رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی ؛ فرمت kml

fathi1350

ارسال های توصیه شده

با سلام . من از طریق مختصات LAT و LONG بیش از 10 هزار نقطه روی نقشه ایران در قالب اکسل مشخص کردم و برای اینکه بتونم روی نرم افزارهای مربوطه پیاده سازی کنم از طریق گوگل مپ فایل اکسل رو تبدیل به KML کردم اما همانطور که میدانید گوگل مپ در تعداد پین ها محدودیت گذاشته و در هر لایه بیشتر از 2000 نقطه رو قبول نمیکنه . بنابراین من 5 خروجی KML دو هزارتایی گرفتم و 5 فایل رو یکی یکی توی نرم افزار بارگذاری کردم . اما مشکلی پیش اومده و من باید فقط یک فایل به نرم افزار بدم تا بتونم کاملاً بهره برداری کنم . لطفا بفرمائید :

1) آیا نرم افزاری وجود داره که اون فایل اکسل رو به KML تبدیل کنه

2) آیا نرم افزاری برای یکپارچه سازی 5 فایل KML وجود داره ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید .

لینک به دیدگاه
در 12 ساعت قبل، fathi1350 گفته است :

با سلام . من از طریق مختصات LAT و LONG بیش از 10 هزار نقطه روی نقشه ایران در قالب اکسل مشخص کردم و برای اینکه بتونم روی نرم افزارهای مربوطه پیاده سازی کنم از طریق گوگل مپ فایل اکسل رو تبدیل به KML کردم اما همانطور که میدانید گوگل مپ در تعداد پین ها محدودیت گذاشته و در هر لایه بیشتر از 2000 نقطه رو قبول نمیکنه . بنابراین من 5 خروجی KML دو هزارتایی گرفتم و 5 فایل رو یکی یکی توی نرم افزار بارگذاری کردم . اما مشکلی پیش اومده و من باید فقط یک فایل به نرم افزار بدم تا بتونم کاملاً بهره برداری کنم . لطفا بفرمائید :

1) آیا نرم افزاری وجود داره که اون فایل اکسل رو به KML تبدیل کنه

2) آیا نرم افزاری برای یکپارچه سازی 5 فایل KML وجود داره ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید .

یا میتونید فایل اکسل رو مستقیم داخل arcmap اد کنید. بعد روی لایه اد شده کلیک راست کنید و گزینه Display XY Data رو بزنید، تو پنجره ای که باز میشه، فیلد مربوط به x  و y که همون long و lat وارد شده در اکسل هست رو مشخص می کنید و سیستم مختصات هم تعیین میکنید و اوکی میزنید. نقاط داخل نرم افزار پیاده سازی میشه، بعدش رو لایه ایجاد شده کلیک راست کنید و از بخش Data گزینه Export Data رو بزنید و یه خروجی شیپ فایل بگیرید تا شیپ فایل مربوط به این نقاط ساخته بشه.

اگرم میخواید از فرمت KML استفاده کنید، بعد از ایجاد شیپ فایل تو همون ارک مپ بخش ارک تولباکس، قسمت conversion میتونید To KML رو انتخاب کنید و شیپ فایل تولید شده رو به فرمت KML تبدیل کنید.

یا راه دوم اینکه، KML های تولیدشده رو تو همین نرم افزار arcmap یا global mapper به شیپ فایل تبدیل کنید، بعدش همه شیپ فایلها رو داخل gis باز کنید، یکیشون رو به عنوان بیس در نظر بگیرید و ادیت کنید تا نقاط بقیه شیپ فایلها رو داخل اون کپی کنید تا یکپارچه بشه.

لینک به دیدگاه
در 7 ساعت قبل، Mohammad Aref گفته است :

یا میتونید فایل اکسل رو مستقیم داخل arcmap اد کنید. بعد روی لایه اد شده کلیک راست کنید و گزینه Display XY Data رو بزنید، تو پنجره ای که باز میشه، فیلد مربوط به x  و y که همون long و lat وارد شده در اکسل هست رو مشخص می کنید و سیستم مختصات هم تعیین میکنید و اوکی میزنید. نقاط داخل نرم افزار پیاده سازی میشه، بعدش رو لایه ایجاد شده کلیک راست کنید و از بخش Data گزینه Export Data رو بزنید و یه خروجی شیپ فایل بگیرید تا شیپ فایل مربوط به این نقاط ساخته بشه.

اگرم میخواید از فرمت KML استفاده کنید، بعد از ایجاد شیپ فایل تو همون ارک مپ بخش ارک تولباکس، قسمت conversion میتونید To KML رو انتخاب کنید و شیپ فایل تولید شده رو به فرمت KML تبدیل کنید.

یا راه دوم اینکه، KML های تولیدشده رو تو همین نرم افزار arcmap یا global mapper به شیپ فایل تبدیل کنید، بعدش همه شیپ فایلها رو داخل gis باز کنید، یکیشون رو به عنوان بیس در نظر بگیرید و ادیت کنید تا نقاط بقیه شیپ فایلها رو داخل اون کپی کنید تا یکپارچه بشه.

سپاسگزارم

به مشکل برخوردم لطفا باز هم راهنمایی بفرمائید

فایل اکسل را add کردم .

