رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

اگه اذیت میشین ایمیل بفرستین، من سعیم این بود که لینک دانلود رو اینجا قرار بدین...hanghead.gif

اغلب سایت های خوب آپلود باید عضو بشین ، که هرکدومشون هم نیاز به تائید ایمیل دارن،و یکم طول میکشه تا عضویت انجام بشه.

:icon_gol::icon_gol:

منم سعی کردم اینجا بذارم ولی اون سایتی هم که مغرفی کردین هم آپلود نشد :4564:

کمتر از 4.5 mb میشه آپلود کرد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستان...:w16:کسی میتونه به من چند تا نمونه داخلی (خانه ایرانی) در مورد این موضوع معرفی کنه که با توجه به هویت ایرانی طراحی شده ....در واقع موضوع من در مورد بازگشت به هویت اون منطقه و بازگرداندن روح زنگی هستش .نمونه خارجی پیدا کردم ولی داخلی نتونستم

واقعا نیاز دارم...

plizzzzzzzz help me..:sad0:

به نظرتون مجتمع زیتون اصفهان میتونه نمونه خوبی باشه؟

دوستان در این مورد کسی نتونست کمکی بکنه؟؟:4564:

لینک به دیدگاه
دوستان موضوع پایان نامه ی من سرای سالمندان با رویکرد باغ های ایرانیه!برای سالمندان چه رویکردی میشه گداشت!!؟؟؟مثلا با رویکرد شفابخشی آب!!!!!ممنون میشم نظر بدید....:ws37:

برای رویکردش یکم تحقیق کن ببین سالمندایی که تو خونه سالمندان زندگی میکنن چه مشکلات و چه نیازهایی دارن که برآورده نمیشه بعد براساس اون رویکردی بنویس که بتونی مشکلاتی که سالمندان دارن و اصلاح کنی...

مثلا ارتقای سطح سلامت-خانواده محوری-

البته رویکرد خودتم خوبه...:w16:

لینک به دیدگاه

دو هفته وقت دارم واسه کنکور ازاد

چی بخونم؟

جزوه ها ایوان خانه معمار دارم

سطح سوالای ازاد با سراسری چطوریه؟

واسه اسکیس چی کار کنم؟

لینک به دیدگاه
دو هفته وقت دارم واسه کنکور ازاد

چی بخونم؟

جزوه ها ایوان خانه معمار دارم

سطح سوالای ازاد با سراسری چطوریه؟

واسه اسکیس چی کار کنم؟

این مورد رو بهتره از آقا ابراهیم Bahram Shبپرسید.

جزوات ایوان خانه خوبه، اما توجه داشته باشید که برخی کتاب ها وجزوه هایی که برای سراسری مهمه برای آزاد مهم نیست..

فکر میکنم سایت آکادمی تخصصی معماری این تفکیک رو انجام داده، چون یادمه برای منابع سراسری به خوبی اینکارو انجام داده بود. یعنی هر درس رو براساس اولیت بندی تقسیم بندی کرده بود.

درمورد اسکیس هم آقای شقاقی ،که خودشون از بانیان اصلی و مدرس اسکیس ایوانخانه هستند هم ، اسفند ماه سال گذشته در سمیناری که درمورد تفاوت اسکیس سراسری و آزاد داشتند عنوان کردند که کلاس های سراسری وآزاد رو تفکیک کردند.

دلیلشون این بود: اسکیس آزاد بیشتر به راندو توجه داره ، اما اسکیس سراسری مفهومی هستش ورنگ ولعاب کار روی داوری تاثیر چندانی نداره...

همون اسفند ماه هم تاکید داشتند اگر آزاد هم میخواین شرکت کنین از الان کلاسای اسکیس رو ثبت نام کنید.

نمیدونم میخواین کلاس برین یا نه ، چون کلاسهای فشرده هم گویا برای آزاد دارن، البته اطلاعی ندارم.

اما به نظرم باید حداقل مطمئن باشین مجاز میشین .

به هرحال نظر دوست عزیزمون رو جویا بشین خیلی بهتره...:w16::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان برا طرح نهایی یه سازه خاص مجبورم اجرا کنم .

چون بزرگترین دهانه ام شده 32 متر . لابی ها 22 متر .

حالا موندم چه سازه ای انتخاب کنم ؟ استاد سازهمون هم 2 شنبه میاد ...

