رفتن به مطلب

اولین میزگرد خانواده با عنوان " معیار صحیح انتخاب همسر "

afa

ارسال های توصیه شده

من یه سوال از دوستانی که به ازدواج سنتی اعتقاد دارند، دارم:

آیا خانم ها نمی توانند و حق این رو ندارند که از آقا پسری که خوششون اومد خواستگاری کنند؟

نظر خودت چیه؟؟؟:ws52:

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 80
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نظر خودت چیه؟؟؟:ws52:

چرا نتونن؟

چرا نباید بتونن؟

به نظر من یکی از اجحافهای بزرگ در حق زنان در طول تاریخ همین بوده که کم کم عرف جامعه به این سمت رفته که مردها باید از زن ها خواستگاری کنند. این باعث شده آمار ازدواج هم تا حدودی پائین بیاد. من در مورد تاریخ صدر اسلام اطلاع چندانی ندارم اما تا اونجا که اطلاع دارم خدیجه بود که از حضرت محمد خواستگاری کرد. پس نباید خیلی از این مسائل رو به اسلام ربط داد.

خیلی از دخترها به خاطر همین مسائل توی زندگیشون سرخورده شده اند. گرچه دختر تمایل به معشوق شدن داره تا عاشق شدن ولی در هر صورت عشق نهایت تکامل انسانه. پس هر انسانی میتونه عاشق بشه.

• Like 5
لینک به دیدگاه
چرا نتونن؟

چرا نباید بتونن؟

به نظر من یکی از اجحافهای بزرگ در حق زنان در طول تاریخ همین بوده که کم کم عرف جامعه به این سمت رفته که مردها باید از زن ها خواستگاری کنند. این باعث شده آمار ازدواج هم تا حدودی پائین بیاد. من در مورد تاریخ صدر اسلام اطلاع چندانی ندارم اما تا اونجا که اطلاع دارم خدیجه بود که از حضرت محمد خواستگاری کرد. پس نباید خیلی از این مسائل رو به اسلام ربط داد.

خیلی از دخترها به خاطر همین مسائل توی زندگیشون سرخورده شده اند. گرچه دختر تمایل به معشوق شدن داره تا عاشق شدن ولی در هر صورت عشق نهایت تکامل انسانه. پس هر انسانی میتونه عاشق بشه.

مگه ما گفتیم مخالفیم؟؟؟؟؟

گفتیم عرف جامعه اینه!!!!!:banel_smiley_4:

• Like 3
لینک به دیدگاه
چرا نتونن؟

چرا نباید بتونن؟

نه این زیادم حالب نیست که دختر بره خواستگاری پسر ...شاید نشه دلیل مشخصی اورد اما میشه گفت دخترها نیروهای دیگه ای دارند برای جلب اقایان که باید از اون استفاده کنند ...این ویژگی ها هم می تونه جنبه جسمی داشته باشه مثل زیبایی ظاهری ...هم جنبه روانی مثل احساسات لطبف تر .....( در بعضی مواقع نازو کرشمه هم کار سازه اما نه زیاد )

• Like 3
لینک به دیدگاه
نه این زیادم حالب نیست که دختر بره خواستگاری پسر ...شاید نشه دلیل مشخصی اورد اما میشه گفت دخترها نیروهای دیگه ای دارند برای جلب اقایان که باید از اون استفاده کنند ...این ویژگی ها هم می تونه جنبه جسمی داشته باشه مثل زیبایی ظاهری ...هم جنبه روانی مثل احساسات لطبف تر .....( در بعضی مواقع نازو کرشمه هم کار سازه اما نه زیاد )

من به این قضیه معشوق شدن اشاره کردم ولی این همون عرف جامعه است که میگی جالب نیست! چرا جالب نیست؟ مگه کار غیر شرعی میکنه؟(اگه مسلمونی البته) یا گناهه؟ این چیزایی که باید تو جامعه ما آسیب شناسی بشه.

• Like 3
لینک به دیدگاه

بحث خواستگاري دختر از پسر رو كه به ميون آوردين باعث ميشه كمي از مسير اصلي بحث خارج بشيم ....

اما به عقيده من دختر هم حق اينو داره كه عاشق بشه و انتخاب كنه ، اما اينكه بخواد خودش اين درخواست كنه ريسك بالايي داره .....

اگه تصميم درست و عاقلانه اي باشه بهتر است از يه واسط كمك بگيره ،با توجه به احساسي بودن دختران اينجوري اگه جواب منفي هم بشنوه كمتر ضربه ميخوره

• Like 5
لینک به دیدگاه

در کل بحث ازدواج خیلی پیچیده است من گاهی وقتا احساس میکنم برادر 14 ساله ام از من بیشتر می فهمه در این مورد ...فک کنم بعضی چیزا یاد گرفتنی نیستند .

• Like 2
لینک به دیدگاه
در کل بحث ازدواج خیلی پیچیده است من گاهی وقتا احساس میکنم برادر 14 ساله ام از من بیشتر می فهمه در این مورد ...فک کنم بعضی چیزا یاد گرفتنی نیستند .

