رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

"ثروت ملل" اثر آدام اسمیت. میگن غول اقتصاده

در واقع چند تا کتابه در قالب یه کتاب. سنگینه مخصوصا برا افرادی که خوی نگرفتن با مطالب اقتصادی. من خودم تمام کتاب رو نخوندم و قصد دارم دوباره و سه باره همون بخش هایی که خوندم رو مرور کنم و به بخش های دیگه چندان نیازی ندارم.

سنگینه و من ترجیح میدم کتاب هایی در مورد فیزیک و اثبات خدا و بیگ بنگ تئوری و امثالهم بخونم تا این کتاب رو،ولی چه کنم که نیاز داشتم.

سنگینه! طوری که اخیرا یه نویسنده خارجی اومده این کتاب رو خلاصه کرده و به زبان روان تر. بعد یه ایرانی اومده اون خلاصه رو ترجمه کرده..

اقتصاد فردی داره و حکومتی. در مورد کارگر نوشته و کارفرما و دولت. کار مولد و غیر مولد. در واقع احمدی نژاد درست می گفت که:"من خادم مردم هستم" با توجه به تعریف آدام اسمیت از کار مولد و غیر مولد، کار وزارط اتلاعات که ایجاد امنیط ملی هست یه نوع کار غیر مولد هست و..

من فکر میکردم که مطالب این کتاب فقط به درد اقتصاد در سطح کلان میخورد و برا افرادی که میخوان سرمایه گذاری کنن،شک دارن که تولیدی بزنن یا تدریس کنن،شک دارن که.. مفید نیست ولی هست.

ما یه زمانی خیلی ژیگیر مطالب روانشناسی و خداشناسی و حتی عصب شناسی! بودیم منتها تفکر اقتصادی مون در حد صفر بود. اخیرا هم از مطالب خداشناسی و روانشناسی دوستانی نظیر ویویان و قاصدک و مهندس فیلابی خیلی استفاده کردم منتها اگه

مث ما ارث مرث بهتون نماسید یا.. یا فقط درس میخوندین و بیگ بنگ شناسی و عرفان و فلسفه و..

"ثروت ملل" رو ژیشنهاد میکنم. فقط برا اینکه متلک تصور نشه:

واقعا از مطالب هر سه عزیز نام برده استفاده کردم.

خودم هنوز که هنوزه ژیگیر مطالب فلسفی و.. هستم منتها حجمشون رو کم کردم.

خیلی ژشیمونم که مطالب اقتصادی کم خوندم قبلن.

اصلن منظور این نبود که بگم من اون دوران رو گذروندم(به قول یارو از فلسفه ی ملاصدرایی عبور کردم!)

این معرفی رو به عنوان یه هدیه نوروزی قبول کنید هر سه تون.(اگر قبلن خوندین که چه بهتر)

...............

شاید سرچ کنید و بخونید که ررهبری و عباسی اشارتی کردن من باب اینکه اقتصاد غربی، ادام اسمیتی هست و.. به هر حال اقتصاد اسلامی کیس هایی نظیر خمس و زکات و انفال و.. داره و یه مسیر دیگه ای داره در کل. ولی شما می تونید ثروت ملل رو برا بهبود وضع اقتصادی خودتون( نه جامعه)بخونید و هر چی گفت رو برعکس عمل کنید.

مرسی.

البته تا جایی که من اطلاع دارم چیزی به نام اقتصاد اسلامی وجود نداره. اقتصاد غربی و شرقی هم وجود نداره. سیستم های سیاسی_اقتصادی مختلفی ولی وجود دارند. سیستم سرمایه داری هست که با مالکیت خصوصی و بازار آزاد و حقوق مولف و ... معرفی میشه و در شدیدترین حالتش نئولیبرالیسمه که پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی مستلزم اجرای سیاستهای نئولیبرالی این سازمانه و شکل های مختلف سوسیالیسم از جمله دولت رفاه کشورهای اسکاندیناوی.

من هم به شما توصیه میکنم این استاد خودخوانده عباسی رو رها کنید که چیزی جز توهم نصیبتان نمیکند

لینک به دیدگاه
"ثروت ملل" اثر آدام اسمیت. میگن غول اقتصاده

در واقع چند تا کتابه در قالب یه کتاب. سنگینه مخصوصا برا افرادی که خوی نگرفتن با مطالب اقتصادی. من خودم تمام کتاب رو نخوندم و قصد دارم دوباره و سه باره همون بخش هایی که خوندم رو مرور کنم و به بخش های دیگه چندان نیازی ندارم.

سنگینه و من ترجیح میدم کتاب هایی در مورد فیزیک و اثبات خدا و بیگ بنگ تئوری و امثالهم بخونم تا این کتاب رو،ولی چه کنم که نیاز داشتم.

سنگینه! طوری که اخیرا یه نویسنده خارجی اومده این کتاب رو خلاصه کرده و به زبان روان تر. بعد یه ایرانی اومده اون خلاصه رو ترجمه کرده..

