رفتن به مطلب

اصول تغيير دكوراسيون در زير زمين


ارسال های توصیه شده

اگر به دنبال آن هستيد كه يك بخش ديگر به خانه خود اضافه كنيد و يا يك اتاق جداگانه را به كل اتاق هاي داخلي خود بيفزاييد بهترين گزينه براي شروع زير زمين است. اغلب افراد از زير زمين به عنوان انباري استفاده مي كنند. زير زمين ها اصولاً تاريك و نمناك هستند. در اين قسمت نكاتي را ذكر مي كنيم كه به واسطه آن مي توانيد فضاي بدون استفاده زير زمين خود را به يك مكان كاربردي تبديل كنيد.

 

 

basement1.jpg

رفع مشكلات لوله كشي

 

قبل از اينكه كار بازسازي انباري را شروع كنيد، بايد مشكلات لوله كشي را حل كنيد تا نم و رطوبت از آن منطقه حذف شود. اگر نشتي آب در حد زيادي نباشد خودتان هم مي توانيد اين كار را انجام دهيد. در غير اينصورت به شما پيشنهاد مي كنيم كه از يك لوله كش حرفه اي كمك بگيريد.

 

 

basement2.jpg

موارد استفاده خود را مشخص كنيد

 

ببينيد مي خواهيد در اين محوطه چه كاري انجام دهيد. سعي كنيد از ويژگي هاي طبيعي اين محوطه به نفع خود استفاده كنيد. به عنوان مثال اگر اين منطقه در خانه شما به طور طبيعي تاريك است مي توانيد از آن به عنوان مكاني براي تماشاي فيلم استفاده كنيد و اين مكان را تبديل به سينماي خانگي كنيد. همچنين زير زمين حالت عايق صوتي دارد و صداي فيلم ديگران را اذيت نخواهد كرد. همچنين اين مكان براي بازي كودكان و نواختن سازهاي مختلف نيز امكانپذير مي باشد.

 

 

basement3.jpg

از يك متخصص كمك بگيريد

 

براي اجراي طراحي داخلي اين محوطه نياز به يك برنامه مدون داريد. قرار نيست زير زمين خانه شما پس از بازسازي و تغيير دكوراسيون دوباره به همين شكل باقي بماند. شايد نياز به تهويه، سيستم گرمايشي و سرمايشي نيز داشته باشيد كه تعيين مكان قرار گرفتن و نصب هر يك از آنها نياز به بررسي دقيق دارد.

 

 

basement5.jpg

امكان ورود نور طبيعي به زيرزمين را به حداكثر برسانيد

 

به دلايل زيادي بايد نوري كه به محوطه زيرزمين وارد مي شود را افزايش دهيد. به اين منظور مي توانيد در مكان هاي مختلف كه ساختار معماري به شما اجازه مي دهد پنجره اضافه كنيد و يا پنجره هاي فعلي را بزرگتر كنيد.

 

 

basement4.jpg

استفاده خلاقانه از نور مصنوعي

 

اصولاً سقف زيرزمين ها كوتاه است و برخي احساس مي كنند كه وقتي وارد زيرزمين مي شوند وارد غار شده اند. روي سقف از نورهاي غير مستقيم براي بلندتر جلوه دادن آن استفاده كنيد. تلفيق نورهاي غير مستقيم پايين به بالا با نورهاي موضعي ديگر مي تواند فضا را بزگتر و بلندتر جلوه دهد. قرار دادن آينه روي ديوارها و حتي سقف مي تواند اثر نور را نيز افزايش بخشد.

 

 

basement6.jpg

 

انتخاب مبلمان و كفپوش مناسب

 

براي كف بهتر است از كفپوشي استفاده كنيد كه رطوبت را به خود نگيرد. به اين منظور بهتر است تا جايي كه مي توانيد از فرش و موكت استفاده نكنيد. همچنين در نگهداري لباس، كتاب و پارچه با دقت عمل كنيد. همچنين مبلمان بايد به نوعي باشد كه به راحتي قابل شستشو و تميز كردن باشد.

