رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

windows_7.jpg

 

ویندوز سون (Windows 7 - Se7en) یک سیستم عامل فوق العاده قدرتمند است که از امکانات گرافیکی و اجرایی زیادی برخوردار است و نسبت به سایر سیستم عامل های تولیدی غول بزرگ نرم افزاری دنیا یعنی شرکت مایکروسافت (Microsoft) بسیار زیباتر،سریعتر،کاربردی تر بوده و برای نصب و استفاده نیز نیاز به قطعات سخت افزار آن چنانی ندارد به عکس ویندوز ویستا (Windows Vista) که این مورد باعث رنجش کاربران و کاهش مقبولیت ویندوز ویستا (Windows Vista) نزد کاربران شد.

ویندوز سون (Windows 7 - Se7en) امکانات بسیار زیادی دارد که در زیر به پنج مورد از مواردی امکانات این ویندوز اشاره خواهم کرد.

 

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

 

 

از زمانی که نسخه های آزمایشی ویندوز ۷ ارائه شد تا کنون من از این ویندوز استفاده کرده ام. مهم ترین مطلب در مورد این ویندوز ویژگی های بسیار مفید تعبیه شده در آن است: ویژگی هایی که کاربران پیشرفته و صدالبته خوانندگان خوب ما احتمالا با آنها آشنایی دارند، به هر حال کاربران متوسط به صورت کامل در جریان این امکانات قرار ندارند. به عنوان مثال با بعضی از کاربران ویندوز ۷ سر وکار داشته ام که تا کنون حتی نمی دانستند می توانند آیکن برنامه های مورد نیاز را در نوار وظیفه پین کنند! و البته تعداد بسیار زیادی از کاربران، از ویژگی های بسیار بیشتر ویندوز ۷ نسبت به نسخه های قبلی ویندوز بی اطلاعند.

اگرچه ویندوز۷ بسیار بیشتر از ۵ ویژگی مهم برای کاربران متوسط دارد که باید با آن آشنا شوند، اما برای شروع ، من ۵ ویژگی اساسی که می تواند باعث صرفه جویی در وقت ، حفاظت از اطلاعات ارزشمند ، و دورنگه داشتن تروجان ها و ویروس ها از رایانه شما شود را در اینجا ذکر می کنم. کاربران قوی تر هم می توانند تجربیات خود را با دوستان خود در قسمت نظرات به اشتراک بگذارند!

 

 

جعبه جستجو (Search Box)

 

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

 

 

 

بعضی از کاربران به من می گویند: «من منوی شروع ویستا را دوست ندارم»،یا: «پیدا کردن هر چیزی در ویندوز برای ما خیلی سخت است».من میگم :«واقعا؟ پس سعی کنید کلمه ای در این جعبه بنویسید و تماشا کنید چه اتفاقی می افتد». بدون شک ، هنگامی که عبارتی را درون کادر جستجو تایپ کرده و به سرعت نتایجی را مشادهده می کنند دهانشان از تعجب باز می شود و می گویند:«عجب چیز مفیدی است»

بله ، مفید هست. حتی بهتر، در مورد هر چیزی شما را راهنمایی می کند، در هر پنجره ای بر روی ویندوز خود آن را خواهید یافت.می خواهید به آثار بیتلز روی رایانه خود گوش دهید؟ کافیست عبارت Beatles را در جعبه جستجو وارد کرده و نتایج ظاهرشده را تماشا کنید. جعبه جستجو حتی می تواند در ایمیل های شما در برنامه ای مانند ویندوز لایو میل وجود داشته و در پیدا کردن پیامی از مادر بزرگ شما که شاید در پوشه مخفی گم شده است به شما کمک کند.

همچنین یک راه فوق العاده آسان برای پیدا کردن چیزهایی مانند تنظیمات تم ، چاپگرها ، اطلاعات سیستم ، و غیره است. اگر استفاده از جعبه جستجو را یاد بگیرید عاشق جعبه جستجو میشوید.

 

 

سنجاق کردن آیتم ها به نوار وظیفه (Pin to Start Task bar)

 

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

 

 

 

 

«پین کردن» اقلام در ویندوز ۷ واقعا ویژگی جدیدی نیست. پیش از این ویندوز هم کاربران همواره قادر به چسباندن برنامه های مورد نیاز خود در منوی شروع بودند ، اما هم اکنون این ویژگی به نوار وظیفه (یا Superbar) گسترش یافته است.اگر پیش از این از پراکندگی آیکن ها یا میانبر ها روی دسکتاپ به تنگ آمده بودید بر روی آنها کلیک کنید و آنها را به نوار وظیفه کشیده و تماشا کنید چه اتفاقی می افتد حالا آنها تحت تاثیر برنامه های باز شده ویندوز هرگز به خاک سپرده نخواهند شد!

