رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

با یک نفرصحب می کردم صحبت از ازدواج شد?

عقیدش خیلی خونه برنداز و وحشتناک بود البته ببخشید که می نویسم 

میگفت زن ها خونه خراب کنند. زن ها تا بفهمند یه پولی داری چنگ میندازن...... . می گفت مخصوصا نباید به فامیل زنها رو داد به نوعی منظورش این بود که آدم حسابشون نکن و...

البته چیزها دیگری هم گفت ولی چون در این مواقع خیلی عصبی میشم یادم نیست و فقط تو جوابش گفتم مرد اگر آدم باشه زنم درست رفتارمیکنه باید فهمیده باشه که با خودش هستم همین آدم دوست دامادمونه که باعث شد چند ماه زندگیمون به بدبختی کشیده بشه !

واقعا نمی دونم چی بگم 

سوال دارم الان فکور میگه فک نکن موهات سفید میشه ولی

مگه زن ها انسان نیستند؟

مردا چه برتری دارند؟

لینک به دیدگاه
در ۱ ساعت قبل، Mohammad-Ali گفته است :

سلام

میگفت زن ها خونه خراب کنند. زن ها تا بفهمند یه پولی داری چنگ میندازن...... . می گفت مخصوصا نباید به فامیل زنها رو داد به نوعی منظورش این بود که آدم حسابشون نکن و...

البته چیزها دیگری هم گفت ولی چون در این مواقع خیلی عصبی میشم یادم نیست و فقط تو جوابش گفتم مرد اگر آدم باشه زنم درست رفتارمیکنه باید فهمیده باشه که با خودشم همین آدم دووست دامادمونه که باعث شد چند ماه زندگیمون به بدبختی کشیده بشه !

واقعا نمی دونم چی بگم 

سوال دارم الن فکور میگه فک نکن موات سفید میشه ولی

مگه زن ها انسان نیستند؟

مردا چه برتری دارند؟

کسی به خاطر جنسیتش برتری نداره این از این

ولی عزیز دل ،اونجا که نوشتی مرد اگر آدم باشه یکم غلط میزنه حرفت ، شاید شعار باشه و شایدم چون تجربه نکردی اینطور میگی ، مرد آدم باشه یا زن آدم باشه نداره چون گاهی هر کدومم آدم باشه باز قصه هست .....الان چیزی نگو که بعدا حرف خودت زیر سوال بره ، چون ممکنه چند سال دیگه که رفتی برای خودت زندگی تشکیل دادی آدم بودی یهو همسرت نبود یا برعکس زنت آدم بود و تو فازت منفی بود ، رک باهات صحبت کردم چون میشناسمت و میدونم خیلی ازت بزرگترم و بذار به حساب اینکه جای برادر کوچکترمی و دوم اینکه خودت کلمه آدم باشه بکار بردی و منم دنباله همون گفتم که منظورمو متوجه بشی وگرنه از این کلمه استفاده نمیکردم ....

مردم تو همه جای دنیا پر از واکنشهای خاص خودشون هستند و اینو نمیشه کامل رد کرد و ممکنه فردا یک خانمی کاملا به قول خودت آدم بود ولی همسرش سرتاسر داستان بود و یا برعکس مرد آدم بود و زنه حالیش نشد ،(البته اینکه آدم بودن دقیقا یعنی چی هم خودش یک سوال اساسیه)  من به صحبتهای اون آقا یا خانمی که باهاش صحبت میکردی کاری ندارم چون نمیشناسمش و نمیشه قضاوت کرد و حرفم در مورد نظر خودته که زدی عصبی میشمو ، آدم باشه ، و......... از دور قضاوت نکن عزیز دل ، اینو از من همیشه به یاد داشته باش ، حتی اگر موردی هم تجربه کردی بازم در موردش برای دیگران قضاوت نکن ..... بذار وقتی رفتی تو شرایطش و نوبت خودت شد در موردش راهکار پیدا کن و مدیریت کن ، فقط برای خودت جیگر نه برای دیگران

