رفتن به مطلب

اسپم چیست !؟

ارسال های توصیه شده

اسپم به پستهایی میگن که به موضوع هیچ ربطی نداره و فقط در جهت افزایش پست زده میشه !

واقعاً حیف نیست تو انجمنی که اینقدر طرفدار داره هر تاپیکی زده می شه بجای بحث صحیح توش اسپم های بی مورد می شه و خیلی سریع چندین صفحخ تاپیک می ره جلو بدون اینکه به هیچ نتیجه ای برسه !

واقعاً حیف نیست !؟:ws37:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 40
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

واقعا حیفه مونمونی جان.....

ولی این چیزیه که خود کاربرا باید بهش برسن....هیچ جوری نمیشه جلوشو گرفت.... خودشون باید حس کنن و از خودشون بپرسن؟ تا کی؟ که چی؟.........:ws37:

کارت جالب بود عزیزم.....:icon_gol:

لینک به دیدگاه

نه عزیزم ، این فقط یه فرهنگ سازی می خواد ، کاری که تو خیلی از انجمنها داره انجام می شه !

اولش سخته اما ممکنه !

اینکار باعث با ارزش تر شدن محتویات سایت و باز علمیش هم می شه!

علاوه بر کاربرا مدیران این سایت مهمترین تاثیر رو می تونن داشته باشن !

لینک به دیدگاه

االبته به نظر من جهت افزایش پست نیست ...............دوستایی که اسپم میکنن بیشتر بحث رفاقت و دوستیشونه که باعث این کار میشه.....ولی ناخواسته ارزش تاپیکها با این عمل پایین میاد

ممنون از گروه جالبی که درست کردین ایشالا که تاثیر خوبی داشته باشه.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

هوتن عزیز !

بحث رفاقت و دوستی بحث جدائیه ، دلیل اومدن من به نو اندیشان فقط حضور دوستانم در این انجمن بوده !

این دوستی ها می تونه به تاپیک های خاصی هدایت بشه تا اهداف کلی این سایت هم حفظ بشه !

بد می گم ؟

لینک به دیدگاه

موافقم واقعا حوصله ی ادم سر میره ..

یکی که خارج از شوخیها بوده یا مثلا چند ساعت بعد تاپیکو میبینه ، به خاطر موضوع تاپیک وارد تاپیک شده و اصلا براش خوشایند نیست که بشینه خوش و بش و شوخیهای بقیه رو که مربوط به همون لحظه و همون حالشون بوده بخونه تا ببینه بحث به کجا کشیده یا نظری که میخواد بگه قبلا گفته شده یا نه و اصلا بعد این همه اسپم هنوزم موضوع تاپیک اهمیتی داره یا فراموش شده؟ و ...

اینها خیلی ادمو از فعالیت تو تاپیکها باز میداره و دلسرد میکنه حداقل واسه یکی مثل من ...

تاپیک اسپم و خوش و بش اینجا زیاده و همه میتونن برن اونجا صحبتهاشونو بکنن.. حتی اگه درباره این موضوعه مثلا لینک تاپیکو بدن و بحثهای شوخی و .. شونو ببرن اونجا

لینک به دیدگاه

به نظرم مدیرا اگه پستهارو به همون تاپیکها منتقل کنن کم کم جا میفته .. اینجا مدیرا میخوان همش به ساز تعدادی از کاربرا برقصن که اگه نرقصن شلوغ میکنن و این فقط به مزاق عده ای که تو این بحثها هستن خوش میاد و حق بقیه ضایع میشه .. ولی اگه این شوخیها تو یه تاپیک جدا باشه هم اونها میتونن استفاده کنن و خوش باشن و تفریح کنن هم همه از تاپیکها میتونن استفاده کنن و بحث کنن و نتیجه بگیرن و اگر خواستن واسه شوخی برن اونجا و با همون بجه ها هم صمیمیتر بشن ..

