رفتن به مطلب

شباهت طراحی در انسیس با محیط سیم وسطح در کتیا

EN-EZEL

ارسال های توصیه شده

با سلام

همونطور که از سوال این تاپیک پیداست میخوام در این مورد با هم به بحث و گفتگو بپدازیم تا یه چیزهایی یادبگیریم

در انسیس معمولا اساس اولیه طراحی قطعه و مدل با نقطه گذاری انجام میشه و این روند در کتیا در محیط سیم و سطح انجام میشه(اینه که میگن هیچی کتیا نمیشه)

البته این نظر شخصی من هستش که اینجوری برداشت کردم و ممکنه اشتباه کرده باشم برای همین میخوام در این مورد بحث کنیم و ببینیم که نظرات دوستان به چه شکلی هستش:ws2:

لینک به دیدگاه
سلام .

الن بحث سر مدلینک ورکبنچ انسیسیه با مدلینگ کتیا ؟

بصورت کلی میخوایم بحث کنیم

توی انسیس بصورت کلی طراحی با نقطه گذاری انجام میشه من توی محیط ورک بنچ انسیس فعلا کار نکردم ولی تا اونجا که با انسیس کار کردم اساس کارش مثل مدل کردن یه قطعه در محیط سیم و سطح در کتیا است

در انسیس پایه مدل قطعه رو با نقطه ایجاد میکنن و بعد به اون نقاط بعد میدن و شکل نهایی که در ذهن بوده رو ایجاد میکنن من فکر کردم این مدل کردن میتونه شباهتی با مدل کردن قطعه توی محیط سیم و سطح کتیا داشته باشه

لینک به دیدگاه

جاوید جان شرمنده . هی سوال می پرسم .:icon_redface:

منظورتون مکانیزم هایی که نرم افزار ها ( در اینجا انسیس و کتیا وایرفریم ) برای طراحی هاشون استفاده می کننن ؟

اگه این باشه بحث جالبیه ولی مربوط به دروس ارشد می شه . ( یکی از دوستام می گفت مال کد پیشرفته است )

لینک به دیدگاه
بصورت کلی میخوایم بحث کنیم

توی انسیس بصورت کلی طراحی با نقطه گذاری انجام میشه من توی محیط ورک بنچ انسیس فعلا کار نکردم ولی تا اونجا که با انسیس کار کردم اساس کارش مثل مدل کردن یه قطعه در محیط سیم و سطح در کتیا است

در انسیس پایه مدل قطعه رو با نقطه ایجاد میکنن و بعد به اون نقاط بعد میدن و شکل نهایی که در ذهن بوده رو ایجاد میکنن من فکر کردم این مدل کردن میتونه شباهتی با مدل کردن قطعه توی محیط سیم و سطح کتیا داشته باشه

برای روشن شدن موضوع و دیدن این شباهتها به فصل نهم کتاب کتیا تالیف مهندس هادی جعفری انتشارات مثلث نارنجی و همچنین همزمان به دو فصل اول کتاب انسیس مهندس بهاره جوانبخت انتشارات مثلث نارنجی مراجعه شود:w16:

لینک به دیدگاه
جاوید جان شرمنده . هی سوال می پرسم .:icon_redface:

منظورتون مکانیزم هایی که نرم افزار ها ( در اینجا انسیس و کتیا وایرفریم ) برای طراحی هاشون استفاده می کننن ؟

اگه این باشه بحث جالبیه ولی مربوط به دروس ارشد می شه . ( یکی از دوستام می گفت مال کد پیشرفته است )

خواهش میکنم سجاد عزیز

راستش این موضوع از وقتی توی ذهن من بوجود اومد که تصمیم گرفتم یک مدل رو از کتیا به داخل محیط انسیس 12 ایمپورت کنم ولی دیدم که اگه این کار رو نکنم بهتره چون مدلی که توی کتیا ایجاد میشه از لحاظ سیستم طراحی و ارگونومی مدل با زمانی که داخل انسیس میاد متفاوته خودم هم دلیل این تفاوت رو نفهمیدم:icon_pf (34):

برای همین شروع کردم به مدل کردن یک قطعه معمولی در فضای انسیس

L6338717375301.jpg

و مشابه همون قطعه رو در محیط سیم و سطح در کتیا هم مدل کردم وقتی به خودم اومدم دیدیم که هر دو مدل دقیقا از لحاظ شروع فرآیند طراحی مثل هم انجام میشن که همانا فرآیند نقطه گزاری منظور بحث این حقیر هستش البته ناگفته نماند که همین مدل رو توی محیط sketch کتیا هم انجام دادم و لی توی این محیط ذکر شده اساس طراحی به طور کلی فرق میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...