 

منبع

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

روشن کردن فضا با رنگ

8e3b557c94834635934d.jpg

 

با یک رنگ گرم و روشن ،‌ یک نقطه ی مرکزی در فضای زیرزمین ایجاد کنید . این نارنجی پررنگ روی دیوار جلوه ی خاصی به ترکیب رنگهای خاکی طلایی ، سبز نخودی و قهوه ای روشن می بخشد . روی نارنجی با کمی رنگ بنفش کار کنید . دیوارهای نزدیک را رنگ سفید براق بزنید چون رنگ نارنجی را ملایم تر کرده ، نور را منعکس می کند و دلگیربودن زیرزمین را از بین می برد .

تابلویی برای گذاشتن پیغام درست کنید

 

16a9f77e18184780abaf.jpg

 

در اتاق کار یا سرگرمی زیرزمین ، دیوار بزرگی را برای پیامهای خود قرار بدهید . این کار به درد زیرزمین هایی می خورد که مشکل رطوبت ندارند و به کمتر شدن سرو صدا و پژواک آن کمک می کند . قبل از ساختن و نصب صفحه ی اصلی ، کمی نوار پنبه و پارچه را روی دیوار نصب کنید و کمی روبان پهن را به صورت ضربدری از کف زیرزمین تا سقف بکشید و به صورت لوزی شکل آن را دربیاورید . در هر تقاطع ضربدرها یک وسیله ی تزئینی را با استفاده از پونز بچسبانید تا به شکل منگوله دار نشان داده شود .

لینک به دیدگاه

برای ایجاد نمای شهری از آجر استفاده کنید

 

6d31c5a7a45a4bc4814f.jpg

 

اگر به جای سنگهای بتونی که همه جا استفاده می کنند فونداسیون خانه ی شما آجری است ،‌ به آنها دست نزنید و اجازه دهید تا جلوه ی شیک تری به زیرزمین شما بدهند . نور این اتاق کار به وسیله ی پنجره هایی که در بالای آن قرار دارد تأمین می شود . کف پوش چوبی و دیوارهای آجری به شکل طبیعی خودشان در اینجا به کار رفته اند تا سبک امروزی شهری را نشان دهند .

 

...........................

 

یک طرح جذاب معماری ایجاد کنید

 

eb313f6b5a2b40a7b899.jpg

اگر دیوار زیرزمین را با استفاده از چوب معمولی مانند تخته سه لایی 8×4 چوب جنگلی افرا ی گرد و چوب سپیدار محکم در اندازه ی تخته های 3×2به سبک هنری دکور کنید بسیار زیبا خواهد شد . چوب سپیدار ، چوب درخت گردو است و روی بست های بین ورقه های تخته سه لا نصب می شود . قبل از طرح نهایی با روکش کردن دیوارها سعی کنید انرژی و شادابی خاصی به خانه ی خود ببخشید . استفاده از ورقه های محکم روی دیوار بهتر از فایبرگلاس هستند ضمناً در مقابل رطوبت نیز مقاوم ترند .

 

..........................

 

روشن ، زیبا و به صرفه

 

94fad030f7a2482981b3.jpg

یکی از روشهای به صرفه برای رختشورخانه زیرزمین این است که همه چیز را رنگ سفید بزنید . دیوارهای سنگی همچنین کف پوش چوبی و لوله های بالا را سیمان کنید و دیوارها را با پرده بپوشانید . برای پرده از پارچه ی بوم نقاشی استفاده کنید و به لبه ی بالایی آن حلقه های پلاستیکی بزرگی را وصل کنید . پرده را از داخل لوله ی روی اندود شده رد کنید . لوله را با استفاده از لبه های گرد روی اندود کف ساختمان ( در فروشگاههای لوازم لوله کشی یافت می شود ) در قسمت بالا قرار دهید .

