رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

راجع به فرهنگ سرا برای ارائه پروپوزال کسی جدول سرانه ها و فضاهای لازم رو به صورت جدول داره ؟ -- طبقه بندی شده و دسته بندی شده

هر جا گشتم فقط پخش و پلا متنه ....

دوستان اگر یکی قبلا درست کرده یا داره بگه بعد ها بقیه هم استفاده کنند.

راجع به موزه خیلی هست ولی فرهنگ سرا پیدا نکردم . :4564:

این جدول ریز فضاهای این پست هم شاید به دردت بخوره:

:a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستان بچه ها شما پروژه ای در مورد خانه کودک ندارین؟

یه جایی هم من دیدم اتفاقی اگر خواستی رو

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
!

گرچه مطالبی که سامیار 220 اشاره کردند کفایت می کند .

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دوستان عزیز کسی از عزیزان من عکس هایی از پدیده شاندیز (البته جدیدشو)داره اگه باشه و لطف کنین زحمتشو بکشین ممنون میشم :icon_redface:

درود و سپاس :icon_gol:

لینک به دیدگاه
دوستان عزیز کسی از عزیزان من عکس هایی از پدیده شاندیز (البته جدیدشو)داره اگه باشه و لطف کنین زحمتشو بکشین ممنون میشم :icon_redface:

درود و سپاس :icon_gol:

درود....:icon_redface:

حتما دوستان دیگه می آن و اطلاعات بیشتری در اختیارتون قرار می دن...

من به صورت دست و پا شکسته یک سری اطلاعات محدود دارم...

می دونم یک مسابقه از طرف شاندیز گذاشته شده بود...

و شرکت بهرام شیردل و شرکا اون مسابقه رو برد...

طرحشون رو می تونین از لینک زیر ببنین

از اونجایی که همیشه تو ایران طرح برنده ساخته نمی شه!!!

فک کنم در حال حاضر یک طرح دیگه داره ساخته می شه که تو لینک زیر می تونین ببینینش...که البته طرح نویی هم نیست..مشابهش قبلا اجرا شده در کشورهای دیگه...

کاش حداقل طرح بهرام شیردل رو می ساختن...البته شاید من به طور کامل با زیبایی شناسی معماری این اثر ارتباط برقرار نکنم(منظور طرح استاد شیردل هست) ولی حداقل شخصیت معماری داره طرح ایشون..

باز تاکید می کنم..نمی دونم شایدم طرح شیردل رو می خوان بسازن هنوز شروع نکردن..یا تو فاز دوم مجموعه قرار بسازن...یا ممکنه هم همون حرف من درست باشه که به جای طرح شیردل این طرح فعلی داره ساخته می شه....دوستی که اطلاعات کافی داره می تونه به سهند عزیز پاسخ بده...:icon_gol::icon_redface:

لینک به دیدگاه

انصافا چقدر متفاوت بود، اصلا قابل قیاس نیستن،hanghead.gifالبته اگر اضافه نشه.

به عنوان یک مقصد برای سفر به جذاب ترین مکان توریستی در ایران، "پدیده کیش" در یک طرف متشکل از طیف انعطاف پذیر و گسترده از حالات اجتماعی مربوط به اوقات فراغت و در سوی دیگر خاص مانند تجاری، ورزشی و ... است. مفاهیم اصیل تقویت شده، ایده طراحی را پشتیبانی می نماید که می تواند از دو دیدگاه مورد بررسی قرار گیرد : دیدگاه های فرهنگی و جغرافیایی– اجتماعی

طرحش کاملا این حس رو به من میده حداقل از نظر فرم ظاهری .

sam arch ممنون از لینک هایی که گذاشتین :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام.این پلان خانه ی جوان.

شما اگه بودین پله رو چه شکلی توش میزاشتین؟وُید هم میخواد البته

من پله رو همین شکلی که تو عکسه گزاشتم توی اینکه وُید رو کجا بزارم موندم :ws52:....اگه تو ذهنتون مدل هایی از پله هست واسه این پلانم بهم کمک کنین لطفا :hanghead:

hk1qz74v8psa07e3pjfs.jpg

لینک به دیدگاه

سلااااااااااام دوستای گلم

کسی نمونه پرسشنامه ی معماری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی خیلی فوری

موضوع فرقی نمیکنه:4564:

لینک به دیدگاه
سلام.این پلان خانه ی جوان.