و من الله توفیق : دی

در مورد پایین آوردن قبض هم دیدم  و چیز عجیبی نیست ، قسمتی از هزینه ها که مربوط به مصرف نباشه رو میشه نگرفت ، البته در مورد مصرف هم میشه ولی این مربوط به پست منطقه میشه که تشخیص و تصمیم بگیره ، این فقط در مورد برق نیست و تلفن همراه و ثابتم همینه ،  وقتی حتی قبض موبایلتم ندی و یکطرفه باشه  ! میتونه اپراتور قسمتی از هزینه رو فاکتور بگیره برات ....یک حال دادنه که براش کد داره تو قوانینشون ولی یادم نیست اسمش چیه ، ربطی هم به اینکه دیمی میزنن نداره و این کار به تشخیص خود مرکز مربوطه انجام میشه، نیازی هم به فرد نداره که واسطه باشه و اگر قانونشو بدونی خودتم میتونی بری پست مربوطه و اینکارو بکنی ...... پارتی بازی نمیخواد

لینک به دیدگاه
در در 1 آبان 1397 در 21:36، Mohammad-Ali گفته است :

سلام

البته چیزها دیگری هم گفت ولی چون در این مواقع خیلی عصبی میشم یادم نیست و فقط تو جوابش گفتم مرد اگر آدم باشه زنم درست رفتارمیکنه باید فهمیده باشه که با خودش هستم همین آدم دوست دامادمونه که باعث شد چند ماه زندگیمون به بدبختی کشیده بشه !

واقعا نمی دونم چی بگم 

مگه زن ها انسان نیستند؟

مردا چه برتری دارند؟

وقتی تو که کاربر ویژه هم هستی ،جواب رو ندونی ،ما بعنوان کاربر عادی از کجا باید جواب رو بدونیم ؟

لینک به دیدگاه
در در 4 آبان 1397 در 12:42، فکور گفته است :

وقتی تو که کاربر ویژه هم هستی ،جواب رو ندونی ،ما بعنوان کاربر عادی از کجا باید جواب رو بدونیم ؟

اختیار داری جناب 

اینجوری نگو 

لینک به دیدگاه

این دو مورد توصیه ای که کرده که خیلی خوبه؛ کاش 15 سال پیش یکی اینها رو به من می گفت.

اینکه زنها برای پول شما برنامه ریزی می کنند، به تجربه دیدم که درسته؛ معمولاً براش برنامه ای ندارندها؛ فقط می خوان به بادش بدن. البته این بیشتر در مورد زنهای تحصیلکرده درسته؛ زنهای زیر دیپلم معمولاً اینجور نیستند.

اون توصیه دومش هم من خودم رعایت نکردم و الآن درگیرش هستم و بعد از چند بار کشیدن چند تا از بستگان سببی به دادگاه هنوز هم مشکلات حل نشده و احتمالاً نیاز بشه که باز هم به دادگاه مراجعه کنم؛ بنابراین بهتره به توصیه هاش گوش کنی؛ عصبانیت چیزی رو حل نمی کنه.

لینک به دیدگاه

در ضمن عنوان "افکار پوسیده و خطرناک" عنوان خوبی نیست؛ یکی اومده تجربیات خودش رو به شما گفته؛ خواستی ازش استفاده کن؛ نخواستی خودت تجربه کن؛ شاید هم شانس آوردی و چنین چیزی رو تجربه نکردی.

لینک به دیدگاه
در در 1 آبان 1397 در 21:36، Mohammad-Ali گفته است :

سلام

مگه زن ها انسان نیستند؟

مردا چه برتری دارند؟

مرد ها از نظر تکامل ژنتیکی و آناتومی و این جور چیزا نه تنها برتری ندارن بلکه کمتر هم هستند ولی باور های تحمیلی غلط باعث شده که چنین بشه. بیشتر و واضح تر نخواستم توضیح بدم. 

لینک به دیدگاه
در در 14 آبان 1397 در 20:27، فکور گفته است :

مرد ها از نظر تکامل ژنتیکی و آناتومی و این جور چیزا نه تنها برتری ندارن بلکه کمتر هم هستند ولی باور های تحمیلی غلط باعث شده که چنین بشه. بیشتر و واضح تر نخواستم توضیح بدم. 

