رفتن به مطلب

نقش بازرس ویژه قتل در جریان حل پرونده

ارسال های توصیه شده

سلام بر دوستان.

راستش نمی دونم در تالار درستی طرح موضوع کردم یا نه! ولی به هرحال فکر میکنم بچه های حقوق بهتر جواب سوال رو بلد باشند.

می خواستم بدونم که وقتی یک جنازه کشف میشه و به بازپرس شیفت اطلاع داده میشه به جز صدور قرار و مجوز انتقال جسد به پزشکی قانونی دیگه چه وظایفی در طول حل پرونده داره؟

رابطه و همکاری بین بازرس و کارگاه هان قتل در طول حل پرونده به چه صورت هستش؟ بازپرس چه وظایفی داره و کارگاه قتل چه وظایفی؟

دوستان حقوق دان می تونن یک شرح کامل از وظایف این دو گروه بیان کنند؟

( من رشته ام حقوق نیست. فقط می خوام وقتی روی یک داستان جنایی کار می کنم با اشراف اطلاعاتی درست و کامل باشه.)

ممنون.

لینک به دیدگاه
در در ۱۴۰۰/۳/۳۱ در 18:18، بی خبر گفته است :

منظورم داستان نویسی است. داستان جنایی.

می خوام بدونم پروسه کار به چه شکلی است‌

کتابهای پلیسی جنائی از نویسندگانی نظیر آریل دورفمان ، دیوید اس وارد،لوک بنسی،جیمز الروی، خوزه ادوارد اکوالوسا،سلست اینک و خیلی های دیگه که کتابهاشون بفارسی ترجمه شده و در ایران موجود هستند ، رو که بخونی ، متوجه میشی که تو این داستانها نقش بازرس ویژه و این نوع آدمها در داستان پر رنگ نیست ، بلکه شیوه بیان داستان و انگیزه عاملان جنایت و قصه پرداز هست که خواننده رو به ادامه خوندن داستان تشویق میکنه. معمولا خوانندگان این نوع داستانها به ماهیت داستان بیشتر توجه دارند تا مهارت و تر دستی بازرس و پلیس جنائی و این نوع کارکتر ها. 

البته داستانهای شرلوک هولمز و هرکول پوارو بقدری در حوزه مورد علاقه شما سنگ تموم گذاشتن که نمیشه در مقابل اونا حرفی برای گفتن و نوشتن داشت. ولی درحوزه داستان پردازی راه برای کار و پیشرفت همیشه باز هست. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...