رفتن به مطلب

چرا پدران و مادران ما .........

pegah

ارسال های توصیه شده

واقعا چرا پدرو مادر ما بچه هاي دهه 60 اينقدر بي فكر بودند توي دوران جنگ توي دوران موشك خمپاره به فكر تنها چيزي كه بودند توليد بچه بود چرا اينقدر عجله ؟

بچه هاي دهه شصت چه گناهي كردند ؟آيا ميدانيد چقدر اظطراب واسترس مادر در دوران حاملگي روي جنين اثر ميذاره ؟يا بهتر بگم آيا ميدانستند كه چه اثري داره ؟چرا پدر و مادراي ما فكر نكردند كه بعد از جنگ تا مدتي وضع كشور ميريزه به هم ................

چرا فكر نكرند كه در قبال اون بچه مسئولند ...............:ws44:

لینک به دیدگاه
واقعا چرا پدرو مادر ما بچه هاي دهه 60 اينقدر بي فكر بودند توي دوران جنگ توي دوران موشك خمپاره به فكر تنها چيزي كه بودند توليد بچه بود چرا اينقدر عجله ؟

بچه هاي دهه شصت چه گناهي كردند ؟آيا ميدانيد چقدر اظطراب واسترس مادر در دوران حاملگي روي جنين اثر ميذاره ؟يا بهتر بگم آيا ميدانستند كه چه اثري داره ؟چرا پدر و مادراي ما فكر نكردند كه بعد از جنگ تا مدتي وضع كشور ميريزه به هم ................

:banel_smiley_4: :banel_smiley_4: :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

اموزش نبوده ..تبلیغات اقایون برای تولید مثل بیشتر و ایجاد لشکر بیست ملیونی ..هنوز اقتصادمملکت مثل الان فلاکت بار نبوده ..سطح سواد پایین بوده ...محدود شدن تفریحات جامعه نسبت به قبل از دهه شصت ...خود عامل استرس ادمها رو وادار به بعضی کار ها میکنه که بعدا به اشتباه بودنش پی میبرند ...و دلایل دیگه ..

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

چون وحی ملزم بود که بچه دار شن...چون هر چی بچه بیشتر،کوپون بیشتر...جون هر چه بچه بیشتر،مضایای حقوقی بیشتر...

چون حکم حکومتی بود!:smiley (18):

لینک به دیدگاه
اموزش نبوده ..تبلیغات اقایون برای تولید مثل بیشتر و ایجاد لشکر بیست ملیونی ..هنوز اقتصادمملکت مثل الان فلاکت بار نبوده ..سطح سواد پایین بوده ...محدود شدن تفریحات جامعه نسبت به قبل از دهه شصت ...خود عامل استرس ادمها رو وادار به بعضی کار ها میکنه که بعدا به اشتباه بودنش پی میبرند ...و دلایل دیگه ..

درسته آموزش نبوده اما مگر عقل و شعور هم نبوده زمان جنگ وقت اين كاراست .........مگر الان نسل ما چه تفريحي داريم يعني چون تفريح نبوده بايد بچه دار بشن .......اقتصاد مملكت از اين كه بهتر نبوده توي جنگ نون حلوا كه نميدن ...............اي واي ...............اي واي از بي فكري افراد

لینک به دیدگاه

شما اگه با بابا مامان مشکلی داری , ما رو هم قاطی ماجرا نکن لطفآ.

ما به این شکل والدینمون رو محاکمه نمیکنیم.

دیدگاه شما کمی تا قسمتی اشتپه. قدر زحمات مادر و پدرت رو بدون و اینقده نا شکری نکن. آفرین

بیشعوری و بی حرکتی ربطی به پدر مادر نداره. انسان اگه عرضه داشته باشه , خودشو به یه جایی میرسونه .

من از پدر و مادرم که به من حق حیات و زندگی بخشیده اند تشکر میکنم.

لینک به دیدگاه
درسته آموزش نبوده اما مگر عقل و شعور هم نبوده زمان جنگ وقت اين كاراست .........مگر الان نسل ما چه تفريحي داريم يعني چون تفريح نبوده بايد بچه دار بشن .......اقتصاد مملكت از اين كه بهتر نبوده توي جنگ نون حلوا كه نميدن ...............اي واي ...............اي واي از بي فكري افراد
.

.

.