جناب یعنی چی که نخواستید بیشتر توضیح بدید؛ شما متخصص ارگونومی هستید؛ بیشتر توضیح بدید؛ ما مردها از نظر آناتومی و این جور چیزها چه چیزی کمتر از زنها داریم؟

لینک به دیدگاه
در 4 ساعت قبل، meytim گفته است :

جناب یعنی چی که نخواستید بیشتر توضیح بدید؛ شما متخصص ارگونومی هستید؛ بیشتر توضیح بدید؛ ما مردها از نظر آناتومی و این جور چیزها چه چیزی کمتر از زنها داریم؟

بزبان خیلی ساده یکیشو توضیح میدم. سیستم مغز آقایان قادر نیست که در آنِ واحد هم نیمکره چپش و هم راستش باهم فعال باشه. مثلا شما وقتی در حال رانندگی باشید و ضبط ماشین هم در حال پخش آهنگ باشه و همزمان تلفن موبایل شما هم زنگ بزنه ، نمیتونی براحتی با موبایل صحبت کنی و در عین حال به آهنگ هم گوش بدی ، در حالی که خانمها میتونن با استفاده همزمان از دو نیمکره مغزشان نه تنها میتونن اینکارو بکنند بلکه حتی میتونن ضمن رانندگی علاوه بر این دو تا کار به موضوع ثانوی دیگری هم بیاندیشند و براش برنامه تدوین بکنند. 

لینک به دیدگاه
در در 16 آبان 1397 در 20:31، فکور گفته است :

بزبان خیلی ساده یکیشو توضیح میدم. سیستم مغز آقایان قادر نیست که در آنِ واحد هم نیمکره چپش و هم راستش باهم فعال باشه. مثلا شما وقتی در حال رانندگی باشید و ضبط ماشین هم در حال پخش آهنگ باشه و همزمان تلفن موبایل شما هم زنگ بزنه ، نمیتونی براحتی با موبایل صحبت کنی و در عین حال به آهنگ هم گوش بدی ، در حالی که خانمها میتونن با استفاده همزمان از دو نیمکره مغزشان نه تنها میتونن اینکارو بکنند بلکه حتی میتونن ضمن رانندگی علاوه بر این دو تا کار به موضوع ثانوی دیگری هم بیاندیشند و براش برنامه تدوین بکنند. 

این که برتری نیست؛ یک تفاوت هستش. تازه من فکر نمی کنم اصلاً این حرف درست باشه؛ اگه درست بود ما نباید هیچ پیانیست موفق مردی می داشتیم، اما  داریم.

مسأله دیگه بازده هست؛ در همون مثال شما، زنها اصلاً لازم نیست تحت اون شرایط چند تا کار همزمان انجام بدن؛ همین که بتونن درست پارک دوبل انجام بدن کلی کار کردن.

لینک به دیدگاه
در 3 ساعت قبل، meytim گفته است :

این که برتری نیست؛ یک تفاوت هستش. تازه من فکر نمی کنم اصلاً این حرف درست باشه؛ اگه درست بود ما نباید هیچ پیانیست موفق مردی می داشتیم، اما  داریم.

مسأله دیگه بازده هست؛ در همون مثال شما، زنها اصلاً لازم نیست تحت اون شرایط چند تا کار همزمان انجام بدن؛ همین که بتونن درست پارک دوبل انجام بدن کلی کار کردن.

حدس میزدم که این گونه نظر بدید. شما میتونی هر شکلی که مایل بودی ،بیاندیشی. در ضمن میتونی به همان پیانیست مرد که بلده دودستی پیانو بزنه بگی که اگه وقت کرد ،یه فرزند هم به دنیا بیاره. اگه مسئله بقول شما بازده هست ،خوب اینکارم انجام بده. 

