رفتن به مطلب

بهترین کارگزاری بورس

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

سلام

از شما که با بورس کار کردین یا تخصص دارین یا کاملا آشنا هستید سوالی دارم اینکه :

بهترین کارگزاری بورس کدام است ؟

اینم بگم من تا حالا تجربه نداشتم و فقط یه کم مطالعه داشتم . 

در تماسی که با مفید داشتم کارشناس تووصیه و به نحوی اصرار داشت اول برم صندوق که ضرر نکنم !

خب من زیاد به کارشناس های خود کارگزاری اعتماد ندارم چون اونا از کی حقوق می گیرند ، کارگزاری- هدف چیه ، به دام انداختن مشتری- چرا ، چون ابتدا که تماس می گیری با شخص شما صحبت نمی کنند فکر می کنند شما انبار پول هستین همه هم ماشاالله میگن ما بهتریم و....

لینک به دیدگاه

کارگزاری برای چه کاری ؟ منظورم اینه که بورس چی ؟ کالا ؟ انرژی یا اوراقو این شرو ورها ؟

من هفته ای دو بار تالار بورس کالا بودم و محصولات پتروشیمی میگرفتم اما دوسالی میشه دیگه نمیرم بورس ........ما کارگزارمون یک بانک بود چون هم اهل زیرو و رو کشیدن بود میشد باهاش کنار اومد هم خرش میرفت الان خر خودمون بیشتر میره مستقیم زنگ میزنیم مدیر عامل پتروشیمی  خبر دار می ایسته و بارو میفرسته ...... اون بانکه هم التماس دعا داره ....

در مورد حقوق اون یارو والا به من چه از کجا میگرفت ولی به نظر یک کارمند بانک ساده بود و حقوق میگرفت چون ما مایه تیله رو به حساب بانک میزدیم به یارو نمیدادیم ....البته ما یکم داستانمون فرق داشت درجا مایه نمیزدیم بعد بریم تو رقابت ، یک اعتباری بود فقط به بانکه اطلاع میدادیم چه ماده ای رو چند تا ماشین میخوایم و کاری هم نداشتیم به محدودیت بر اساس پروانه کارخونه اونم خرید میکرد حالا هر جوری به ما چه ، قانونش این بود که مثلا دو تا ماشین در ماه فلان سهمم طرف خریدار بود بعد یهو ما میگفتیم بیست تا و میرفت میخرید حواله میزد فرداش هم بارگیری میشد و پسفرداش هم تهران تو کارخونه بود بعد تازه بانکه یک برگه میداد پولش رو میگرفت ..... هیچ کدوم از حواله ها هم به نام ما صادر نمیشد ، من یادم نمیاد تو این چند سال یک حواله راننده بده دستمون اسم ما و آدرس ما روش باشه ، مثلا ماشینه یک برگه میداد اسم تحویل گیرنده خورده بود شرکت گوشکوب سازان مقیم مرکز آقای گوشکوبیان بعد آدرس هم یهو مثلا اصفهان بود ! ولی ماشین تهران شهرک صنعتی عباس آباد بود ...حالا پیمانکاره عوض میکرد یا بانکه به ما چه مهم این بود بار دست ماست ...خنده دار بود بیست تا کشنده میومد همه هم با هم میرسیدن ، یکی زده بود آقای گوشکوب بیک آدرس اصفهان ، یکی خورده بود گوشکوب اوغلی آدرس تبریز بود یکی گوشکوب برقی تهران شمس آباد ، و خلاصه هر کدوم یک آدرس و اسم شرکتو مدیر عامل داشتن :ws28: بعد همشون تهران عباس آباد بودن .....

حتی مورد داشتیم سه تا پتروشیمی میومدن تو تالار روی نماد یک محصول رو عرضه میکردن و خب کیفیتاشون متفاوت بود و قیمتاشون متفاوت بود و محلشونم فرق داشت کرایه هم متفاوت میشد ، طرف بانکیه یک بار زنگ زد گفت متانول شیراز ، فن آوران ، زاگرس الان اومده و اون تاریخ فن آوران نزدیک صد تومن ارزون تر بود نمیدونم چرا الان اینجوری نیست و تقاضایی هم نداشت چون محصولش خوب نیست بعد میگفت بذار به اسم فن آوران براتون خرید کنم کاریتون نباشه ، خرید میکرد از فن آوران تو ماهشهر بعد بار از مرودشت شیراز میومد :ws28: هم یهو ارزون تر میشد هم کرایه حمل از شیراز تا تهران کجا ماهشهر تا تهران کجا ....متانول شیراز میگرفتیم به اسم فن آوران ...