در قسمت Display XY Data میخوام علاوه بر lat و lon یک گزینه هم برای لیبل داشته باشم . مثل گوگل مپ . لطفا به گزینه های گوگل مپ در تصاویر زیر توجه فرمائید ...

1.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه
در 58 دقیقه قبل، fathi1350 گفته است :

سپاسگزارم

به مشکل برخوردم لطفا باز هم راهنمایی بفرمائید

فایل اکسل را add کردم .

در قسمت Display XY Data میخوام علاوه بر lat و lon یک گزینه هم برای لیبل داشته باشم . مثل گوگل مپ . لطفا به گزینه های گوگل مپ در تصاویر زیر توجه فرمائید ...

1.jpg

2.jpg

تو همون فایل اکسل، دو ستون که مربوط به طول و عرض هست، یک ستون هم میتونید با عنوان name اضافه کنید که همون اسامی لیبل رو تو اون ستون وارد کنید.

با تبدیل شدن به شیپ فایل کل ستون ها نمایش داده میشه.

لینک به دیدگاه

دست شما درد نکنه برادر عزیز واقعاً از صبر و حوصله شما ممنونم اما حقیقتش من از دیروز طبق راهنمایی جنابعالی پیشرفتم اما نمی تونم تمومش کنم خروجی میگیرم اما توی پوشه چیزی دیده نمیشه . اگه فایلهارو تو خصوصی براتون ارسال کنم امکانش هست زحمتشو بکشید هزینه هم اگه لازم باشه تقبل میکنم . واقعاً لازم دارم

لینک به دیدگاه
در 11 ساعت قبل، fathi1350 گفته است :

دست شما درد نکنه برادر عزیز واقعاً از صبر و حوصله شما ممنونم اما حقیقتش من از دیروز طبق راهنمایی جنابعالی پیشرفتم اما نمی تونم تمومش کنم خروجی میگیرم اما توی پوشه چیزی دیده نمیشه . اگه فایلهارو تو خصوصی براتون ارسال کنم امکانش هست زحمتشو بکشید هزینه هم اگه لازم باشه تقبل میکنم . واقعاً لازم دارم

خواهش میکنم

مشکلی نیست، فایل رو ارسال کنید بررسی کنم :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
در در 1 تیر 1398 در 22:58، Mohammad Aref گفته است :

خواهش میکنم

مشکلی نیست، فایل رو ارسال کنید بررسی کنم :a030:

با درود و سلام و مجدد

سوال دیگری داشتم ممنون میشم باز هم راهنمایی بفرمایید

وقتی میخوام فایل اکسل را add کنم این پیغام رو میده

1.jpg

لینک به دیدگاه
در در 10 تیر 1398 در 15:04، fathi1350 گفته است :

با درود و سلام و مجدد

سوال دیگری داشتم ممنون میشم باز هم راهنمایی بفرمایید

وقتی میخوام فایل اکسل را add کنم این پیغام رو میده

1.jpg

فایل اکسل رو با فرمت 2003 اینا که xls هستش سیو کن و اونو اد کن.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
در در 11 تیر 1398 در 21:33، Mohammad Aref گفته است :

فایل اکسل رو با فرمت 2003 اینا که xls هستش سیو کن و اونو اد کن.

خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون . نقاط رو در نرم افزار Cartograph MAP وارد کردم و خیلی خوب جواب گرفتم اما میخوام با یه نرم افزار بومی این کارو ارائه بدم .

درصورت امکان بنده را راهنمایی بفرمائید

قصد دارم یک نرم افزار مستقل برای مرور در نقشه های آفلاین ایجاد کنم . بیش از 300 هزار نقطه تعیین شده با فرمت kml و همچنین gpx دارم و میخوام یک نرم افزاری تولید کنم که نقشه و نقاط در آن تعریف شده و قابل جستجو باشه و نتیجه ی جستجو با یک پین بر روی نقشه قابل مشاهده باشه

چیزی مشابه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

یا همون نرم افزار Cartograph MAP

? ممنون میشم کمک کنید و بفرمایید ساده ترین زبان برنامه نویسی برای ساخت اینگونه نرم افزار چیه

لینک به دیدگاه
در 29 دقیقه قبل، fathi1350 گفته است :

خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون . نقاط رو در نرم افزار Cartograph MAP وارد کردم و خیلی خوب جواب گرفتم اما میخوام با یه نرم افزار بومی این کارو ارائه بدم .

درصورت امکان بنده را راهنمایی بفرمائید

قصد دارم یک نرم افزار مستقل برای مرور در نقشه های آفلاین ایجاد کنم . بیش از 300 هزار نقطه تعیین شده با فرمت kml و همچنین gpx دارم و میخوام یک نرم افزاری تولید کنم که نقشه و نقاط در آن تعریف شده و قابل جستجو باشه و نتیجه ی جستجو با یک پین بر روی نقشه قابل مشاهده باشه

چیزی مشابه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

یا همون نرم افزار Cartograph MAP

? ممنون میشم کمک کنید و بفرمایید ساده ترین زبان برنامه نویسی برای ساخت اینگونه نرم افزار چیه

خواهش میکنم. به نظرم دوستان مهندسی کامپیوتر با توجه به تسلطی که روی زبان های برنامه نویسی دارن، بهتر بتونن تو این زمینه راهنمایی کنن.

من خودم آشنایی ندارم. به نظرم پایتون شاید مناسب باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...