رفتن به مطلب

جهت جریان سیال چطوری تعیین می شود؟

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان ...

من رشتم معماری هست و یه سوال داشتم....

میخوام بدونم جریان سیال از فشار کم میره به سمت فشار بالا؟

چرا؟

از طریق روابط سیالات ممنون میشم توضیح بدین....

لطف میکنین بهم جواب بدین....

لینک به دیدگاه

سلام...ممنون...ولی من گفتم رشتم معماریه....یکمی بیشتر توضیح بدین...

جریان بالادست فشارش بالاتره؟

از طریق برنولی میتونین توضیح بدین؟

میخوام یه سوال توربوماشینی کنم....در جلوی پره به دلیل تغییر شعاع در ریشه پره و نوک پره ، اختلاف سرعتی به وجود میاد...حالا به خاطر این ماجرا میتونین بگین در جلوی پره جریان به سمت ریشه پره خمیده میشه یا نوک پره؟

شکل زیر پروفیل سرعت غیریکنواخت جلوی پره(لبه حمله پره) هست که این غیریکنواختی باعث ایجاد چنین جریانی در جلوی پره شده هست(جریان به سمت ریشه پره خمیده شده هست)....چرا؟

من پایان نامم با فلوئنت بوده و اطلاعات خوبی در زمینه مکانیک دارم...لطف میکنین به من راهنمایی کنین.....

a31q_44444444444444.png

لینک به دیدگاه
سلام...ممنون...ولی من گفتم رشتم معماریه....یکمی بیشتر توضیح بدین...

جریان بالادست فشارش بالاتره؟

از طریق برنولی میتونین توضیح بدین؟

میخوام یه سوال توربوماشینی کنم....در جلوی پره به دلیل تغییر شعاع در ریشه پره و نوک پره ، اختلاف سرعتی به وجود میاد...حالا به خاطر این ماجرا میتونین بگین در جلوی پره جریان به سمت ریشه پره خمیده میشه یا نوک پره؟

شکل زیر پروفیل سرعت غیریکنواخت جلوی پره(لبه حمله پره) هست که این غیریکنواختی باعث ایجاد چنین جریانی در جلوی پره شده هست(جریان به سمت ریشه پره خمیده شده هست)....چرا؟

من پایان نامم با فلوئنت بوده و اطلاعات خوبی در زمینه مکانیک دارم...لطف میکنین به من راهنمایی کنین.....

a31q_44444444444444.png

درسته رشتتون معماریه ولی نحوه سوال نشون میده تا حدودی سیالات بلد هستید و بر اون اساس پاسخ داده شد

جریان خمیده میشه یا نمیشه معنایی نداره

برگشت جریان باید بگید.

به عبارتی رژیم جریان تغییر پیدا میکنه و خمیدگی عبارت اشتباهیه.

رجوع کنید به مبحث معادلات جریان سیال و جریان لزج در رفرنسهای مکانیک سیالات پیشرفته.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...