لینک به دیدگاه

با به کار بردن تخته 3 لایی ،‌ رنگ و رویی به زیرزمین ببخشید

 

37bdd3e1cafe4eef9a1d.jpg

در مرحله ی نهایی کار دیوارهای زیرزمین یکی از کارهای جالب و به صرفه ای که می توانید انجام دهید این است که قطعه هایی از تخته سه لایی به اندازه ی 4 فوت مربع ( معادل 92/121 سانتی متر مربع ) را به نوارهای پشمی دیواربچسبانید .تنوع زاویه ی طرح جزئیات را برای بیشتر کردن تأثیر قسمتهای پنبه دوزی شده بالا ببرید و با استفاده از پیچ هایی در شوینده های فلزی ، گوشه ها را کار کنید . برخی از مربع های چوبی را با رنگ تخته گچی رنگ کنید تا فضایی برای ایجاد پیام بسازید .

 

..............................

 

با قاب بندی و رنگ ،‌ فضا را بزرگتر کنید

 

5b7cb9bfbfe449d98d9e.jpg

 

با به کار بردن تخته سه لایی ، قاب بندی قسمت بالا و تخته های 3×1 خیلی راحت می توان ازهنر تخته کوبی استفاده کرد . در اینجا سقف و دکور را رنگ سفید زده ایم و دیوار ،‌ رنگ سفید براق خورده . ترکیب این دو رنگ فضای زیرزمین و اپن را روشن تر می سازد و بیشترین نور طبیعی آفتاب از بالای پنجره ها به داخل نفوذ می کنند

.......................

به نمایی از یک شومینه ی مدرن دست پیدا کنید

62fa2a05f2444e3fa1f8.jpg

پدیوارها با روکش امروزی به رنگ سبز کاجی پررنگ پوشیده شده اند و شومینه ی سنگی و هیزم های آن نیز فضایی روستایی به زیرزمین داده اند . قبل از انجام این کار می توان روی دیوار را سنگ کاری کرد و دیوارها حتماً باید تمیز و خشک باشند . اگر دیوارهای زیرزمین قوس مانند بوده یا تمیز نیستند باید یک دیوار تزئینی جلوی دیوار سنگی بسازید تا سطحی تمیز و مسطح ایجاد کنید . در این صورت ،‌ دیوار تزئینی به چوبهای بالا و تخته های سیمانی وصل می شود .

.........................

فضا را با تقسیم بندی دیوارها مشخص کنید

18db605c82eb4818b2ce.jpg

زیرزمین اصولاً یک اتاق بزرگ و باز است . با ایجاد دیوارهایی ساده می توان فضای دلخواه خود را در آن ایجاد کرد . زیرا این نوع دیوارها وزنی را به ساختمان تحمیل نمی کنند . شما می توانید آنها را در هر کجای زیرزمین برای ایجاد اتاقی جداگانه قرار بدهید . این دیوار، اتاق نشیمن را از اتاق ناهارخوری جدا ساخته است . تخته های چوبی به طور افقی و نامنظم به حالت ضربدری قرار دارند که با کف پوش چوبی یا نمای ظاهری زیرزمین همخوانی دارند.

..................................

 

با استفاده از خطوط و رنگ ، فضایی حفره مانند ایجاد کنید

 

67cfb18caa7e4032a1ea.jpg

 

طرح قاب عکس در قاب بندی ای که به دیوارها اضافه شده و کف پوش مربع شکل در نشیمن زیرزمین باز هم تکرار می شود . تأکید می شود که اشکال هندسی و رنگ روشن در زیرزمین به کار بروند . قابهای دیواری از قابهایی درست شده اند که در قاب عکس استفاده می شوند . نقاشی دیوارها به رنگ قرمز گرم در بالای تاج مبلها و رنگ خاکی در قسمت پائین ، صمیمیت خاصی به فضا می دهد . استفاده از همین رنگ قرمز در قاب ها طرح جذابی را ایجاد می کند و اگر دور قاب ها را سفید روشن بزنید ترکیب رنگ عالی ای به دست خواهد آمد .

