رفتن به مطلب

خانه قابل حمل/blob VB3

ارسال های توصیه شده

8922ul0qb79hyjk5nb4t.jpg

بالاخره پس از ۱۸ ماه تلاش طراحان و سازندگان، خانه ای قابل حمل موسوم به blob VB3 به اتمام رسید. به نقل از سایت Design Inspiration، خانه مزبور که به شکل تخم مرغ است، توسط شرکت dmvA طراحی شده ‌است. البته هدف این پروژه ساخت یک خانه نبوده، بلکه هدف آن طراحی یک دفتر کاری سیار برای شرکت Xfactoragencies بوده و شرکت متصدی ساخت در نهایت این حجم تخم مرغی را برای این کار طراحی کرده است.

این حباب که عمدتا‍ً از پلی استر ساخته شده است، دارای تمام فضاها و ملزومات زندگی از جمله حمام، آشپزخانه، اتاق خواب، نورگیر و چند کمد و قفسه برای وسایل است. علاوه بر این، دماغه خانه می تواند بطور اتوماتیک باز شود تا تبدیل به ایوان شود. هنگامی‌ که بسته باشد، تبدیل به یک حباب کامل یا یک تخم مرغ می شود.

این یک گام بزرگ در ایجاد واحد های سیار محسوب می‌شود. به راحتی می توان از آن به عنوان دفتر، ویلا و یا هر آنچه که ما میخواهیم استفاده کنیم. هیجان‌انگیز ترین چیز این است که می تواند به هر جایی منتقل شود. با حباب VB3، زندگی در سفر و خارج شدن از منزل راحت‌تر و با خیال آسوده‌تر انجام پذیر می شود.

66g2cl7znpzjjqafr6d.jpg

qbkoo1in677zuq5ft59q.jpg

tl2nus4t6kw9nx95o582.jpg

jc64psrvgcyfi6vbu.jpg

ptsploa2c6t6iwcvo8sy.jpg

t1fq033qs82qpolaw9md.jpg

لینک به دیدگاه
محل خوابش یه ذره راحت به نظر نمیرسه:banel_smiley_4:

مدل زندگی اینجوری کلا همین جوری هست.:icon_redface:

خب چن كيلوه

تو جيب جاش ميشه

وسايلش چي

اب حمامش از كجا تامين ميشه

فاضلابش

tqez9imci050c5rbfsfm.png

سلام به روی ماه شما...

وزنش در تناسبات کاروان هاست و کمی سبک تر...تو جیب که فک نکنم جا بشه...مساحتش 20 متر مربع هست...:icon_redface:

تو تصویر بالا اگر نگاه کنین براتون مشخص کردم تو پلان و مقطع جای سرویس و حمامش رو که سرهم هست.تصویر بالایی مقطع (تصویر عمودی و رو به رو)هست...تصویر پایینی که مشخص کردم پلان(تصویر از بالا) هست...:icon_redface:

در حد عرض یک انسان هست...:w16:

محفظه ای هست که فاضلاب اونجا می ره و قابلیت تخلیه ی در جاهایی که تعبیه شده رو داره...و البته محفظه های نگه داری آب که کوچیک هستند...

قشنگ سوار کاروان می شه و مدل خونه های کاروان هستند...فقط مدلش جوری هست که قابلیت نشستن روی یک صفحه رو فیکس شدن رو زمین رو داره...

تصویر بالا ستون دوم کنار تصویرهاییی که مشخص کردم می بینین که نمونه رو زمین فیکس شده رو تو طول و عرض مشخص کرده...:icon_redface:

ولی مثه کاروان حمل و نقلش با تِرَک نیست...چون بیشر پوز هنری و قرارگیری در محیطش مطرح هست...در حالی که کاروان های عادی این پُز طراحی رو ندارن...البته در کنارش سبک تر و جمع و جور تر هست...:w16:

لینک به دیدگاه
مدل زندگی اینجوری کلا همین جوری هست.:icon_redface:

tqez9imci050c5rbfsfm.png

سلام به روی ماه شما...

وزنش در تناسبات کاروان هاست و کمی سبک تر...تو جیب که فک نکنم جا بشه...مساحتش 20 متر مربع هست...:icon_redface:

تو تصویر بالا اگر نگاه کنین براتون مشخص کردم تو پلان و مقطع جای سرویس و حمامش رو که سرهم هست.تصویر بالایی مقطع (تصویر عمودی و رو به رو)هست...تصویر پایینی که مشخص کردم پلان(تصویر از بالا) هست...:icon_redface:

در حد عرض یک انسان هست...:w16:

محفظه ای هست که فاضلاب اونجا می ره و قابلیت تخلیه ی در جاهایی که تعبیه شده رو داره...و البته محفظه های نگه داری آب که کوچیک هستند...

قشنگ سوار کاروان می شه و مدل خونه های کاروان هستند...فقط مدلش جوری هست که قابلیت نشستن روی یک صفحه رو فیکس شدن رو زمین رو داره...

تصویر بالا ستون دوم کنار تصویرهاییی که مشخص کردم می بینین که نمونه رو زمین فیکس شده رو تو طول و عرض مشخص کرده...:icon_redface:

ولی مثه کاروان حمل و نقلش با تِرَک نیست...چون بیشر پوز هنری و قرارگیری در محیطش مطرح هست...در حالی که کاروان های عادی این پُز طراحی رو ندارن...البته در کنارش سبک تر و جمع و جور تر هست...:w16:

خيلي جالبه

خيلي

كاش واقعا به بازار بياد و ارزون هم باشه

من از يه جا بند شدن بدم مياد :sigh:

چه خوبه ادم مثل حلزونها خونه شوپشت خودش هرجا ميخواد ببره

لینک به دیدگاه
خيلي جالبه

خيلي

كاش واقعا به بازار بياد و ارزون هم باشه

من از يه جا بند شدن بدم مياد :sigh:

چه خوبه ادم مثل حلزونها خونه شوپشت خودش هرجا ميخواد ببره

باهاتون موافقم...:w16:

متاسفانه نوع بازاری این کاروان ها که اینطوری پُز هنری دارن کم هست..بیشتر سفارشی هست...sigh.gif

شما خودتون خوب میدونین...

مثه خونه می مونه...براساس آپشن و سود و منفعت ساخته می شه....

این اینقد آپشن بردار نیست که بشه ازش منفعت زیادی جذب کرد...

بعد دیدین که فضاش محدود هست...سفارشی تولید شده در قالب یک پروژه معماری برای یک کارفرما....امیدوارم یکی بیاردش تو کاتالوگ کارون ها...:icon_redface:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...