رفتن به مطلب

بحث و گفتگو پیرامون مسائل بخش ویژه مهندسی صنایع

ارسال های توصیه شده

با عرض سلام خدمت تمام دوستان خوبم

اين تاپيك بدين منظور ايجاد شده كه از دوستان و علاقه مندان در كارهاي علمي و پژوهشي دعوت به عمل بياد تا همه با هم مسير رسيدن به هدف رو طي كنيم

همون طوري كه مي دانيد انجمن نو انديشان تصميم به تهيه ي مجله ايي علمي در ارتباط با رشته هاي مختلف رو كرده و در اين راستا رشته ي صنايع هم در جرگه ي اين رشته ها قرار گرفته و بايستي در زمان مقرر گروه صنايع انجمن،مقالات و مطالب خودشون رو تهيه و به مدير سايت تحويل بده تا مجله در زمان تعيين شده آماده يشه و در اختيار دوستان قرار بگيره

بدين خاطر از دوستان عزيز درخواست همكاري رو دارم و از علاقه مندان تقاضا دارم كه حوزه ي فعاليتي خودشون رو مشخص كنن تا گام بعدي رو برداريم:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

همون طور كه مشخص شده بايستي تا مهرماه سري دوم مجله آماده بشه پس ما به اندازه ي كافي وقت و زمان داريم براي اينكه جز بيترينها باشيم و بهترين مقاله رو ارائه بدهيم

همون طوري كه خودتون هم مي دونين يك مهندس صنايع قابليتهاي زيادي داره بر خلاف ساير مهندسي ها که به ماهیت فنی فرآیند ها می پردازند یک مهندس صنایع می کوشد با دید کلی و سیستماتیک و با دانش بسیار موثری که در پیشبرد هدف های تعيين شده دارد به مسائلی همچون بهره وری در مدیریت منابع انسانی روشها و تکنولوژی بپردازد.

پس بنا بر توانايي هايي كه داريم بايستي زمينه ي كاريمون رو ابتدا مشخص كنيم و بعد در ارتباط با بقيه مسير هم با هم صحبت مي كنيم

ممنونم:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

سلام

من رشته صنایع رو دوست دارم، بنابراین اگر اجازه بدین، هر از گاهی بیام اینجا ازتون یه چیزی یاد بگیرم. :icon_redface:

رشته صنایع قابلیت اینو داره که تو زمینه های مختلفی مقاله ای نوشته بشه، با این حال من یه پیشنهاد ابتدایی دارم. یه تاپیک تو تالار مواد هست در مورد کاربرد منطق فازی در مهندسی مواد (مورد مطالعه: کنترل کوره های دمش اکسیژن یا کنورتر)

البته به نظرم جواب این مسئله غلطه، رو این مقاله من خیلی کار کردم، هم دستی حلش کردم و هم با toolbox فازی متلب. جواب ها چیزی غیر از این مقاله است. احتمالا یه دلیل عمده اش اینه که قوانین شرطی خوبی رو انتخاب نکرده، تعدادشون کمه و البته دو سه تا از Condition ها غلطه !

فکر می کنم کار بر روی یه همچین مسائلی، نتایج خوبی رو به همراه داره ! البته لازمه اش اینه که دیتای ورودی خوبی روی مساله وجود داشته باشه. مطلب این تاپیک مربوط به یه کارخونه فولادسازی تو ترکیه است که نویسنده برای حل مسئله، داده های ورودی و خروجی یک ماه کارخونه رو در اختیار داشته.

موفق باشید. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

خیلی عالیه.

روی من به طور جدی حساب کنید............

فقط چند تا سوال..

چند تا مقاله باید بدیم؟

در چه حوزه هایی ؟

در چه سطحی ؟

و...........

حالا شما اینا رو پاسخ بگید تا بعد.............:w16:

لینک به دیدگاه
سلام

من رشته صنایع رو دوست دارم، بنابراین اگر اجازه بدین، هر از گاهی بیام اینجا ازتون یه چیزی یاد بگیرم. :icon_redface:

رشته صنایع قابلیت اینو داره که تو زمینه های مختلفی مقاله ای نوشته بشه، با این حال من یه پیشنهاد ابتدایی دارم. یه تاپیک تو تالار مواد هست در مورد کاربرد منطق فازی در مهندسی مواد (مورد مطالعه: کنترل کوره های دمش اکسیژن یا کنورتر)

البته به نظرم جواب این مسئله غلطه، رو این مقاله من خیلی کار کردم، هم دستی حلش کردم و هم با toolbox فازی متلب. جواب ها چیزی غیر از این مقاله است. احتمالا یه دلیل عمده اش اینه که قوانین شرطی خوبی رو انتخاب نکرده، تعدادشون کمه و البته دو سه تا از Condition ها غلطه !

