رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

دختری از ایران...

نویسنده:دکتر حشمت ا... ریاضی

داستان دختری که درد کشیده و بزرگ شده هزاران مشکل داشته حتی سرطان که کل بدنش رو احاطه کرده بوده ولی با تمامش میجنگه....

الان همون دختر تو آمریکاست...سالم و سرحال بزرگترین جراح دندانپزشک از ایران...

+بهترین کتابیه که هدیه گرفتم از خوده نویسندش...

خالی از لطف نیست از دکتر ریاضی بیشتر بدونیم و البته همینجا ازشون کمال تشکر و دارم و ممنونم از حضورشون کنارم.

لینک به دیدگاه

گزیده فیه ما فیه

مولانا.

اصطلاح حسین قمشه ای

[h=3]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/h]

نمیشه در یک جمله وصفش کرد. درون ان است انچه درون است :banel_smiley_4:

" سخن بی پایان است اما به قدر مخاطب فرو می آید"

لینک به دیدگاه

آآآآآآآآآآ

منم دیشب دقیقا میخواستم اینو بگم / وقت نشد :ws3:

فیه ما فیه ...

خیلی جالبه

ا

البته به قلم خود جلال الدین نیست / گزیده سخنانش هست که مریدانش جمع آوری کردند

لینک به دیدگاه
عقاید یک دلقک -------> هانریش بل

رمان عقاید یک دلقک یکی از قویترین داستان های عشقی ادبیات جدید است .

دلقک قادر هست حقایق تلخ را با حرکات و کلمات قابل لمس کند و به زبان بیاورد و امید ها و شادیها و دردهایش را زیر این صورتک سفید پنهان کند

تا بتواند حقایق واقعی را در ظاهر دلقکی نشان بدهد .

خط سوم...

وصف حال و شخصیت شمس تبریزی....

از آدمای استخوانی خیلی خوب صحبت کردند خیلیاش با اصل برابری میکنه...

پیشنهاد میکنم بخونید...

مردی در تبعید ابدی....

براساس داستان زندگی ملاصدرای شیرازی صدرالمتالهین

نوشته ی نادر ابراهیمی...

.

.

.

بعد از خوندن آخرین اثر کوئیولو خوندن این اثر تفاوت ادبیات و نثر رو کاملا برام ملموس کرد...:icon_redface:

یکی اشرق..یکی مغرب...

کنجکاو شدم این 3 تا رو بخونم :gnugghender:

لینک به دیدگاه
آآآآآآآآآآ

منم دیشب دقیقا میخواستم اینو بگم / وقت نشد :ws3:

فیه ما فیه ...

خیلی جالبه

ا

البته به قلم خود جلال الدین نیست / گزیده سخنانش هست که مریدانش جمع آوری کردند

دیگه پیش دستی کردم :ws3:

البته ک مجموعه مقالات خوبی شده.

اگر مثنوی رو نخوندی، پیشنهاد می کنم حتما ی گریزی بزنی. اونجاست ک از داستانهای حکمت اموز مولانا بیشتر بهره مند می شیم.

کنجکاو شدم این 3 تا رو بخونم :gnugghender:

مردی در تبعید ابدی

کتاب خوبی ه.

قسمتی از متن این گونه رخ می ده ک ملاصدرا باری جمعی از شیوخ سخن رانی کرده و اونها فیض بردن، اما چون لحظه ای غرور می اد سراغش؛ چهل ه نشینی در صحرا رو ب خودش واجب میدونه تا از "دیو غرور" فرار کنه.

خط سوم هم کتاب خوبیه. اما فراتر از فیه ما فیه نیست.

برای اینکه اسپم نباشه.

کتابی ک در دست خوندن دارم می زارم.

[h=2]

[/h]

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

درباره هیتلر فیلم هایی دیدم.

اما تو این کتاب واقعا می شه علاوه برا بحث امپراتوری المان، موراد ظریفی رو دید

مث تغییر کلمات ک من همیشه روشون حساس بودم و همه دولت ها از این بحث حداکثر استفاده رو میکنن. در دوره ما " معلوم الحال" و "بصیرت"

در دوره هیتلر ب نقل کتاب اصطلاحی ک برای هوای خوش توسط رسانه های عمومی و تلوزیون استفاده یم شده " هوای هیتلری " بوده ! و خیلی مثالهای دیگه ک اواسط کتاب اومده.

پیشنهاد من اینکه هر کسی میخاد تو مسائل سیاسی- اجتماعی مجاز باشه تفکر کنه؛ باید رو این کتاب حداقل تورق سطحی داشته باشه.

کتاب صوتی این نسخه هم تو نت موجوده

2027%20%281%29-1.gif

لینک به دیدگاه

دیدن دختر صد درصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل

هاروکی موراکامی

یه جورایی متفاوت از بقیه متن و کتابایی بود که تا حالا خوندم.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

کشف الاسرار

خواجه عبدالله انصاری

ظاهر جملات باطن حال و احوال !

بخشهایی از کتاب درباره دیدگاهی ب نماز بود. ک در جای خود جالب ه.

ما بقی ذکر احوالات ه و حکایت هاست.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

آخریش صد سال تنهایی بود که بعد از چند ماه تونستم جمعش کنم ..بسیار عالی بود ولی یه نکته اینه که چون من زنده ام تا روایت کنم و پدر پاییز سالارشو خونده بودم شخصیت ها و مکان هاش واسم آشنا بود و میتونستم حدس بزنم ذهن گابو رو :ws3:

الان هم اواسط عقاید یک دلقک هستم

تنها عیبی که دارد این مجامع مذهبی تصور مسخره ای درباره ی پولی که به یک دلقک می دهند دارند

لینک به دیدگاه

درخت زیبای من ـ خوزه مارودو واسکونسلوس / ترجمه : مهدی شهشهانی

پشت جلد:

نویسنده از یک پدر پرتقالی و یک مادر سرخ پوست به دنیا آمده

این کتاب زندگی ززه پسرک 5 ساله ی دوره گرد دوست داشتنی است

که میخواهد وقتی بزرگ شده شاعر شود و سرانجام به آرزویش می رسد .