اقتصاد فردی داره و حکومتی. در مورد کارگر نوشته و کارفرما و دولت. کار مولد و غیر مولد. در واقع احمدی نژاد درست می گفت که:"من خادم مردم هستم" با توجه به تعریف آدام اسمیت از کار مولد و غیر مولد، کار وزارط اتلاعات که ایجاد امنیط ملی هست یه نوع کار غیر مولد هست و..

من فکر میکردم که مطالب این کتاب فقط به درد اقتصاد در سطح کلان میخورد و برا افرادی که میخوان سرمایه گذاری کنن،شک دارن که تولیدی بزنن یا تدریس کنن،شک دارن که.. مفید نیست ولی هست.

ما یه زمانی خیلی ژیگیر مطالب روانشناسی و خداشناسی و حتی عصب شناسی! بودیم منتها تفکر اقتصادی مون در حد صفر بود. اخیرا هم از مطالب خداشناسی و روانشناسی دوستانی نظیر ویویان و قاصدک و مهندس فیلابی خیلی استفاده کردم منتها اگه

مث ما ارث مرث بهتون نماسید یا.. یا فقط درس میخوندین و بیگ بنگ شناسی و عرفان و فلسفه و..

"ثروت ملل" رو ژیشنهاد میکنم. فقط برا اینکه متلک تصور نشه:

واقعا از مطالب هر سه عزیز نام برده استفاده کردم.

خودم هنوز که هنوزه ژیگیر مطالب فلسفی و.. هستم منتها حجمشون رو کم کردم.

خیلی ژشیمونم که مطالب اقتصادی کم خوندم قبلن.

اصلن منظور این نبود که بگم من اون دوران رو گذروندم(به قول یارو از فلسفه ی ملاصدرایی عبور کردم!)

این معرفی رو به عنوان یه هدیه نوروزی قبول کنید هر سه تون.(اگر قبلن خوندین که چه بهتر)

...............

شاید سرچ کنید و بخونید که ررهبری و عباسی اشارتی کردن من باب اینکه اقتصاد غربی، ادام اسمیتی هست و.. به هر حال اقتصاد اسلامی کیس هایی نظیر خمس و زکات و انفال و.. داره و یه مسیر دیگه ای داره در کل. ولی شما می تونید ثروت ملل رو برا بهبود وضع اقتصادی خودتون( نه جامعه)بخونید و هر چی گفت رو برعکس عمل کنید.

ممنون از معرفی و ممنون از لطفت.

دنبال همچین کتابی بودم و خوشحالم که این رو معرفی کردی.

البته الان دارم این کتاب «جمهور» افلاطون که ناصر در بالا اسم برد رو می‌خونم (تموم که بشه حتما نظرم رو دربارش می‌گم. ولی تا همین جا هم برام خیلی جذابه و با اینکه این رو از کتابخونه گرفتم، اما در پی تهیه یک نسخه ازش برای خودم هستم.) بعد از این کتاب، انشاالله ثروت ملل رو می‌خونم. :icon_gol::w16:

لینک به دیدگاه

"سنگ فرش هر خیابان از طلاست"

اثر کیم وو چانگ موسس شرکت دوو

یکی از کتاب هایی بود که همیشه در نمایشگاه های کتاب و شهرکتاب ها میدیدم منتها اقدام به خرید نمیکردم. انتظار من این بود که سطحش کمی بالاتر از کتاب های بازاری افرادی نظیر برایان تریسی و جیم ران و رابینز باشه منتها چنین حسی بهم دست نداد. در سه نشست حریفش شدم. نویسنده کره ای هست(دوو و هیوندای برا کره جنوبی هستن) . سرگذشت زندگی خودشو در این کتاب اورده. از نظر صنعتی اختلاف کره و ایران به اختلاف شدید ایران چین و ایران ژاژن نمیرسه و از این جهت میتونه مفید واقع بشه.

در کل به کتاب خون های حرفه ای توصیه نمیکنم.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

چه معنی دارد که دسته ای توی یک مملکت دور افتاده سرباز مملکت شما را بگیرند به گلوله ببندند، از خودرو بیرون بکشند و بعد توی خاک بغلتانند و مثله اش کنند.

مجموعه داستان های کوتاهی از نویسندگان مختلف در مورد جنگ ،

گردآوری شده و ترجمه توسط اسدااله امرایی

نشر امرود

148 صفحه

قیمت: 6000 تومان

لینک به دیدگاه

کی میتونه یه کتاب خوب بهم معرفی کنه؟:w02:

ذهنم به شدت مشغول کارای خیلی زیادی دارم که باید انجامشون بدم وقتمم کمه...یه کتاب میخوام ذهنمو آروم کنه:icon_redface::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سینوهه (پزشک مخصوص فرعون)

نویسنده میکا والتاری

مترجم ذبیح الله منصوری

دیروز تمومش کردم خیلی جذاب بود :icon_gol:

الان بازی تاج و تخت نوشته جورج آر آر مارتین و دانلود کردم 3 جلد :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