ولی وسط تاپیک جدی شوخیهای بیمورد و شخصی نباید زیاد بشه طوری که بیشتر از دو سوم تاپک اسپم بشه و مثلا از یه تاپیک 15-10 صفحه ای اگه اونها حذف بشه از تاپیک یه صفحه یا دوصفحه باقی بمونه!!! خب این یعنی حد و مرز نداشتن و زیاده روی

امیدوارم این مورد هم زودتر حل بشه

لینک به دیدگاه

در اول از دوست عزیزم مونمونی تشکر میکنم:icon_gol:

منم موافق این موضوع هستم و همچنین با اولین پیغام m.archi عزیز اما دومین پیغامش:icon_gol:

این انجمن یا هر فروم دیگه ای به نظم و آرامش احتیاج داره و اگر مدیر یا مدیرانی حرفی میزنن یا به نظر کاربران توجه میکنن صرفا برای نظم بیشتر آرامش بیشتر و در آخر پیشرفت انجمن هستش

برای خود منم زیاد اتفاق افتاده که وارد یه تاپیک در گفتگوی آزاد شدم اما فقط تا پست 3 مربوط به موضوع بوده و باقی احوال پرسی و همون اسپم بوده که هم باعث افزایش دیتاهای ارسالی و سنگینیه سایت میشه و مشکل بوجود میاره

و در آخر هم ارزش تاپیک رو پایین میاره

من به شخصه با این گروه موافقم و حمایت میکنم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون راحله جان !:icon_gol:

نظم و آرامش سایت می تونه با یه برنامه ریزی هدفدار برای منع اسپم و در کنارش همون اندازه احترام متقابل بین مدیران و کاربران با داشتن تنها یک قانون و رعایت اون اجرا بشه !

لینک به دیدگاه

سلام به همه......

اینکه Spam کردن کاری است ناصحیح درسته ولی روش برخورد و نوع تذکر به اون موارد هم مهم هستش....

از طرفی امیدوارم که این گروه خوب و مفیدی باشه.....

لینک به دیدگاه

با تمام حرفای زده شده موافقم.................بیشترین اسپم در تالار گفتگوی آزاد اتفاق میوفته..............اما به نظرم اگر اسپمها برداشته بشه توسط مدیر ................کار بنیادی نکردیم................طرف میاد اسپمشو میکنه ...............مدیر وقتش صرف اسپم پاک کردن میشه ..................و در نهایت زشتی کار پاک میشه............باید اسپمها بمونه................تا زشتی کار مشخص باشه.............

مثل این میمونه که عده ای اشغالهای خونشونو بریزن وسط خیابون و یه عده ای هم بیان جمع کنن

دوتا کار باید انجام بشه به نظرم...........

اول اینکه فرهنگ سازی بشه که همه متوجه زشتی اینکار بشن

لینک به دیدگاه

دوم باید برخورد بشه....................و بعد از برخورد و حذف یا اخطار وقتی یکی میاد و اعتراض عمومی میکنه و سعی میکنه کار مدیر رو به اینصورت جا بندازه که مدیر بعلت دشمنی تاپیکی رو بسته یا حذف کرده...........بقیه ساکت نشینن و 10 نفر به یکی مدیر رو بکوبن و بهش تهمت بزنن ................مدیر تا یه پست بخواد جواب بده 10 تا پست برخلافش زده شده

بقیه کسایی که توافق کردن روی مبارزه با اسپم وارد بشن و جواب بدن این باعث میشه که کاربرای اسپمر بدونن که فقط نظر مدیر نیست و نظر بقیه هم همینه .....................

پس در صورتی میشه با اسپم مبارزه کرد که همه همت کنن......................بله شما میگید مدیر حذف کنه ولی وقتی حذف کرد چی

من به شخصه اسپمی رو حذف نمیکنم فعلا تو تالار ازاد................تا زمانی که یه عزم عمومی روی این قضیه باشه............فعلا هرکس اسپم کنه اسپمش باقی میمونه.........تا بقیه ببینن ..........

لینک به دیدگاه

ببخشید جناب هوتن ولی این دیگه به شیوه ی مدیریت شما و توانایی مدیریتتون بستگی داره که چه طور برخورد کنید که مشکلی پیش نیاد.

من به شخصه شیوه ی مدیریت اینجارو قبول ندارم اصلا ..

یا خیلی بی دلیل سفت میگیرن یا بی دلیل و یک مرتبه شل میشن!! وقتی ثباتی تو کار مدیریت نباشه کاربرا هم گیج میشن و نمیشه بهشون خورده گرفت.

شما از تاپیک اعتراض میترسید؟؟؟؟!!! چرا یه مدیر باید از تاپیک اعتراض بترسه؟؟!

