رفتن به مطلب

حقوق پیمان

ارسال های توصیه شده

با سلام 

الان مبحث داغ و پردرامد تو کارای پیمانکاری با کارفرمای دولتی ، حقوق پیمان ، بعضی از جاها حتی برای خوندن سوالت پول باید واریز کنن و بعد بررسی کنن مراحل بعدی ک جواباشو بدن . 

خو اگه نخوام نونشونو آجر کنم من دیدم هزینه داره میرم از کارشناس سازمان برنامه و بودجه سوالامو میپرسم . 

از اینا بگذریم من هر وقت بتونم مطالبی ک سرپروژه ها به مشکل خوردیم با قانون و بخشنامه های برنامه بودجه اینجا میزارم . 

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

برای شروع باید به شرایط عمومی پیمان و بخشنامه ها باید تسلط داشته باشیم . 

https://noandishaan.com/forums/topic/100046-بخشنامه-های-مرتبط-به-متره-و-پیمانکاری/#comment-1199495

شرایط عمومی رو به پیوست گذاشتم و همچنین لینک بخشنامه ها . 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

از این موضوع شروع می کنم

در قراردادهای دولتی ، طبق ماده ۲۹ شرایط عمومی مبلغ قرارداد نباید کم تر و بیش تر از ۲۵ درصد پروژه باشه ، و یه کار جدید هم نباید بیش تر از ۱۰ درصد بیش تر بشه . 

مثال بزنم تو یه پروژه سالن ورزشی وسط پروژه مدیرعامل تصمیم میگیره کفپوش پی وی سی رو به فوم دار تبدیل کنه دلیلش اینه ک ورزشکار میخورن زمین نرم باشه کم تر آسیب ببینن و چون ایتم در براورد منضم به پیمان نیس نباید از ۱۰ درصد بیش تر بشه 

ابلاغ ۲۵ درصد و دستور کار زده میشه وظیفه مشاور یا ناظر اینه که پایش انجام بدن که بیش تر از ۱۰ درصد نشه، وقتی که بیش تر از این مقدار شد باید خاتمه پیمان رو اعلام کنن و طبق بخشنامه برگزاری مناقصات از استانداری مجوز بگیرن و این فعالیتی که بیش از ۱۰ درصد بصورت ترک تشریفات پیمانکار انجام بدن یا کلا بعنوان استعلام (بستگی به مبلغ و ایین نامه  معاملات دولتی داره ) برگزار بشه 

پیمانکار هم باید حواسش باشه مقصر  مشاوره ولی چون غیر قانونی و کمیته فنی همچین چیزی رو قبول نمی کنه که از ۲۵ درصد و ۱۰ درصد بیش تر بشه مشکلاتی برای پرداخت بوجود میاد و پیمانکار باید با ارائه انالیز بها این موضوع و قیمت پیشنهادی خودشو اعلام کنه . 

امیدوارم واضح باشه 😐

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

ما درگیر یه پروژه ایم ک ناودونی ها بایدst37 باشه 

ولی برای ازمایشگاه فرستادیم جواب نداد بیش تر از st37 بود و برای مطمئن بودن فرستادیم ازمایشگاه مکانیک و خاک ، ی جواب دیگه داد و یه ذره از آزمایشگاه قبلی پایین تر بود ولی تو تنش نهایی و تسلیم باز ب مشکل بر میخورد فرستادن ازمایشگاه تهران ،اونجا جواب ازمایشگاه مکانیک خاک رو تایید کرد و  بعد کلی تحقیقات نگو ایران قدرت تولید دقیق ناودونیst37 رو نداره فعلا نتایج اینه . 

با کمک این جواب ازمایش ها میتونیم تاخیرات رو مجاز کنیم ، و چون کلا st37تو بازار نیس ، هزینه ازمایش های دوباره فرستاده شده برعهده  پیمانکار نیست (طبق بند ج ماده ۳۲ شرایط عمومی پیمان ) 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...