استاد طرحمون هم گفت از سقف پیشتنیده : ( که باتوجه به جستوجویی که کردم بیشتر از دهانه ی 12 یا 18 متر رو نمیشه پوشش داد )

سازه پیشتنیده :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

یا سقف فضا کاری که بشه روش بارگذاری کرد ؟

و دال وافر رو اسم برد که دال وافر رو هرچی سرچ میکنم پیزی پیدا نمیکنم .

شما چه سازه ای پیشنهاد میکنید ؟؟؟

p75gdvpcjn8zt74zyec.jpg

لینک به دیدگاه

استاد طرحمون هم گفت از سقف پیشتنیده : ( که باتوجه به جستوجویی که کردم بیشتر از دهانه ی 12 یا 18 متر رو نمیشه پوشش داد )

سازه پیشتنیده :

p75gdvpcjn8zt74zyec.jpg

میتونید سازه کابلی کار کنید

یا سقفو سازه فضا کار(خرپای سه بعدی)که اینجوری دهانه مهم نیستو و میتونید تو طرفین پلان ستون بذارید دیگه وسط نذارید ستونا میتونن از نوع درختی باشن.

از پوسته ی بتنی هم میتونید استفاده کنید.

لینک به دیدگاه
میتونید سازه کابلی کار کنید از این کار خوشم نمیاد و گمونم نکنم که بشه آخه حجم کارم زیاد یه چیزی حدود 100در 70 متر هست ...

یا سقفو سازه فضا کار(خرپای سه بعدی)که اینجوری دهانه مهم نیستو میتونید ستون گذاری کنید که میتونید تو طرفین پلان ستون بذارید دیگه وسط نذارید ستونا میتونن از نوع درختی باشن. درختی رو هم هنوز نخوندم خودتون عکساشو گذاشتید ولی امروز استاد گفت ذرختی نمیشه !!!!

از پوسته ی بتنی هم میتونید استفاده کنید.

پوسته ی بتونی برای سقفی که دو طبقه ی دیگه رو باید تحمل کنه !!!!! امکان نداره !!!

سازه ی فضا کار هم یکی از عیباش اینه که برای بام بیشتر استفاده میشه چون در برابر آتش سوزی مقاوم نیست و نمیشه بین طبقات استفاده کرد .

6mnex2b053k7tauuc4e5.jpg

لینک به دیدگاه
پوسته ی بتونی برای سقفی که دو طبقه ی دیگه رو باید تحمل کنه !!!!! امکان نداره !!!

سازه ی فضا کار هم یکی از عیباش اینه که برای بام بیشتر استفاده میشه چون در برابر آتش سوزی مقاوم نیست و نمیشه بین طبقات استفاده کرد .

6mnex2b053k7tauuc4e5.jpg

من خودم این ترم تو حجمام از سازه ی فضاکار(تو استخر)+سازه کابلی(تو ورزشگاه)+سازه چادری با ستونهای درختی(پوسته) و.... استفاده کردم.البته همش تو یه مجموعه ی ورزشی فرهنگی جمع شده با حجمهای مختلف. این عکسی که میبینید تقریبا میشه گفت بتن پیش ساخته هستش من آمفی تئاترمو با این سازه کار کردم.سه بعدی و مقطع کلیش تو عکس معلومه

ppq28awa1c4l2befgyo.png

لینک به دیدگاه

6mnex2b053k7tauuc4e5.jpg

پوسته ی بتنی رو برای شکل منحنی گفتم و خرپای سه بعدی رو برا ی طبقات که انگار خودتون نمیخواین و انجام بدید

تو کتابا بگردید سازه های مختلفی هست میتونید اونی که به کارتون میاد استفاده کنید

لینک به دیدگاه
پوسته ی بتنی رو برای شکل منحنی گفتم و خرپای سه بعدی رو برا ی طبقات که انگار خودتون نمیخواین و انجام بدید

تو کتابا بگردید سازه های مختلفی هست میتونید اونی که به کارتون میاد استفاده کنید

ممنون از راهنمایی هاتون پس باید از خرپای سه بعدی استفاده کنم .

1+اگر مطالعاتی دارید که در اختیارم بذارید ممنون میشم .

گفتم از سازهی کابلی دوست ندارم استفاده کنم چون خیلی پیچیده است و من وقت چندانی برای تحقیق و وقت گذاشتنش ندارم .

2+کتابی اگر میدونید معرفی کنید . که کامل توضیح داده باشه .

3+نمونه ی موردی هم سراغ دارید بگید .