فکر می کنم کار بر روی یه همچین مسائلی، نتایج خوبی رو به همراه داره ! البته لازمه اش اینه که دیتای ورودی خوبی روی مساله وجود داشته باشه. مطلب این تاپیک مربوط به یه کارخونه فولادسازی تو ترکیه است که نویسنده برای حل مسئله، داده های ورودی و خروجی یک ماه کارخونه رو در اختیار داشته.

موفق باشید. :icon_gol:

ghabl az har chi babate noe neveshtanam ozr khahi mikonam

ba kamale myl az vojodeton esteghtbal mikonim peyman jan

nazar sayer dostan dar ertebat ba mozoe pishnahadiye peyman chi hast?

albate peman aziz zahmat keshidan va un matlab ro ham dar talare sanaye gozashtand

dostan mitonan motalee befarmayand

لینک به دیدگاه
خیلی عالیه.

روی من به طور جدی حساب کنید............

فقط چند تا سوال..

چند تا مقاله باید بدیم؟

در چه حوزه هایی ؟

در چه سطحی ؟

و...........

حالا شما اینا رو پاسخ بگید تا بعد.............:w16:

mohandes jan tedad ya mahdodiyati taeen nashode

kamit mohem nist mohem keyfiat hastesh

hala agar ma betoni yek maghale ro zodtar az zaman taeen shode amade konim hatman roye mozaate dige ham kar mikonim

doroste man ham game avali ro entekhabe mozo gozashtam

ba ham mozoee ro entekhab konim va baad rosh manovr bedim

nazaret dar ertebat ba mozoe pishnahadiye peyman jan chi hast?

لینک به دیدگاه
mohandes jan tedad ya mahdodiyati taeen nashode

kamit mohem nist mohem keyfiat hastesh

hala agar ma betoni yek maghale ro zodtar az zaman taeen shode amade konim hatman roye mozaate dige ham kar mikonim

doroste man ham game avali ro entekhabe mozo gozashtam

ba ham mozoee ro entekhab konim va baad rosh manovr bedim

nazaret dar ertebat ba mozoe pishnahadiye peyman jan chi hast?

حالا چرا فینگیلیش میتایپی............:ws52:

نظرم مساعده..:w16:

البته یه پیشنهاد هم دارم................

میگم عجله نکنید..............

لینک به دیدگاه
حالا چرا فینگیلیش میتایپی............:ws52:

نظرم مساعده..:w16:

البته یه پیشنهاد هم دارم................

میگم عجله نکنید..............

من عذر خواهي كردم بابت نوع تايپم عزيز

بازم ببخشين فونت فارسي نداشتم

ماكه هنوز هيچ كاري نكرديم...:ws3:

تازه الان هم به قد كافي عقب هستيم مهندس جان

خوب دوستان بهتره ابتدا موضوع مقاله رو انتخاب كنيم

نظرتون چيه؟

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان.

سميرا جان لطف كرده بودن توي پروفايلم اطلاع رساني كرده بودن .

به نظرم انتخاب موضوع مهمترين بحثه.

اگر موضوع رو انتخاب كنيم ميتونيم خيلي راحت يه مقاله جامع تهيه كنيم.

البته من يه پيشنهاد دارم.

اگه قراره ما توي هر شماره از مجله چندتا مقاله بديم بهتره كه يكي از مقالاتمون رو به صورت مجموعه درست كنيم و در هر شماره يكي از اوون مقالات رو ارائه كنيم

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان.

سميرا جان لطف كرده بودن توي پروفايلم اطلاع رساني كرده بودن .

به نظرم انتخاب موضوع مهمترين بحثه.

اگر موضوع رو انتخاب كنيم ميتونيم خيلي راحت يه مقاله جامع تهيه كنيم.

البته من يه پيشنهاد دارم.

اگه قراره ما توي هر شماره از مجله چندتا مقاله بديم بهتره كه يكي از مقالاتمون رو به صورت مجموعه درست كنيم و در هر شماره يكي از اوون مقالات رو ارائه كنيم

يعني به صورت سلسله وار كار كنيم؟

زنجيرايي؟

فكر خوبيه...

