رفتن به مطلب

تیم رباتیک نواندیشان

Yamna 1

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 109
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

الان دیگه پیشرفته هم ساختن!

مال ما مین یاب بود

الان نوعی ساختن که حتی خنثی هم میکنه:ws37:

اشکالى تداره خدا بزرگه يه چير ديگه اضافه ميکنم
لینک به دیدگاه
مین بترکه کل رباتو به فنا بده چه حالی میده:ws3:

اصلا مینی در کار نیست:ws28:

شما باید چند تا جسم حساس رو بدون ضربه زدن به اون ها و هر نوع خطایی شناسایی کنی

قرار نیست مین باشه:ws3:

لینک به دیدگاه
اصلا مینی در کار نیست:ws28:

شما باید چند تا جسم حساس رو بدون ضربه زدن به اون ها و هر نوع خطایی شناسایی کنی

قرار نیست مین باشه:ws3:

منظورم اون ربات های عملیاتیه نه این مسابقاتیا:ws3:

هرچقدرم بدنه اش قوی باشه بازم اختلال ایجاد میشه تو مداراش شایدم فکر اونجاهاشو کردن ولی بعید میدونم کاملا ضدانفجار ساخته باشن دست کم بازوهاشو از دست میده:ws28:

لینک به دیدگاه
منظورم اون ربات های عملیاتیه نه این مسابقاتیا:ws3:

هرچقدرم بدنه اش قوی باشه بازم اختلال ایجاد میشه تو مداراش شایدم فکر اونجاهاشو کردن ولی بعید میدونم کاملا ضدانفجار ساخته باشن دست کم بازوهاشو از دست میده:ws28:

در واقعیت ربات های مین یاب فقط برای شناسایی کار میکنن و توی اون حالت هم لازمه یه مسیر خاص رو مین یابی و خنثی کنن

اما در حالت های دیگه وسیله هایی مثل مین روب هست که کلا با غلتک بزرگی که داره میره روی مین ها و با انفجار مین ها خنثی میشن:ws37: به همین سادگی

فلذا یه ربات مین یاب اولا باید دقت بالایی داشته باشه

ثانیا باید سرعت بالایی داشته باشه

و ثالثا باید قابل اطمینان باشه:w16:

لینک به دیدگاه
در واقعیت ربات های مین یاب فقط برای شناسایی کار میکنن و توی اون حالت هم لازمه یه مسیر خاص رو مین یابی و خنثی کنن

اما در حالت های دیگه وسیله هایی مثل مین روب هست که کلا با غلتک بزرگی که داره میره روی مین ها و با انفجار مین ها خنثی میشن:ws37: به همین سادگی

فلذا یه ربات مین یاب اولا باید دقت بالایی داشته باشه

ثانیا باید سرعت بالایی داشته باشه

و ثالثا باید قابل اطمینان باشه:w16:

فقط بحث مین یاب نیست یه سری ربات ها برای خنثی سازی بمب استفاده میشه مجهز به دوربین و اینا

اونا دیگه در امان نیستن ممکنه مجبور بشن با همون ربات خنثی کنن دیگه احتمال ترکیدن ربات هست

کلا ربات تو صنعت خیلی استفاده میشه ایران رو نبین نیروی کارش فقط انسانیه

نمیگم ربات نداریم داریم ولی به اون شکل که باید استفاده نمیشه

لینک به دیدگاه

Mv.

درود خیلی هم عالی

به نظرم فعلا میتونیم پایه ی خودمون و بچه هارو قوی کنیم

اونوقت اگر دیدیم توانایشو داریم سمت تیم هم میریم که ایده ی خیلی خوبیه

به نظرم میشه موفق شد

لینک به دیدگاه
Mv.