.اون موقعه نمی گفتن فرزند کمتر زندگی بهتر ..

اون موقعه میگفتن هر کس نان دهد ، دندان هم دهد ..

نقش تبلیغات و دس کم نگیر ...نقش ملاه ها و منبر ها و مساجد در بین افراد عامه ...

بعضی گند های که قبل زده شده فقط با گذشت زمان که بو شون بلند میشه.. ...البته ببخشید بی ادبی نباشه !

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
اگه اون موقع شما ها به دنیا نمی آمدید الان این حال و هوا هم نبود. قدر تولدمون رو بدونیم.

کدوم حالو هوا؟

تورم و نرخ بیکاری 2 رقمی؟

فشردگی تو ورود به دانشگاه...هزینه های جاری تو ساخت مدارس غیردولتی!

افزایش هزینه های خانوار...

بالا رفتن مصرف بنزینو گازو برقو آب...

چه حالو هوایی برادر؟

اینکه نتونی از پتانسیل درونی نهایت استفاده رو کنی رو میگی حالو هوا؟

من میگم جهنم!

لینک به دیدگاه

اون موقع تبیلغات بود که لشکر اسلام رو زیاد کنید..

تازه به خونواده هایی که از یه تعداد بیشتر بچه داشتن زمین و وام ساخت و کوپن به قول امین و از این چیزا میدادن..دختر عمه مامان من4 تا بچه داشت وسط دهه 60؛ 2 تا دیگه هم آورد واسه اینکه زمین بگیره. که گرفت و چند طبقه ساخت.

لینک به دیدگاه
کدوم حالو هوا؟

چه حالو هوایی برادر؟

من میگم جهنم!

غنچه با دل گرفته گفت

زندگي، لب زخنده بستن است»

«گوشه ای درون خود نشستن است

: گل به خنده گفت

زندگي شکفتن است»

«با زبان سبز، راز گفتن است

گفتگوی غنچه و گل از درون باغچه

... باز هم به گوش مي رسد

تو چه فکر مي کنی ؟

راستي کدام يک درست گفته اند ؟

،من که فکر مي کنم

.گل به راز زندگي اشاره کرده است

.هر چه باشد؛ او گل است

،گل يکي دو پيرهن

.بيشتر زغنچه پاره کرده است

لینک به دیدگاه

خدا پیشانی ات را آفرید

تا دلتنگی هایت را بر آن بنویسی

چون صفحه ای

.با خط های کشیده ی موج گون

خدا ابروهایت را کشید

تا پرچمی سیاه باشند

.بر فراز چشمهای سوگوارت

و آینه ی چشمهایت را

تا در آن زخمهایت را بنگری

خدا لبهایت را آفرید

تا شرابی مرد افکن بنوشی

سرخ و شیرین

و بینی ات را

تا از آن فراتر ببینی

«...پس «گوش دل باز کن

و موهایت را

تا استعاره ای برای شب باشد

و سایه بانی

برای آسودن

اما خدا دل را برای چه آفرید؟

ـ خدا دلت را آفرید

تا در آن معجونی به نام عشق بریزی

و درد را آفرید

!تا اکسیری برای درمان دل باشد

.من و تو را برای همین آفرید

لینک به دیدگاه
.

.

.

.اون موقعه نمی گفتن فرزند کمتر زندگی بهتر ..

اون موقعه میگفتن هر کس نان دهد ، دندان هم دهد ..

نقش تبلیغات و دس کم نگیر ...نقش ملاه ها و منبر ها و مساجد در بین افراد عامه ...

بعضی گند های که قبل زده شده فقط با گذشت زمان که بو شون بلند میشه.. ...البته ببخشید بی ادبی نباشه !

درسته حق با شماست

کدوم حالو هوا؟

چه حالو هوایی برادر؟

من میگم جهنم!

:ws44::ws44::ws44::ws44::ws44::ws44:

اون موقع تبیلغات بود که لشکر اسلام رو زیاد کنید..

تازه به خونواده هایی که از یه تعداد بیشتر بچه داشتن زمین و وام ساخت و کوپن به قول امین و از این چیزا میدادن..دختر عمه مامان من4 تا بچه داشت وسط دهه 60؛ 2 تا دیگه هم آورد واسه اینکه زمین بگیره. که گرفت و چند طبقه ساخت.

شانس ما بيچاره بود ...........

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...