اگه عمقی بهش بفکری میبین خیلی هم پیچیده نیست

فقط به ندای عقل و قلبت باید جواب بدی

همین

زیاد نرو تو نخ این حرفایی که نویسنده فقط خوایته کتابی نوشته باشه

سخت نگیر:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
منظورم اختلاف سنه

آخه به نظر مهم نیست که کدوم بزرگتر باشن

:ws46:

هم از نظر پزشکی و هم از نظر روانشناسی دلایلی وجود داره و بهتره پسر بزرگ تر باشه

ولی درجه اول تفاهمه

• Like 4
لینک به دیدگاه
هم از نظر پزشکی و هم از نظر روانشناسی دلایلی وجود داره و بهتره پسر بزرگ تر باشه

ولی درجه اول تفاهمه

همون دلایل رو ایجا عنوان کنید لطفا"

مرسی

• Like 3
لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

فاصله سنی زوجین در امید به زندگی آنان تاثیرگذار است .

هر چند ازدواج تاثیرات مثبتی را در هر دو جنس باعث میشود اما ذی نفع اصلی آن مردان میباشند. مردان در تمام اموری که ازدواج در آنها تاثیر دارد، منفعت بیشتری بدست می آورند و انتفاع زنان از ازدواج در صورتی حاصل میشود که یک رابطه ی زناشویی مطلوب و کانونی گرم و صمیمی ایجاد شود. در حالیکه به نظر میرسد مردان کمتر تحت تاثیر کیفیت زندگی مشترک خود قرار میگیرند و بطور ساده و اولیه به محض تأهل از مزایای آن بهره مند میشوند، به عبارت دیگر نفس عمل ازدواج باعث بهبود زندگی مردان میشود، اما بهبود زندگی زنان تحت تأثیر کیفیت زندگی زناشویی خواهد بود.

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

تحقیقات اخیر پژوهشگران نشان داده است مردانی که مسن‌تر از زنان‌شان هستند امید به زندگی‌شان ۱۱ درصد بالاتر از دیگر مردان است اما این موضوع در زنان برعکس است.

نتایج تحقیق گروهی از محققان موسسه ماکس بلانک در آلمان نشان می‌دهد زنانی که ۷ تا ۹ سال از همسرشان بزرگ‌ترند امید به زندگی‌شان نسبت به سایر زنان ۲۰ درصد کمتر است.

این موضوع در مورد زنانی که از همسران‌شان بسیار جوان‌تر هستند نیز صادق است. این مطلب نشان می‌دهد همیشه داشتن یک یار جوان‌تر سبب افزایش طول عمر نمی‌شود.

شاید دلیل این موضوع خارج بودن این نوع ازدواج‌ها از عرف جامعه و فشار اطرافیان پس از ازدواج باشد.

البته نتایج این تحقیقات قطعی نیست . در نتیجه به شما توصیه می‌کنیم ازدواج کنید و فاصله سنی تان با همسر بسیار زیاد نباشد . در ضمن فراموش نکنید ازدواج کردن بهتر از نکردن است. افراد متأهل عمر طولانی‌تری در مقایسه با مجردها دارند.

نتایج این تحقیقات در مجله Demography منتشر شده است

لینک به دیدگاه

خب من اول تشکر میکنم بابت اینکه چنین بحث های در انجمن راه افتاده ...

من تقریبا همه پست هارو خوندم . چون دیر رسیدم شاید نظر در این فضا درست نباشه ...

من میگم مهترین ملاک باورهای طرفین هست که اگه مشترک باشه میتونه هیچ مشکلی ایجاد نکنه ...

میخوام یه جمله از یه عالمی بگم که استادم بود " اون میگفت برای عاشق شدن به حرف قلبت گوش نکن بلکه به عقلت گوش کن

چون قلب قدرت تحلیل و استدلال نداره و کاملا احساسی برخورد میکنه ولی در مقابل عقل با تحلیل و استدلال بررسی میکنه و هیچ احساسی درش نقش نداره

اگه با عقلت عاشق بشی عشقت پایداره . و هیچ وقت گسسته نمیشه....

• Like 3
لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

محققان می گویند: راز ازدواج موفق و زندگی شاد برای مردان، انتخاب یک همسر باهوشتر و فاصله سنی دستکم پنج سال کوچکتر است.

محققان دانشگاه بث در انگلیس دریافته اند احتمالا این که این زوج ها تا آخر عمر در کنار یکدیگر بمانند بسیار بیشتر است، بویژه اگر هیچ یک از آنها سابقه طلاق نداشته باشد.

این پژوهشگران بیش از هزار و ۵۰۰ زوج و نامزد را به مدت پنج سال مورد بررسی قرار دادند.

این پژوهشگران دریافتند احتمال طلاق در زوج هایی که زن پنج سال از شوهرش بزرگتر باشد سه برابر زوج های هم سن است.

به گفته آنان درصورتی که اختلاف سن برعکس باشد یعنی مرد از همسرش بزرگتر باشد شاهد طولانی تر شدن زندگی زناشویی خواهیم بود

لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...