جالب هم بود نفهمیدیم چطوری به نام فن آوران میخرید بعد بار از شیراز میومد و قبض از پتروشیمی شیراز بود ، پول جنس درجه دو میدادیم درجه یک میومد ...

لینک به دیدگاه
در در 15 فروردین 1399 در 05:18، wheeler گفته است :

کارگزاری برای چه کاری ؟ منظورم اینه که بورس چی ؟ کالا ؟ انرژی یا اوراقو این شرو ورها ؟

من هفته ای دو بار تالار بورس کالا بودم و محصولات پتروشیمی میگرفتم اما دوسالی میشه دیگه نمیرم بورس ........ما کارگزارمون یک بانک بود چون هم اهل زیرو و رو کشیدن بود میشد باهاش کنار اومد هم خرش میرفت الان خر خودمون بیشتر میره مستقیم زنگ میزنیم مدیر عامل پتروشیمی  خبر دار می ایسته و بارو میفرسته ...... اون بانکه هم التماس دعا داره ....

در مورد حقوق اون یارو والا به من چه از کجا میگرفت ولی به نظر یک کارمند بانک ساده بود و حقوق میگرفت چون ما مایه تیله رو به حساب بانک میزدیم به یارو نمیدادیم ....البته ما یکم داستانمون فرق داشت درجا مایه نمیزدیم بعد بریم تو رقابت ، یک اعتباری بود فقط به بانکه اطلاع میدادیم چه ماده ای رو چند تا ماشین میخوایم و کاری هم نداشتیم به محدودیت بر اساس پروانه کارخونه اونم خرید میکرد حالا هر جوری به ما چه ، قانونش این بود که مثلا دو تا ماشین در ماه فلان سهمم طرف خریدار بود بعد یهو ما میگفتیم بیست تا و میرفت میخرید حواله میزد فرداش هم بارگیری میشد و پسفرداش هم تهران تو کارخونه بود بعد تازه بانکه یک برگه میداد پولش رو میگرفت ..... هیچ کدوم از حواله ها هم به نام ما صادر نمیشد ، من یادم نمیاد تو این چند سال یک حواله راننده بده دستمون اسم ما و آدرس ما روش باشه ، مثلا ماشینه یک برگه میداد اسم تحویل گیرنده خورده بود شرکت گوشکوب سازان مقیم مرکز آقای گوشکوبیان بعد آدرس هم یهو مثلا اصفهان بود ! ولی ماشین تهران شهرک صنعتی عباس آباد بود ...حالا پیمانکاره عوض میکرد یا بانکه به ما چه مهم این بود بار دست ماست ...خنده دار بود بیست تا کشنده میومد همه هم با هم میرسیدن ، یکی زده بود آقای گوشکوب بیک آدرس اصفهان ، یکی خورده بود گوشکوب اوغلی آدرس تبریز بود یکی گوشکوب برقی تهران شمس آباد ، و خلاصه هر کدوم یک آدرس و اسم شرکتو مدیر عامل داشتن :ws28: بعد همشون تهران عباس آباد بودن .....

حتی مورد داشتیم سه تا پتروشیمی میومدن تو تالار روی نماد یک محصول رو عرضه میکردن و خب کیفیتاشون متفاوت بود و قیمتاشون متفاوت بود و محلشونم فرق داشت کرایه هم متفاوت میشد ، طرف بانکیه یک بار زنگ زد گفت متانول شیراز ، فن آوران ، زاگرس الان اومده و اون تاریخ فن آوران نزدیک صد تومن ارزون تر بود نمیدونم چرا الان اینجوری نیست و تقاضایی هم نداشت چون محصولش خوب نیست بعد میگفت بذار به اسم فن آوران براتون خرید کنم کاریتون نباشه ، خرید میکرد از فن آوران تو ماهشهر بعد بار از مرودشت شیراز میومد :ws28: هم یهو ارزون تر میشد هم کرایه حمل از شیراز تا تهران کجا ماهشهر تا تهران کجا ....متانول شیراز میگرفتیم به اسم فن آوران ...

جالب هم بود نفهمیدیم چطوری به نام فن آوران میخرید بعد بار از شیراز میومد و قبض از پتروشیمی شیراز بود ، پول جنس درجه دو میدادیم درجه یک میومد ...

