رفتن به مطلب

سوال و جواب در زمینه ansys

Amin

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 133
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در شکل زیری از کجا می فهمیم که باید سه تا گزینه اول رو

1e9

وارد کنیم.اصلا اینها چه هستن؟ مخصوصا این سه تا گزینه اول رو .اطلاعات اونها را تو صورت مسئله نداده پس چه طور وارد کرده؟

1254173030.jpg

لینک به دیدگاه
یعنی همه سوال جواب های قیلی پاک شد!!!:ws7:

نه برادر پاک نشدن اونا تو قسمت مثال ها و پروژه ها هستن .اگر تالارهای دیگرو باردید کنی پیداش می کنی

لینک به دیدگاه

سوالاتت چه قدر زیادن اما انشالا یکی یکی جوابشون میدم البته همشونو الان جواب نمیدم چون باید به تاپیکهای دیگه هم رسیدگی کنم .

در مورد سوال اول باید بگم شما باید از هلپ نرم افزار مشخصات المانها رو مطالعه کنی و بدونی که برای طراحی خرپا معمولا از المانهای لینک استفاده می شه و بسته به نوع مدلت که چند درجه ازادی داره و چند بعدی هستش و خیلی خصوصیات دیگه انتخابتو انجام میدی و حالا چرا از مختصات استوانه ایی استفاده کرده خوب معلومه برای اینکه کار خودشو راحتتر انجام بده چون شکل خمیده هستش بهتر که از مختصات استوانه ایی استفاده بشه البته من خودم تو کارهایی که تا حالا انجام دادم از مختصات استوانه ایی استفاده نکردم

لینک به دیدگاه

سوال دوم .مشخصه کسی که می خواد طراحی و انالیز کنه برای مدلسازی یک سرس اندازه گیریها انجام میده و نویسنده هم برای خودش مدلی در نظر گرفته و مختصات ان نقاطو بدست اورده کلا به شما یه پروژه میدن می گن یه خرپا با ارتفاع 20 متر برای ما بزن که این قدر فشارو تحمل کنه دیگه بستگی به خودت داره که چه طور طراحی کنی مختصاتو خودت به دست میاری

لینک به دیدگاه

در مورد مش بندی در کل 2 نوع مش بندی داریم یا مش بندی free یا اینکه دستی .حالا بذار به طور کلی در این مورد صحبت کنم .برای مش بندی شما می تونید با استفاده از خطوط یا صفحه ها به مشبندی نظم خاصی بدین تا مشبندی خوبی داشته باشین حالا گاهی شکل اسونه و میشه به راحتی خطوط رو سایز بندی کرد و سپس المان بندی کنیم اما گاهی مش بندی سخته و به صورت اتوماتیک المان بندی می کنیم .برای مشبندی هم راههای مختلفی داریم که یه نمونش استفاده از mesh tool هستش کلا هم همه مثل هم هستن فقط راه مشبندیشون فرق می کنه

لینک به دیدگاه

در مورد سوال چهارمت که چرا در جهت x جابجایی رو صفر کرده برای اینکه در اون جهت جابجایی نداریم مسلما وقتی جابجایی نداریم باید صفر در نطر بگیریم در مورد سوال بعد هم با توجه به عددهای مشخص شده متوجه میشه که منظور ااز رنگها چیه !! هر جا ابیه جایجایی کمتر در رابطه با تنش هم همین رنگها به کار میره هر جا تنش بیشتر رنگ قرمز تره :ws24:

لینک به دیدگاه

در مورد اینکه نوشتی از کجا بدونیم باید از مفصل استفاده کنیم خوب اینو با توجه به مدلت باید در نظر بگیری مثلا تو خرپاها چون اتصالات مفصلها ثابت بود دیگه نیازی نبود تو قسمت ویژگی های المان اون اعداد رو وارد کنیم .اون اعداد نشون دهنده بعضی از ثابتها هستن که یا باید با توجه به مسئله بدست شون بیاری یا اینکه از قبل داشته باشی.در مورد گام سوم هم اینا یه سری ویژگی های حا هستن که در اینده بیشتر باهاشون اشنا میشی از این جدول علاوه بر اینکه می تونی بگی تغیر شکل بزرگ داری یا کوچک می تونی برای حلهایی که دارای زمانبندی هم هستن استفاده کنی :ws2:

لینک به دیدگاه
سوالاتت چه قدر زیادن اما انشالا یکی یکی جوابشون میدم البته همشونو الان جواب نمیدم چون باید به تاپیکهای دیگه هم رسیدگی کنم .

در مورد سوال اول باید بگم شما باید از هلپ نرم افزار مشخصات المانها رو مطالعه کنی و بدونی که برای طراحی خرپا معمولا از المانهای لینک استفاده می شه و بسته به نوع مدلت که چند درجه ازادی داره و چند بعدی هستش و خیلی خصوصیات دیگه انتخابتو انجام میدی و حالا چرا از مختصات استوانه ایی استفاده کرده خوب معلومه برای اینکه کار خودشو راحتتر انجام بده چون شکل خمیده هستش بهتر که از مختصات استوانه ایی استفاده بشه البته من خودم تو کارهایی که تا حالا انجام دادم از مختصات استوانه ایی استفاده نکردم

*************8

خوب می خوام مفهومی یاد بگیرم اینه که زحمتش می افته با شما

شرمنده م دیگه:ws44:

راستی یه سوال چرا شما تو تالار کار می کنید ؟این هم اینقدر گسترده!!:ws4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...