لینک به دیدگاه

اینکه ما تکامل گونه ای از گونه دیگر را فقط تفاوت ببینیم و تکامل نبینیم ،بینشی است که مبنای شخصی داره نه مبنای علمی. و این که کارکرد های مغز را فقط در هماهنگی اندام چپ و راست خلاصه کنیم ،اینم یه دید شخصی هست. وجود امکانات اینترنتی و غنای همه مطالبی که میتوان از طریق جستجو به آنها دست یافت ،بهترین روش برای داشتن اندیشه علمی بجای خوداندیشی است. 

لینک به دیدگاه
در 3 ساعت قبل، فکور گفته است :

حدس میزدم که این گونه نظر بدید. شما میتونی هر شکلی که مایل بودی ،بیاندیشی. در ضمن میتونی به همان پیانیست مرد که بلده دودستی پیانو بزنه بگی که اگه وقت کرد ،یه فرزند هم به دنیا بیاره. اگه مسئله بقول شما بازده هست ،خوب اینکارم انجام بده. 

چه ربطی داره؟! مرد ارگان مربوط به زایمان رو نداره؛ مثل زن که آلت تناسلی مردانه نداره. نوازندگی پیانو رو به عنوان نمونه گفتم؛ چون برای موفقیت در اون کار باید به سرعت از هر دو نیمکره مغز استفاده کرد.

منظورم از بازده اینه که مثلاً یک زن همزمان 3 تا کار رو در حد 30% انجام میده که در مجموع میشه 90% اما مرد یکی از اون کارها رو با بازده 100% انجام میده.

لینک به دیدگاه
در 3 ساعت قبل، فکور گفته است :

اینکه ما تکامل گونه ای از گونه دیگر را فقط تفاوت ببینیم و تکامل نبینیم ،بینشی است که مبنای شخصی داره نه مبنای علمی. و این که کارکرد های مغز را فقط در هماهنگی اندام چپ و راست خلاصه کنیم ،اینم یه دید شخصی هست. وجود امکانات اینترنتی و غنای همه مطالبی که میتوان از طریق جستجو به آنها دست یافت ،بهترین روش برای داشتن اندیشه علمی بجای خوداندیشی است. 

اتفاقاً در منابع انگلیسی موجود در اینترنت به اینها گفتند تفاوت، نه تکامل؛ من قبل از اینکه کامنت بگذارم یه جستجویی در اینترنت کردم.

لینک به دیدگاه
در 1 ساعت قبل، meytim گفته است :

چه ربطی داره؟! مرد ارگان مربوط به زایمان رو نداره؛ مثل زن که آلت تناسلی مردانه نداره. نوازندگی پیانو رو به عنوان نمونه گفتم؛ چون برای موفقیت در اون کار باید به سرعت از هر دو نیمکره مغز استفاده کرد.

منظورم از بازده اینه که مثلاً یک زن همزمان 3 تا کار رو در حد 30% انجام میده که در مجموع میشه 90% اما مرد یکی از اون کارها رو با بازده 100% انجام میده.

شما یه دائره المعاف بنویسی فک کنم همه دنیا با مسرت ازش استفاده کرده و اشتباهات علمی شان هم اصلاح میشه. اینم که میگید زن آلت تناسلی مردانه نداره ، کشف بغایت ارزشمندی است. چون ما اینو نمیدونستیم. 

لینک به دیدگاه
در 1 ساعت قبل، meytim گفته است :

اتفاقاً در منابع انگلیسی موجود در اینترنت به اینها گفتند تفاوت، نه تکامل؛ من قبل از اینکه کامنت بگذارم یه جستجویی در اینترنت کردم.

ما منابع خودمان بقدر کافی غنی است. نیازی به منابع بدون هویت تاریخی نیست. من عرض کردم مطالب علمی در این حوزه را جستجو کنید نه معنی کلمات رو. زبان انگلیسی به اندازه فارسی در معنی شناسی دارای غنا و اعتبار نیست. مثلا برای انواع رنگهای آبی در زبان انگلیسی هیچ کلمه ای وجود نداره مثه آبی. که فقط در انگلیسی یه کلمه بیشتر نیست. درحالی که در زبان خودمان برای اکثر طیف های رنگ آبی کلمه داریم. بقیه ماجرا هم تو همین مایه هاست. 