ای داد پاسخ داده بودم و الان می بینم هیچی نیست خوب شد دوباره چک کردم

خب باید هم برای شما سرو کله بشکونند خب شما جزو مشتریان ویژه هستین از اونایی که ما تو صف بانک هستیم و شما اونور باجه با رئیس بانک.....

ولی شرایط ما اینجوری نیست .

ببخشید اگر سوالاتم زیاده 

بنظر شما کدام را هدف اصلی قرار داد انرژی- کالا - اوراق در واقع بهتره

کارگزاری دولتی خوبه یا خصوصی؟

کارگزاری بانکها خوبه یا غیر بانک ؟ 

کارگزاری معروف برای ابتدا بهتره یا تازه کار ؟

همانطوری که گفتم با مفید صحبت کردم ولی مشاور اصرار داشت که چون تازه کارید بروید صندوق . شاید درست میگه ولی شخصا صندوق رو دوست ندارم چون دنبال افزایش سرمایه هستم 

لینک به دیدگاه
در 9 ساعت قبل، Mohammad-Ali گفته است :

ای داد پاسخ داده بودم و الان می بینم هیچی نیست خوب شد دوباره چک کردم

خب باید هم برای شما سرو کله بشکونند خب شما جزو مشتریان ویژه هستین از اونایی که ما تو صف بانک هستیم و شما اونور باجه با رئیس بانک.....

ولی شرایط ما اینجوری نیست .

ببخشید اگر سوالاتم زیاده 

بنظر شما کدام را هدف اصلی قرار داد انرژی- کالا - اوراق در واقع بهتره

کارگزاری دولتی خوبه یا خصوصی؟

کارگزاری بانکها خوبه یا غیر بانک ؟ 

کارگزاری معروف برای ابتدا بهتره یا تازه کار ؟

همانطوری که گفتم با مفید صحبت کردم ولی مشاور اصرار داشت که چون تازه کارید بروید صندوق . شاید درست میگه ولی شخصا صندوق رو دوست ندارم چون دنبال افزایش سرمایه هستم 

در مورد سوال اولت باید بگم که هدف اصلی در کار نیست من که دنبال سرمایه گزاری نبودم ، ما چند محصول رو به عنوان مواد اولیه استفاده میکنیم که باید از چند پتروشیمی میخریدیم و از زمان احمدی نژاد خرید از پتروشیمی شد به روش بورس .....یعنی هدف نبود راه خرید بود اشتباه برداشت کردی من دنبال سرمایه گزاری نبودم تو اوراقو این چیزا برم اصلا نمیدونم اونو ...  وقتی دنبال فلان ماده هستم باید برم تو بورس کالا یا انرژی دنبالش تو بورس اوراق که حواله و تانکر صادر نمیکنن اونجا سهمو سهامه ....

در مورد کارگزاری هم من با بانک پاسارگاد کار میکردم ولی یکی دو تا از دوستان که کارگزار خصوصی داشتند هم بودن که تا اون جایی که یادمه فرقی نداشت حق کارگزاری ها تقریبا یکی بود فقط بانک خوبیش این بود ، گاهی تو تالار یک جنسی رو سلف میزنن و گاهی نقدی و اگر با بانک ارتباط خوبی بتونی برقرار کنی اون برات نقدیه رو میگیره ولی بهت  اعتباری میده ، همین کاری که گفتم برای ما میکرد ، خود پول محموله رو میگفتن باید یک حساب جدا تو بانک ملت داشته باشی و مبلغی رو واریز کنی که حق پس گرفتن هم نداشتی و میرفتی تازه تو رقابت .....ما اینکارو هیچوقت نکردیم ، بانک پاسارگاد طرفش میومد میگفت فلان چیز امروز به این قیمت پایه عرضه شده و قیمت نهایی هم اینه و ما هم میگفتیم فلان ماشین بخر اونم میخرید .....یک حواله میداد دست ما که در اصل حواله نبود یک کاغذ پاره بود ، بارگیری میشد جنس میرسید این یکهفته بعد یا گاهی بیشتر یک فاکتور میزد و تماس میگرفت اگر آمادگی وجود داره از حساب برداشت کنم و اگر میگفتیم نه برداشت نمیکرد تو یک سر رسیدی که توافق میکردیم برداشت میکرد .. ....یعنی میومد جنس نقدی رو خودش میگرفت اعتباری به ما میداد حالا این وسط سودش رو از کجا میبرد نمیدونم و دنبالشم نبودم بدونم ...