 

 

پشتیبان گیری (Windows Backup)

 

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

 

 

 

ابزار پیش ساخته ویندوز ۷ در تهیه پشتیبان ها بسیار جذاب است. کافیست از طریق پورت یو اس بی دیسک سخت خارجی و یا حافظه فلش را به کامپیوتر متصل کرده، تا ویندوز از شما بپرسد آیا از آن به عنوان حافظه پشتیبانگیری می خواهید استفاده کنید یا خیر. با انتخاب گزینه پشتیبان گیری از فایلهایتان بر روی درایو متصل شده،ویندوز شروع به اجرای اولیه از پشتیبانگیری کرده ، و هر زمانی که شما دوباره حافظه را به رایانه خود متصل کنید ویندوز به شما امکان اجرای دوباره فایلهای پشتیبان و بازیابی آنها را می دهد. این یک روش فوق العاده آسان و بی دردسر برای حفظ فایلهای مهم خود در مکانی امن است.

 

 

پشتیبان گرفتن از کل سیستم (System Image)

 

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

 

 

 

کاربران قوی تر همه چیز را در مورد ایجاد ایمج می دانند و همچنینلزوم تهیه ایمج را هم درک می کنند. ایجاد ایمج از سیستم مانند گرفتن عکس فوری از کل سیستم شما است: ویندوز ، برنامه های شما ، تصاویر شما ، اسناد و موسیقی های شما – و سپس حفظ آن ها در صورت بروز فاجعه. حتی اگر دیسک سخت شما سوخت شما می توانید ایمج سیستم خود را بر روی یک هارد دیسک جدید قرار داده وهمه اطلاعات و داده های خود را دوباره بدست آورید

توصیه من این است که ایمج خود را در یک دیسک سخت خارجی و یا در دستگاه متصل به شبکه (مانند ویندوز سرور خانگی) به جای دی وی دی ذخیره کنید.چون کامپیوترهایی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند برای ایجاد یک ایمج نیاز تعداد بسیار زیادی دی وی دی خواهند داشت.

از آن جایی که گرفتن ایمج همراه با پشتیبان گیری امری عادی تلقی می شود، همیشه هنگام پشتیبان گیری از فایلها به فکر تهیه ایمج هم باشید — بنابراین ایمج گرفتن به طور مرتب ایده خوبی است.

 

 

حساب های کاربری استاندارد (Standard Users and Accounts)

 

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

 

 

 

در ویندوز ایکس پی حساب مهمان وجود داشت، اما هیچ کس از آن استفاده نمی کرد. ویستا و ویندوز ۷ هر دو نوع دیگری از حساب های کاربری را ارائه می دهند، ولی بسیاری از سیستم هایی که من بر روی انها کار کرده ام فقط حساب مدیر(administrator) داشته است.

اگر حساب کاربری استاندارد برای استفاده به طور منظم ایجاد کنید ، شما گام بزرگی به سمت حفاظت از خود در برابر برنامه های مخرب مانند تروجان ها و بی نیازی از برنامه های آنتی ویروس برداشته اید. چون بسیاری از آلوده شدن ها بدون دسترسی مدیریتی به پوشه های خاص ، فایلها ، و یا بخش هایی از رجیستری نمی تواند رخ دهد. حساب کاربری استاندارد می تواند در خط مقدم دفاع از رایانه شما قرار گیرد. یعنی:

ویندوز ۷ کمک می کند تا فایل ها بخوبی محافظت شوند

هنگامی که شما با حساب کاربری استاندارد به ویندوز وارد می شوید ، شما می توانید تقریبا هر کاری که می توانستید با حساب مدیر انجام دهید را انجام دهید، اما اگر می خواهید کاری کنید که بر سایر کاربران کامپیوتر هم تاثیر بگذارد ، مانند نصب نرم افزار یا تغییر تنظیمات امنیتی ، ویندوز از شما کلمه عبور حساب مدیر را خواهد پرسید.

با همین سوال کوتاه، که یک مرحله اضافی کوچک است(درخواست رمز عبور) احتمالا بیشتر به چیزی که می خواهد نصب شود توجه می کنید و تصمیم عاقلانه تری می گیرید.

 

**************

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
 • جدید...