لینک به دیدگاه

قاب بندی تک باید طبق اندازه باشد

 

e3705f39551045a9959f.jpg

اندازه های قدیمی که بین پرده ها به اندازه ی 4×1 روی دیوار نصب می شدند می تواند پارچه ی جذاب و پرچینی را روی دیوار زیرزمین به وجود آورد . این طرح را روی دیوار مرکزی یا پرده اتاق کم ارتفاعی امتحان کنید . اندازه ای که به دست می آورید مشخص می کند که عرض هر قسمت بین پرده چقدر باید باشد .

........................

 

دیوار را با تخته بپوشانید

 

6fe37bd1a963480f812e.jpg

 

قاب های چوبی سفید ،‌ پارچه ی شیک و مدرنی را روی دیوار این زیرزمین سبک قدیمی می افزاید . با کمک آویزان کردن چند شیء روی تخته ها می توانید دیوار را با عکس تزئین کنید و سبدهایی برای دی وی دی و مجله داخل اتاق بگذارید . قرار دادن تلویزیون در وسط اتاق زیر پنجره ی کوچک زیرزمین ، کوچک بودن اندازه ی پنجره و جای آن را کم اهمیت جلوه می دهد . پوشاندن دیوار با پرده ی ارگانزای لطیف که با واشرهای فلزی ، تزئین شده باشد مثل یک اثر هنری به نظر می رسد .

........................

دیوار بسته را رنگ کنید

979919dd531a4e3e8b3f.jpg

اگر آجرهای دیوار زیرزمین سیمانی شما خشک هستند و شوره نزده اند ،‌ می توانید آنها را با سیمان سنگ کاری بچسبانید و روی آن را با یک رنگ لاتکس با کیفیت رنگ کنید . نقاشی آسانترین روش برای ایجاد فضایی گرم ، روشن و دلپذیر در زیرزمین است . حتماً رنگ را از قبل امتحان کنید چون ممکن است بخواهید از رنگ روشن تری استفاده کنید.

 

e3705f39551045a9959f.jpg

لینک به دیدگاه

به رنگ اتاق ها بیشتر توجه کنید

589c5916a7d6469d92f8.jpg

با رنگ روشن نقطه ی مرکزی ای روی دیوار زیرزمین ایجاد کنید . برای فضای زیرزمین که نور طبیعی کمی وجود دارد باید رنگهای گرم مانند نارنجی پررنگ ، زرد طلایی یا سبز و زرد انتخاب کرد

....................

 

روی دیوارهای زیرزمین طرحی شبکه ای نقاشی کنید

 

589c5916a7d6469d92f8.jpg

b723e8876599405298ad.jpg

فضای اتاقی که برای بازی بچه ها در زیرزمین در نظر گرفته اید را با مستطیل های رنگی شبکه مانند روشن کنید . این روش ، بهترین طرح برای دیوارهای خشک است و فقط برای دیوارهایی توصیه می شود که صاف و تمیزند . بیشترین وقتی که برای این کار باید صرف کنید در اندازه گیری این شبکه است که با استفاده از ابزار نجاری می توانید از صاف بودن خطوط اطمینان حاصل کنید . کل دیوار را رنگ سفید بزنید سپس از نوار چسب پهن نقاشی استفاده کنید و روی دیوار را با نوار چسب بچسبانید تا مستطیل ها را ایجاد کنید . روی رنگ را غلتک بکشید . وقتی رنگ خشک شد ، نوارچسب ها را بکنید تا رنگ سفید مشخص شود .

.............................

از پایه شروع کنید

 

8ec91ad8a99245abbaa4.jpg

یک تغییر دکور ساده در اتاق کار زیرزمین با نقاشی دیوارهای سیمانی به رنگ سفید شروع می شود . اگر دیوارهای زیرزمینتان اصلاً رنگ نشده اند برای پوشاندن دیوارها از یک رنگ ضدآب میناکاری شده مخصوص استفاده کنید . نوارهای چوبی نیز به رنگ ، جذابیت معماری فضا و ساختار روشن اتاق می افزایند .

 

 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...