در مورد سوال آخرت .....ابتدای چه کاری ؟ من فقط کالا رو میدونم و اگر قصد خرید کالایی رو داری به تجربه میگم بانک ها راحت تر کنار میان و این ربطی هم به صفی که گفتی نداره و اگرم خیلی کار بلد باشی اصلا کارگزار لازم نداری اما برای شروع و خرید یک کالا برو یک حساب بانک ملی باز کن و کارای پروانه صنعتی یا هر چی که هست هم انجام بده برو بانک خریدتو بکن ....کارمزدای هر کی یجوره و بهترینشو انتخاب کن ولی خریدت ادامه دار باشه کارمزدشونو بانک ها کم میکن دوباره ....

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام 

میخوام یه صندوق خب برای سرمایه گذاری انتخاب کنم ولی اینقدر امارها فرق داره آدم گیج میشه یا شاید هم من الکی جمع بستم?

خب طبق اونایی که خوند تحلیل 6 ماهه را باید برسی کرد . سیگنال 1 سالش

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
 از اونطرف صندوق های دیگه میگن ما سود بالا میدیم اینه که الان شدیدا راهنمایی می خوام.

همه اینا از زمانی شروع شد که آینده ریختن سود به داخل خود را برداشت .

حالا می خوام به نوعی سود مرکب کنم و ماهانه ثابت تا یجای خیالم راحت باشه بعد با آموزش حرفه ای که انشالله صد سال دیگه میرم ، وارد بورس شوم چون اینطوری که برسی کردم همه توصیه می کنن به صندوق البته برای تازه کارها- جای حتی طرف به خواش هم افتاده بود می گفت همینجوری وارد نشید ضرر می کنید 

می تونید راهنمایم کنید.

لینک به دیدگاه
در 13 ساعت قبل، Yamna 1 گفته است :

مشاوران سهام خوب نیست به نظرم آگاه مناسب تره

سلام 

منظورت از مشاوران سهام کارگزاری هست؟

چند تاشون هستند که گلچین کردم مفید،آگاه،فارابی،سامان البته مفید زیاد راغب نیستم ولی الان من می خوام یه صندوق انتخاب کنم ماهانه همانطوری که گفتم ماهانه تظمینی یه سودی داشته باشم بعد با دانش باید برم سمت سهام اینطوری ریسک هم میاد پایین مثل مشترک اندیشه فردا

لینک به دیدگاه
در در 11 اردیبهشت 1399 در 11:15، Mohammad-Ali گفته است :

سلام 

منظورت از مشاوران سهام کارگزاری هست؟

چند تاشون هستند که گلچین کردم مفید،آگاه،فارابی،سامان البته مفید زیاد راغب نیستم ولی الان من می خوام یه صندوق انتخاب کنم ماهانه همانطوری که گفتم ماهانه تظمینی یه سودی داشته باشم بعد با دانش باید برم سمت سهام اینطوری ریسک هم میاد پایین مثل مشترک اندیشه فردا

بله کارگزاری هست من اونطور که شنیدمآگاه خوب عمل میکنه ولی بازم بزارید بقیه تجربیات خودشون بگن

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

اقتصادبیدار در قسمت مزیت ها نوشته بود اختصاص 2 سهم رایگان
ابتدا ندادند ، بعد چند وقت پرسیدم گفتند تعداد زیاده در حال برسی و تقسیم هستیم ، دیروز که دوباره جویا شدم انگار اصلا یه کارگذاری دیگه تماس گرفتم منکر شد ولی دید من از سیر تا پیاز جریان را میدونم گفت باید برسی کنیم و خبر دهیم ، امروز خبر داد و ایمیل جالب بود : بعد از بررسی مشخص شد در یک تایم خیلی کوتاه سیستم این گزینه را بر روی سایت گزاشته بوده است که برای مشتریانی که سال گذشته در محدوده زمانی عید غدیر ثبت کرده بودند بابت عید از سمت میدیریت به اندازه 2 عدد سهم ارزش تعلق میگرفته است
تعداد سهم هدیه داده شده 2 عدد بوده است
برای شما پیگیری انجام شد با توجه به گذشت مدت زمان زیاد ، اختصاص نمی یابد .)
یک چیزی که من خیلی بدم میاد دروغ و به اصطلاح زرنگ بازی است برای همین تصمیم به تعویض کارگذاری گرفتم .
نظر دوستان چیست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...