رفتن به مطلب

فلسفه زندگی (من و ما در این عصر )

fakur1

ارسال های توصیه شده

یکی از بزرگترین توجیهات ما برای شانه خالی کردن از مسئولیت اینه : تا ببینیم خدا چی میخواد.

خوب یکی باید بهمون میفهموند که خدا خواسته هاشو خواسته.تن سالم و فکر و اندیشه و توان و همه چی بهمون داده.آیا خداوند شبان است و ما گوسفند ، که یه چوب بگیره دستش و هی ما رو کنترل بکنه؟

شما وقتی یه تلویزیون میخری و میبری خونه ، تنظیمش میکنی و اونم کارشو انجام میده.انسان کمتر از تلویزیونه که هی کمپانی سازنده اش بیاد و تنظیمش کنه؟

انسان بشکل کامل آفریده شده ولی حیف که خودش خبر نداره و یا نمیخواد قبول کنه و مدام دبه میکنه و یا مدام با اما و اگر خودشو مسخره کرده.

لینک به دیدگاه

وقتی میشنوی که تو بلاد شما هیچ حقی مبنی بر حقوق شهروندی بهت قائل نمیشوند ، سرخورده میشی تا برنامه زندگی خودت رو طوری طراحی میکنی که کمتر آسیب ببینی؟

وقتی میبینی هیچکس بفکرت نیست ، چه احساسی بهت دست میده؟ خوشحال میشی که این شانس رو داری که همه موفقیت هایت را به افتخار خودت کسب میکنی ، یا اینکه اعتماد به نفست پایین میاد!

فکر میکنی چه نوع آگاهی ها رو باید کسب کنی که بتونی تو اون شرایط درست عمل کنی؟

لینک به دیدگاه

شما فک کردین که بصورت خود آگاه و ناخودآگاه دنبال جذب ذهنی کدام نوع خبر و اطلاعات و دانش و آگاهی هستید.میگن انسان همان چیزی است که دنبال اونه. این حرف رو میتونید بپذیرید!

لینک به دیدگاه
سلام میشه بیشتر توضیح بدین؟

سلام

معنیش اینه که : بقول قدیمیا : تا مرد سخن نگفته باشد / عیب و هنرش نهفته باشد.

انسان به هر چیزی که توجهش رو جلب میکنه ، کشیده میشه. مثلا خیلی از آدمها توجهی به اخبار نمیکنند ، خیلی ها هم اصلا فوتبال تماشا نمیکنند، معنیش اینه که اونایی که به اخبار بی توجه هستند ، حاضر نیستند خودشونو اسیر تبلیغات و راست و دروغ رسانه ها بکنند. یا براشون جالب نیست که یه فوتبالیست یه میلیارد پول بگیره و بازی کنه و این فرد بیاد حرص و جوش برد و باخت داشته باشه.

یا در مورد خیلی از انسانها که بعلت کمبود دانش و آگاهی عقلشون قد نمیده که دنبال مطالعه کتاب و مقالات علمی باشن و همیشه از اتفاقات بی ارزش روزمره حرف میزنن.

عیار هر انسان از بینش و رفتار اون مشخص میشه.

لینک به دیدگاه

داشتن زندگی شایسته و خوب به جواب سئوالهایی که تا اینجا داشتم بستگی داره،میزان جوابها ، سطح فلسفه زندگی هر انسانی رو تعیین میکنه. در حالت عادی ، همان تغییرات طبیعی و پیش آمد ها ، فلسفه زندگی ما رو معنی می بخشند.

لینک به دیدگاه

علاقه بیش از میزان عادی و نرمال به پدیده ها و داشته ها و نداشته ها در زندگی ، باعث میشه که انسان نتونه بصورت همه جانبه از مواهب زندگی بهره ببره.در این بین اشخاص عاقل و عالم ، معمولا علایق خود را هدفمند و گلچین میکنند و این کار بهترین فلسفه زندگیست.

لینک به دیدگاه

هر خواسته ای باید حد و مرز داشته باشه.خیلی از ما ها بیش از حد لازم ، شانه از بار مسئولیت هامون خالی میکنیم و همه رو به خدا یا قضا و قدر می سپاریم.این عادت فلسفه مفیدی نیست وانسان با این دیدگاه ممکنه جا بمونه.

لینک به دیدگاه

باید فلسفه زندگی ما در مورد مسابقات ورزشی این باشه که از بازی ها لذت ببریم و برد و باخت برامون مهم نباشه. وقتی حالت ما برعکس این مدل باشه ، معنیش اینه که نگاه ما به رویداد هایی که هیچ نقشی تو نتیجه اش نداریم ، نگاه غلطی است.

لینک به دیدگاه

اینم ظاهرا نوعی فلسفه زندگی است که بجای اینکه مهر و محبت خودمونو مستقیما به خود طرف اظهار کنیم ، میایم تو دنیای مجازی براشون قصه های قربون صدقه ای میبافیم در حالی که اونا هیچوقت این نوشته ها رو نه میبینند و نه میخونند.

یعنی فهم این حرکت که این کار بی ثمر هست خیلی سخته یا دلیل دیگری داره؟ این دید معنیش اینه که ما دنیایی ساختیم که هیشکی توش سر جاش نیست.

لینک به دیدگاه

یه راننده تاکسی تعریف میکرد که : هر موقع با تاکسی کار میکنم ، سر هیچ و پوچ دهها فحش بهم میدن که چرا راهنما نمیزنی و چرا دوبله پارک کردی و .....

اما وقتی بدتر از اینا رو یا پرشیای خودم انجام میدم ، هیچکس هیچی نمیگه.حتی همکاری میکنن که من بتونم براحتی خلاف کنم.

