رفتن به مطلب

گل های خانگی

Coral_Mary

ارسال های توصیه شده

سلام به همگی

یه خبر جدید! من کاکتوسم کلی بچه آورده، ولی نمی دونم چجوری باید این بچه هارو ازش بگیرم؟ و اصلا باید بگیرمشون؟ یا همینطور بذارم کنار هم باشن و بزرگ شن؟ ممنون میشم متخصصان کاکتوس بیان جواب بدن:icon_gol:

عکس مادر و بچه هارو هم این پائین براتون گذاشتم. فقط نمی دونم چرا هر کاری می کنم عکسه rotate شده آپلود میشه:hanghead:

DSC_0068.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام به همگی

یه خبر جدید! من کاکتوسم کلی بچه آورده، ولی نمی دونم چجوری باید این بچه هارو ازش بگیرم؟ و اصلا باید بگیرمشون؟ یا همینطور بذارم کنار هم باشن و بزرگ شن؟ ممنون میشم متخصصان کاکتوس بیان جواب بدن:icon_gol:

عکس مادر و بچه هارو هم این پائین براتون گذاشتم. فقط نمی دونم چرا هر کاری می کنم عکسه rotate شده آپلود میشه:hanghead:

DSC_0068.jpg

سلام.

میتونید هردوتاکاررو انجام بدین.

هرکدوم ازین کوچولوها میتونن یک کاکتوس مستقل بشن.و فقط کافیه جداشون کنید و دریک خاک دیگه بکارید/

و اگر همین طور هم بمونن بزرگترمیشن و جوونه های بیشتری کنارش شکل میگیره.

علم م درحد تجربه ای ه که برای خودم داشتم امیدوارم بدردتون بخوره.:ws37:

لینک به دیدگاه

سلام.

میتونید هردوتاکاررو انجام بدین.

هرکدوم ازین کوچولوها میتونن یک کاکتوس مستقل بشن.و فقط کافیه جداشون کنید و دریک خاک دیگه بکارید/

و اگر همین طور هم بمونن بزرگترمیشن و جوونه های بیشتری کنارش شکل میگیره.

علم م درحد تجربه ای ه که برای خودم داشتم امیدوارم بدردتون بخوره.:ws37:

سلام مطلب بالا درسته

فقط دو مورد رو یادتون نره

1- اگر بگذارید کمی بزرگتر بشن موقع جدا کردن بهتر جواب میدن چون موقع جدا کردن یه مقدار از توانشو میده به ریشه زدن و وفق دادن خودش با محیط که پروسه ی رشدش رو عقب میندازه

اما اگر به مار متصل باشه از اون استفاده میکنه و زودتر بزرگ میشه اگر شرایط نور و تغذیه ش مناسب باشه

2- یاتون نره به محض جدا کردن فوری داخل خاک نگذارید تاکید میکنم نگذارید چون باعث میشه باکتری در محل زخم رشد کنه و قارچ یا کپک بزنه و خراب بشه

لینک به دیدگاه
سلام مطلب بالا درسته

1- اگر بگذارید کمی بزرگتر بشن موقع جدا کردن بهتر جواب میدن چون موقع جدا کردن یه مقدار از توانشو میده به ریشه زدن و وفق دادن خودش با محیط که پروسه ی رشدش رو عقب میندازه

اما اگر به مار متصل باشه از اون استفاده میکنه و زودتر بزرگ میشه اگر شرایط نور و تغذیه ش مناسب باشه

2- یاتون نره به محض جدا کردن فوری داخل خاک نگذارید تاکید میکنم نگذارید چون باعث میشه باکتری در محل زخم رشد کنه و قارچ یا کپک بزنه و خراب بشه

سلام.

با شماره یک موافقم.متصل باشن و بزرگتربشن خیلی بهتره.

برای شماره دو متوجه نشدم.چون کاکتوس های من پژمرده و نرم میشن و سریع میذارم داخل خاک.:hanghead:

لینک به دیدگاه
سلام مطلب بالا درسته

سلام

ممنون:icon_gol:

پس بعد از جدا کردن چیکارشون کنیم؟

یه موضوع دیگه، اینا با اینهمه خار و ... چجوری میشه کاشتشون؟ من یادمه مامانشونم که می خواستم بکارم جورابای بابامو دستم کرده بودم که خارشون تو دستم نره:ws3:

اینهمه رو بخوام بکارم انگشتام سوراخ سوراخ میشن!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...