«شيطان»، اثر تولستوي

داستان مردي كه در جواني تسليم ديو شهوت‌ شد، و پس از ازدواج سال‌ها با اين مساله درگير بود. :ws51:

كتاب با اين جملات از انجيل آغاز مي‌شه :

«...هر كس به زنى نظر شهوت اندازد، همان دم در دل خود با او زنا كرده است؛ پس اگر چشم راستت تو را بلغزاند، قلعش كن و از خود دور انداز. زيرا تو را مفيدتر آن است كه عضوى از اعضايت تباه گردد، تا آن كه تمام بدنت در جهنم افكنده شود. و اگر دست راستت تو را بلغزاند قطعش كن و از خود دور انداز. زيرا بهتر آن است كه عضوى از اعضاى تو نابود شود، تا آن كه كلّ جسد تو در دوزخ افكنده شود
.
..
انجیل متی، باب پنجم، آیات ۲۸الی۳۰
»

و من اين موعظه رو بسيار دوست دارم :dreamyeyesf:

لینک به دیدگاه

بعد از کتاب ملت عشق که کلی سوال در ذهنم ایجاد کرد(نه خود کتاب بلکه اشاراتی که به زندگی مولاناداشت.../:)

کتاب چشمهایش بزرگ علوی رو خوندم و اول بار بود که کتابی رو بدون بُعد احساس خوندم و بشدت اوایل کتاب بخاطر توضیحات ریز و پر از توضیحش خارج از حوصله م بود و باعث تعجب م ...که چطوربعنوان اثری برجسته شناخته شده ‍! اما هرچقدر که به ماجرا نزدیک تر میشیم اوج هنر بزرگ علوی رو در متن و توصیف و به چالش کشیدن ذهن رو میبینیم و ذهن درگیر میشه تا ردی از اون چشمهای معروف در ذهن خودش پیدا و یا توصیف کنه.. لذت بردم بسی.

کتاب( چگونه کسب درامد کنیم یا درامد خود را افزایش دهیم) ؛یه همچین چیزی ه ...که به پیشنهاد دوستم میخونم ش ...

اوایلش هستم و تابه اینجا سعی در نشون دادن موفقیت در کسب و کار شبکه ای داره..:ws37::5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

خود و نهاد. فروید.

مممم. هنوز تموش نکردم. یعنی نمخونم ک تموم بشه.

"براي اغلب کسانی که به تحصیل فلسفه پرداختهاند،

تصور اینکه امري ذهنی در عینحال خودآگاه نباشد، چنان ناممکن است که آن را محال و از نظر منطقی، به سهولت ابطالپذیر تلقی میکنند."

ترجمه بسیار روان و شیوا

مطالعه اش رو ب هر بشری پیشنهاد میکنم. خیلی وقتها ما، حس هایی داریم ک تصور میکنیم "فکر" هستن و مستقل اما در واقع اینگونه نیست.

اعتقاداتی داریم ک مطمینیم ب اونا فکر کردیم، تصمیم گرفتیم و انتخاب کردیم! جدا چطور میشه ب لحاظ فلسفی معتقد بود انسان آزاد ه؟! بگذریم.

بهتره تا جوون هستیم، درون خودمون رو کاووش کنیم و بفهمیم ک اگر خدا دوست هستیم، چرا؟ و اگر بی خدا هستیم چرا؟ اگر ب فلان فرد علاقه داریم؛ چرا؟ و اگ نه چرا؟ پیدا کردن ریشه ها؛ سوالات ما رو ساده سازی میکنهو راحت تر جوابهای تخمینی می تونیم پیدا کنیم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

من او را دوست داشتم ِ آناگاولدا.. یک اثر بینظیر با نطق فوق العاده ی نویسنده ... فضای توصیفی متفاوت و متن روان کتاب باعث میشه که از خوندنش خسته نشی و با دغدغه فکری ذهنی نویسنده و شخصیت اصلی همراه بشی و خودت هم دنبال چراهای اتفاق داستان بگردی.

بسیارلذت بردم.:icon_gol:

کتاب سلام خدا مارگارت هستم که نویسنده ش رو خاطرم نیست و از اون دست کتابهایی ه که حرفهاش رو درقالب سوالات و دیدگاه و فکریک نوجوون میزنه ٬ جالب بود...:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

کاش جایی کسی منتظرم باشد از آناگاوالدا

سعی میکنه به جنبه های مختلف عشق در زندگی بپردازه و هربار با یک داستان و دریچه ی خاص نگاه نویسنده روبرو میشی که لذت بخشه... این کتاب شامل چندداستان هست و مثل ؛ کتاب قبلی ـمن او رادوست داشتمـ داستان یکنواخت نداره... لذت بردم(‌‌:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام...بچه ها یه نکته: اگه امکان داره لطف کنید از کتابی که خوندید مختصری بنویسید ؛نظرتون و دیدگاه ی که کتاب داره ...جهت اشنایی کلی بااون و ترغیب بیشتربه مطالعه...:icon_gol:

+ پست موقته و ویرایش میشه بعدا...:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...