رفتن به مطلب

همه خودخواه هستیم...

ارسال های توصیه شده

درسته... کاملا با هردوتاتون موافقم... اول که داشتم مینوشتم اینارم توش نوشتم ولی بعدا برداشتمش...

تحقیقات دقیقا همین رو اثبات کرده که شما میگید...

مثل اینکه این تاپیک خیلی موضوعش ساده بود... دفعه ی دیگه یه چیز سخت تر بپرسم... :hanghead:

:w02:

:banel_smiley_90:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 107
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درسته... کاملا با هردوتاتون موافقم... اول که داشتم مینوشتم اینارم توش نوشتم ولی بعدا برداشتمش...

تحقیقات دقیقا همین رو اثبات کرده که شما میگید...

مثل اینکه این تاپیک خیلی موضوعش ساده بود... دفعه ی دیگه یه چیز سخت تر بپرسم... :hanghead:

نه عزیز

از قضا موضوعی بسیار خوشاینده

اخلاقیات همیشه بحث روز هست تو دنیا:ws2:

لینک به دیدگاه
من تا قبل از اینکه به دانشگاه شهر شیراز بیام تو شهر خودمون آدم نامرد و خودخواه خیلی کم دیده بودم یعنی اینجا طوریه(البته تو دانشگاه) که با توجه به بی فرهنگی نسبی شهرمون عاشق شهرمون شدم قبل از این می خواستم بعد دانشگه بر نگردم شهرمون ولی الان تصمیمم اینه که حتما برگردم حالا فهمیدم که چرا به لر ها میگن ساده چون نامرد و خودخواه نیستن

اره منم موافقم خیلی نامردن تازه چقدر پشت سر ادم حرف می زنن

در مورد خودخواهی باید بگم اگه تو این دور زمونه نداشته باشیم خاک تو سر می شیم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

تحقیقاتی که روی هشتاد زن انجام شده نشون میده که افرادی که به دیگران کمک میکنند مغز فعال تری دارند... در ضمن این اثبات شده که زمانی که به کسی کمک میکنید بخش مرکزی مغز شروع به فعالیت میکنه که مسئول تولید احساس خوشحالی هست... این همون بخشی از مغز هست که زمانی که عاشق میشید شروع به فعالیت میکنه... در حقیقت تو این تحقیقات اثبات شد زمانی که افراد به دیگران کمک میکردند بیشتر از زمانی که پولی رو دریافت میکردند خوشحال میشدند... در حقیقت کمک کردن به دیگران لذت بخش تر از این هست که زمانی کسی به شما کمک کنه...

از نظر تکامل هم این مسئله اثبات شده که انسان ها مثل هر موجود دیگری احساس میکنند که باید از نسل خودشون دفاع کنند و در حقیقت کمک کردن به دیگران این حس رو در فرد ایجاد میکنه که داره به بقای نسل خودش کمک میکنه... نوعی کمک به بقای خودش هست... این فرمان و ساختار پایه ای مغز هست...

همچنین زمانی که ما به دیگران کمک میکنیم این حس در ما به وجود میاد که اگر زمانی دچار همون مشکل یا کلا مشکلات دیگری بشیم کسی هست که به کمک ما بیاد و در حقیقت یک نوع پس انداز اجتماعی برای ما هست...

لینک به دیدگاه

کمک کردن واقعا حس خوبی به آدم میده ولی بعد که آدم میبینه طرفی که اون همه براش مایه گذاشته حتی یه قدم هم براش برنمیداره احساس دلسردی میکنه...ولی باز دفعه بعد کمک میکنه چون این تو ذات آدمه

لینک به دیدگاه
کمک کردن واقعا حس خوبی به آدم میده ولی بعد که آدم میبینه طرفی که اون همه براش مایه گذاشته حتی یه قدم هم براش برنمیداره احساس دلسردی میکنه...ولی باز دفعه بعد کمک میکنه چون این تو ذات آدمه

میدونی چیه ؟

شاید این حرف زیاد خوش آیند نباشه... ولی من اعتقاد دارم تمام افراد لایق این نیستند که بهشون کمک کنی... در جامعه و در بین انسان ها قوانینی هست... اگر زمانی کسی به اونها بی تفاوت باشه و اون قوانین رو زیر پا بزاره دیگران تردش میکنند... این در بین تمامی موجودات زنده وجود داره... زمانی که به کسی کمک کنید و اون فرد حاظر نشه این کمک رو جبران کنه این قوانین انسانی رو زیر پا گذاشته... این نظر منه...

لینک به دیدگاه

نیکی که از حد گذشت نادان خیال بد کند!!!!!!!!

لینک به دیدگاه
بزرگترین چیزی که در زندگی یاد گرفتم.

که گرگ بد بودن بهتر از گوسفند خوب بودن هست.

ولی حقیقتش من ترجیح میدم گوسفند خوب باشم تا گرگ بد...

نمیدونم چرا...

لینک به دیدگاه

منم کاملا باهات موافقم وافن جون ...درمورد اینکه حس هم نوع دوستیمون از کجا اومده نمیتونم نظری بدمولی در مورد اینکه ما خودخواه هستیم باهات کاملا موافقم. ..این مسئله درمورد عشقم صدق میکنه...من خیلی بهش فکر کردم وقتی یه نفرو خیلی دوست داری وقتیه که اون بیشترین خودخواهی های تورو ارضا میکنه...من فلانی رو دوست دارم چون دختر یا پسر خوبیه ...مثلا نجیبه. نجابت برای ما عاملی واسه دوست داشتن میشه چون ما ازین موضوع خوشمون میاد...و خیلی چیزای دیگه اگر دلایلی که باعث میشه دیگران و دوست داشته باشیمو یه دور با خودمون مرور کنیم میبینیم اکثرا به خاطر اینه که یه جورایی حس خودخواهیه مارو ارضا میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...