شما اگه بودین پله رو چه شکلی توش میزاشتین؟وُید هم میخواد البته

من پله رو همین شکلی که تو عکسه گزاشتم توی اینکه وُید رو کجا بزارم موندم :ws52:....اگه تو ذهنتون مدل هایی از پله هست واسه این پلانم بهم کمک کنین لطفا :hanghead:

hk1qz74v8psa07e3pjfs.jpg

سلام

اگه جای پله هات تائید شده است وسط لابی وید بزار .

البته بستگی به طبقات دیگرت هم داره !

لینک به دیدگاه
اینجا کسی از معماری در دانشگاه BCIT خبر نداره؟من ترم اولم 2هفته دیگه شروع میشه کلی سوال دارم :ws52::ws38:

از این

اطلاعات رو به طور کامل میتونید ببینید.:a030:

موفق باشید.

لینک به دیدگاه
بچه ها حداقل و حداکثر ارتفاع پله های آمفی تئاتر چنذه؟

موفق باشی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

موفق باشی:icon_gol:

مرسی

اما این توضیح داده

من فقط عدد میخوام یه حداقل و حداکثر :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
مرسی

اما این توضیح داده

من فقط عدد میخوام یه حداقل و حداکثر :5c6ipag2mnshmsf5ju3

اینا خوب اعداد بودن که

حداکثر زاویه ی دید بالکن به صحنه 30 درجه انتخاب می شود. ارتفاع یک فرد در حالت نشسته 1 تا 20/1 متر است؛ گام بین ردیف های نشستن که با T نشان داده شده است، معادل 80 سانتیمتر تا 20/1 متر می باشد. با توجه به شکل 3 اگر فرض کنیم که شخص تماشاگر از میان دو نفر جلویی و از بالای سر شخصی که دو ردیف جلوتر نشسته به صحنه نگاه کند، حداقل C به ازای هر ردیف 605 سانتیمتر خواهد بود، که به صورت C1=605cm نشان داده می شود. اگر C2=13cm باشد، باعث می شود که یک تماشاگر با قدّ متوسط بتواند از روی سر تماشاگر جلویی صحنه را ببیند. در حالت کلی دید مطلوب بدون حرکت اما با حرکت جزئی سرو چشم حدود 60 درجه خواهد بود. طول ردیف ها به ازای هر راهرو حداکثر 16 صندلی است و در حالتی که برای هر چهار راهرو یک در خروجی جانبی به عرض یک متر در نظر گرفته شود، به ازای هر راهرو 25 صندلی مجاز است، و برای هر تماشاچی نشسته باید حداقل مساحتی برابر با نیم متر مربع در نظر گرفته شود.

لینک به دیدگاه
اینا خوب اعداد بودن که

حداکثر زاویه ی دید بالکن به صحنه 30 درجه انتخاب می شود. ارتفاع یک فرد در حالت نشسته 1 تا 20/1 متر است؛ گام بین ردیف های نشستن که با T نشان داده شده است، معادل 80 سانتیمتر تا 20/1 متر می باشد. با توجه به شکل 3 اگر فرض کنیم که شخص تماشاگر از میان دو نفر جلویی و از بالای سر شخصی که دو ردیف جلوتر نشسته به صحنه نگاه کند، حداقل C به ازای هر ردیف 605 سانتیمتر خواهد بود، که به صورت C1=605cm نشان داده می شود. اگر C2=13cm باشد، باعث می شود که یک تماشاگر با قدّ متوسط بتواند از روی سر تماشاگر جلویی صحنه را ببیند. در حالت کلی دید مطلوب بدون حرکت اما با حرکت جزئی سرو چشم حدود 60 درجه خواهد بود. طول ردیف ها به ازای هر راهرو حداکثر 16 صندلی است و در حالتی که برای هر چهار راهرو یک در خروجی جانبی به عرض یک متر در نظر گرفته شود، به ازای هر راهرو 25 صندلی مجاز است، و برای هر تماشاچی نشسته باید حداقل مساحتی برابر با نیم متر مربع در نظر گرفته شود.

آخه این بیشتر گیجم کرد

قبلا یه جا خونده بودم که مثلا ارتفاع پله آمفی تئاتر از 16 تا 18 سانت البته مثلا

الان نمیدونم این حداقل از 12 سانت بود یا 16

لینک به دیدگاه

آخه این بیشتر گیجم کرد

قبلا یه جا خونده بودم که مثلا ارتفاع پله آمفی تئاتر از 16 تا 18 سانت البته مثلا

الان نمیدونم این حداقل از 12 سانت بود یا 16

من تخصصی نمی دونم ببخشید اطلاعات ندارم

ولی میتونم بگم نسبت به مردم کشور که معدل قدشون متفاوته باید تغییر کنه این عدد

ببخشید زیاد نتونستم کمکتون کنم :5c6ipag2mnshmsf5ju3:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...