رفتن به مطلب

اگر آفریننده یک شهر بودی...!!!

ارسال های توصیه شده

سلام.

من تازه عضو این انجمن شدم ولی حسابی نمک گیریش شدم :w16:

خیلی دوست دارم بدونم تو سر ما جوونایی که با شهر و شهرسازی سر و کار داریم چی می گذره؟؟؟؟؟؟

شاید بهترین راه برای رسیدن به جواب این سوال این باشه که اگه هر کدوم از شما آفریننده یه شهر بودین دوست داشتین اون شهر رو چه شکلی ترسیم کنین؟

ایده آل هاتون؟ افکار و عقایدتون؟ و ار همه مهم تر هدفتون؟؟؟؟

بی صبرانه منتظر نظرای خوبتون هستم:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه

شهری که هرکسی واقعاً توش احساس تعلق کنه و شاهد مشارکت کامل شهرونداش تو شهر باشیم.

شهری با رعایت مسائل زیست محیطی

شهری با فضاهای شهری پویا و فعال.

شهری با اقتصاد پایدار

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

:ws2:سلام

من به عنوان یکی از شهر سازای کوچیک :w16:

اگه میگفتن طرح یه شهرو بده طرحم ترکیبی بود از شهر شعاعی و شطرنجی آخه برنامه ریزی واسه بافت شطرنجی راحت تره دست رسی های شعاعیم بهتره

خدماتو تو این شهر طوری پخش می کردم که مردم مجبور نشن واسه کوچیک ترین کار به مرکز شهر برن.

اصلاً شاید شهرم چند مرکز داشت .

فضای سبز رو خیلی دوست دارم آخه شهر خودمون هیچی فضای سبز نداره حتماً شهر جدیدو طوری می ساختم که مسافرا واسه یه متر پارک ویلون تو شهر نگردن . با وسیله حمل و نقل شخصی مخالفم فضاهای شهر من طوریه که مردم ترجیح میدن پیاده سفر کنن . اگه خیلی عجله ای بود میتونن از مترو یا تراموا استفاده کنن .

شهر باحالیه نه؟:a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام،به عنوان ترم آخری نظرم اینه: تو یه کلمه"آرامش". شهری که به مردم آرامش بده. خب کتاب راجع به این موضوع زیاده و بحث کردن راجع بهشم خودشبیش از یه کتاب میشه اما شهری که مردم توش آرامش داشته باشن هدف اصلیه.البته با توجه به این که قوانین رعایت بشن و با مشارکت مردم و مسئولین ساخته شه.:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام عذر میخوام ولی به نظرم همه این حرفا شعاره!!!!!

شهر میتونه هیچ کدوم از اینارو نداشته باشه ولی خوب باشه!

خوب و بد بودن شهر ربطی به شعاعی و شطرنجی بودن نداره!عزیزم شما تازه شهرساز شدی ولی بهتره بدونی تاثیر مسائل غیر کالبدی خیلی بیشتر از مسائل کالبدی.حرفایی که محمد بزرگ بنده در زمینه شهرسازی زد کامله ولی خیلی کلیه!در مورد آرامشم باید بگم صرفا یه توقع موردی در برخی از فضاهای شهری!به همتون توصیه میکنم کتاب یا مقاله شهر یک درخت نیست رو بخونین تا شاید نظرتون به مسائل شهری کلا عوض شد!

و دیگه همچین سئوالی اینجا مطرح نشه.:icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

من قبل اینکه وارد این رشته شم بیشتر به شهرای توریستی و خارق العاده با سبکای متفاوت که هیچ جای دنیا هم کار نشده فک میکردم یعنی قشنگ تصویر کامل دارم ازشون اما وقتی وارد رشته شدم تازه فهمیدم شهرای ما اونقدر مشکل دارن که ما نمیتونیم بیایم حالا یه شهر جدیدم ارمانی بسازیم ضمن اینکه تیم شهرسازی تو این مملکت مثل خیلی از تیمای دیگه ازاد نیس و برای یه واو از جملش هزار نفر میان بهش گیر میدن خلاصه مام دیگه گفتیم هر چه بادا باد اگه را داد که ایده هامو پیاده میکنم اگه نه...

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام خوبین؟؟؟؟ بچه ها فعلا از بحث شهرسازی بیان بیرون من خیلی احتیاج به آبجکتای اتوکد در مورد گالری های صنایع دستی و هنری دارم کسی میتونه کمکم کنه؟؟

h.soure@yahoo.com

این میل منه.

کمکم کنید؟؟؟

لینک به دیدگاه

[TABLE=class: rowtable trow]

[TR]

[TD=class: row_text2]شهرسازی ترکیبی از هنر و علوم انسانی(جامعه شناسی شهری-جغرافیای شهری-اقتصادشهری و...) و ریاضی(1و2و دیفرانسیل) هس

شهرسازی پل ارتباطی معماری و عمران هس

شهرسازی مکان مناسبو تعیین میکنه و باید هم مسائلی که یک مهندس عمران درنظر میگیره درنظربگیره و هم مهندس معمار

شهرسازی سخته و بنظرم الان هر کشوری بری بیشتر از شهرسازی استقبال میشه بخصوص ایتالیا.

معماری ، عمران ، برنامه ریزی شهری ، جغرافیا ، خاک، آب ،زمین و زمان و . . . . همه و همه میشن شهر.

پس ناظر کل باید یک شهرساز باشه.

هر رشته ای زیباست . اگه زیبایی های اون رو هم ببینی.

من با معماریم شهر را می سازم پس درواقع من یک شهرسازم.

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

شهری برای ارامش وامنیت مردم

دارای پیاده راه ها وپلازاهای جدید ودلنشین

به طوری که رفت وآمد اتومبیل در اون به شدتکم باشه