لینک به دیدگاه

فکور جان،

داشتن آلت تناسلی مردانه برای زنان، مثل داشتن رحم برای مردان هست؛ دومی رو شما به عنوان ایراد مردها عنوان کردید؛ من هم اولی رو به عنوان مثال مشابه برای رد حرف شما آوردم.

در مورد منابع، من سالهاست که فهمیدم در منابع فارسی اراجیف بدون پشتوانه زیاد هست؛ به عنوان نمونه شما مطالب فارسی ویکیپدیا در مورد مارچوبه رو مطالعه کنید، بعد مطالب انگلیسی رو در همون زمینه مطالعه کنید. می بینید که منابع فارسی مال قرنها پیشه و اکثرشون بدون پشتوانه علمی هست. در صورتی که منابع مطالب انگلیسی مال دو تا مطالعه مستقل در قرن 21 میلادی هست. این فقط یک نمونه است؛ تا دلت بخواد از این اراجیف توی فارسی زیاد هست.

در مورد رنگ آبی، در لینک زیر 34 نوع رنگ آبی به زبان انگلیسی لیست شده:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

من نمی دونم شما همون فکوری هستید که در سایت قدیمی مطالب می نوشت یا نه؛ اما اون موقع اکثر مطالب فکور منطقی تر بود و من معمولاً مطالبش رو می خوندم.

در هر صورت به قول ترکها "سَن دی یَن اوسسِن شَر یاتسِن"

لینک به دیدگاه
در 2 دقیقه قبل، meytim گفته است :

فکور جان،

داشتن آلت تناسلی مردانه برای زنان، مثل داشتن رحم برای مردان هست؛ دومی رو شما به عنوان ایراد مردها عنوان کردید؛ من هم اولی رو به عنوان مثال مشابه برای رد حرف شما آوردم.

در مورد منابع، من سالهاست که فهمیدم در منابع فارسی اراجیف بدون پشتوانه زیاد هست؛ به عنوان نمونه شما مطالب فارسی ویکیپدیا در مورد مارچوبه رو مطالعه کنید، بعد مطالب انگلیسی رو در همون زمینه مطالعه کنید. می بینید که منابع فارسی مال قرنها پیشه و اکثرشون بدون پشتوانه علمی هست. در صورتی که منابع مطالب انگلیسی مال دو تا مطالعه مستقل در قرن 21 میلادی هست. این فقط یک نمونه است؛ تا دلت بخواد از این اراجیف توی فارسی زیاد هست.

من نمی دونم شما همون فکوری هستید که در سایت قدیمی مطالب می نوشت یا نه؛ اما اون موقع اکثر مطالب فکور منطقی تر بود و من معمولاً مطالبش رو می خوندم.

بله من همون فکوری ام. 

آقا من کجا داشتن فلان چیز مرد ها رو بعنوان ایراد مرد ها ازش نام بردم. عرض من اینه که خانمها تکامل یافته تر هستند. وقتی میتونن در آن واحد روی سه مورد جدا از هم تمرکز کنن ،این یعنی کامل تر بودن. 

وقتی قدرت زاد و ولد دارند ، یعنی تکامل یافته تر هستند. مثل دانه (مرد) و زمین ( زن). 

لینک به دیدگاه
در 15 دقیقه قبل، meytim گفته است :

فکور جان،

در مورد رنگ حق باشماست.در محاوره هاشون من شاهد بودم که فقط از آبی و کمرنگ بودن و پررنگ بودنش حرف میزنن و از این اصطلاح ها استفاده نمیکنند. ولی حق باشماست.

لینک به دیدگاه
در 19 دقیقه قبل، meytim گفته است :

فکور جان،

در ضمن تو بخش گروهها یه گروه ثبت کردم بنام گروه آموزش مهارت های فنی و ذهنی. اگه فرصت داشتی مطالب اونجا رو هم یه دید بزن. منتظر نقد های جانانه شما هستم و خوشحال میشم که شرکت داشته باشید. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...