مدیر اگه همه جا کارش اصولی باشه و منطقی و درست جای ابهامی باقی نمیذاره. نهایت یه تاپیک زده میشه که وقتی همونجا هم دلیلشو خیلی منطقی جواب بدید و اگه واقعا منطقی باشه خیلی راحت حل میشه و نیازی به قشون کشی و ار جمع کردن و حمایت بقیه نیست!! اما اگه دامنه ی اعتراضات زیاد شد و به تمام ابعاد کارتون ایراد گرفته شد و ایرادات گرفته شده هم منطقی بود اونوقت باید ایراد رو در خودتون جستجو کنید. کاربر همیشه هم مقصر نیست خیلی وقتها هم مدیر مقصره و اشتباه کرده ولی این با حمایت نابه جا و جانبداری الکی درست نمیشه!

لینک به دیدگاه

پس شما اگه مدیریتتون درست باشه و منصفانه همه حامی شما میشن و جای ابهامی باقی نمیمونه.

تاکید کردم منصفانه چون بعضا تبعیضهایی بین تاپیکها و کاربرا گذاشته میشه که همین خودش باعث میشه بقیه اعمال شما هم با دید شک و بدبینی و تسویه حساب شخصی بهش نگاه بشه و عدم اعتماد رو بوجود بیاره.

شما اگه فکر میکنی کارت درسته باید انجام بدی اونم برای همه کس و همه ی تاپیکها ... یه قانون وقتی عمومی باشه و عمومی اعمال بشه مطمئن باشید اعتراضی در پی ِش پیش نمیاد و اگر هم بیاد منطقی حل میشه..

کاربرا هم یکی مثل خود شما هستن و شعور دارن و منطق و خواستار عدالتن و وقتی از این دریچه باهاشون برخورد بشه مطمئن باشید واکنش مثبتشونو میبینید.

این حذف نکردن شما هم مثل حذف کل اسپمها (فقط) تو یک تاپیک نه تنها موثر نیست بلکه خودتون به این رویه دامن میزنید.

یعنی یک لج و لجبازی کودکانه ...

لینک به دیدگاه

نظم و آرامش سایت می تونه با یه برنامه ریزی هدفدار برای منع اسپم و در کنارش همون اندازه احترام متقابل بین مدیران و کاربران با داشتن تنها یک قانون و رعایت اون اجرا بشه !

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
واقعا حیفه مونمونی جان.....

ولی این چیزیه که خود کاربرا باید بهش برسن....هیچ جوری نمیشه جلوشو گرفت.... خودشون باید حس کنن و از خودشون بپرسن؟ تا کی؟ که چی؟.........:ws37:

کارت جالب بود عزیزم.....:icon_gol:

تا یه روز قبل از همکار مدیر شدنت خودت ....

هی بابا :ws37:

اسپم به پستهایی میگن که به موضوع هیچ ربطی نداره و فقط در جهت افزایش پست زده میشه !
کی گفته برای افزایش پست هست؟

یکی که خارج از شوخیها بوده یا مثلا چند ساعت بعد تاپیکو میبینه ، به خاطر موضوع تاپیک وارد تاپیک شده و اصلا براش خوشایند نیست
اگه تاپیکای با محتوا و غیر گفت و گو رو میگی:

خوب مدیر باید اون پستا رو حذف کنه

اگه تاپیک های مخصوص گفت و گو و خوش و بش رو میگی:

این شخص رو کسی مجبور کرده که بیاد تو اون تاپیک؟خوب نیاد و نخونه

لینک به دیدگاه

اسپم : پستایی که به تاپیک مربوط نیست و باعث میشه تاپیک از بحث اصلیش دور شه

مثلا احوال پرسی دو نفر وسط یه تاپیک (غیر از تاپیک های مخصوص خوش و بش)

خوب

اختیار حذف پست رو برای چی به مدیر دادند؟

مدیر باید حذف کنه این پست ها رو

اسپم از پیش طراحی شده نیست!

که مثلا دو نفر بیان بگند خوب بریم تو اون تاپیک احوال هم رو بپرسیم

پیش میاد

مدیر باید تذکر بده بهشون و پستای نا مربوط رو حذف کنه

ماشالله مدیر تالار آزاد هم حذف کردن رو خوب بلده که..(البت تا حالا فقط پستایی که مربوط به خودش بوده و حرفی نداشته رو حذف کرده)

مشکلتون الان دقیقا چی هست؟

لینک به دیدگاه

• اضافه کردن...