خب ابتدا بايستي موضوع رو انتخاب كنيم و بعد به دنبال مطلب در ارتباط با هاش و ترجمه مقالات لاتين بپردازيم

لینک به دیدگاه

خب عزيزان حوزه ي كاريمون رو مشخص كنيم

در كدام حوزه فعاليت كنيم؟

كنترل كيفيت؟نت؟برنامه ريزي توليد؟شبيه سازي؟كنترل پروژه؟و يا امكان سنجي؟

لینک به دیدگاه

سلام

با اجازه دوستان من چند تا پیشنهاد دارم:

1- میتونیم روی یکی از موضوعات پرطرفدار روز که خیلی ها برای پایان نامه ارشد اونو انتخاب میکنن کار بکنیم : مدیریت زنجیره تامین

2- یا اینکه یکی از کارهایی که قطعا هممون برای یک بار هم شده در دوران کارشناسی انجام دادیم : طراحی یک واحد صنعتی از ابتدا و با جزئیات

3- یا اینکه موضوعی که من حوزه تخصصی کاری خودم هم هست و به نظرم یکی از شیرین ترین و جذاب ترین موضوعات و حوزه های کاری مهندسی صنایع است برنامه ریزی تعمیرات و سیستم های مکانیزه نت و پیاده سازی آن

لینک به دیدگاه
سلام

با اجازه دوستان من چند تا پیشنهاد دارم:

1- میتونیم روی یکی از موضوعات پرطرفدار روز که خیلی ها برای پایان نامه ارشد اونو انتخاب میکنن کار بکنیم : مدیریت زنجیره تامین

2- یا اینکه یکی از کارهایی که قطعا هممون برای یک بار هم شده در دوران کارشناسی انجام دادیم : طراحی یک واحد صنعتی از ابتدا و با جزئیات

3- یا اینکه موضوعی که من حوزه تخصصی کاری خودم هم هست و به نظرم یکی از شیرین ترین و جذاب ترین موضوعات و حوزه های کاری مهندسی صنایع است برنامه ریزی تعمیرات و سیستم های مکانیزه نت و پیاده سازی آن

كاملا باهات موافق هستم

هم طراخي يك واحد صنعتي و هم اينكه در حوزه ي نگهداري تعميرات بخواهيم كار كنيم.اينطوري از تجربه ي شما هم استفاده مي كنيم:icon_gol:

من با هر دوي اين دو پيشنهاد موافق هستم حال تا نظر ساير دوستان چه باشد...

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

با سلام

خوب دوستان تا الان موضوعاتی که مد نظر هستن این موارد هست

1. مدیریت زنجیره تامین

2. طراحی یک واحد صنعتی

3. برنامه ریزی تعمیرات و سیستمهای مکانیزه نت و پیاده سازی ان

4. یک موضوع هم هست که جناب مهرداد عزیز پوشش میدن اینرو بنام مدیریت بهره وری

در مورد گزینه اول دوستانی که اطلاعات کافی دارن منابعی رو معرفی کنن که من و سایر دوستان که اطلاعاتی نداریم بتونیم مطالبی جمع اوری کنیم.

درمورد گزینه دوم هم من این درس رو تازه ترم آینده قرار هست بردارم پس اگه قرار باشه این موضوع انتخاب بشه من هیچ اطلاعاتی ندارم درموردش

درمورد گزینه سوم هم مثل گزینه اول تیبا جون چون اطلاعات دقیقی دارن رهبریش رو بعهده بگیرن و منابع رو معرفی کنن تا به دنبالش بریم.

اما گزینه 4 چون کمی موضوع ملموستریه من بیشتر میتونم کمک کنم البته با کمک مهرداد خان که خودشون در این موضوع تبحر دارن

خوب این نظرات من بود

لطفا نظرات خودتون رو بگید تا کار رو شروع کنیم

با سپاس

پ.ن : اگر کار رو بصورت جدی شروع کنیم من این بخش ویژه رو مخفی میکنم و برای شما دوستان دسترسیش رو باز میکنم تا قبل از تکمیل مقاله کسی از روند کار مطلع نشه

منتظر نظراتتون هستم:wubpink:

لینک به دیدگاه
با سلام

خوب دوستان تا الان موضوعاتی که مد نظر هستن این موارد هست

1. مدیریت زنجیره تامین

2. طراحی یک واحد صنعتی

3. برنامه ریزی تعمیرات و سیستمهای مکانیزه نت و پیاده سازی ان

4. یک موضوع هم هست که جناب مهرداد عزیز پوشش میدن اینرو بنام مدیریت بهره وری

در مورد گزینه اول دوستانی که اطلاعات کافی دارن منابعی رو معرفی کنن که من و سایر دوستان که اطلاعاتی نداریم بتونیم مطالبی جمع اوری کنیم.