ززه در بزرگی خوزه مارودو راسکلونسلوس می شود و آثارش جز پرفروش ترین کتابها و خودش جزو بزرگترین نویسندگان برزیل به حساب می آید .

دیگر به راستی می دانستم درد یعنی چه. درد به معنای کتک خوردن تا حد بیهوشی نبود. بریدن پا بر اثر یک تکه شیشه و بخیه زدن در داروخانه نبود. درد یعنی چیزی که دل آدم را در هم می شکند و انسان ناگزیر است با آن بمیرد بدون آنکه بتواند رازش را برای کسی تعریف کند.، دردی که انسان را بدون قدرت دست و سر باقی می گذارد و انسان حتی یارای آن را ندارد که سرش را روی بالشت حرکت دهد

برای کشتن که حتما لازم نیست انسان هفت تیر بوک جونز را بردارد و تق تق، شلیک کند! من به این طرز کشتن معتقد نیستم. انسان می تواند کسی را در قلبش بکشد. اگر انسان از دوست داشتن کسی دست بردارد، او را در قلب خود کشته است. سر آخر هم که او خودش روزی خواهد مرد

ززه به خوبی شمارو تو لحظات غم و شادی و خیال پردازی ها واحساساتش شریک میکنه ... از یه جاهایی دیگه کتابو زمین نمیذارین و تا آخر می خونین .. و لحظاتی هم براش اشک می ریزین و حتی تصمیم میگیرین که شاید سالها بعد بازم این کتابو بخونین

اول کتاب یه قسمت تقدیم به : زنده ها و مردگان داره . وقتی میخواستم کتابو شروع کنم مفهوم خاصی برام نداشت اما بعد از تموم شدن کتاب با خوندن اسامی بیشتر غمگین شدم...

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

آتش بدون دود کتاب دوم: درخت مقدس ، نادر ابراهیمی

دومین کتاب از 7 تا کتاب آتش بدون دود . نادر ابراهیمی هم که نیاز به تعریف نداره ..

آتش بدون دود نمی شود ، جوان بدون گناه ...

روزگارى، غريبه اى را ديدم كه در صحرا گم شده بود. از او پرسيدم كه كجا مى خواهد برود؟ گفت كه خودش راه را بلد است. باور مى كنى كه غريبه در آن صحرا مُرد، حال آن كه در نزديكى او چوپانى گله اش را مى چراند؟

اشتباه كردن گناه نيست؛ بر سرِ اشتباه پاى فشردن جرم است

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

بازخوانی کتاب اوهام نوشته ریچارد باخ

نگرش متفاوت ب هستی و ب ماهیت بودن و تفکر انسان.

بعد از اتمام کتاب جمله اخر کتاب ه ک درصد کمال انتقال مفهوم رو از 1 به 100 میرسونه !!

پ ن: این باخ. پسر باخ، موزیسین معروف المانی ه.

لینک به دیدگاه

سمفونی مردگان عباس معروفی ... از اونجایی که داستان در شهر من میگذره خیلی خوب باهاش ارتباط برقرار کردم

موومان سومش غم انگیز ترین بود :sigh:

با تشکر از roozbeh ameri بانی خیر شد برای اشنایی من با این کتاب.

لینک به دیدگاه

بازخوانی کتاب

شهر طلا و سرب

نوشته : جان کریستوفر

کتاب دوم از مجموعه سه گانه : کوههای سفید .شهر طلا وسرب و برکه آتش هست

این جزو رمانهایی هست که تقریبا تمام اعضای خانوادهمون در سنین نوجوانی خوندنش

در مورد تسلط سه پایه ها به کره زمین هست و گروهی از مردم که به جنگ اونها میروند.

در حین این تلاش برای مبارزه به شهرهای باستانی میرسند که مردم از الکتریسیته و چرخ و موتور استفاده میکردند. یجورهایی به دوره بعد از ما و تسلط بیگانگان یا موجودات فضایی بر ساکنان زمین اشاره میکنه که بوسیله کلاهک مردم وکنترل میکنند.

لینک به دیدگاه

" زندگی شادمانه "

آلبرت الیس _ ایروینگ بکر مهرداد فیروزبخت (مترجم) وحیده عرفانی (مترجم)

دکتر الیس (نویسنده کتاب) در این کتاب نشان می‌دهد که موانع اصلی زندگی شادمانه, همانا تصورات نامعقول و افکار مخرب هستند. باورهای نامعقول موجب بروز هیجانات منفی نامناسبی مانند: کم‌رویی افراطی, احساس گناه, تحمل کم, ناکامی, احساس بی‌عرضه بودن, کمال گرایی افراطی, عصبانیت, آزردگی شدید از همسر و موارد مشابه می‌شوند. از دیدگاه وی برای دست‌یابی به زندگی شادمانه باید نخست با استفاده از فنون درمان عقلانی ـ هیجانی (ret) ـ که در کتاب شرح داده شده است ـ باورهای نامعقول خود را کشف وسپس با کنار گذاشتن آن‌ها به شیوه همان درمان, شرط اصلی زندگی شادمانه را به دست آورد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...