دنیای وارونه ای ساختیم ، بعدش هم انتظار داریم فرهنگمونو به دنیا هم صادر کنیم.

لینک به دیدگاه

یکی باید انتخاب بشه و اعمال و اندیشه ات رو عیار بندی بکنه تا بدونی کجای فلسفه حیات قرار داری.اگر منیت بکنی و خویشتن را عقل کل بدانی ، هرگز به معایب و کمبود هات واقف نمیشی و نمیتونی رشد بکنی.

حکایت همین آقایان وزرای ما میشی که تو هر پستی که بهشون سفارش میشه ، قبول مسئولیت میکنند بدون اینکه تخصص اون کار رو داشته باشند.فردای قیامت باید جواب این قصورات خودشونو بدهند که با این ندانم کاری چه بر سر مردم میآورند.آقا خودت که میدونی از پس این پست برنمیای ! چرا قبول مسئولیت میکنی؟فلسفه و نگاه این افراد به زندگی ، باعث خانه خرابی یک قوم میشه.

لینک به دیدگاه

بعضی کاربران تو بخش امضاء ، شاهنامه سرایی کرده اند ، خوب اینا فلسفه شون اینه.

منم رفتم تو بخش تنظیمات و کلا نشون دادن امضاء رو حذفش کردم.فلسفه اش این میشه که : صورت مسئله رو حذف کن تا راحت باشی.

من اگه نمیتونم جلو وراجی کسی رو بگیرم ، حداقلش اینه که بی محلی کنم و گوشم رو بدهکار وراجی هاش قرار ندم. چشمم رو هم همینطور.برای اینکه راحت باشم ، از خیر دیدنش میگذرم.( فلسفه حذف وجود و اراده هر آنکس که موی دماغ میشه )

لینک به دیدگاه

رشد هر جامعه ای منوط به انسانها و درک آنان از زندگی یا زنده بودن است . جامعه نواندیشان یکی از برنامه هاش اینه که به مقتضای زمان و نیاز با افزایش بازدید کنندگان ، تاپیکها و موضوعاتی رو مطرح میکنه که کلا با استراتژی سایت هماهنگ هست، اینو بحثی توش نیست.

سئوال من از خودم اینه که این بخش تحلیل شخصیت کاربران کارش چیه؟ هیچی ! یه سری سئوال از فرد تحلیل شونده میکنند و اونم جواب میده و تمام.این روش تحلیل شخصیت نیست.شناخت علایق و سلیقه ایشونه

مورد بعدی اینه که چرا ما خودمون یه تاپیک نمیزنیم که توش خودمونو تحلیل کنیم؟ این نکته خیلی مهم و ظریف هست.همش تلاش میکنیم که تو بخش تحلیل شخصیت ، جوابهایی بدیم که خیلی هاش اصلا صحیح نیست و برای رعایت ملاحظات داده میشه و قطعا کامل هم نیستش.یعنی ما بجای خود شناسی واقعی تلاش میکنیم تا خودمونو از دید دیگرانی که با جوابهای خود ما از ما تعریف میکنند ، ببینیم و بشناسبم.این نکته جای تاسف داره ولی اثباتش خیلی زمانبر هست.

فلسفه نگاه ما به خودمون اشتباهه ولی باوراندن این نکته به خیلی ها ممکن نیست .

لینک به دیدگاه

آیا این فلسفه درستی است که ایرانی ها با همه کار دارند جز با خودشون؟یکماه هست که ما به یک آپارتمان جدید نقل مکان کردیم ، حدود 80 درصد جمعیت آن آپارتمان از همه جیک و پیک ما با خبر هستند ، بدون اینکه ما حتی با یکیشونم سلام علیک داشته باشیم.

کجا خونه داشتیم ، به کی فروختیم ، اینجا رو چند خریدیم ، ماشین مال کدوممونه و دهها اطلاع نظیر این .

بدبختی نیست که ایرانی ها فقط با اطلاعات سوخته و به دردنخور زندگی میکنند؟

لینک به دیدگاه

دیدن کارنامه ای که گزینه هاش کم هست ، پشیزی نمی ارزد.

طراحی کارنامه شخصی خیلی مهم و حساس هست.لازمه همه فاکتور هایی رو که توش نمره بد میگیریم رو هم تو کارنامه مون بگنجونیم . اگه غیر این باشه ، قبول هم بشبم باز مردودیم.

لینک به دیدگاه

بالاخره معلوم نشد که فرق زنده بودن و زندگی کردن چیه؟

اکثر انسانها فقط زنده اند و تعداد اندگی هم در کنار زنده بودن ، زندگی هم میکنند.

ملاک زندگی کردن چه چیز هایی است؟

لینک به دیدگاه

برنامه مدون برای آینده .

برنامه مدون برای خوندن کتابهایی که تو دنیا تاثیر گذار بودند.

برنامه مدون برای انتخاب راه و روش زندگی فردی و اجتماعی.

برنامه مدون برای تربیت اندیشه و آگاهی .

برنامه مدون برای درک هستی و لذت بردن از زندگی و حیات مادی و معنوی و طبیعت.

داری یا دیگران بهت برنامه میدهند؟

لینک به دیدگاه

قصه عقلانیت : اگر در مورد روش برخورد با القائات ذهنی ات تصمیمی نگرفته باشی که اونا رو مدیریت کنی ، اون القائات شما رو مدیریت خواهند کرد ، در آنصورت همونی میشی که الان هستی و رشد نخواهی کرد . تصمیم با خودته.

فلسفه رشد نصیب و قسمت نیست ، تصمیم به کسب آگاهی بیشتر و بیشتر است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...