درود خیلی هم عالی

به نظرم فعلا میتونیم پایه ی خودمون و بچه هارو قوی کنیم

اونوقت اگر دیدیم توانایشو داریم سمت تیم هم میریم که ایده ی خیلی خوبیه

به نظرم میشه موفق شد

مهندس پایه زمانی قوی میشه که دست به اچار باشی برا همینم هی تاکید میکنم رو تئوری کارنکنین هرچی میگیم رو عملی انجام بدیم نتایج رو تو تاپیک بذاریم عکس فیلم برنامه هرچی

با حرف خیلی کارا میشه کرد تو عمل مهمه چیکاره ای ادعایی ندارما ولی ساده ترین چیزها رو خودم تو عمل دیدم شده یه کوه بزرگ و کلی وقتمو گرفته

امیدوارم این حرکت ها نتیجه هم بده و تاپیک ها فعال باشه و نره به زباله دان تاریخ مثل اون تاپیک که از زیر خاک درش اوردیم :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی خوبه ، اگه انجام هماهنگی ها خسته تون نکنه :w16: بنظرم دوستان قوی زیادی در این زمینه تووی سایت داریم که میتونید ازشون کمک هم بگیرید .

منم هستم پیشتون تشویقتون میکنم :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
مهندس پایه زمانی قوی میشه که دست به اچار باشی برا همینم هی تاکید میکنم رو تئوری کارنکنین هرچی میگیم رو عملی انجام بدیم نتایج رو تو تاپیک بذاریم عکس فیلم برنامه هرچی

با حرف خیلی کارا میشه کرد تو عمل مهمه چیکاره ای ادعایی ندارما ولی ساده ترین چیزها رو خودم تو عمل دیدم شده یه کوه بزرگ و کلی وقتمو گرفته

امیدوارم این حرکت ها نتیجه هم بده و تاپیک ها فعال باشه و نره به زباله دان تاریخ مثل اون تاپیک که از زیر خاک درش اوردیم :icon_pf (34):

کاملاباهاتموافقم

باید دست به کار بشیم

منم دنبال مطالب تئوریک نیستم

یکم سرم خلوت بشه مطمئنا اون ماژول ها و ... رو میگیرم و شروع میکنم اون ور رو

این ور هم به نظرم باید عملی پیش بریم همه یه ربات طاده رو طراحی کنن و نتیجه رو به چشم خودشون ببینن تا علاقه مند به ادامه ی کار بشن

لینک به دیدگاه
کاملاباهاتموافقم

باید دست به کار بشیم

منم دنبال مطالب تئوریک نیستم

یکم سرم خلوت بشه مطمئنا اون ماژول ها و ... رو میگیرم و شروع میکنم اون ور رو

این ور هم به نظرم باید عملی پیش بریم همه یه ربات طاده رو طراحی کنن و نتیجه رو به چشم خودشون ببینن تا علاقه مند به ادامه ی کار بشن

ایول

من دارم یه نوع میکرو و کتابخونه دیگه رو تست میکنم جواب بده نتیجه رو میگم چون برا استارت لازمه چک کنم بگم چی بگیرین

لینک به دیدگاه
ایول

من دارم یه نوع میکرو و کتابخونه دیگه رو تست میکنم جواب بده نتیجه رو میگم چون برا استارت لازمه چک کنم بگم چی بگیرین

دمت کرم پس منتظریم جواب رو بگیری:ws3:

لینک به دیدگاه
دمت کرم پس منتظریم جواب رو بگیری:ws3:

فقط بخاطر کاهش هزینه و مقرون به صرفه بودن وگرنه با همون atmega32 که جواب گرفتم میشه

اگر بتونم تغییربدم و بشه با هر نوعی سازگارش کرد خیلی خوبه دستت باز میشه برای هر پروژه ای نسبت به نیازت نوع میکرو رو انتخاب کنی برنامه هم با اون سازگارکنی:a030:

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان عزیز امیدوارم این تاپیک مثل تاپیکهای گذشته نشه و به نتیجه عملی هم برسه

https://www.noandishaan.com/forums/thread5449.html

https://www.noandishaan.com/forums/thread120220.html

با توجه به تجربه ای که از گذشته داشتیم همونطور که دوستان هم اشاره کردن نقطه ضعف انجمن برای اقدامات عملی اینچنینی مجازی بودن این فضا هست که به دلیل عدم پیگیری در بلندمدت باعث دلسردی میشه تا جایی که کارهای عملی تیمی بخاطر لذتی که تو جمع بودن داره سختیها و شکستهاش رو تا حد زیادی کم میکنه و انگیزه لازم رو برای ادامه کار میده. اما با این حال کار و میشه با برنامه ریزی تا جایی پیش برد . فقط اینو بگم باید پشتکار بالایی داشت تو این شرایط برای پیشرفت بیشتر و مطمئنا خیلی میتونه برای تجربه دوستان مفید باشه

لینک به دیدگاه
ممنون از دوستان عزیز امیدوارم این تاپیک مثل تاپیکهای گذشته نشه و به نتیجه عملی هم برسه

با توجه به تجربه ای که از گذشته داشتیم همونطور که دوستان هم اشاره کردن نقطه ضعف انجمن برای اقدامات عملی اینچنینی مجازی بودن این فضا هست که به دلیل عدم پیگیری در بلندمدت باعث دلسردی میشه تا جایی که کارهای عملی تیمی بخاطر لذتی که تو جمع بودن داره سختیها و شکستهاش رو تا حد زیادی کم میکنه و انگیزه لازم رو برای ادامه کار میده. اما با این حال کار و میشه با برنامه ریزی تا جایی پیش برد . فقط اینو بگم باید پشتکار بالایی داشت تو این شرایط برای پیشرفت بیشتر و مطمئنا خیلی میتونه برای تجربه دوستان مفید باشه

سلام

منم با نظر اقا مهدی موافقم

ولی یک نظر که من دارم اگه اول اموزش بدیم از مبتدی تا ÷یشرفته جهت ساخت ربات بعد اون مسابقه بگذاریم برای ساخت ربات بعد از اون با بهرینها یه گروه ربات سازی تشکیل بدیم

لینک به دیدگاه

سلام مدیر محترم من خودم عضو قبلی ها بودم میدونم شاید همه فک کنن نمیشه مجازی هست ولی خیلی امید دارم من چن تا تیم میشناسم که اعضای تیم ها از شهرهای مختلف هستن و مقام آوردن مسلما ساخت یه ربات برنامه نویسی،طراحی مدار، اسمبل کردن داره که هر کسی میتونه یه قسمت انجام بده بفرسته به نفر بعد و خودمم میتونم اسمبلش کنم...فقط انجمن اسپانسر میشن دیگه ان شالله

:ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3::ws3:

لینک به دیدگاه
سلام

منم با نظر اقا مهدی موافقم

ولی یک نظر که من دارم اگه اول اموزش بدیم از مبتدی تا ÷یشرفته جهت ساخت ربات بعد اون مسابقه بگذاریم برای ساخت ربات بعد از اون با بهرینها یه گروه ربات سازی تشکیل بدیم

سلام عمو جان خب من مین یاب میخوام یاد بگیرم کی به من یاد میده؟منم عضو کنید خب بهترین میشم:ws3:
لینک به دیدگاه

سلام ، دوست عزیز . لازمه از قبل در باره رباط چیزی بدانیم ؟ در ضمن شرایط سنی هم مطرح هست ، من پیر مردی هستم که دوست دارم از این فن بدانم . البته کمی هم دست به آچارم .

با تشکر

فرستاده شده از SM-G355Hِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه
سلام ، دوست عزیز . لازمه از قبل در باره رباط چیزی بدانیم ؟ در ضمن شرایط سنی هم مطرح هست ، من پیر مردی هستم که دوست دارم از این فن بدانم . البته کمی هم دست به آچارم .

با تشکر

فرستاده شده از SM-G355Hِ من با Tapatalk

پیرمرد؟؟؟؟؟مثلا چن سالتونه؟
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...