکال ، نارنگی ،کیوی ، خیار پوست کنده ، لیمو شیرین ، سوپ جو با زنجبیل روغن نباتی، کره گیاهی، نوشابه، برنج ، سوسیس و کالباس و فرآورده‌های این چنینی .

 

غذاهای مفید برای بلغمی مزاج ها:

 

گوشت (شتر ، گوسفند ، کبوتر ، سار ، گنجشک) ، ادویه جات (هل – دارچین – زنجبیل – زیره -زعفران – زنیان- سیر- موسیر – خردل) ، سبزیجات (کرفس – نعناع – ریحان – جعفری – ترخون – مرزه) ، کلم ، مارچوبه ، نخود ، گردو هندی ، قدومه شیرازی ، کدو حلوایی ، لیمو ترش ، گندم .

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...