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
من خودم این ترم تو حجمام از سازه ی فضاکار(تو استخر)+سازه کابلی(تو ورزشگاه)+سازه چادری با ستونهای درختی(پوسته) و.... استفاده کردم. این خیلی خوبه .

البته همش تو یه مجموعه ی ورزشی فرهنگی جمع شده با حجمهای مختلف. این عکسی که میبینید تقریبا میشه گفت بتن پیش ساخته هستش من آمفی تئاترمو با این سازه کار کردم.سه بعدی و مقطع کلیش تو عکس معلومه

خوب آمفی تاتر شما روش طبقات دیگه ای هم اومد ه و مشابه کاری که من میخام انجام بدم هست ؟ دهانه ی 30 متر

تا من هم استفاده کنم .

لینک به دیدگاه

گفتم از سازهی کابلی دوست ندارم استفاده کنم چون خیلی پیچیده است و من وقت چندانی برای تحقیق و وقت گذاشتنش ندارم .

الان برای خرپای سه بعدی یه پوششی تعیین کردن شبیه رنگ کردن که در مقابل آتش سوزی تا چند ساعت مقاومت میکنه از این بابت نگرانی ها یه مقدار رفع شده

مطالعه که من همین کتابای سازه رو خوندم اما طرح 3و الان طرح 4 رو ازش استفاده کردم نمیدونم چه مقدار اطلاعات میخواید

سازه کابلی خیلی پیچیده نیست روشش تقریبا مشخصه سخت نیست یکم دقت میخواد اما خوب باید به حجمتون بخوره

کتاب درک رفتار سازه ای چند تا نمونه ی خوب تحلیل کرده که میتونه کمکتون کنه منم تا حدودی دست و پا شکسته میتونم کمک کنم

خوب آمفی تاتر شما روش طبقات دیگه ای هم اومد ه و مشابه کاری که من میخام انجام بدم هست ؟ دهانه ی 30 متر

تا من هم استفاده کنم .

رو آمفی تئاتر طبیقه ی دیگه ای نذاشتم اما من این سازه رو از رو پایانامه ی ارشد یکی از اساتیدمون یاد گرفتم که ایشونم تو چند طبقه که متراژش خیلی زیاد بود استفاده کرده بودند و مقاومت خوبی داره

لینک به دیدگاه

منم با آرتاش عزیز موافقم:ws37:

سازه کابلی رو اگر فقط به خاطر پیچیدگیش رد میکنی به نظر منم خیلی پیچیده نیست، درک نمودارهای انتقال بارش خیلی هم ساده است، کتاب درک رفتار سازه ها خیلی ساده و خوب توضیحاتی درباره سازه خرپایی و کابلی و مثالهاشو داره، اگر بازم بخوای کامل تر بخونی یکی از کتابهای دکتر گلابچی درباره سازه کابلی هست که میتونی بهش نگاهی بندازی:w16:

سازه پیشتنیده :

p75gdvpcjn8zt74zyec.jpg

من برای طرحم یه کنسول 15 متری رو با سازه کابلی حل کردم، در کل بازم نظر فریماه رو تایید میکنم، بهترین و ساده ترین گزینه ها سازه های فضاکار و کابلی هستن:ws37:

لینک به دیدگاه

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:[/quote

برای دهانه های بزرگ سازه کوبیاکس هم برای پوشش سقف استفاده میشه البته من نمیدونم به درد سازه شما دقیقا میخوره یا نه

ولی اگه بخواین من یه پاور در موردش دارم.

لینک به دیدگاه

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:[/quote

برای دهانه های بزرگ سازه کوبیاکس هم برای پوشش سقف استفاده میشه البته من نمیدونم به درد سازه شما دقیقا میخوره یا نه

ولی اگه بخواین من یه پاور در موردش دارم.

ای کاش با کوبیاکس حل میشد . کوبیاکس برای دهانه های بزرگتر از 10 یا 12 متر نمیشه . :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::w02:

لینک به دیدگاه
salam dostan man b planaye 2 ta shit az aghaye h.shaffie hastam va ishon javab nemidan

سلام دوست عزیز خوش اومدید

لطفا طبق قوانین فارسی تایپ کنید

به چی نیاز دارید؟

ایشون یه مدته متاسفانه سرنمیزنن ظاهرا:icon_gol:

لینک به دیدگاه

بچه ها کسی برنامه فیزیکی خانه موسیقی داره؟؟؟

خیلیییییییییییییییی خیلیییییییییییییییییی خیلیییییییییییییییییی واجـــــــــــــــــــــبه:sad0:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...