درمورد گزینه دوم هم من این درس رو تازه ترم آینده قرار هست بردارم پس اگه قرار باشه این موضوع انتخاب بشه من هیچ اطلاعاتی ندارم درموردش

درمورد گزینه سوم هم مثل گزینه اول تیبا جون چون اطلاعات دقیقی دارن رهبریش رو بعهده بگیرن و منابع رو معرفی کنن تا به دنبالش بریم.

اما گزینه 4 چون کمی موضوع ملموستریه من بیشتر میتونم کمک کنم البته با کمک مهرداد خان که خودشون در این موضوع تبحر دارن

خوب این نظرات من بود

لطفا نظرات خودتون رو بگید تا کار رو شروع کنیم

با سپاس

پ.ن : اگر کار رو بصورت جدی شروع کنیم من این بخش ویژه رو مخفی میکنم و برای شما دوستان دسترسیش رو باز میکنم تا قبل از تکمیل مقاله کسی از روند کار مطلع نشه

منتظر نظراتتون هستم:wubpink:

خوب همه موضوعات بالا میتونن کارای خوبی از آب دربیاد اگه روش برنامه ریزی و البته همفکری و همکاری بشه.

من به شخصه چون تعمیرات حوزه تخصصی کاری ام هست و سمینارها و کارگاه های آموزشی زیادی در این زمینه شرکت کردم و همچنین عضو انجمن مهندسین نگهداری و تعمیرات ایرانم و چند تا مقاله هم توی سمینارهای داخلی و بین المللی داشتم خیلی کار کردن برام راحت تر و جذاب تره . حتی اگه در نهایت این حوزه کاری انتخاب نشد بازهم میتونم در این زمینه به هر کدوم از دوستان که نیاز داشتن کمک و راهنمائی بدم.

طراحی واحد صنعتی هم به دلیل ماهیت case study بودنش و اینکه جون میده برای یک team working درست حسابی , میتونه کار قشنگی بشه!

بهره وری ام که .... بحث روز و یک مقوله کارا و مطالعه شده اییه که به خاطر مطالعات زیادی که روش شده و نو بودن بحث در ایران میتونه موفق باشه

در هر صورت من با تمام موضوعات بالا موافقم و هر کمکی از دستم بیاد کوتاهی نمیکنم:a030:

لینک به دیدگاه

خوب به احتمال زیاد ما دو مبحث تعمیرات و بهره وری رو موازی با هم پیش ببریم

تعمیرات با تیبا جون

و بهره وری با مهرداد عزیز

فقط منابعی که ما بقیه باید بریم و اطلاعات بیاریم رو هم برامون مشخص کنین

ممنون میشم

من تاپیکی که مهرداد عزیز درمورد بهره وری زدن رو هم به اینجا منتقل میکنم تا کارو منسجمتر پیش ببریم

لینک به دیدگاه

خوب من هم با موضوعات پیشنهاد داده شده موافقم

فقط دوستانی که اطلاعاتی در این باره دارند بگن که ما در چه حوزه هایی مطلب جمع اوری کنیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز،من چند تا مقاله و جزوه دارم که خودم نوشتم.ولی میشه یه ذره درباره صورت مسئله واسه من توضیح بدین؟

سلام

صورت مسئله چی؟ همین مجله منظورتونه؟

ما در انجمن نواندیشان تصمیم داریم اطلاعات علمی و دانش بچه های خودمون رو در قالب یک مجله منتشر کنیم ولی در حال حاضر که هنوز انجمن خیلی شناخته شده نیست در اینترنت این مجله بصورت فایل منتشر میشه و در نهایت با ثبت انجمن ما در دانشگاهها و مراکز علمی مرتبط هم منتشر میکنیم مجله رو.

تامی مقالات و موضوعاتی که به دست خوده کاربران برای مجله فرستاده میشه با نام اصلی اونها منتشر میشه و این خودش یک فرصت مناسبیست برای شناخته شدن

این بود کلیت ماجرا حالا اگه باز سوالی بود من درخدمتم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...